Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 153, 154, 155  Następny
Wadowice - czy można uratować tę stację?
Autor Wiadomość

zawias Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Mar 2008
Skąd: z kibla osobowego

PostWysłany: 13-01-2009, 20:13    Odpowiedz z cytatem

parofozik napisał/a:
A wracając do lini Spytkowice - Wadowice, to jeszcze klika miesięcy i już nic po niej nie zostanie. Dziś widziałem że na odcinku niedaleko Zakładów w Alwerni tory pozbawione są już śrub, podzielone na części i przygotowane do transportu. Tak że czas nagli. Podejrzewam że za niedługo linia podzieli los Kocmyrzowa.


Na pewno to był tor dla pocišgów pasażerskich, czy jakiœ boczny? No nie, jeœli to prawda, to robi się coraz gorzej.Zwiększa się przede wszystkim bezrobocie.I głównie przyczynia się do tego brak kolei.Jak były pocišgi to Trzebinia miała interesy z Wadowicami, a teraz jest bardzo ciężko dojechać z Trzebinii do Wadowic...

Smutne ale prawdziwe...dlaczego jakoœ inne linie potrafiš reaktywować, a tę linię rozbierajš?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

parofozik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Lut 2008
Skąd: z Węglarki

PostWysłany: 13-01-2009, 23:00    Odpowiedz z cytatem

Tak to jest tor główny, jeśli jeszcze tak go można nazwać.
Dewastacja jest już w stopniu zaawansowanym, ale za to jakie piękne choinki rosną na śródtorzu Smile

_________________
Optymista widzi światełko w tunelu....
Maszynista debila na torach ....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

stefanek_11111 Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 14 Sty 2009

PostWysłany: 14-01-2009, 02:11   Re: Wadowice - czy można uratować tę stację? MYSLE, ZE TAK Odpowiedz z cytatem

JEST POMYSL.
NIE WIEM OD CZEGO ZACZAC.
24 01 JEST POMYSL NA SPRAWDZENIE SAMEGO TOROWISKA OD BOLECINA DO OKLESNEJ ZA ALWERNIA, JAK NIE BEDZIE SNIEGU, WJAZD LAZEM PO TORACH, SPRAWDZENIE UBYTKOW, SKASOWANIE KRZAKOW, I STANU TOROWISKA, MALA DOKUMENTACJA, ITP. ALE W CELU POSTAWIENIA NA TORY DREZYNY NA WIOSNE. TO POCZATEK
JAK COS WIECEJ INFO NA GG 5734682 LUB SKYPE lukasvilnius ORAZ EMAIL marcin.chrzanow@mail.ru

POZDRAWIAM


ALIVE23 napisał/a:
WADOWICE - miasto Jana Pawła II, miasto tysięcy pielgrzymek z całego świata, dlaczego PKP nie korzysta z reklamy jaką ludzie robią sami wokół tego miasta?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

zawias Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Mar 2008
Skąd: z kibla osobowego

PostWysłany: 17-01-2009, 17:01   OdpowiedŸ Odpowiedz z cytatem

anna50 napisał/a:
Chyba żartujesz Gaspares Linia Kraków - Bielsko już jest załatwiona na dobre żadne kosmetyki nie pomogą na wszystko jest za późno . Od lat tak było i teraz podróżni nie wrócą , teraz tylko korzystają z usług PKP pracownicy dojeżdżający do pracy ....


To, że przewozy Bielsko-Kraków sš załatwione to wyłšcznie wina PKP. Dziœ jechałem tym jedynym pocišgiem co jechał z Bielska do Kraka(wsiadłem w Skawinie)Siedzenia, co prawda nie plastikowe, ale strasznie niewygodne,mało ludzi, co prawda w Skawinie wsiadło około 7 ludzi, niemniej jednak znalazłem pusty przedział...W dodatku było strasznie zimno w kiblu, musiałem potem iœć do innego przedziału bo było nie do wytrzymania.I jeszcze ta wczesna pora i powrotny o 13:23 nie zachęca ludzi do przyjeżdżania nim do pracy do Krakowa.

Postaram się jeszcze kiedyœ w miarę możliwoœci ze Skawiny przejechać się nim jeszcze raz i dam relacje z podróży.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 20-01-2009, 10:39   

Do fanów drezynowania tą linią. Pomysł świetny, tylko: z Wadowic do Alwernii kursują zdawa. A dwa: musicie to najpierw załatwić drogą urzędowo-prawną. I to jak najszybciej, bo czas nagli!
Powrót do góry

zawias Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Mar 2008
Skąd: z kibla osobowego

PostWysłany: 09-02-2009, 20:19    Odpowiedz z cytatem

Połączenia Wadowice-Kraków wołają o pomstę do nieba, podobnie jest też w przypadku połączeń Wadowice-Bielsko Biała Główna - odjazdy:

4:09
4:57
5:50
6:55
12:08
15:08
19:55(tylko do dworca Wschodniego, później trzeba według HAFASU tłuc busem)

Jeszcze gorzej wygląda to w odwrotnym kierunku:

6:33(z przesiadką busem)
6:36
10:53

i tylko tyle...tak przynajmniej wyczytałem w Hafasie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

anna50 Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 06 Gru 2007

PostWysłany: 24-02-2009, 14:58   Witam !!! Odpowiedz z cytatem

Rozkład jazdy pociągów Wadowice -Bielsko jest super ,ale nie widzę pociągów nocnych . Może ktoś mi powie dlaczego kasa biletowa jest podobno czynna całą dobę jak informacja czynna jest tylko do godz 20:00
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

zawias Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Mar 2008
Skąd: z kibla osobowego

PostWysłany: 19-03-2009, 21:59    Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie, bo od 1 maja do 30 września z Wadowic do Krakowa są 4 połączenia dziennie(według Hafasu).Pisze, że to są osobowe.Nie mam wątpliwości co do pierwszego(tego porannego - nie pamiętam godziny)ale pozostałe trzy mnie interesują.Pisze, że właśnie w tych trzech pociąg stacje w Kalwarii Lanckoronie, Skawinie,Krakowie-Łagiewnikach i w Płaszowie i w stacji docelowej.Czy to nie jest czasem pociąg papieski? To jest dla mnie ważne bo chciałbym się wybrać na rowerze z Krakowa do Wadowic i chciałbym czymś wrócić(w pociągu papieskim jest zakaz przewożenia rowerów Mad )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

eurek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Sty 2006
Skąd: Wrocław/Nysa

PostWysłany: 19-03-2009, 23:28    Odpowiedz z cytatem

Tez mnie te połączenia zastanawialy... ale jak mnie pamiec nie myli to przy "papieskim" bylo oznaczenie: "cena specjalna"...

W next tygodniu skocze na gigancika z Kraka do Bielska wlasnie przez Wadowice tym jedynym polaczeniem to sie przekonam coz tam sie dzieje Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

zawias Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Mar 2008
Skąd: z kibla osobowego

PostWysłany: 20-03-2009, 12:31    Odpowiedz z cytatem

Zapewniam Cie, że będziesz miał prawie pusty pociąg - jak ja wsiadłem w Skawinie (w kierunku Krakowa) to nie było problemu ze znalezieniem pustego przedziału - podobnie w Płaszowie - niska frekwencja.W drugą stronę raczej będzie mniej ludzi o kto by jechał specjalnie do Bielska oprócz turystów i ludzi którzy mają możliwość mieszkania w Bielsku i w Krakowie? Bo to połączenie jest takie, że jak po 13 wyjedzie się do Bielska to nie ma jak wrócić do Krakowa(no chyba że 3 przesiadki i droższa cena bo jedzie przez i podróż 5 godzin Very Happy, albo Skalnica tylko nie pamiętam o której godzinie.)w szczególności jak ktoś mieszka między Wadowicami a Kalwarią Lanckoroną w jakiś "Piździkowicach Śląskich" Very Happy bez obrażania kogokolwiek.Po prostu chcę podkreślić że niektóre mniejsze miescowości mają przerąbane połączenia kolejowe z Krakowem

Pozdrawiam
Zawias

[ Dodano: 22-03-2009, 19:14 ]
Dzisiaj jechałem pociągiem Kraków-Wadowice.Jechało wraz ze mną 5 osób plus załoga :DJeszcze nagrałem filmik wysiadając w Skawinie, jak ciapong odjeżdża tylko jeszcze nie wrzuciłem.

W przyszłym roku już pewnie na stacji Barwałd Górny i Barwałd średni żadne pociągi nie będą się zatrzymywać...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

eurek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Sty 2006
Skąd: Wrocław/Nysa

PostWysłany: 24-03-2009, 14:05    Odpowiedz z cytatem

Jechales 22.03? Ja jechalem 23.03 Very Happy Miales racje, frekwencja baaardzo niska... z Kraka wyjechalo ok 10 osob, na Płaszowie wbiło jakies 5... Do Lanckorony zakonczyla sie jako taka wymiana podroznych...Potem jeszcze w Wadowicach dosiadly sie bodaj 4 osoby... Jechalem z emerytowana kolejarka z pod Bielska to troche pogadalismy o tej trasie... mowila ze raz lepiej, raz gorzej... Za to w 2 pociagach z Bielska do Wadowic byla naprawde znaczna frekwencja! Az bylem zdziwiony...

A sama trasa klimatyczna Very Happy

PS. Na peronach w Wadowicach nadal strzalki z oznaczeniem ze linia na Spytkowice, Trzebinie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Exsimus Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2009
Skąd: Silesia

PostWysłany: 24-03-2009, 18:56    Odpowiedz z cytatem

Z Wadowic do Bielska szczególnie w porannych składach EZT są pełne, szczególnie rano w godzinach szkolnych. Kiedyś podobnie było w składach do Cieszyna, ech wspomnienia...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

zawias Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Mar 2008
Skąd: z kibla osobowego

PostWysłany: 24-03-2009, 19:52    Odpowiedz z cytatem

eurek napisał/a:
Jechales 22.03? Ja jechalem 23.03 Very Happy Miales racje, frekwencja baaardzo niska... z Kraka wyjechalo ok 10 osob, na Płaszowie wbiło jakies 5... Do Lanckorony zakonczyla sie jako taka wymiana podroznych...Potem jeszcze w Wadowicach dosiadly sie bodaj 4 osoby... Jechalem z emerytowana kolejarka z pod Bielska to troche pogadalismy o tej trasie... mowila ze raz lepiej, raz gorzej... Za to w 2 pociagach z Bielska do Wadowic byla naprawde znaczna frekwencja! Az bylem zdziwiony...

A sama trasa klimatyczna Very Happy

PS. Na peronach w Wadowicach nadal strzalki z oznaczeniem ze linia na Spytkowice, Trzebinie...


Tak, jechałem 22 marca Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

glukasz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Kwi 2009
Skąd: Polska

PostWysłany: 07-04-2009, 19:18   ... Odpowiedz z cytatem

Jak najbardziej istnieje ogromny potencjał na linii Bielsko- Kraków..zal patrzeć jak ta linia umiera na naszych oczach...Umiera za zgodą a nawet poleceniem władz PKP....Często podróżuje przeładowanymi do granic możliwości busami z Wadowic do Krakowa.(brak połączeń PR)Widze jakie w tym regionie małopolski są ogromne potoki pasażerów podróżnych którzy celowo zostali skierowani do prywaciarzy-busiarzy!!!!
Bielsko 200tys mieszkanców
Kęty 25
Andrychów 25
Wadowice 25
Kalwaria 5
Skawina 30
Kraków 800
Dlaczego tego nie wykorzystamy kto ma w tym interes?

Będąc dzieckiem pamiętam jak podróżowałem z rodzicami z Wadowic do Skawiec.To były czasy parowozu i przepięknego szlaku który nazywaliśmy małymi Pieninami. Rzeka Skawa wyjątkowo ładnie oplatała okoliczne góry w rejonie dzisiejszej Świnnej poręby, tworząc zakola i przełomy a w to wszystko wpleciony był szlak kolejowy...Teraz ze łzą w oku spoglądam na to wszystko...Na Moją ukochaną południowo-zachodnią Małopolskę i widzę jak kolej jest zaniedbana i popada w zapomnienie.

Niech przykładem dla PR Kraków a teraz marszałka Małopolski będzie Kolej Mazowiecka...Tu mogli połączyć okoliczne miasta z Warszawą..jest mnóstwo podróżnych i połączeń.W KM zeszli z ceny uruchomili pociągi w cyklu godzinnym dodatkowo parkingi Parkuj i Jedź oraz reklama sprawiły, że kolej przezywa renesans...W godzinach rannych nie ma miejsca siedzącego a często nawet nie można wejść do kibla który jest w podwójnej obsadzie...Czy to tak trudno zaszczepić dobre pomysły na własny podwórku? Ulżyć podróżnym którzy jak sardynki podróżują w przepełnionych Busach jadąc po 80km na stojąco....???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 08-04-2009, 12:40   

Drogi przedmówco: ależ to o to chodzi. Ktoś (nie wiem kto, nie wnikam w to. nie chcę pomawiać) trzepie kasę na busach. I nieprzypadkowo uwala się kolejne połączenia a z Wadowic do Krakowa jest tylko jedna para.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 155 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 153, 154, 155  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl