Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Koniec pociągów na trasie Niegosławice - Żagań
Autor Wiadomość

Emillex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Maj 2010
Skąd: Johannesburg RPA

PostWysłany: 08-10-2010, 13:31    Odpowiedz z cytatem

Desiro, pretensje kieruj do UMWL...
Sam ciekaw jestem czy ten odcinek przetrwa jeszcze z 5, 7 lat. Nie zanosi się na remont, a towarowe gdzieś jechać muszą.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rob21 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Maj 2009
Skąd: Głogów

PostWysłany: 09-10-2010, 15:49    Odpowiedz z cytatem

Zarzneli moją 14 Evil or Very Mad i to akurat najgorszy jej stan jest w okolicach Głogowa. I właśnie to jest najciekawsze dlaczego tak się stało?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Groźny Fanatyk Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Wrz 2009
Skąd: Poznań Karolin

PostWysłany: 09-10-2010, 18:33    Odpowiedz z cytatem

Bardzo smutne i bardzo wkurzające.
Czy tylko ja mam wrażenie, że po kilku latach wyjścia z agonii do stanu ...powiedzmy - bardzo ciężkiego, znów zarzyna się pacjenta? Sad

_________________
EX "Groźny Fanatyk"
Łomża - Ostrołęka - Tłuszcz - Warszawa - Łowicz - Łódź - Ostrów Wkp - Grabów nad Prosną
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rob21 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Maj 2009
Skąd: Głogów

PostWysłany: 11-10-2010, 22:27    Odpowiedz z cytatem

Nie tylko ty ja mam podobne odczucie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pp Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 28 Gru 2009
Skąd: Skądinąd

PostWysłany: 12-10-2010, 08:42    Odpowiedz z cytatem

Idą wybory, szukajcie kandydatów pro-kolejowych. Piszcie do gazet, do urzędów. Niech kombinują w ramach RPO, niech tematyka żenująco niskich nakładów na infrastrukturę wreszcie wyjdzie poza wąskie grono forum i innych specjalistycznych portali. Ja piszę dziesiątki pism do różnych uirzędów, posłów z mojego regionu, itp. Czasem mnie olewają, czasem dostaję odpowiedzi i tak zaczyna się czasem bardzo ciekawa i pouczająca korespondencja. Niech "władza" wie że ten problem naprawdę istnieje i że ktoś się nim interesuje. Samo nasze narzekanie na forum nic nie da.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kysiek2 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Paź 2009

PostWysłany: 20-10-2010, 20:30    Odpowiedz z cytatem

Racja pisać można ja napisałem np. do Gazety Lubuskiej i co artykuł owszem się ukazał, ale w dodatku Żagańskim więc nie było z niego afery nawet na całe województwo. Napisałem informację na grupie pl.misc.kolej i co rzekomi miłośnicy kolei stwierdzili, że ogon do Niegosławic nie ma sensu i w ogóle zlali temat pokazując po raz kolejny, że na tamtej grupie nie ma już co szukać, bo wszyscy mądrzy ludzie przestali się tam już udzielać. Dałem sobie spokój, chociaż już nie mieszkam w Szprotawie mimo wszystko chciałem coś zrobić w tym kierunku, żeby jednak to połączenie ratować. Ale trafiłem głową w ścianę. Odpuściłem, z Zielonej Góry gdzie teraz mieszkam póki co kursuje jeszcze to i owo więc jak będę miał kaprys przejechać się koleją to zawsze mam z czego skorzystać. Nasi parlamentarzyści są bardzo nieudolni co pokazuje przykład "walki" o pociąg do Warszawy dla Gorzowa. Żeby w XXI wieku problem trakcji rozwalał połączenia?? Tak to tylko u nas i u ruskich. Nie wiem więc czy jest sens żeby do nich cokolwiek pisać. Lokalni politycy mają to połączenie w dupie, kiedyś w gablotach z ogłoszeniami z UM pojawiły się rozkłady jazdy, Miły gest szczególnie dla tych, którzy nie korzystają z internetu i dzięki tym rozkładom mieli wiedzę co i jak kursuje bez konieczności drapania na zadupie na którym leży stacja aby zapoznać się z rozkładem jazdy. I co rozkład się zmienił, nawet nie potrafili w gablotce w Szprotawie zaktualizować rozkładu jazdy, tylko wisiał jeszcze przez pól roku stary rozkład wprowadzając ludzi w błąd. Potem zniknął i na jego miejscu nowy rozkład już się nie pojawił. Z takim podejściem do sprawy wiem, że nie ma tam z kim na temat kolei rozmawiać, czy będzie ona kursować czy nie Szprotawa pozostanie zadupiem. Z powyższych względów dałem sobie spokój z tematem, mam w gotowości dwa samochody więc czy komunikacja publiczna będzie czy jej nie będzie stało mi się całkowicie obojętne. Podobnie zrobiło w Polsce wielu ludzi bo z takim podejściem jakie obecnie mają różni decydenci odpowiedzialni za sprawy kolei to oszczędzając sobie stresu lepiej korzystać z samochodu.

Na koniec jeszcze jedno przeglądnąłem sobie erjp dla stacji w Szprotawie i nic już nie rozumiem wykasowali pociągi przed zakończeniem obowiązywania obecnego rj?? Wychodzi, że kursuje już tylko poranny kurs w dni robocze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bonifas Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Lip 2010
Skąd: Kamienna G., Wleń

PostWysłany: 21-10-2010, 07:26    Odpowiedz z cytatem

UMWL sam wygasił popyt na tej linii już w ubiegłym roku. Brak reakcji na ustawiczną KKS i pociąg o trzeciej w nocy się do tego przyczynił z całą stanowczością
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sZakOOu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Lis 2006
Skąd: i po co?

PostWysłany: 21-10-2010, 09:20    Odpowiedz z cytatem

Tak, wykasowali pociągi przed zakończeniem obecnego rozkładu. Ten jeden pociąg w Hafasie to zwykły błąd jakich wiele w erjp. Na podstronie Przewozów Regionalnych z tabelami srjp przy tabeli 358 widnieje data 1.10.2010, natomiast samej tabeli brak.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kysiek2 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Paź 2009

PostWysłany: 21-10-2010, 13:15    Odpowiedz z cytatem

Czyli likwidacja stała się faktem. Szkoda tylko, że nie ma na ten temat informacji, mało tego już w październiku chciałem się pożegnalnie przejechać szynobusem i pani w kasie dworcowej w Żaganiu powiedziała, że kursuje autobus, a tu dzisiaj dowiaduję się, że likwidacja poszła od 1 października. Cyrk na torach, może ktoś dotarł gdzies do jakiejś informacji na ten temat.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 03-03-2012, 12:55    Odpowiedz z cytatem

Na pocieszenie trzeba dodać że brutto na tym szlaku ma się dobrze.
Po ruchu pasażerskim zostało wspomnienie ale kto wie czy około 2017 znów nie pojedziemy Rolling Eyes
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sunseed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 05 Lip 2011
Skąd: Bruxelles

PostWysłany: 03-03-2012, 21:35    Odpowiedz z cytatem

Ta, nadzieja : D

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 01-05-2021, 18:39    Odpowiedz z cytatem

Czy wróci połączenie kolejowe Żagania ze Szprotawą? Otóż jest szansa...

Kilka dni temu przedstawiciele lubuskiego Urzędu Marszałkowskiego spotkali się z władzami Szprotawy w sprawie projektu rewitalizacji linii kolejowej nr 14 na odcinku Szprotawa – Żagań. Plan ma być zrealizowany w ramach programu „Kolej Plus”. Trwają ostatnie przygotowania do ogłoszenia przetargów na opracowanie studium planistyczno-prognostycznego, którego ocena będzie podstawą do podjęcia przez PKP PLK ostatecznej decyzji o przyznaniu dofinansowania.

Więcej:

https://gazetalubuska.pl/czy-wroci-polaczenie-kolejowe-zagania-ze-szprotawa-otoz-jest-szansa/ar/c15-15515665
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl