Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 168, 169, 170 ... 172, 173, 174  Następny
Frekwencja w dolnośląskich pociągach
Autor Wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 25-01-2020, 23:48    Odpowiedz z cytatem

Rafi napisał/a:
w rozkładzie jazdy między Jelenią Górą a Zgorzelcem jest aż 4 godzinna dziura. 9:42, a następny dopiero o 13:42. To jest nie do zaakceptowania!
(...)
Najwyższy czas by o 11:42 także jechał jakiś pociąg do Zgorzelca i wracał do JG bo dziura jest także ze Zgorzelca do JG.

Nie liczyłabym na dodatkowy kurs na tej trasie, zwłaszcza że na trasie Zgorzelec - Wrocław, która generuje wielokrotnie większy potok podróżnych, po południu jest aż 3-godzinna (11-14) dziura w rozkładzie i beton UMWD ma to w 4 literach, znaczy w dupie.

Pamiętajmy o tym kto układa rozkład jazdy i kto decyduje o ofercie kolei regionalnej. Biurwa! Oderwane od rzeczywistości biurwy UMWD i KD pracują od 7:30 do 15:30 i wychodzą z założenia, że reszta społeczeństwa też w tych godzinach siedzi w pracy (bądź w szkole), więc pociągów w godzinach okołopołudniowych nikt nie potrzebuje. Nie dociera do tych zakutych łbów zza biurek, że normalni ludzie przemieszczają się po kraju przez cały dzień i we wszystkie dni tygodnia.

Wracając do tematu... Dziś jechałam pociągiem Wrocław (9:47) - Zgorzelec (11:58). Niby przed południem, niby dzień wolny od pracy i szkoły, a frekwencja w 5-członowym Impulsie była na poziomie ok. 100%. Idąc logiką, którą kieruje się biurwa UMWD/KD, ten pociąg powinien jechać pusty. A ludzie jak na złość jeżdżą!

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

voyager1231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Wrz 2012

PostWysłany: 26-01-2020, 07:32    Odpowiedz z cytatem

Noema, zauważyłem że na 275 nieważne czy rano, czy popołudnie, czy wieczór, w tygodniu czy w weekendy. Frekwencja wahająca się w okolicach 100% jest zawsze (może z wyłączeniem kursów pierwszych i ostatnich).

_________________
Manipulacja w najczystszej postaci Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

janox79 Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 17 Lut 2007
Skąd: Legnica

PostWysłany: 28-01-2020, 21:01    Odpowiedz z cytatem

Garść statystyk...
Według raportu UTK dla województwa dolnośląskiego miasta o największym udziale w wymianie pasażerskiej w 2018 r. to:
1. Wrocław 26,2 mln
2. Legnica 2,1 mln
3. Wałbrzych 1,1 mln
4. Oborniki Śląskie 1,0 mln
5. Jelenia Góra 0,9 mln

źródło: https://utk.gov.pl/pl/dokumenty-i-formularze/opracowania-urzedu-tran/15681,Najwieksze-dworce-kolejowe-w-Polsce.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Stella Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 19 Lis 2005
Skąd: Bolesławiec

PostWysłany: 09-02-2020, 23:36    Odpowiedz z cytatem

Ponad 14 mln pasażerów w pociągach Kolei Dolnośląskich:
http://pkp.boleslawiec.pl/ponad-14-mln-pasazerow-w-pociagach-kolei-dolnoslaskich/


_________________
Stella
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

skubi Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Paź 2007

PostWysłany: 19-03-2020, 17:04    Odpowiedz z cytatem

Dzisiejszy Regio Kamieńczyk widziany w Piechowicach relacji Poznań-Szklarska to skład 3 wagony zamiast 5 . Frekwencja ok. 15osób. Od jutra zostaje zawieszony na odcinku Wrocław-Szklarska-Wrocław
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Stella Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 19 Lis 2005
Skąd: Bolesławiec

PostWysłany: 07-06-2020, 15:35    Odpowiedz z cytatem

Frekwencja w pociągach powoli wraca do normy. Dziwię się, że władze KD, w przeciwieństwie do Polregio, tego nie zauważają i nadal utrzymują bardzo ograniczony rozkład jazdy.

Wczoraj (sobota) jechałam pociągiem Wrocław Gł. 12:47 - Zgorzelec 14:56. Impuls 4-członowy. Frekwencja na starcie ok. 100 proc.

_________________
Stella
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

viking87 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Gru 2012
Skąd: Wrocław/Brzeg Dolny

PostWysłany: 07-06-2020, 18:01    Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj (7.06.) pociąg Zielona Góra - Międzylesie na odcinku Brzeg Dolny (13:44) - Wrocław (14:20) - frekwencja około 75% zajętych miejsc siedzących i po kilka osób we wszystkich przedsionkach. Skład: pojedynczy Tygrys.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 01-07-2020, 21:24    Odpowiedz z cytatem

Stella napisał/a:
Frekwencja w pociągach powoli wraca do normy. Dziwię się, że władze KD, w przeciwieństwie do Polregio, tego nie zauważają i nadal utrzymują bardzo ograniczony rozkład jazdy.

To prawda. Dziś jechałam z Wrocławia pierwszym pociągiem o 4:53 i frekwencja była taka jak przed pandemią. A nawet jakby większa, bo zauważyłam, że sporo ludzi z Legnicy dojeżdża do pracy w Bolesławcu. Generalnie w Bolesławcu jest duża wymiana pasażerów, chyba nawet większa niż w Legnicy, co również zauważyłam wczoraj, gdy jechałam ze Zgorzelca pociągiem o 14:00. Na peronie w Bolesławcu tłumy, co jest efektem tej nieszczęsnej 3-godzinnej popołudniowej dziury w rozkładzie jazdy, o której piszę regularnie od kilku miesięcy. Od grudnia ma być dodatkowa para pociągów Zgorzelec - Wrocław, która tę dziurę wyeliminuje, tak więc warto decydentom suszyć głowę...

http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=390869#390869

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

KraxWRO Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Cze 2015

PostWysłany: 02-07-2020, 12:00    Odpowiedz z cytatem

Noema napisał/a:
To prawda. Dziś jechałam z Wrocławia pierwszym pociągiem o 4:53 i frekwencja była taka jak przed pandemią

Ten pociąg nawet w najgorszym czasie pandemii był zapchany pod sufit od Legnicy do Węglińca. Do tego stopnia że do Bolesławca w 36WEa nie było miejsc siedzących i ludzie tłoczyli się w przedsionkach.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jano Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Wrz 2006
Skąd: Miękinia

PostWysłany: 04-07-2020, 19:52    Odpowiedz z cytatem

Frekwencja w sobotnie popołudnie:
- w pociągu 45WE Głogów - Wrocław Gł. (17.14) frekwencja ok. 50% na końcowym odcinku trasy.
- w pociągu EN57AKD Wrocław Gł. (19.51) - Bolesławiec od samego startu ponad 100%. Co prawda pojedyncze miejsca siedzące były wolne, ale sporo osób stało w przedsionkach.
Widać, że ruch wakacyjno-weekendowy, bo wśród pasażerów sporo młodzieży.

_________________
https://www.facebook.com/Miekinia?fref=ts
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Stella Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 19 Lis 2005
Skąd: Bolesławiec

PostWysłany: 05-07-2020, 21:19    Odpowiedz z cytatem

Wczorajszy (sobota) pociąg Wrocław Gł. (12:50) - Zgorzelec (14:59). Impuls 5-członowy. Frekwencja od Bolesławca ok. 70%. Na stacji Zgorzelec Miasto wysiadło ok. 80 osób.

Pociąg Zgorzelec (20:09) - Wrocław Gł. (21:47). Impuls 5-członowy. Frekwencja do Bolesławca ok. 50%.

_________________
Stella
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 13-07-2020, 21:35    Odpowiedz z cytatem

Dokładnie 4 miesiące temu, w innym wątku, napisałam o zatłoczonych pociągach KD w kontekście potencjalnej wylęgarni koronawirusa. O, proszę:

http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=389593#389593

Jak wiadomo KD nadal utrzymują koronawirusowy rozkład jazdy. Co prawda część wcześniej zawieszonych połączeń już przywrócono, ale nadal wiele pociągów nie kursuje. Natomiast te pociągi KD, które kursują często są tak zatłoczone, że Sanepid by się załamał.

Dziś byłam we Wrocławiu. Ze Zgorzelca jechałam pociągiem o 4:55. Impuls 5-członowy już od Legnicy miał ok. 100% frekwencję, natomiast im bliżej Wrocławia tym ścisk był coraz większy. Za Leśnicą frekwencja oscylowała w granicach 150 proc. Pociąg przypominał zatłoczony tramwaj w godzinach szczytu. A był to najpojemniejszy skład KD. Następny pociąg od strony Węglińca dopiero za 1,5 godziny, bo przyspieszona „Kwisa” z Lubania nadal jest zawieszona.

Z Wrocławia wracałam pociągiem o 12:50. Frekwencja na starcie grubo ponad 100% a na kolejnych stacjach dosiadło się sporo ludzi i taki tłok był do Bolesławca. Dalej frekwencja już poniżej 100 proc. Poprzedni pociąg z Wrocławia był o 9:50, a więc mamy 3-godzinną dziurę w środku dnia. To jest po prostu skandal!

Wyobraźmy sobie teraz, że w tak zatłoczonym pociągu pojawia się pasażer zarażony koronawirusem. A jest to bardzo realne, bo zdarzyło się w dolnośląskich pociągach PolRegio. Wtedy Sanepid wyda stosowny komunikat, żeby pasażerowie się zgłaszali. I myślicie, że się zgłoszą? Żeby dać się zamknąć latem na dwa tygodnie w domu? A jedzie mi tu czołg? Ja już jedną kwarantannę zaliczyłam i nikomu tego nie życzę!

Prezesie Stawikowski i wicemarszałku Myrda, zróbcie coś z tym, bo człowieka już szlag trafia! Nawet na fejsbuku widziałam sondę, w której 80% ankietowanych uznało, że KD wykorzystują pandemię koronawirusa do cięć w rozkładzie jazdy, żeby uzyskać dodatkowe oszczędności. I całkowicie się z tym zgadzam!

Jutro po południu znów jadę do Wrocławia pociągiem, którym biurwa KD wraca z pracy. Niech no mi się tylko wiceprezes Zdanowski napatoczy pod rękę...

Beton

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

jano Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Wrz 2006
Skąd: Miękinia

PostWysłany: 18-07-2020, 19:42    Odpowiedz z cytatem

Podobny tłok był dzisiaj na starcie w pociągu osobowym rel. Wrocław (19.10) - Głogów.
Krótki skład 36WEa spowodował, że o żadnym dystansie nie mogło być mowy. Trudno było o "wygodne" miejsce stojące.

_________________
https://www.facebook.com/Miekinia?fref=ts
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 20-07-2020, 23:49    Odpowiedz z cytatem

W poniedziałek jechałam pociągiem ze Zgorzelca o 14:00, którym biurwa KD wraca do domu. Impuls był tylko 4-członowy. Po prawie 3-godzinnej dziurze w rozkładzie o tej porze powinien jechać najdłuższy skład, bo dużo ludzi wraca tym pociągiem z pracy. Za Leśnicą pociąg tradycyjnie przypominał zatłoczony tramwaj w godzinach szczytu. Sanepid by się załamał!

Ciekawostką jest to, że w tym pociągu widziałam wiceprezesa KD Zdanowskiego oraz dyrektora handlowego KD Jungiewicza. Zastanawiam się czy panowie coś z tym wreszcie zrobią, czy też przeciskając się za każdym razem do wyjścia na stacji Wrocław Muchobór będą udawać, że nic nie widzą?

Uprzedzam, że jeżdżę tym pociągiem dość często i będę wam suszyła głowy do skutku! Na razie łagodnie, ale gdy stracę cierpliwość przestanę być sympatyczna. Zapytajcie Genowefę i Piotra jak potrafię być upierdliwa... Żyjecie luksusowo z moich pieniędzy (podatki + bilety), więc mam prawo od was wymagać. To nie Przybylski czy Stawikowski jest waszym pracodawcą tylko ja i tysiące innych pasażerów KD, którzy składają się na wasze bardzo wysokie pensje. Mam nadzieję, że to jest jasne, bo pogardy ze strony wierchuszki KD wobec pasażerów nie zdzierżę! Zwłaszcza, że swoją obecną pozycję zawodową i comiesięczne wpływy na konto zawdzięczacie wyłącznie rozkładowi sił politycznych w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Bo konkursów na dyrektorów i członków zarządu KD nie ma i zresztą nigdy nie było. Od ostatnich wyborów samorządowych w KD nie rządzą fachowcy tylko egzekutywa partyjna – dokładnie tak jak było za komuny w każdym państwowym zakładzie pracy. Brakuje tylko POP-a, tzn. etatowego sekretarza podstawowej komórki partyjnej.

Swoją drogą szacun panowie, że jeździcie pociągami, a nie służbowymi samochodami. Inni na waszym miejscu nie żałowali sobie komfortu na koszt podatnika...

A propos, po jaką cholerę pchacie do Głogowa Impulsy 5-członowe? Bo przez Lubin? To jest marnotrawstwo najbardziej pojemnego taboru! Za Lubinem pociąg jedzie pusty, a i do Lubina frekwencja nie jest oszałamiająca. Wczoraj we Wrocławiu widziałam pociąg do Lubina o 16:17 i frekwencja ledwie sięgała 50 proc. Tymczasem wszystkie szczytowe pociągi w kierunku Węglińca zawsze mają ponad 100-proc. frekwencję. Co jest oczywiste, bo jedno miasto Lubin nigdy nie wygeneruje większego potoku podróżnych niż generują w sumie miasta za Legnicą (Chojnów, Bolesławiec, Węgliniec, Lubań, Pieńsk, Zgorzelec).

Obiegi 45WE układa się pod potoki podróżnych, czy pod Raczyńskiego, Myrdę, Stawikowskiego Lubin? Mam nadzieję, że nie odwalacie takich numerów jakie były za prezesury Rachwalskiego. Otóż gdy raz we Wrocławiu zobaczyłam kompletnie pusty skład do Jelcza-Laskowic złożony z dwóch 5-członowych Impulsów to myślałam, że szlag mnie trafi na miejscu w zatłoczonym po dach 4-członowym Impulsie do Lubania. A przy sąsiednim peronie stał równie zatłoczony 3-członowy Impuls do Jeleniej Góry. Nigdy tego nie zapomnę!

http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=388486#388486

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 22-07-2020, 14:14    Odpowiedz z cytatem

Noema, właśnie jadę tym pociągiem do Wrocławia. Zgadnij jakim Impulsem. Tak, 5-członowym. Very Happy

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 169 z 174 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 168, 169, 170 ... 172, 173, 174  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl