Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Dworzec kolejowy w Legnicy
Autor Wiadomość

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 26-05-2009, 18:18    Odpowiedz z cytatem

Zed napisał/a:
Mam dobrą wiadomość. W tym tygodniu rozpocznie się remont hali peronowej na dworcu w Legnicy. Prace potrwają do sierpnia i zaczną się od remontu części północnej (4 i 5 peron).

Dowiedziałam się, że do sierpnia ma być wyremontowana tylko połowa dachu hali peronowej - nad 4 i 5 peronem.

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Zed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: UK

PostWysłany: 26-05-2009, 19:37    Odpowiedz z cytatem

Beatrycze, zgadza się. Wink

Nie wiadomo czy i kiedy zostanie wyremontowana druga połowa dachu nad peronami 2 i 3.

_________________

Sponsorem mojej nieobecności na forum jest WizzAir.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

xzielak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Paź 2008

PostWysłany: 26-05-2009, 21:24    Odpowiedz z cytatem

A mam pytanie:

Przy peronie gdzie stoją wagony i SU46 z Żagania, nie ma żadnej ściany, czy w związku z remontem planując czymś obudować?

Na zdjęciu jest widoczne część hali bez ściany?

http://mw2.google.com/mw-panoramio/photos/medium/7731511.jpg
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

franciszek10574 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Paź 2007

PostWysłany: 27-05-2009, 07:35    Odpowiedz z cytatem

och-jak tak ma wyglądać remont dworców jak remont wiaty w Legnicy to po pierwsze 200 lat to potrwa a i tak się zawalą,podpowiem gdyby ktoś nie wiedział o co mnie chodzi więc:
1 tempo prac
2 brak konserwacji konstrukcji stalowej przed założeniem blachy,
czyli można powiedzieć wymiana zgniłej blachy na nową i to ma być remont,a Legnica będzie na pewno stacją węzłową dla sportowców i kibiców na Euro2012,bo właśnie tu i Lubinie będą trenować i mieć zapewniony nocleg,więc gratuluję " nowy dach i sypiąca się farba z konstrukcji" Embarassed
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Zed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: UK

PostWysłany: 27-05-2009, 18:55    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
brak konserwacji konstrukcji stalowej przed założeniem blachy

Ponoć ma to być zrobione po wymianie poszycia dachowego. I jak już wspomniałem, dach hali peronowej ma być wyremontowany (na razie) tylko w połowie.

_________________

Sponsorem mojej nieobecności na forum jest WizzAir.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawelW Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Wrz 2009
Skąd: Legnica

PostWysłany: 15-09-2009, 21:47    Odpowiedz z cytatem

Naczelnik : " Czy legnicki dworzec trafi na listę placówek PKP, które dostaną pieniądze w 2010 roku, okaże się w końcu lipca. " I co? Ktoś coś wie? ???

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawelW Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Wrz 2009
Skąd: Legnica

PostWysłany: 06-10-2009, 19:18    Odpowiedz z cytatem

Gdy dwa lata temu wymieniono dach na budynku dworca wydawało się, że dalsze prace modernizacyjne są tylko kwestią czasu i ruszą pełną parą. Że wreszcie coś drgnęło. Szybko się jednak okazało, że remontu dachu był jak na razie jedyną inwestycją, na szczęście nie ostatnią. Kolejne prace wewnątrz obiektu miały być rozpoczęte jeszcze w tym roku. Ale nie będą. Bo "remont dworca kolejowego PKP w Legnicy" nie został ujęty w tegorocznym planie inwestycyjnym Rejonu Dworców Kolejowych, spółki, która zarządza tym budynkiem. Powód? Oczywiście pieniądze.

W sprawie remontu legnickiego dworca wielokrotnie interweniował prezydent miasta. W kwietniu br. zastępca dyrektora Rejonu Dworców Kolejowych we Wrocławiu, Ryszard Pluciński, informował Tadeusza Krzakowskiego, że „pierwotnie deklarowany termin realizacji II etapu robót na rok 2009, nie jest aktualny. I że obecnie opracowywany jest program funkcjonalno - użytkowy dworca, a w drugim półroczu PKP ogłosi przetarg na wykonanie dokumentacji technicznej remontu". Dziś jednak wiemy, że sprawa znów się przeciągnęła, bo w tym roku nie ma żadnych szans na ogłoszenie przetargu.

- W przyszłym roku opracowana zostanie dokumentacja techniczna na wykonanie dalszego etapu prac. Dopiero potem ogłosimy przetarg. Remont legnickiego dworca nie został skreślony z naszych planów, a jedynie przesunięty - informuje Mirosław Hałyno, zarządca Rejonu Dworców Kolejowych we Wrocławiu.

Hałyno jest ostrożny w podawaniu konkretnej daty przystąpienia do prac. Nie jest więc pewne, czy do remontu dojdzie w przyszłym roku.

- Bardzo byśmy tego chcieli, ale wszystko zależy od postępu prac przy projekcie technicznym i rozstrzygnięciu przetargu - dodaje Mirosław Hałyno.

Remont budynku naszego dworca został wpisany na listę inwestycji przewidzianych do dotacji budżetowej na lata 2010-2012. Więc inwestycja powinna być wykonana do 2012r. O tym, ile kosztować będzie remont dworca, Hałyno na razie nie chce mówić, bo nie ma opracowanego szczegółowego kosztorysu. Na pewno będzie to wydatek kilkuset tysięcy złotych. W ramach remontu wymieniona zostanie cała instalacja wodno - kanalizacyjna i energetyczna. Nowy blask zyska też dworcowa poczekalnia i tunel wiodący do peronów.

Zródło: Legnica24.net
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawelW Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Wrz 2009
Skąd: Legnica

PostWysłany: 13-12-2009, 21:34    Odpowiedz z cytatem

No właśnie ku mojemu wielkiemu zdziwieniu też zobaczyłem ostatnio ten sam widok i byłem zszokowany.. Myślałem że mi śię coś śni.. Razz Ale poważnie mówiąc to najpierw widzałem 2 robotników na jednym rusztowaniu będących pod WC więc pomyśłałem że może coś przy WC jakię rury w ścianie czy cóś chcą robic ,ale potem zauważyłem że oni zdzierają farbe a po kilku dniach zobaczyłem kolejne rusztowania i kolejnych robotników zdzierających starą farbe( a właściwie jeje resztki) i malujących na nowo na biało sufit rusztowania znajdowały sie w środku Holu , przy wyjściu na perony i nad oboma wejściami do Dworca Smile i widze że jest ich sporo i pracują na 2 zmiany bo wieczorem też są ok 21 widzałem jak malowali :0 Więc informacja super ,tylko dziwne że nigdzie o tym nie było słchac stad tymbardziej jest to dla mnie nie lada miła niespodzianka Smile
Pozdrawiam i prosze o wypowiedz tych ,któży coś ewentualnie o sprawie konkretniaj wiedzą Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Zed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: UK

PostWysłany: 13-12-2009, 21:44    Odpowiedz z cytatem

Nie podniecajcie się tak. Dworzec będzie w środku tylko pomalowany. Wcześniej trzeba zedrzeć starą odpadającą farbę i uzupełnić ubytki tynku. Trudno to nazwać remontem, którego ten dworzec wymaga.

Widzieliście jak "wyremontowali" halę peronową? Mniej więcej tak będzie "wyremontowany" dworzec.

_________________

Sponsorem mojej nieobecności na forum jest WizzAir.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawelW Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Wrz 2009
Skąd: Legnica

PostWysłany: 13-12-2009, 22:27    Odpowiedz z cytatem

A skąd masz takie informacje?

[ Dodano: 13-12-2009, 22:28 ]
wiesz może coś więcej? I po za tym to po co chcą malowac ,skoro potem i tak planują większy remont ????
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pablo5_lca Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Lis 2008
Skąd: Sroda Slaska/Legnica

PostWysłany: 13-12-2009, 23:05    Odpowiedz z cytatem

bo widac. zdzieraja tylko stara farbe. reszte omijaja. Widze to codziennie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawelW Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Wrz 2009
Skąd: Legnica

PostWysłany: 16-12-2009, 22:49    Odpowiedz z cytatem

No właśnie też to zauważyłem przedwczoraj Wink Ale ogólnie mówiąc to dziwi mnie to wszystko bo ani widu ani słychu i nagle z dnia na dzeń pojawiają się rusztowania i maluja.. Nie spodziewałem się czegoś takiego.. ;P a jak dobrze wiemy PKP uwielbie się chwalic wszystkim co pozytywne a tu praktycznie żadnego rozgłosu ,nic.. i nikt nic nie wie .Jak będe na dworcu w Legnicy następnym razem to spróbuje zaczepic jakiegoś robotnika i spytam się co zamieżają dalej robic i co im zlecono do zrobienia i jakie są terminy itd.
Pozdrawiam Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sitek6 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Gru 2009
Skąd: Chojnów>Legnica

PostWysłany: 20-12-2009, 14:55    Odpowiedz z cytatem

To, że Legnicki dworzec zostanie odnowiony do Euro 2012 to jest pewne na 100%-zresztą Legnica będzie ośrodkiem pobytowo-treningowym to byłby wielki wstyd dla miasta z taką "wizytówką"
Cała trasa do Zgorzelca jest praktycznie już wyremontowana i wszystkie stacje po drodze również, więc tylko czekać na informację od pkp o gruntownej przebudowie legnickiego dworca.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Artur Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Wrz 2007
Skąd: Opole

PostWysłany: 21-12-2009, 01:15    Odpowiedz z cytatem

Pytanie tylko czy zdążą z przebudową dworca do Euro2012 Śmiech

_________________
TOZK nadal walczy!!!
POZDRAWIAM KOLEJOWO Z OPOLA!
*ARTUR*
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

pawelW Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Wrz 2009
Skąd: Legnica

PostWysłany: 21-12-2009, 18:21    Odpowiedz z cytatem

2 lata powinno spokojnie wystarczyc,zresztą tak też mówili że potrwa to 2 lata ;p
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 9 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl