Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 44, 45, 46  Następny
Praca na kolei
Autor Wiadomość

pepe Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Lis 2008
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: 14-04-2009, 07:35    Odpowiedz z cytatem

Dokładnie reportaż o którym w skrócie wyżej napisałem Smile Smile

_________________
Niekończąca się Podróż...Ostatnie etapy
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ibonek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Maj 2008
Skąd: Rudnik

PostWysłany: 14-04-2009, 07:49    Odpowiedz z cytatem

pepe napisał/a:
Ale to co najdziwniejsze to to że dziennikarz w końcu poinformował ile na kolei się zarabia - maszynista z 20 letnim stażem 2500 zł netto, młodych to tym nie zachęcimy Happy Happy


Ładne pieniądze! Twisted Evil przy takim stresie i odpowiedzialności to są grosze. Wydaje mi się, że to tylko i wyłącznie pasja trzyma tych ludzi w tej pracy. No i może też to, że innej pracy by nie znaleźli.

Kiedyś, włócząc się po stacjach koło Kraśnika, usłyszałem od jednego z dyżurnych ruchu że jak się zacznie pracować na kolei, to się z niej nie odchodzi. Wsiąka się w tą robotę i siedzi do usranej emerytury. Coś w tym chyba jest.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pepe Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Lis 2008
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: 14-04-2009, 08:23    Odpowiedz z cytatem

Nawet już chyba dziennikarze myślą, że to tylko pasja jak na końcu zostało podkreślone "ale ile pociągami się najeżdżą".

_________________
Niekończąca się Podróż...Ostatnie etapy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mechanikgagara Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Lis 2007

PostWysłany: 14-04-2009, 08:43    Odpowiedz z cytatem

Mnie na to stanowisko pracy przyciągnęła pasja i nie żałuję tej decyzji

_________________
mechanik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 17-04-2009, 20:23    Odpowiedz z cytatem

potrzebni maszynisci do Freightliner PL http://rynek-kolejowy.pl/11338/Freightliner%2BPL%2Bposzukuje%2Bpracownik%25F3w.htm
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Marcin Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Lis 2005

PostWysłany: 18-04-2009, 11:30    Odpowiedz z cytatem

Gdybym miał teraz dwadzieścia kilka lat i szukał pracy to raczej PKP by odpadło. Wykorzystają cię doszczętnie. Póki jesteś młody możesz zmienić robotę, ale po 40 to raczej dobrej pracy już nie znajdziesz i dlatego kolejarze próbują dotrwać do emerytury. Na początku będziesz widział same zalety tej pracy- twoja pasja, tanie podróżowanie. Pózniej bedzie juz tylko gorzej. Za byle co wyjasnienia i potrącona premia. Finansowa kara nie jest taka straszna ale musisz za każdym razem się tłumaczyć dlaczego tak postąpiłeś albo czegoś zapomniałeś i z czasem obrzydnie ci to jak kocie g...wno. Z czasem zauważysz że twoje starania i tak nikt nie docenia, często nygusy i migacze wychodzą lepiej od tych ,,pilnych''. Zapomnij o planowaniu wakacji urlopów itp. Jak będziesz potrzebował wolne to musisz się niezle naskakać żeby cos uzyskać. Wiem że nie wszędzie jest tak jak pisze ale w większości zakładów tak właśnie praca wygląda.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Alf Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Mar 2009
Skąd: z kosmosu

PostWysłany: 18-04-2009, 16:35    Odpowiedz z cytatem

W wyjaśnieniach pisze się, że "jestem tylko człowiekiem".
To powinno wystarczyć. Język
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

glukasz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Kwi 2009
Skąd: Polska

PostWysłany: 16-05-2009, 14:31   Re: .... Odpowiedz z cytatem

Nie dajcie się zwariować bo nie jest aż tak tragicznie z zarobkami..Z pewnością są wieksze niż kwota podana...co do planowania urlopu czy wolnego to ja juz w lutym mam zaplanowany urlop i znam dokładna datę wypoczynku...bez problemu też łącze studia zaoczne i pracę...Oczywiście zarobki powinny być dużo większe niż są bo praca jest bardzo odpowiedzialna ale nie jest to 2500tys tylko przynajmniej 1000 więcej....
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

waisss Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Maj 2009
Skąd: Oświęcim / Katowice

PostWysłany: 17-05-2009, 14:19    Odpowiedz z cytatem

Witajcie;)!
Kilkanaście dni temu zostałem wysłany na kurs manewrowego z Urzędu Pracy w moim mieście! Prywatna spółka obsługująca bocznice na kopalniach miała zapotrzebowanie na takich pracowników. W efekcie jutro jadę na badania i jeśli te wypadną pomyślnie, zostanę skierowany na szkolenie w wyżej wymienionym zawodzie. Bardzo mnie to cieszy, nie ukrywam:). Przyglądając się tej dyskusji postanowiłem podzielić się z Wami moją opinią. Praca w zawodzie związanym z koleją jest. Jak widać, brakuje już ludzi na tym najniższym szczeblu w zawodach kolejarskich i prywatne spółki już biorą młodych i starszych ludzi z łapanki. Może zamiast szukać na PKP, próbujcie u prywaciarzy? Zarobki ponoć są o wiele wyższe niz w kolejach państwowych. Myślę, że jest to sprawa warta przemyślenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Marcin Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Lis 2005

PostWysłany: 17-05-2009, 21:03    Odpowiedz z cytatem

Jak myślisz dlaczego starsi pracownicy na ogół nie chwalą pracy na kolei? Znudziła się im czy co? Po prostu poznali się na kolejowym betonie i Ty też się za jakiś czas poznasz. Tonący okręt na ogół trzeba jak najszybciej opuścić Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

grand Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Cze 2009

PostWysłany: 02-06-2009, 17:58   praca jako konduktor Odpowiedz z cytatem

Dzień dobry. CO trzeba zrobić aby dostać się do pracy w PKP IC jako konduktor, oraz jakie są warunki pracy?

//zmoderowano. ~Iktorn
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

karamba Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Cze 2009

PostWysłany: 02-06-2009, 19:12    Odpowiedz z cytatem

Witam. nie wiem czy spółka IC ma w planach zatrudniać nowe osoby ze względu na kyzys, o pracy napewno nie dowiesz się z netu przynajmniej teraz możej przejść się do odpowiedniego zakładu w twoim rejonie i po prostu zapytać kogoś z władz. O rewizorze zapomnij bo tymi zostają sami "wybitni" Smile zazwyczaj z nominacji przez dyrektora po przepracowaniu albo jako kierownik poc. albo kasjer.

Podobny temat już istnieje na Forum.~Dominik


Więcej informacji o pracy w IC masz tu: http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=3848
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Marcin Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Lis 2005

PostWysłany: 03-06-2009, 11:24    Odpowiedz z cytatem

W IC Szczecin brakuje przynajmniej kilkunastu osób.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

mazur191 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Cze 2009

PostWysłany: 11-06-2009, 10:13   Co mozna zrobić na PKP z tym kierunkiem ? Odpowiedz z cytatem

Mam takie pytanie
co można robić na PKP ze skończonym technikum 4 letnim z kierunkiem TECHNIK TRANSPORTU KOLEJOWEGO ??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

km Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Mar 2008

PostWysłany: 11-06-2009, 12:40    Odpowiedz z cytatem

Oczywiście wszystko tylko musisz się postarać o poparcie słynnych związków S.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 46 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 44, 45, 46  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl