Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Monopol PKP Intercity

Czy PKP Intercity jest monopolistą na liniach kolejowych z Warszawy do Krakowa (CMK), Poznania, Trójmiasta?
TAK
88%
 88%  [ 69 ]
NIE
8%
 8%  [ 7 ]
Nie mam zdania
2%
 2%  [ 2 ]
Głosowań: 78
Wszystkich głosów: 78

Autor Wiadomość

Zed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: UK

PostWysłany: 22-11-2005, 22:02    Odpowiedz z cytatem

Ooo! Shocked Za coś takiego, ale napisanego w łagodniejszym tonie dostałem na IC Forum ostrzeżenie! Tamtym forumowiczom Krycha zalazła chyba nieźle za skórę, skoro nawet tutaj muszą wtrącić swoje 3 grosze!

_________________

Sponsorem mojej nieobecności na forum jest WizzAir.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 22-11-2005, 22:38    Odpowiedz z cytatem

Anonim napisał/a:
Przepraszam wszystkich, ale nienawidzę hamów obrażających kobiety!

Ja się nie gniewam Very Happy Chamstwo trzeba niszczyć Exclamation

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Fikander Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Lis 2005
Skąd: Warszawa Ochota

PostWysłany: 22-11-2005, 23:25    Odpowiedz z cytatem

Krycha napisał/a:
żaden Fikander czy inny zaślepiony fan pociągów PKP IC

Nie jestem fanem pociągów PKP IC. Wręcz przeciwnie, unikam ich jak ognia...

Krycha napisał/a:
Wyniki sondy mówią same za siebie

Jeszcze udowodnij reprezentatywność próbki.

Krycha napisał/a:
niż jakiś szczeniak

Ponownie moderatorska kuulturka 8-)

Krycha napisał/a:
Pasażera, który jeszcze nie ma utrzymaniu rodziny (lub jest na utrzymaniu rodziców), nie musi liczyć się z każdym groszem

Kulą w płot, albowiem mam dwójkę ciężko chorych rodziców może nie na wyłącznym utrzymaniu, ale ciężko powiedzieć, aby to była sytuacja komfortowa.

Naczelnik napisał/a:
Apeluję o rozsądek i pozbycie się emocji w dyskusji!

Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubańczykom Very Happy jeżeli jestem traktowany przez współdyskutanta poważnie, tym samym mu się odpłacam; jeśli jednak ktoś, nie siląc się na jakiekolwiek argumentacje, nazywa moje argumenty śmiesznymi i wyzywa mnie od szczeniaków... no sorry.

Naczelnik napisał/a:
Fikander, jeśli kogoś cytujesz i następnie odnosisz się do tego, rób to rzetelnie. Nie wyrywaj z kontekstu fragmentu zdania tylko cytuj całą myśl innego forumowicza (patrz wyżej). Takie manipulacje będę stanowczo tępił!

Brze, zacytuję pełne zdanie Krychy:

Krycha napisał/a:
Każdy twój pseudo-argument jestem w stanie z miejsca wyśmiać, ale nie będę złośliwa w tej kwestii jak niektórzy użytkownicy - piewcy wspaniałości PKP IC i prezesa Prześlugi na IC Forum.

Czy część po przecinku zmienia sens pierwszej? Czy mamy tu do czynienia z jakąkolwiek próbą merytorycznej dyskusji? Dwa razy nie...

LadyMakbet napisał/a:
Jak można cytować czyjąś wypowiedź i kończyć na przecinku?

Normalnie. Przecinek jest znakiem przestankowym rozdzielającym dwa zdania współrzędnie lub podrzędnie złożone. Oznacza to, że każde z nich posiada swoje własne znaczenie i mogą funkcjonować oddzielnie. W tym przypadku moje wycięcie nie zmieniło sensu tego, co zamierzałem zaakcentować - określenia pseudo-argumenty i ogólnego lekceważącego tonu wypowiedzi.

Anonim napisał/a:

Nie znasz Krychy, nie wiesz co robi w PKP, nie wiesz jakie ma wykształcenie to stul pysk!

(to nie do mnie, ale) Nie znam, chętnie bym się dowiedział, ale pani Krycha jest tajemnicza bardzo... nawet wyjątkowo.

Chamstwo trzeba tępić, zwłaszcza tak agresywne, jak prezentuje kolega Eisenbahner, można to jednak czynić ortograficznie Wink

pozdrawiam grono szacowne...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Wojtek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 10 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 22-11-2005, 23:26    Odpowiedz z cytatem

Jeśli nie skończycie z tymi prywatnymi wywodami to zablokuję możliwość pisania postów w tym temacie, do czasu aż nie ochłoniecie z emocji! Sprzeczki proszę uskuteczniać na PW! Dotyczy to wszystkich: od Krychy i LadyMakbet po Anonima i Eisenbahnera. Jest to ostatnie ostrzeżenie!

_________________
Podróżny pamiętaj! Podróż pociągiem skraca czas przejazdu koleją. (S. Bareja)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lis 2005
Skąd: Kraków

PostWysłany: 22-11-2005, 23:48    Odpowiedz z cytatem

Anonim napisał/a:
Przepraszam wszystkich, ale nienawidzę hamów obrażających kobiety!

Podpisuję się pod tym!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krycha Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 10 Lis 2005
Skąd: Leicester (UK)

PostWysłany: 22-11-2005, 23:51    Odpowiedz z cytatem

Fikander napisał/a:
Nie znam, chętnie bym się dowiedział, ale pani Krycha jest tajemnicza bardzo... nawet wyjątkowo.

A czemu Ci tak zależy? Może mam podpisać się własnym nazwiskiem, podać miejsce pracy i adres domowy? Ty też jesteś tajemniczy... nawet wyjątkowo.

_________________
Follow me!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

przemas Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Jelenia Góra

PostWysłany: 23-11-2005, 00:07    Odpowiedz z cytatem

Fikander napisał/a:
Jak Kuba Bogu, tak Bóg Kubańczykom jeżeli jestem traktowany przez współdyskutanta poważnie, tym samym mu się odpłacam; jeśli jednak ktoś, nie siląc się na jakiekolwiek argumentacje, nazywa moje argumenty śmiesznymi i wyzywa mnie od szczeniaków... no sorry.

...to bądź mądrzejszy! Smile

Fikander napisał/a:
Przecinek jest znakiem przestankowym rozdzielającym dwa zdania współrzędnie lub podrzędnie złożone. Oznacza to, że każde z nich posiada swoje własne znaczenie i mogą funkcjonować oddzielnie.

Mylisz się chłopie. Przecinek w gramatyce i ortografii odgrywa wiele "funkcji".
Polecam: http://pl.wikipedia.org/wiki/Przecinek

Fikander napisał/a:
Nie znam, chętnie bym się dowiedział, ale pani Krycha jest tajemnicza bardzo... nawet wyjątkowo.

To umów się z nią np. na kawę, zamiast pisać głupoty - w tym przypadku powtarzasz prawie dokładnie z ICforum za panem Prześlugą. Jego też to gnębi: kim jest Krycha?

_________________
Nie bierz życia na serio
i tak nie wyjdziesz z niego żywy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krycha Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 10 Lis 2005
Skąd: Leicester (UK)

PostWysłany: 23-11-2005, 00:34    Odpowiedz z cytatem

Przypominam, że temat tego wątku to monopol PKP IC a nie moja skromna osoba! Muszę chyba sprowokować dyskusję na inny temat... Wink

_________________
Follow me!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Zed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: UK

PostWysłany: 24-11-2005, 16:46    Odpowiedz z cytatem

Coś na ten temat jest w najnowszej "Wolnej Drodze":

Halo, tu redakcja "Wolna droga"
Proszę zauważyć, że jedyną konkurencją dla „Kolei Mazowieckich” na linii Warszawa - Gdynia jest „PKP Intercity” - pociąg „Słoneczny” nie był żadną konkurencją dla „PKP Przewozy Regionalne”. Przecież na tej linii kursują prawie wyłącznie TLK, Ex i IC i chyba tylko jeden nocny pospieszny „Przewozów Regionalnych”. Spółka PKP PR na pewno chętnie uruchomiłaby więcej swoich pociągów na owym odcinku, ale - jak wieść niesie - stanowczo sprzeciwia się temu Centrala PKP SA. Dlaczego? Bo „PKP Intercity” przewidziane jest do prywatyzacji i dlatego nie może mieć konkurencji! Podobna sytuacja jest na linii Warszawa - Poznań i Warszawa - Kraków, gdzie również kursują prawie wyłącznie TLK, Ex, IC i EC. W PKP, i w ogóle na kolei, nie ma żadnej konkurencji. O tym, kto obsługuje konkretną linię, w jakich porach itd. decyduje Centrala PKP SA, absolutnie nie uwzględniając pasażerów (ich zadowolenie, możliwość wyboru pociągu, zasobność portfela itd.). Spółki przewozowe PKP zamiast ze sobą współpracować i uzupełniać się, zmuszane są do konkurowania ze sobą, ale jest to nieuczciwa konkurencja, ponieważ to nie rynek i klient (pasażer) o tym decyduje, tylko jakieś układy.


Założę się, że to słowa Krychy! Wink

_________________

Sponsorem mojej nieobecności na forum jest WizzAir.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Lady Makbet Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 12 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 24-11-2005, 18:44    Odpowiedz z cytatem

Zed napisał/a:
Założę się, że to słowa Krychy!

Może Krycha dorabia na boku w tej "Wolnej Drodze"? Wink

_________________
Lady Makbet to typ kobiety, którą nieokiełznana ambicja prowadzi do zbrodni, a potem do wyrzutów sumienia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Alwis Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Lis 2005
Skąd: Bydgoszcz, Wrocław

PostWysłany: 24-11-2005, 18:53    Odpowiedz z cytatem

LadyMakbet napisał/a:
Zed napisał/a:
Założę się, że to słowa Krychy!

Może Krycha dorabia na boku w tej "Wolnej Drodze"? Wink

Ha, ha, ha ... Krycha nie dorabia w "Wolnej Drodze". Ja to wiem Exclamation Laughing

i proszę moją wypowiedź potraktować z humorem Very Happy

Alwis
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Krycha Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 10 Lis 2005
Skąd: Leicester (UK)

PostWysłany: 25-11-2005, 19:29    Odpowiedz z cytatem

Zed napisał/a:
Założę się, że to słowa Krychy!

To nie ja pisałam! To nie jest mój styl. Rolling Eyes

_________________
Follow me!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Galanonim Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 12-02-2006, 00:59    Odpowiedz z cytatem

PKP SA precyzyjnie dzieli rynek między swoje przedsiębiorstwa. Na przykład początkowo oszacowano liczbę potrzebnych w Polsce połączeń pasażerskich na długich trasach na mniej więcej 300, lecz PKP Intercity uruchomiły z tego jedną trzecią. Lukę w tym intratnym segmencie chciały wypełnić PKP Przewozy Regionalne, ale PKP Intercity zablokowały tę inicjatywę w ramach grupy PKP.

_________________
Nie patrz w przeszłość, bo przyszłość Cię znienawidzi...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

speed_Cars Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Lis 2005

PostWysłany: 21-02-2006, 17:58    Odpowiedz z cytatem

Krycha napisał/a:
Fikander napisał/a:
Akurat relację do Krakowa trudno uznać za zmonopolizowaną...

Mówię cały czas o CMK. Przejazd zmonopolizowaną przez PKP IC CMK-ą w niecałe 3 godziny, a przejazd pośpiesznym przez Kielce w prawie 5 godzin to chyba jest jakaś różnica, co nie?


Krycha,ty tutaj nie wiesz oco chodzi. TO jest pewne że pociągi na CMK będę jezdzić szybciej niż przez Kielce. Puścić ekspresa przez Kielce to tak samo pojedzie. A ci tylko chodziło że na CMK tylko jeżdzą interciy. Poziom twojego forum jest żenujący, wszędzie widzisz nienawiść itp. Trochę głową pomysleć i wysłać wniosek do urządu W. w Gdańsku żeby doifnansowali połączenie które PR stworzy pod warunkiem że będzie dofinansowane.. Ale ty widzisz chamstwo, kłamstwo w PKP. I masz rację. Najlepiej całe PR, bo mnie powoli zaczynają denerwować. Ostatnio robiłem zdjęcia z peronu , to nastawniczy mi groził policją i powiedział że oni moga mi zabrac aparat. Nie rozumię takiego zachowanie. Nikt nie ma mi prawo zabronić robienie zdjęć, jeżeli nic zakazu fotografowania. Eh szkoda nerwów na PKP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krycha Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 10 Lis 2005
Skąd: Leicester (UK)

PostWysłany: 21-02-2006, 18:10    Odpowiedz z cytatem

speed_Cars napisał/a:
Poziom twojego forum jest żenujący, wszędzie widzisz nienawiść itp.

Po pierwsze to nie jest MOJE forum, zaś poziom tego forum kształtują wszyscy jego użytkownicy, Ty również! Po drugie od kiedy to stwierdzanie faktów (m.in. monopol PKP IC) jest głoszeniem nienawiści? Ja po prostu nie mam klapek na oczach, jak niektórzy z was... Rolling Eyes

_________________
Follow me!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 6 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl