Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 152, 153, 154 ... 221, 222, 223  Następny
Sytuacja polityczna i gospodarcza w Polsce
Autor Wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 23-10-2020, 21:38    Odpowiedz z cytatem


_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Diken Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lut 2012
Skąd: Szczecin/Radom

PostWysłany: 23-10-2020, 22:42    Odpowiedz z cytatem

Skończą się czasy rządów PiS i wywalą ich z rządu raz na zawsze.

Ci sami wyborcy tego rządu, którzy dali się nabrać i ogłupić, w końcu zaczną na oczy przeglądać.
Nawet "swoich" wyrzucają z rządu, jeżeli się nie zgadzają ze zdaniem Pana Kaczyńskiego.
Tak jak to było z Panem Ardanowskim, byłym ministrem rolnictwa tego rządu, któremu się nie spodobała ustawa PiS o: zwierzętach i hodowli zwierząt futerkowych, no to Pan Kaczyński go odwołał ze stanowiska ministra rolnictwa.
Albo on sam zrezygnował.
Myślę, że też "przejrzał na oczy", jaki naprawdę jest PiS... Jak się ktoś nie zgodzi z nimi, z jakąś "ustawą", to już nie jest mile widziany z tym rządzie.
Taka, arogancja i podłość tego rządu.

Ale ktoś powiedział "władza deprawuje" i to jest święta racja.
Uderza władza na głowę i to jest jak: nałóg. PiS się poczuł pewnie, uzyskując najwyższe poparcie, również w Unii Europejskiej, to im odbija na tym tle.
Ale przyjdzie czas rozliczeń i większość wyborców tego rządu zauważy, jaki rząd popierali.
I mam nadzieję, że teraz już ten rząd nie uzyska najwyższego poparcia, w następnych wyborach, jak i ten sam prezydent PiS-owski.
Chociaż, jak się ogłupiło polskie Rodziny, rozdając im kasę z programów rządowych, to przypuszczam, że ludzie w rodzinach też będą się tego trzymali, bo jednak dostają za nic kasę, a 500 i 300 zł. na ulicy nie leży.
I na tym ten rząd będzie bazował, żeby rodziny się tego trzymały.
Natomiast, samotnym, bez rodzin nie należy się nic od rządu. I wielu, samotnych, a nawet nie wychowujących już rodziców będzie nadal musiało więcej z podatków oddawać, z ciężkiej pracy na te rodziny, gdzie rodzice będą jeszcze wychowywali, nie dostając za to nic, poza marną pensją z pracy.

Nie dziwię się wcale protestującym przedsiębiorcom ( zapewne będą jeszcze wychodzili na ulicę miast i się sprzeciwiali przeciwko ograniczeniom i zamknięciu niektórych usług z powodu pandemii ), którzy krzyczą do rządu, że nie godzą się na to.
To oczywiście, policja będzie ich karała mandatami za: nielegalne protesty i zgromadzenia na ulicach.
I ten rząd nic sobie z tego nie robi, a Pan Kaczyński, podły człowiek nawet to tych ludzi nie wyjdzie i ich nie wysłucha.
To jest arogancja tego człowieka, z poparciem samego prezydenta i premiera.
Rząd PiS już dawno "pokazał swoją twarz", ale ludzie w końcu się zbuntują całkowicie i przestaną popierać taki rząd.
Powinno być tak, by rodziny zrezygnowały z 500 i 300 plus i z innych programów po to, by odwołać taki rząd raz na zawsze.
Bo, ratunkiem podłego PiS-u jest jedynie tylko utrzymywanie programów rządowych, dzięki czemu rząd ten ma, za kasę poparcie ludzi.
A zamiast "rozdawnictwa", z ciężko zapracowanych podatków powinno się poprawić sytuacje na rynku pracy, by podnieść znacznie pensje minimalną albo znacznie zmniejszyć podatki i inne składki, by ludzie w końcu zaczęli otrzymywać lepsze, godne pensje.
Rząd PiS wcale nie poprawił sytuacji na rynku pracy przez prawie 6 lat swoich rządów, a tylko się zajmuje zwiększaniem podatków, szukaniem każdego podatku, by budżet na tym jak najlepiej zyskiwał, bo z czegoś musi finansować rozdawnictwo.
To na tym właśnie polega, by jednym więcej zabierać, nie przejmując się tym, aby innym dawać.
I ludzie, w większości wyborcy tego rządu łatwo dali się na to nabrać.
Skusili się na parę złotych w programach rządowych z podatków też samotnych, którym się przez to więcej zabiera.

I z tym się powinno skończyć, a wszyscy ci w PiS, na czele z Panem Kaczyńskim powinni za to karnie odpowiadać, przed sądem najwyższym.

Tylko że to jest: Państwo w Państwie i oni sobie sami rządzą, dlatego mają bezkarność i takie też poczucie.

_________________
Kolejowa pasja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 24-10-2020, 19:37    Odpowiedz z cytatem

Miłośniczki aborcji wciąż protestują. Towarzyszka Lempart (zdeklarowana lesbijka, której niechciana ciąża raczej nie grozi) zapowiedziała, że od środy nie idzie do roboty. Całkiem słuszna koncepcja w momencie gdy większość pracuje zdalnie, a ona pracuje jako „dziennikarka i publicystka internetowej rozgłośni Halo.Radio”. Świat się po tym nie podniesie. Zastanawiam się tylko dlaczego wciąż protestują w pobliżu domu Kaczafiego, a nie w pobliżu twórców Kon-sty-tu-cji, której lewaki i kodziarze tak zaciekle bronili.

https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Polityka/Strajk-Kobiet.-W-poniedzialek-blokujemy-wszystko-w-srode-nie-idziemy-do-pracy

Podobno w czasie protestów policja jest brutalna... Myślę, że kibice i uczestnicy Marszów Niepodległości sprzed lat kilku mogą mieć na ten temat całkowicie odmienne zdanie.

„Mocną rezolucję” w sprawie wyroku Trybunału w Polsce szykuje Parlament Europejski. Po tym świat nie będzie już taki sam. Zmieni się niczym po „mocnej rezolucji” w sprawie terroryzmu przygotowanej przez Boniego. Organizacje „praw człowieka” nazywają aborcję „prawem człowieka”... I to jest w sumie najciekawsze. Na naszych oczach zaadoptowano do życia nowomowę wprost z Orwella. Choć chyba pisarz nie byłby dumny.

https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-parlament-europejski-szykuje-mocna-rezolucje-przeciwko-decyz,nId,4811260

Kilka słów ode mnie w tej sprawie. Jako człowiek, kobieta, matka, chrześcijanka jestem przeciwniczką aborcji. Planowałam dwoje dzieci, mam troje. Gdyby przytrafiło się czwarte też bym je wychowała. Nie uważam, żeby dzieci mnie ograniczały – z bliźniakami na rękach zrobiłam doktorat. Aczkolwiek obowiązujący dotychczas tzw. „kompromis aborcyjny” uważam za w miarę rozsądny, gdyż godził wszystkich, z wyłączeniem nielicznych fanatyków obu stron, których pogodzić się nie da, ponieważ jedni i drudzy dążą do skrajności (całkowity zakaz aborcji lub aborcja na życzenie do końca ciąży).

A wracając do dnia dzisiejszego to od soboty premier VATeusz wprowadził na terenie całej Polski czerwoną strefę, przy okazji przekonując, że lockdown nie nazwany lockdownem nie jest lockdownem. Knajpy zamknięte, zgromadzenia zakazane, seniorzy won do domu, zajęcia zdalne dla klas 4-8...


_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Diken Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lut 2012
Skąd: Szczecin/Radom

PostWysłany: 24-10-2020, 21:42    Odpowiedz z cytatem

Każdy ma prawo w kraju bronić swoich praw i racji.
Tylko wiadomo, że w Polsce ludzi się dzieli, i to robi rząd PiS, szczególnie, przez prawie 6 lat swoich rządów.
I ludzie, w większości nadal popierają taki rząd, bo dają się "ogłupiać", w łatwy sposób.
Media, które w Polsce są bardzo rozpowszechnione też wciskają różne bzdury widzom, słuchaczom i ludzie w to wierzą i dają się nabierać.

Robią to na własne życzenie, bo nikt nie każe ludziom wierzyć we wszystko, co pokazują media.

Każdy ma własne myślenie.

Aborcja jest potrzebna jedynie wtedy, kiedy zachodzi podejrzenie, iż mogą się rodzić dzieci chore, porażone mózgowo, zaburzone i wychowanie takich dzieci byłoby trudne i uciążliwe.
A i tak, niektóre takie dzieci mogłyby długo nie pożyć, w wyniku choroby i zaburzeń.
Jeżeli ludzie świadomie się zgadzają na posiadanie dzieci, rodziny to wtedy nie ma potrzeby aborcji, tym bardziej, kiedy płód jest zdrowy i dzieci się urodzą w pełni zdrowe.
Aborcja tylko w wyjątkowych sytuacjach, w szczególnych warunkach.
A jeżeli ludzie nie chcą posiadać dzieci, nie lubią dzieci i nie chcą rodziny ( tak jak to jest w moim przypadku, z czym jest mi dobrze ), niech się za to nie zabierają.
Jeżeli ludzi ciągnie do seksu ( a ciągnie zawsze ), to jest: antykoncepcja dla obojga partnerów po to, by nie było ciąży - proste.
Ale o tym też trzeba myśleć.
Nikt nikomu nie nakazuje decydowania się na dzieci.

_________________
Kolejowa pasja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Wielkopolanin Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Lip 2007

PostWysłany: 26-10-2020, 21:06    Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj byłem świadkiem protestu w Poznaniu. Większość to anarchiści, lewacy, LGBT, studenci i... dziewczyny w wieku 16-18 lat. Tych najbardziej poszkodowanych nie wiedziałem (chyba, że anarchiści gwałcą swoje kobiety a one teraz protestują). Normalne poszkodowane kobiety nie mają za sobą fundacji (sponsorowanych z zachodu), nie są zapraszane do telewizji. Więc ich głos nie jest tu słyszalny. Tu są przedstawiciele organizacji, politycy i nie wiem co ma to wspólnego z prawami kobiet. To pachnie na kilometr polityką i budowaniu sobie sondażu przez opozycję. Do tego TVN przekręca i pokazuje to co chce pokazać. Nie żebym bronił rządzących bo też zamykają gospodarkę ale czy ludzie już nie potrafią myśleć? Czy na tych protestach uczestniczą bogate kobiety i całe lobby? Nie, bo po co jak oni i tak zapłacą i zrobią aborcję nielegalnie czy to w Polsce czy zagranicą. Temat bardzo trudny dla kobiet które były zgwałcone lub urodziły martwe dziecko a teraz opozycja wykorzystuje to dla celów politycznych. Na fejsbuku teraz jak grzyby po deszczy pojawiają się zdjęcia matek jak same wychowują dzieci niepełnosprawne i państwo im nie pomaga. Tylko gdzie była lewica wtedy jak rządziła i cała opozycja?

3.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 145 raz(y) 229.53 KB

1.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 131 raz(y) 165.59 KB

2.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 142 raz(y) 131.87 KB

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 26-10-2020, 23:06    Odpowiedz z cytatem

Wielkopolanin, mam podobne spostrzeżenia. Bardzo aktywne na tych protestach jest środowisko LGBTQ oraz "ci co zawsze", czyli różnej maści koderaści. Mam kilku kumpli gejów i widzę jak im palma odbija. Niechciana ciąża im nie grozi, ale poobwieszali się na facebooku "piekłem kobiet" i angażują się w protesty "wściekłych macic". To samo lesbijki ze skrajną lewaczką Martą Lempart na czele, którą nawet miałem nieprzyjemność poznać osobiście. Logiki w tym żadnej.

Dzisiaj sparaliżowali praktycznie cały Wrocław:
https://gazetawroclawska.pl/kolejna-manifestacja-we-wroclawiu-przemarsz-przeciwnikow-zaostrzania-prawa-aborcyjnego-zamkniete-ulice-relacja-na-zywo/ar/c1-15257132

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 26-10-2020, 23:36    Odpowiedz z cytatem

O protestach napisali dziś przedmówcy, ale i ja coś bąknę.

Po nieszczęsnym orzeczeniu Trybunału zaczęły się protesty. Wczoraj jednak przekroczyły granicę – przy aplauzie osobników typu Aśka Szajbus, Franio Starczewski i reszty wściekłe macice postanowiły zakłócać msze, lżyć ich uczestników, mazać kościoły i inne takie. Przy okazji, jak gdzieś któraś została lekko potargana to rozpoczynał się płacz, że biją... Dziś pod Kościołem Św. Aleksandra na warszawskim Placu Trzech Krzyży w stronę ludzi broniących wejścia do kościoła leciały petardy, butelki, słoiki z farbą i naczynia z... gównem. W tym czasie nasi dzielni funkcjonariusze drapią się po jajach. Raczej nie z własnej woli, a zwyczajnie takie mają rozkazy. Zapewniam Was, że gdyby zrobili tak kibice to zgromadzenie zostałoby rozpędzone w trzy minuty. Jednak z jakiegoś powodu jest to Kaczafiemu i spółce na rękę. I o ile pamiętam jest zakaz zgromadzeń, prawda VATeusz? Gorzej, jak nie założę maseczki idąc pustą ulicą.

https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-10-26/narodowcy-bronia-kosciolow-doszlo-do-starc-z-demonstrujacymi/

Wczoraj wokół kościołów gromadziło się kibolstwo, „Żołnierze Chrystusa” oraz m.in. Młodzież Wszechpolska. Dziś w podzięce katowicka kuria wydała oświadczenie, w którym czytamy:
„Kuria Metropolitalna w Katowicach nie wydała jakiejkolwiek zgody manifestującym na zajmowanie terenu kościelnego, zarówno wokół katedry, jak i budynku kurii. Co więcej, w dniu wczorajszym środowisko Młodzieży Wszechpolskiej przerwało kontrmanifestację na wyraźną prośbę przedstawicieli Kurii Metropolitalnej i policjantów z zespołu antykonfliktowego. Kontrmanifestantów wyprowadzono tylnym wyjściem katedry. W efekcie tych działań uniknięto dalszej eskalacji emocji i konfliktu wśród manifestujących”.
Zdaje się, że biskupów też nie ma po co bronić. Kościołów – tak, uczestników mszy – tak, księży – tak, biskupi na to nie zasługują, politycy żadni też nie.

https://wiadomosci.wp.pl/slask/slaskie-katowicka-kuria-wydala-oswiadczenie-w-sprawie-narodowcow-6568927523535616a

Oprócz kościołów demolowano też pomniki. Od feministek dostało się również byłemu prezydentowi USA Ronaldowi Reaganowi.

https://dorzeczy.pl/kraj/158409/feministki-zdewastowaly-pomnik-reagana-cenckiewicz-dzicz-lewacka.html

Prawda jest taka, że nie chodzi o aborcję. Tutaj zdecydowanie chodzi o lewacką wojnę z Kościołem. Taki kulturkampf w wersji komunistycznej, w kolejnej odsłonie. Wiem, że są tam zwykłe kobiety wku... zirytowane orzeczeniem Trybunału, ale niestety są tam tylko mięsem armatnim. Za sznurki pociąga kto inny.


_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Diken Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lut 2012
Skąd: Szczecin/Radom

PostWysłany: 27-10-2020, 12:09    Odpowiedz z cytatem

Ludzie mają prawo protestować w demokratycznym państwie, jeżeli nie są szanowane prawa ludzi.
W przypadku kobiet protestujących w miastach, na ulicach, to mają one racje, że: mają prawo decydować o swoim ciele, że w sytuacji, np. gwałtu niechcianego, porażonej ciąży, zagrożenia dla ciąży, aborcja jest ratunkiem dla kobiet.
Gdyby się takie dzieci rodziły, to matki tych dzieci musiałyby rezygnować z pracy na rzecz opieki całodobowej nad dziećmi chorymi, co byłoby trudne i uciążliwe.
Państwo musiałoby przeznaczać środki finansowe, zasiłki dla "niepracujących matek", bo z czegoś musiałyby żyć i te dzieci, a to byłyby tylko większe koszty budżetu, który i tak jest w Polsce mocno obciążony finansowo, od lat.
Matki takie, które musiałyby się zajmować chorymi dziećmi nie mogłyby pracować, więc na rynku pracy byłoby mało kobiet.
Pewnie takich sytuacji nie ma i nie byłoby dużo, ale trafiają się ciąże z gwałtów i zagrożone genetycznie.
A to, że też inne osoby, z innym podejściem wychodzą na ulicę, np. z inną orientacją, to jest sprawa tych ludzi.
My żyjemy w wolnym kraju, o wolnych poglądach i wolnym myśleniem i każdy ma prawo mówić i głosić o swoich racja.
Pod warunkiem, że racje też są słuszne. Bo można wypowiadać własne racje, które są bzdurne i głupie, a to inna rzecz.
Ale i do tego też ludzie mają prawo.
Niektórzy ludzie różne bzdury wypowiadają, często, najczęściej w Internecie, na różnych stronach, w telewizji i kto takim tego zabroni?
Jest wolność słowa i myśli.
Wiadomo, że trudno jest się zgodzić z "bzdurną racją" i ludzie myślący o tym wiedzą.
Ale jak inni ludzie będą chcieli to i tak będą wypowiadali różne bzdury nieprawdziwe, bo jest wolność słowa.
Granicą jest tylko to, by nie obrażać, nie oskarżać bez dowodów, nie znając prawdy.

Natomiast, Lewica dla mnie nie jest zła partią ( ale wiem, że niektórzy się nie zgadzają z tym rządem, który popiera: geje, lesbijki i nie popiera Kościoła w Polsce ).
Lewica też ma swoją racje co do pewnych spraw w Polsce. A co jest złego w tym, by obok siebie żyli: geje, lesbijki, by wielu ludzi nie chodziło do kościoła, np. z jakichś powodów osobistych? Nie rozumiem tego.
W Polsce się tego często nie akceptuje z prostej przyczyny, bo w Polsce jest za dużo katolicyzmu, który jest wszędzie przesiąknięty...
Liczy się tylko małżeństwo kobiety i mężczyzny i rodzina, według biskupów polskich.
Nawet, duchowni inaczej patrzą na małżeństwa bezdzietne, gdzie nie wypada "nie mieć dzieci" skoro są małżeństwa.
Według prawa katolickiego muszą być dwa śluby zawarte, a nie tylko jeden ślub, np. cywilny.
Miałem o tym zajęcia w szkole na religii i o tym mówił ksiądz, który uczył tej religii.
Jeśli jest tylko ślub cywilny w Polsce, to ludzie żyją w grzechu, co dla mnie jest bzdurą.
Ale tak to widzą duchowni i Episkopat w Polsce.
Nie każdy musi się z tym zgadzać, nawet wierzący katolicy.

Ja nie rozumiem, co niektórzy ludzie w Polsce mają do Lewicy?
Że mówią o: tolerancji w społeczeństwie, co do ludzi z inną orientacją? Że mówią o: równości społecznej, o oddzieleniu Kościoła od Państwa, bo tak powinno się stać w Polsce?
Co ludzie mają do Pana Biedronia, który nie chce z nikim walczyć, tylko mówi o: tolerancji i równości w Polsce?
Zawsze się i wszędzie się gdzieś znajdą ludzie z czegoś niezadowoleni, coś ludziom nigdy nie będzie pasowało, więc będą negatywnie o czymś głosili.

Tego się nie zmieni.

Poglądy ludzi zawsze były i będą różne.

To jest nierealne mentalnie, żeby wszyscy mieli takie samo myślenie i przekonanie.

_________________
Kolejowa pasja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Groźny Fanatyk Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Wrz 2009
Skąd: Poznań Karolin

PostWysłany: 27-10-2020, 18:16    Odpowiedz z cytatem

Noema napisał/a:
Prawda jest taka, że nie chodzi o aborcję. Tutaj zdecydowanie chodzi o lewacką wojnę z Kościołem. Taki kulturkampf w wersji komunistycznej, w kolejnej odsłonie. Wiem, że są tam zwykłe kobiety wku... zirytowane orzeczeniem Trybunału, ale niestety są tam tylko mięsem armatnim. Za sznurki pociąga kto inny.

Zgoda 100%

_________________
EX "Groźny Fanatyk"
Łomża - Ostrołęka - Tłuszcz - Warszawa - Łowicz - Łódź - Ostrów Wkp - Grabów nad Prosną
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Diken Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lut 2012
Skąd: Szczecin/Radom

PostWysłany: 27-10-2020, 19:37    Odpowiedz z cytatem

A nawet jeżeli chodzi o jakąś wojnę z Kościołem w Polsce, to sytuacja wygląda tak, że w Polsce ludzie są podzieleni, mają różne poglądy na pewne sprawy i jedni się z czymś zgadzają, inni już się nie zgadzają.
I każdy z tych ludzi ma prawo, w wolnym kraju wyrażać własne zdanie.
Tylko zależy też w jakiej formie ludzie to zdanie wyrażają? Jeżeli wyrażają zdanie kulturalnie, bez obrażania, bez wulgaryzmów, to OK.
Natomiast ja nie popieram, podczas protestów ludzi wyzwisk, wulgaryzmów i atakowania policji, bo to już jest przekroczenie granic.

Można wyrażać własne zdanie w sposób kulturalny i normalny.

Lewica nie robi niczego złego, jak to się oskarża ten rząd.
Po prostu, Ci, co nie trawią gejów, lesbijek ( na czele z rządem PiS i Kościołem w Polsce ) zawsze będą oskarżali i negatywnie odbierali ludzi z inna orientacją, bo dla nich tacy ludzie są nienormalni.
Ale prawda jest taka, że to są też ludzie, mają prawo do życia, do własnych przekonań i poglądów.
Ale ludzie z LGBT, którzy są "innej orientacji" też chcą pokazać, ze mają takie samo prawo do życia.
To nie jest wina tych ludzi i nawet samego Pana Biedronia, który też ma orientacje gejowską, że Polska jest za bardzo katolicka i on się w takim kraju musiał urodzić.

Jakoś w krajach Europy Zachodniej, nawet w takiej Hiszpanii, która wydawać by się mogło jest bardzo katolicka, panuje tolerancja, zrozumienie dla ludzi, którzy są nie tylko innych narodowości, ale też innych orientacji.
Mieszka tam wielu obcokrajowców i jakoś, przez lata nie było tam problemów? Podobnie i w Belgii, Holandii, Szwajcarii...
Tylko zawsze Polska ma takie problemy, z akceptacją innych ludzi, z tolerancją...
Nie rozumiem tego we własnym kraju?

Lewica w Polsce, na czele z Biedroniem chce, by Kościół przestał się wtrącać w sprawy Polek i Polaków, w sprawy małżeństw, posiadania lub nie posiadania dzieci, bo to są prywatne sprawy ludzi.

A to, że innym, że PiS-owi to się nie podoba, to jest ich problem.
Muszą to zaakceptować i tyle. Nie mają innego wyjścia.

Kwestia tego, czy ludzie w społeczeństwie będą potrafili się dogadać, zrozumieć i być tolerancyjni wobec siebie.

Ale do tego też muszą być chęci.

_________________
Kolejowa pasja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 28-10-2020, 08:35    Odpowiedz z cytatem

Strajk Kobiet właśnie pokazuje jak przegrzać temat. O ile mocno wkurzone kobiety wyszły na ulice protestując przeciwko orzeczeniu Trybunału to teraz coraz więcej z nich widzi, że są cynicznie wykorzystywane przez towarzyszkę Lempart, Suchanow (czy jak jej tam) i inne feminazistki. Coraz częstsze są komentarze typu „nie o to chodziło”, „miałyśmy walczyć o nasze prawa, nie o wasze interesy” i tym podobne. Tym bardziej, że przywódczynie ujawniły prywatne adresy Kai Godek, Bartłomieja Wróblewskiego, Roberta Bąkiewicza i Krystyny Pawłowicz. Dodając do tego demolkę kościołów nie wróży to sukcesu.

https://niezalezna.pl/360420-strajk-kobiet-podal-adresy-prof-pawlowicz-kai-godek-bartlomieja-wroblewskiego-i-roberta-bakiewicza

Przy okazji nikt nie zrobił dla prawa antyaborcyjnego tyle, co rzecznika SLD niejaka Anka Maryśka Żukowska. Zapowiada aborcję na NFZ. Biorąc pod uwagę czas oczekiwania na wizytę u specjalisty na NFZ, dzieci będą chronione przed aborcją do drugiego roku życia. Swoją drogą one doskonale wiedzą, że żadne zmiany w tym temacie nie są możliwe przy obecnej Konstytucji, a granie tym tematem to cyniczne żerowanie na naiwności suwerena.

https://lewica2019.pl/aktualnosci/1487-jaroslaw-kaczynski-nie-mial-odwagi-stanac-przed-protestujacymi-ale-ma-odwage-grozic-kobietom-dzieciom-i-mlodziezy

Niejaka Marcelina Zawisza mówiła w Sejmie o aborcji z niemowlakiem na rękach. Pewnie mam coś z głową, ale nie wydaje mi się to normalne.

https://dorzeczy.pl/kraj/158790/poslanka-wziela-niemowle-do-sejmu-protestowala-ws-aborcji.html

Przy okazji do głosu dochodzą celebryci. Po lansowaniu się przy okazji Kon-sty-tu-cji, drzew, dzików, karpi oraz chorowaniu na covid niejaka Julia Wróblewska zamieściła zdjęcia, które mają dowodzić, że ONR pobił ją w czasie demonstracji. Teraz należy oczekiwać takich samych opowieści od Mai Ostaszewskiej, Kryśki Jandy i reszty. A co do Julki kilka dni temu ogłosiła, że cierpi na depresję. Znakomitą formę terapii sobie wymyśliła – popołudnie w gronie histeryczek.

https://www.plotek.pl/plotek/7,154063,26442924,julia-wroblewska-na-manifestacji-w-warszawie-zostala-pobita.html

Na protestach kobiet postanowił wylansować się również Rafau i od dziś oflaguje autobusy i tramwaje. Tak więc przykro mi, ale to już nie jest protest kobiet. Ukradli go oszołomy.

https://www.tvp.info/50525231/rafal-trzaskowski-popiera-protesty-zapowiada-oflagowanie-autobusow

Oświadczenie wydał Kaczafi. Wezwał do obrony kościołów. Jakieś trzy dni za późno, bo już są bronione, lepiej niż PiS to zrobi. W sumie kompletnie nijaka ta wypowiedź. Niestety nie powiedział dlaczego obrał kurs na górę lodową.

https://tvn24.pl/polska/jaroslaw-kaczynski-wydal-oswiadczenie-na-temat-protestow-po-orzeczeniu-tk-ws-aborcji-wideo-4733729


_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Diken Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lut 2012
Skąd: Szczecin/Radom

PostWysłany: 28-10-2020, 09:06    Odpowiedz z cytatem

Jeżeli jeszcze coś mogę dodać do mojego postu, to rząd PiS upadnie, prędzej, czy później.
To, Lewica zdobędzie najwyższe poparcie w Polsce i w końcu się skończy: finansowanie ze środków budżetowych, z bardzo dużych środków parafie i związki wyznaniowe, bo PiS bardzo dużo wydaje z budżetu dla duchownych.
Lewica dąży do likwidacji funduszu kościelnego, do równości w kościołach, jak i w społeczeństwie.
Bo, Kościół w Polsce, za rządów PiS jest traktowany uprzywilejowanie, nie słusznie.
Na to wskazuje Robert Biedroń i nawet znany, polski aktor, który interesuje się tematem Kościoła w Polsce i ma negatywny stosunek do polskich duchownych.
Ale tu trzeba by temat bardziej rozwinąć.

Lewica i Robert Biedroń nie atakuje kościołów, nie niszczy kościołów, jak to niektórzy niewłaściwie oceniają, a szczególnie PiS tak ocenia, z podłym Kaczyńskim.
Lewica chce tylko: równości w Polsce, żeby Kościół, duchowni i cały Episkopat był traktowany równo, tak jak wszyscy ludzie w społeczeństwie.
A nie jest traktowany równo, bo ma za duże przywileje od rządu PiS, co się uśmiecha każdemu biskupowi, księdzu i nawet zakonnikom z klasztorów.

Kaczyński oświadczył, w swojej wypowiedzi, w telewizji: "Wszyscy wyborcy PiS i politycy tej partii, wzywam Was do obrony Kościoła, który jest atakowany".

Mało tego, według niego nawet cała Polska jest atakowana przez rząd Lewicy, co jest bzdurą, bo wcale tak nie jest.
Wiadomo, że zawsze się znajdą jacyś chuligani, którzy się przyłączą do grupy protestujących i będą rozrabiali, tak jak na Marszu Niepodległości.
Normalni wyborcy i popierający rząd Lewicy nie robią takich rzeczy, nie atakują Kościoła i nie mają nic przeciwko wierzącym.
Sam Robert Biedroń, w swojej wypowiedzi, w programie telewizyjnym powiedział na temat wiary i Kościoła w Polsce: "Ja mam duży szacunek do ludzi wierzących, do katolików".
On nie chce walczyć w Polsce, ani w ogóle z Kościołem, tylko chce, żeby zaprzestano traktowania lepiej duchownych, żeby nie finansowano ich ze środków budżetowych, bo nie ma na to takiej potrzeby.
PiS tylko i wyłącznie finansuje Pana Rydzyka z "mediów katolickich" i wszystkich duchownych, bo ma sympatię do Kościoła, do biskupów.
Nic poza tym.
I sprawa aborcji, wyrok w tej sprawie to też był zapewne wpływ Episkopatu, który tylko podziękował Panu Kaczyńskiemu za taką decyzje.
Jak wiadomo, w Polsce katolicyzm, który jest w Polsce "przesiąknięty" wszędzie nie akceptuje aborcji, i to nie takiej "aborcji" z byle powodu, żeby zabijać zdrowe płody, bo to jest coś innego, tylko w wyjątkowych sytuacjach, w zagrożeniu.
Kościół polski nie bierze tego pod uwagę.

I chodzi o to, żeby: oddzielić Kościół od Państwa w Polsce, żeby duchowni w końcu przestali się wtrącać do spraw małżeńskich i do ciąży, bo to kobiety decydują, czy chcą mieć ciążę, czy nie chcą mieć.
Duchownym, ani PiS-owi nic do tego.

Założenia rządu Lewicy są bardzo dobre i trudno się z tym nie zgodzić.
Tylko były często w ogóle przez większość ludzi nie popierane, gdyż rząd ten miał i ma bardzo małe poparcie w Polsce.
To PiS większość ludzi w Polsce zaślepił... ogłupił, dlatego było takie poparcie dla tego rządu.
Ale myślę, że to się w końcu skończy i ludzie zaczną widzieć, jaki rząd wybrali...
Ja przypuszczałem, że do tego dojdzie, że ludzie w końcu w Polsce będą mieli dosyć takich rządów.
Ludzie, w większości dali się nabrać temu rządowi, ale myślę, że naprawią trochę ten błąd.
Już w kolejnych wyborach nie będzie takich "głosów" na PiS.
Rodziny powinni dać sobie z spokój z programami społecznymi, zrezygnować z 500 i 300 plus i PiS powinien być z rządu wyrzucony.
Bo ten rząd się doigra, a o ile już się nie doigrał.

Nie byłoby tych protestów na ulicach, gdyby, zamiast PiS, większość wybrało Lewicę, która jako jedyna partia w tym kraju dąży do jakiejś, równości społecznej, do większych praw zwykłych ludzi ( na to często wskazuje Robert Biedroń i ma słuszną racje ).
I szkoda, że ludzie, ponad 5 lat temu nie widzieli tego, a nawet jeżeli nie LEWICA, to jakiś inny rząd, który ma podobne podejście, jak teraz Lewica.

Nie byłoby problemu.

Bo, PiS pokazał już dawno prawdziwą twarz...

Tylko problem z tym rządem jest zawsze taki sam, od ponad 5 lat: tam się nie przyznają do swoich błędów, nawet uparcie się nie chcą przyznać, nawet jeżeli inni ludzie, rząd Lewicy wytyka błędy PiS.
To jest arogancja tego rządu. Oni, uparcie się nie przyznają do swoich błędów, bo chyba nie wykazują, ani EMPATII, ani pozytywnych uczuć...
Ten rząd został ZDEPRAWOWANY przez najwyższą władzę i to uderzyło im do głowy.

Tak to wygląda.

A, politycy PiS się oczywiście do tego ludziom nie przyznają, bo są zdeprawowani przez władzę.

[ Dodano: 28-10-2020, 09:26 ]
Wiadomo każdy ma prawo do swoich poglądów, jakie by one nie były w społeczeństwie i w Polsce ludzie są podzieleni, ale na to ma duży wpływ właśnie PiS, który ogłupił swoich wyborców i ludzie się dali nabrać.
Tak to jest, jak dużo ludzi w społeczeństwie nie ma własnego myślenia, rozumu tylko słucha to, co wciska rząd, a to jest korzystne dla rządu, dla nieuczciwego rządu, który liczy na to, żeby ludzie uwierzyli w bzdury i tego się trzymali.
Takimi jest łatwiej, czy w ogóle łatwo sterować na swoją korzyść. I to się PiS-owi udało.
Jest bardzo dużo, negatywnych komentarzy w sieci, na różnych stronach na temat rządu PiS.
Czyli wynika z tego, że jednak dużo ludzi ma dosyć takich rządów, mimo że większość popierało i popiera chyba nadal ten rząd?
Ja tylko nie toleruje, w "komentarzach" wulgaryzmów, bo jest to nie na miejscu i nie kulturalne.
No ale i tak niektórzy, jak będą chcieli to będą używali wulgaryzmów, bo nikt tego takim ludziom nie zabroni.
Chociaż to nie świadczy o takich ludziach dobrze.
Każdy sam, na własną odpowiedzialność wypowiada słowa wulgarne.

Nie ma się co dziwić, ludzie przestają w Polsce, często szanować taki rząd, który też nie szanuje zwykłych ludzi.
Arogancją, deprawacją nie zdobywa się zaufania społeczeństwa.
Tak to nie działa.
PiS nic tak naprawdę wielkiego w Polsce przez prawie 6 lat rządów nie zrobił, poza tylko zwiększaniem biednym podatków, szukaniem, gdzie się tylko da podatków, by budżet był zawsze pełny, bo z czegoś musi finansować programy rządowe, parafie i duchownych, a to kosztuje potężne środki.
Rozdawnictwo to jest: naprawianie gospodarki w kraju, bo się jednym więcej zabiera, żeby innym dawać, za nic.
No, właściwie tylko za głosy na ten rząd, ale to jest lekkie i łatwe.

PiS jest rządem tylko, pozornym...

I oby jak najwięcej ludzi w Polsce to zauważyło.

_________________
Kolejowa pasja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

agats Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 25 Sty 2015

PostWysłany: 28-10-2020, 19:31    Odpowiedz z cytatem

Diken napisał/a:
I każdy z tych ludzi ma prawo, w wolnym kraju wyrażać własne zdanie.
Natomiast ja nie popieram, podczas protestów ludzi wyzwisk, wulgaryzmów i atakowania policji, bo to już jest przekroczenie granic.
Można wyrażać własne zdanie w sposób kulturalny i normalny.
...Ale do tego też muszą być chęci.

Po kolei:
- jestem apolityczny, bliżej mi jednak dotychczas było do prawicy. W moim przekonaniu, i nie tylko, J. Kaczyński szkodzi prawicy i Polsce. Bez Kaczyńskiego, jago jadu i zacietrzewienia, klapek na oczach prawica byłaby bardziej zrozumiała i akceptowana. Również przeze mnie.
-jak można w czasie, gdy Polska w pandemii, wrzucać kij w mrowisko, czyli zajmować się drażliwą aborcją? Nieodpowiedzialność PISu, brak wyobraźni, przewidywania skutków, czyli masowych protestów skutkujących rozprzestrzenianiem się koronawirusa? NIE.! To wszystko można było przewidzieć. To prowokacje! Ale jaki mają cel? Nie wiem.
Policja. Mandat za przejście przez jezdnię bez pasów, za rzucenie niedopałka, za bluźnierstwa w miejscu publicznym, brak maseczki... A obecnie? Oczywiście to bunt, protest, ale tysiące ludzi cierpi, a policja nie reaguje. Ruch uliczny wstrzymany, korki powodujące konsekwencje dla tysięcy niezaangażowanych, brak masek, chuligaństwo, atak na kościoły.
Wiem, że trudno oddzielić prawdziwie protestujących od tych, co do nich się przyłączają z innych powodów. Brak mi jednak konsekwencji, równego traktowania za podobne wykroczenia itp.
-opozycja dała się wciągnąć. To błąd , mimo, że mają swoje odmienne zdania w temacie aborcji. Do grupy oburzonych kobiet autentycznie protestujących przeciw orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego podłączyło się mnóstwo przeciwników PISu, koścoła, prawicy ogólnie, zadymiarzy, feministek, którym temat aborcji jest mało znany. Forma protestu w okresie rozprzestrzeniania się pandemii, to zgodne z przysłowiem: zrobię na złość mamie i nie założę czapki i odmrożę sobie uszy.
Czy to jest przemyślane? Walczę z rządem, PISem, a rozprzestrzeniam koronawirusa.
Obie strony są winne: PIS wsadzając kij w mrowisko, opozycja wybranie formy protestów skutkującym cierpieniem tysięcy Rodaków niezaangażowanych politycznie w ten spór.
Pomyśleć jedni i drudzy, a później walczyć.
Na kogo bedę głosował w przyszłych wyborach? Nie wiem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Diken Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lut 2012
Skąd: Szczecin/Radom

PostWysłany: 29-10-2020, 07:59    Odpowiedz z cytatem

To jest tak, że każda partia polityczna w rządzie chce być najwyżej, chce mieć najlepsze poparcie, dlatego to jest też "walka polityczna", o wyborców, o głosy i nie tylko PiS na tym zależy.
PiS oskarża Lewice, że dąży do najlepszego poparcia, a Lewica ma negatywne podejście do PiS.

Pytanie tylko, czy jakaś partia, która zdobyłaby najlepsze głosy w Polsce rządziłaby w kraju uczciwie i mądrze?
Bo nie ma takiego rządu, jak na razie, który by w Polsce był stu procentowo uczciwy i szczery wobec społeczeństwa.
Rząd się od lat zajmuje właśnie polityczną walką, bo każdy tam chce być jak najlepszy, a wiadomo, że rząd, który ma najlepsze głosy, poparcie w kraju, to wszystkim rządzi i decyduje.
Mnie jedynie przekonuje tylko rząd Lewicy, bo ma dobre programy społeczne, tylko nie ma najwyższego poparcia i nic nie może.

Wiadomo, że w każdym rządzie są też nieuczciwi, nie w porządku i takich się powinno od razu odwoływać z rządu.

Mnie jakiś rząd musiałby, sto procent przekonać do siebie, żebym poszedł i zagłosował.
Na razie nie ma takiego rządu w Polsce, który by mnie przekonał, że warto zagłosować.
Lewica, jeżeli by udowodniła, że potrafiłaby dobrze rządzić w kraju, to chętnie bym głosował na ten rząd. Ale też jeszcze nie ma pewności, co do tego rządu.
Jednak tylko ten rząd mnie do siebie przekonuje.

Natomiast, podczas protestów zawsze dołączą grupy jakichś chuliganów, którzy to wykorzystują, w grupie do rozrób i burdy.
I to jest niedopuszczalne.
Na Marszu Niepodległości w Warszawie też dołączają grupy zwykłych chuliganów, bo wykorzystują tłum ludzi i się czują wtedy pewni.
To nie ma nic wspólnego z normalnymi, pokojowymi protestami i marszem.
Poglądy ludzie w kraju mają różne i to się nie zmieni, ale najważniejsze jest to, by wszystkim tak samo zależało na: równości społecznej i sprawiedliwości.
Jedno drugiemu nie przeczy.
Można mieć inne poglądy, ale tak samo popierać równość.
Ale w Polsce są z tym problemy.
Ci, co popierają PiS, są wyborcami tego rządu, a do tego dostają pieniądze, bo mają rodziny to będą mówili dobrze o tym rządzie, chociaż też, z czasem przyjdzie taki moment, że "przejrzą na oczy".
PiS swoich wyborców ogłupił, dał pieniądze w programach i ludzie na to poszli.
Ale też ( bo to różnie może wyglądać ) niektórzy wyborcy tego rządu byli obojętni na rządy PiS, a poszli zagłosować "od niechcenia", aby tylko zagłosować, bez przekonania, co do tego rządu.
Po prostu, w Polsce jest kiepsko, od lat z zaufaniem do władzy, dlatego ludzie często to traktują obojętnie, a jak chodzą na wybory, to z obojętności, nie z przekonania.
Tylko warto zaznaczyć, że w tych "protestach" jest też sporo kobiet, które były wyborczyniami PiS.
I one teraz wychodzą na ulicę miast, przeciwko temu rządowi.
To pokazuje, jak i nawet kobiety, wyborczynie PiS przestały być zadowolone z tego rządu, bo rząd ten pokazał, jaki jest naprawdę.
A to wynika z tego, że żaden WYBORCA nie ma żadnego wpływu, jakich ludzi wybiera do rządu.
Tego się nie przewidzi. I właśnie dlatego jest problem w Polsce z zaufaniem do rządu, bo jak jest ciężko zaufać rządowi, który się wybiera, to potem ludzie są zawiedzeni, a to też boli w środku...
Gdyby w Polsce była od zawsze: równość dla wszystkich, sprawiedliwość społeczna dla wszystkich, bez żadnych podziałów, to też nie byłoby takich problemów w Polsce. Ludzie nie musieliby wychodzić na ulicę, żeby protestować przeciwko czemuś.
I dlatego właśnie rząd Lewicy, jako jedyny rząd w Polsce mówi o tej: równości społecznej dla wszystkich, bez podziałów, bo to nawiązuje do socjalizmu, do czasów komunistycznych, w których taka "równość" społeczna była.
Komuna nie miała tylko wad. Miała też zalety, tylko nie każdy je w tamtych czasach dostrzega.
Natomiast też pytanie, czy gdyby to Lewica w Polsce zdobyła najwyższe poparcie, to czy wdrożyłaby swoje cele też w praktykę? Bo to trudno powiedzieć, przy niepewnych "rządach" w Polsce, od lat, gdzie nie było tego, pełnego zaufania do władzy.
Polityk może co innego ludziom głosić, a co innego robić.
Ja uważam, że obecny prezydent, jeżeli byłby taki naprawdę w porządku to powinien odwołać Pana Kaczyńskiego z funkcji prezesa partii.
Jeżeli tego nie chce zrobić, najwidoczniej popiera jego rząd, bo sam jest prezydentem w tym rządzie.
Czyli, prezydent może ludziom, swoim wyborcom też wiele mówić, co ludzie chcą usłyszeć, ale to nie będzie szczere, gdyż wpływ na nim ma rząd Pana Kaczyńskiego.
A jak się prezydent nie zgodziłby w czymś z prezesem najwyższej partii, to już by nie byłoby tam, między nimi dobrej, poprawnej atmosfery.
Bo to byłaby pewna, presja i nacisk psychiczny.
A prezydent woli tego uniknąć, co jest nie ok, bo to też szkodzi zwykłym ludziom.

PiS sobie zrobił WŁASNY RZĄD w kraju, poczuł się pewnie i każdy musi się z tym rządem zgadzać, w każdej sprawie.

Ludzie sami chcieli takiego rządu, bo wybrali, a teraz wychodzą na ulicę, bo jednak nie wybrali dobrze.

Nigdy mnie nie interesowała szczególnie polityka w Polsce, ale też oglądam telewizor, słucham, czytam, wiec wiem co się wyprawia w Polsce.

_________________
Kolejowa pasja.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator


Dołączył: 23 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 29-10-2020, 08:07    Odpowiedz z cytatem

Debata publiczna AD 2020. Emocjonalne hasła, emocjonalne gesty:

- "To jest wojna!"
- "Jebać PiS"
- "Wypierdalać!"
- "Został tylko anal"
- "Szkoda, że Maryja nie zrobiła aborcji"
- "Rząd taki gibki, że wchodzi nam w cipki"
- "Moja pusia nie Jarusia"
- "Won biskupy od mojej dupy"
- "Strach się ruchać"

Do tego:

- dziesiątki pomazanych kościołów
- zniszczone pomniki
- przerwane msze
- ludzie obrzucani petardami
- zdewastowane samochody
- pierwsza rozlana krew

Do czego jeszcze ten tłum zostanie rozegrany? Wiedziałem, że będzie grubo odkąd zobaczyłem flagi LGBT na tych demonstracjach.

Siedzi sobie z jednej strony pani Lempart, z drugiej pan Kaczyński i szczują swoje sekty przeciwko sobie. Dokładnie, sekty - bo my wyszliśmy już z wojny plemiennej, teraz to wojna dwóch sekt.

Warto poświęcić kilka minut na komentarz Sławomira Mentzena z Konfederacji:

https://www.facebook.com/slawomirmentzen/posts/3463234700404375

_________________
Gdyby głupota umiała latać, LOT miałby poważnego konkurenta w postaci PKP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 153 z 223 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 152, 153, 154 ... 221, 222, 223  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl