Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Zniesienie limitów miejsc w pociągach IC
Autor Wiadomość

Wagiant Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 20 Cze 2021

PostWysłany: 20-06-2021, 13:33   Zniesienie limitów miejsc w pociągach IC Odpowiedz z cytatem

Witam . Jestem nowy , zarejestrowałem się aby poznać opinie użytkowników forum o planach przewoźnika IC dotyczących zniesienia limitów miejsc w pociągach . Czyli ma być tak jak przed zarazą . Miejscówki najpierw , a później bilety bez gwarancji miejsc siedzących w ilości nieograniczonej . Moim zdaniem to bardzo zły pomysł . Na pociągi dalekobieżne powinno sprzedawać się tyle biletów ile jest miejsc siedzących . Czyli ja w poć EIP .
Żeby przybliżyć mój punkt widzenia wkleję wiadomość którą wysłałem na stronie IC .

,,Witam . Ze smutkiem i zdziwieniem przeczytałem o zniesieniu limitów miejsc w pociągach JC - https://www.onet.pl/turystyka/onetpodroze/pkp-intercity-w-wakacje-bez-limitow-zajetosci-i-bez-rezerwacji-miejsc-siedzacych/wyf0scb,07640b54 . Nie wierzę w mętne uzasadnienie , nie wierzę w zwiększenie liczby wagonów itd . Dla mnie sprawa jest prosta - chcecie zarobić jak najwięcej nie patrząc na wygodę i bezpieczeństwo podróżnych . Nie raz byłem świadkiem sytuacji że pasażer mający rezerwację nie mógł zająć swojego miejsca bo było zajęte przez kogoś kto miejscówki nie posiadał . Tylko proszę nie mówić że konduktor ma pomóc . Może i ma .... Osobiście doświadczyłem też sytuacji w której w ogóle , pomimo posiadania rezerwacji, nie mogłem wsiąść z rowerem do pociągu . Nie było to fizycznie możliwe . Kasy sprzedają bilety bez rezerwacji miejsc w ilości nieograniczonej a pociąg z gumy nie jest ....
Krótko i na temat - wstyd i kpina z podróżnych . Jako stały i wieloletni klient JC wyrażam sprzeciw wobec działań obniżających komfort podróżowania . "

Należy zauważyć jeszcze , że IC wprowadza dodatkowe zamieszanie bo dla poć Dart które jeżdżą jako kategoria IC nie będzie biletów bez miejscówek . Czy wszyscy podróżni się w tym połapią ?
A co ze składami gdzie są tylko wagony bezprzedziałowe ( te modernizowane ) ? Gdzie tam będą stali ludzie bez miejscówek ? Itd itd . Ciekawy jestem opinii innych ludzi . Czy tylko mnie to przeszkadza ? Czy mamy szansę jakoś wpłynąć na decyzję IC ? Wink
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl