Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3 ... 47, 48, 49  Następny
Pociągiem do Trutnova
Autor Wiadomość

Dolnoślązak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Maj 2008
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: 04-09-2008, 22:45   Pociągiem do Trutnova Odpowiedz z cytatem

Dzięki Urzędowi Marszałkowskiemu we Wrocławiu ( na prośbę podróżnych) od 06.09.br. do 28.09.2008r. zostały przedłużone kursowanie pociągów w (6) i (7) w relacji Jelenia Góra - Trutnov - Jelenia Góra - Lwówek Śląski - Jelenia Góra.
77140/1 - Jelenia Góra - Trutnov ( odjazd z Jeleniej Góry - 07.26),
77042/3 - Trutnov - Jelenia Góra ( w Jeleniej Górze - 11.15),
77144/5 - Jelenia Góra - Trutnov ( odjazd z Jeleniej Góry - 14.14),
77046/7 - Trutnov - Lwówek Śląski (we Lwówku Śląskim - 20.49),
77148 - Lwówek Śląski - Jelenia Góra ( 21.00 - 21.54)
I w tym miejscu trzeba pochwalić Urząd Marszałkowski, a także Starostę Lwóweckigo za zrealizowanie w/w. połączeń, co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Jak widać idzie ku dobremu w stronę podróżnego.
Aby więcej takich inicjatyw!!!.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 04-09-2008, 23:05   

Szkoda tylko, że PKP PR nie robi nic w stronę podróżnego. No może za drobnymi wyjątkami, bo nie można znowu wieszać bez końca psów na PKP. Fajnie, że te pociągi będą, mam nadzieję, że z czasem będzie to regularne połączenie!
Powrót do góry

Marcel Štancl Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 05 Sty 2006
Skąd: Praha

PostWysłany: 05-09-2008, 06:45    Odpowiedz z cytatem

To podrozuj dalej do Pragi jest co zobaczyc.

371_005.jpg
371 005
Plik ściągnięto 152 raz(y) 178.15 KB


_________________
http://pralinka.venku.cz/stancl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tomek.jg Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Lip 2008
Skąd: Jelenia Góra

PostWysłany: 05-09-2008, 07:12    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Dzięki Urzędowi Marszałkowskiemu we Wrocławiu ( na prośbę podróżnych) od 06.09.br. do 28.09.2008r. zostały przedłużone kursowanie pociągów w (6) i (7) w relacji Jelenia Góra - Trutnov - Jelenia Góra - Lwówek Śląski - Jelenia Góra.

Zobaczymy jutro czy po wakacjach nie będzie lawinowego spadku zainteresowania tą relacją. Miejmy nadzieje, że nie!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

morpheo
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 05-09-2008, 12:32   

Trzeba pamiętać, że nie dla każdego wakacje kończą się 31 sierpnia.
Powrót do góry

Rafi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Maj 2006
Skąd: Bayern

PostWysłany: 05-09-2008, 14:44    Odpowiedz z cytatem

Jaka szkoda, ze do tej pory nikt nie interweniowal w sprawie rozkomunikowan pociagow w Jeleniej Gorze od strony Weglinca, Lubania i Gyfowa Sl!!!
Poranny pociag do Trutnova odjezdza 3 minuty wczesniej od przyjazdu skladu z Weglinca. Brak slow , kretynizm do potegi!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tomek.jg Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Lip 2008
Skąd: Jelenia Góra

PostWysłany: 05-09-2008, 17:53    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Trzeba pamiętać, że nie dla każdego wakacje kończą się 31 sierpnia.

Oczywiście, że trzeba. I również pełny optymizmu razem z Tobą trzymam kciuki aby obłożenie pociągu nie spadło o 80% lub więcej.

Cytat:
Poranny pociag do Trutnova odjezdza 3 minuty wczesniej od przyjazdu skladu z Weglinca. Brak slow , kretynizm do potegi!

Faktycznie szkoda. Ale za to w Sędzisławiu obsługa pociągu czeka na kurs od strony Wrocławia jak trzeba. A więc jednak się da, kiedy jest to potrzebne. Szkoda tylko, że przez to dwa razy pociąg w Trutnovie był z ponad 30minutowym opóźnieniem.
Dodam też, że na jednym z dworców Trutnova często czeka pociąg do Adrspaskich Skał, właśnie na nasz skład.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rafi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Maj 2006
Skąd: Bayern

PostWysłany: 19-09-2008, 10:47    Odpowiedz z cytatem

Aż trzy kursy pociągów z Trutnova do Jeleniej Góry pojawiły się w planowanym rozkładzie jazdy czeskiego przewoźnika Viamont. Składy będą jeździć nie tylko w weekendy, lecz także w niektóre święta.Uruchomione w lipcu połączenie czeskiego miasteczka z Polską okazało się strzałem w dziesiątkę. Miało funkcjonować tylko w wakacje, a już pod koniec sierpnia okazało się, że nie spadnie z rozkładu jazdy nawet do końca września. Teraz okazuje się, że będzie ono całoroczne.

- Dochodzą do tego jeszcze trzy pociągi Trutnov - Lubawka obsługiwane przez firmę Viamont. Normalny bilet w jedną stronę nie zdrożeje i będzie kosztował 21 koron – poinformował Jelonkę nasz Czytelnik Tomek.

Do rewitalizacji zapomnianej linii przyczynił się w znacznym stopniu Artur Zych, starosta lwówecki i entuzjasta kolei regionalnych. Jak widać, wiedział, co robi.

źródło: jelonka.com
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tomek.jg Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Lip 2008
Skąd: Jelenia Góra

PostWysłany: 20-09-2008, 08:36    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
poinformował Jelonkę nasz Czytelnik Tomek.

Dzięki za skopiowanie mojego newsa Wink

A swoją drogą to ciekawe jak takie wiadomości robią kółeczka po Internecie. Podałem im tego newsa za Infokolej, a teraz wiadomość ta z jelonki.com wróciła tutaj. Wink Miło!

Nie mogę się już doczekać aby przejechać się do Trutnova w zimowej scenerii na obiad. Mogę polecić dobrą knajpę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mar-cin Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Gru 2006
Skąd: Jelenia Góra

PostWysłany: 20-09-2008, 16:29    Odpowiedz z cytatem

No z pewnością będzie się jeździć dużo przyjemniej, pociąg będzie jeździł prawie pusty. Zdecydowanie nie pasuje mi ten poranny pociąg do Czech. Za wcześnie!! pierwszy pociąg do trutnova ( a weźmy pod uwagę że nie jest to połączenie aby ktoś mógł dojechać do pracy itd, tylko jest to połączenie turystyczne) powinien odjeżdżać około godziny 7:30, czyli po przyjeździe pociągów z Lwówka Śląskiego, Węglińca, oraz Szklarskiej Poręby ( jeżeli będą jeszcze tam jeździć).

Według tego rozkładu będzie tak że około 7 odjedzie pociąg do Trutnova a od 7:20 do 7:30 zaczną się zjeżdżać pociągi z Lwówka, Węglińca, Wałbrzycha itd. Poza tym jeżeli odjazd do Trutnova będzie tak wcześnie to nie będzie chyba skomunikowania z porannym pośpiesznym z Warszawy ( jeżeli ten będzie miał przyjazd tak jak w tym rozkładzie, a przypuszczalnie tak będzie).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

senior Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Cze 2006

PostWysłany: 25-09-2008, 08:10    Odpowiedz z cytatem

Z forum górskiego sudety.pl

Miałem okazję w sobotę przejechać się pociągiem 5:37 z Wrocławia do Janowic. Z Wrocławia wyjechałem 15 min. później, do Janowic dojechałem 30 min później. Grupa cyklistów, którzy w Sędzisławiu planowali przesiąść się na pociąg do Trutnova, mogła tylko przeklinać, bo pociąg międzynarodowy nie może czekać. Zauważyłem za to dwa pozytywne fakty: w Marciszowie, tor do Wojcieszowa ma szyny ułożone na świeżym tłuczniu, a w Boguszowie Wsch tor do Mieroszowa jest błyszczący.
wirek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

tomek.jg Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Lip 2008
Skąd: Jelenia Góra

PostWysłany: 25-09-2008, 14:02    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Grupa cyklistów, którzy w Sędzisławiu planowali przesiąść się na pociąg do Trutnova, mogła tylko przeklinać, bo pociąg międzynarodowy nie może czekać.

Kiedy ja jechałem do Trutnova 10.08.2008 to czekaliśmy w Sędzisławiu 25 minut na pociąg i kilkanaście osób ze składu z Wrocławia. Może wystarczyło poinformować o chęci przesiadki kierownika pociągu i dałoby się to załatwić!

Pani konduktor powiedziała, że będziemy czekać i można wysiąść z pociągu. Wyszliśmy i robiliśmy zdjęcia a był akurat piękna pogoda. Zrobił się taki piknik trochę. Opóźnienie w Trutnovie mieliśmy jakieś 45 minut i po drodze musiał znowu na nas czekać pociąg CD do Adrspachu. Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krawczykus Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Paź 2007

PostWysłany: 25-09-2008, 22:05    Odpowiedz z cytatem

internetowy rozkład jazdy nie wykazuje żadnego skomunikowania. czyli podróż rano od strony Wrocławia do czech jest w ogóle niemożliwa? chciałem sie wybrać w najbliższą sobote.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Zed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: UK

PostWysłany: 25-09-2008, 22:19    Odpowiedz z cytatem

krawczykus, hafas chyba nie wynajduje skomunikowań krótszych niż 5 minut. Tak np. jest z połączeniem: Wrocław Gł. 9:52 -> Bolesławiec 11:53/11:58 -> Zgorzelec.
Poważna wada systemu, która wielu pasażerów wprowadza w błąd!

_________________

Sponsorem mojej nieobecności na forum jest WizzAir.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rev Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Gru 2007

PostWysłany: 04-10-2008, 16:15   Nie jeździmy do Trutnova Odpowiedz z cytatem

Pozwolę sobie wkleić dzisiejszą informację z innej grupy (autor: kolkry.republika.pl)

Jak wiadomo we wrześniu zakończyły kursowanie pociągi JG/Lwówek-
Trutnov i od października Viamont miał przejąć
obsługę 3 par pociągów Trutnov-Lubawka.
Niestety jak to powiedzieli Czesi polska "góra" (podejrzewam beton
wydziału transportu UMWD lub PLK-i) nie zgodziła się na czeskie kursy
do przygranicznej Lubawki. W związku z powyższym póki co pociągi
kursują w relacjach Trutnov-Kralovec.
Rozkład wiszący w Kralovcu - http://kolkry.republika.pl/kralovec.jpg
Jak widać godziny przyjazdu/odjazdu pociągu w Lubawce zostały
zaklejone czyli decyzja musiała przyjść niedawno.
Wypada mieć nadzieję, że lokalne media podejmą temat, wkrótce poznamy
nazwisko osoby, która za to odpowiada i w efekcie nasze kolejowe
władze naprawią swój błąd. No bo chyba nikt nie zaprzeczy, że obecna
sytuacja jest nienormalna.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 49 Idź do strony 1, 2, 3 ... 47, 48, 49  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl