Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Dopłaty do pociągów w Austrii
Autor Wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 21-06-2009, 01:56   Dopłaty do pociągów w Austrii Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś wie coś na temat pociągów OEC?

Mam zamiar przejechać się niedługo takim od Wiednia do Graz i austriacki rozkład daje nazwę OEC przy takim pociągu (przykład - OEC 151 odjazd z Wiednia koło 9:00 rano), ktoś może mi powiedzieć, czy to jest pociąg OBB i czy bilet FIP na OBB jest honorowany? A może to jakiś prywatny pociąg?

A tak z innej okazji. Może ktoś polecić ładną trasą, którą warto przejechać się w dzień przez Austrię, żeby widoki mieć na Alpy? Smile


Ostatnio zmieniony przez Iktorn dnia 18-08-2009, 22:23, w całości zmieniany 1 raz
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dan Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Gru 2006
Skąd: Opole

PostWysłany: 21-06-2009, 07:07    Odpowiedz z cytatem

Austriacy maja takie oznaczenia dla pociągów EC i IC, czyli ÖBB EuroCity i ÖBB Intercity.
Są to oczywiście pociągi OBB, bez rezerwacji i dopłat, choć jeden raz jadąc z Breclav do Wiednia EC Sobieski, konduktor chciał ode mnie miejscówkę w 1 klasie- chyba był złośliwy.
Polecam trasy zaznaczone na zielono.

COOK-EUROPA-5.jpg
Plik ściągnięto 355 raz(y) 80.45 KB

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

sncf Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Kwi 2009
Skąd: Zabrze

PostWysłany: 22-06-2009, 08:51    Odpowiedz z cytatem

Co do oznaczeń OEC to potwierdzam, że jest to tylko ich oznaczenie, co i tak do standardów europejskich ma sie troche dziwnie, bo te OBB EuroCity jeżdzą tylko po kraju a zEU sa to miedzynarodowe, ale tak maja.
Natomiast wielokrotnie podróżując po Austrii kasowano ode mnie 2,60 EUR za jazde w pierwszej klasie i tak mają. zdarza się konduktor, który tego nie kasuje, ale to chyba z braku świadomości
Pocieszające jest to, że to nie jest dopłata do konkretnego pociągu, tylko do biletu, wie mozna sie przesiadac wiele razy na ta sama dopłate. w 2 klasie takiej dopłaty nie ma
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

piotrbk Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Lut 2008

PostWysłany: 22-06-2009, 12:37    Odpowiedz z cytatem

Niedawno jechałem na odcinku Breclav-Wien-Breclav w 1klasie i konduktorzy nie chcieli dopłat,zresztą na początku roku dostałem do ręki takie pismo od swojej kadrowej o zasadach korzystania z biletów Fip i tam pisało że w Austrii nie ma wogóle dopłat ,pamietam tez że były w tych papierach rozbicia na fip słuzbwy i prywatny ale na OBB zero dopłat
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

eurostar Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Cze 2006
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 22-06-2009, 12:55    Odpowiedz z cytatem

Ciekawa kadrowa, ciekawe skąd bierze informacje że w Austrii nie ma dopłat. Są w wybranych EC i EN (obowiązkowa rezerwacja).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

piotrbk Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Lut 2008

PostWysłany: 22-06-2009, 14:05    Odpowiedz z cytatem

To było kilka kartek formatu A 4 a to że powiedziałem kadrowa to znaczyło w domyśle że to była droga służbowa ,sorki za brak usciślenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wojtek.s Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Mar 2006

PostWysłany: 25-06-2009, 15:36    Odpowiedz z cytatem

Warto by dokładnie wyjaśnić jak to właściwie jest z tymi dopłatami w Austrii.We wszystkich dworcowych informacjach twierdzą że na żaden pociąg IC,EC,ICE itp. w pierwszej klasie dopłata nie jest wymagana i wielu konduktorów jej nie wymaga ale są też i tacy którzy jej żądają,osobiście,w jednym przypadku udało mi się przekonać konduktora by od tego zamiaru odstąpił ale w innym,niestety,musiałem przejść do "dwójki".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 10-07-2009, 18:27    Odpowiedz z cytatem

Jakiś czas temu jechałem kilka razy pociągiem EC i raz nawet w klasie biznes (przedział po 4 ogromne i wygodne fotele). Nikt ode mnie dopłat nie chciał. Konduktor patrzył tylko, czy kupon został już skasowany i już cały dzień nikt mi go nie kasował.
Za jakieś 2 tygodnie znów jadę do Austrii, postaram się dowiedzieć w jakimś biurze obsługi klienta o te dopłaty - czy jest to obowiązkowa dopłata, czy po prostu nieznajomość ze strony niektórych konduktorów.

PS. Tak przy okazji, w Wiedniu (Sudbanhof) funkcjonuje OBB Lounge, jest chyba jeszcze jedna w Insbrucku. Wpuścili mnie z FIPem, do woli zimne i gorace napoje oraz cały czas można wziąć sobie darmowe rogaliki, ale napojów ani tych rogalików nie wolno wynosić na zewnątrz.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 04-08-2009, 15:59    Odpowiedz z cytatem

Właśnie wróciłem z FIP z Austrii. Kraj przyjazny FIPowcom Smile brak żadnych dopłat, zarówno do EC/IC i nocnych EN do Szwajcarii i Rzymu, jednak latem duże zapełnienie w tych pociągach, już w Wiedniu po 5 osób na przedział.

Do 1 klasy nie ma żadnych dopłat w pociągach EC czy IC, także te dopłaty o których wcześniej wspominano, to pewnie konduktorzy nie do końca wiedzieli co to FIP - takie dopłaty mogą być do np. InterRail, EuroDomino itp. Jedynie zapomniałem się zapytać o pociągi RailJet, ale rozkład podaje, że są bez miejscówek.

W OBB Lounge wieczorami dostępny jest za darmo alkohol! w postaci piwa oraz wina - oczywiście do woli Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jacwol Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lis 2008
Skąd: Siemianowice

PostWysłany: 04-08-2009, 20:03    Odpowiedz z cytatem

Iktorn a w EN z Wiednia do Zurychu dwójki sa 6 czy 8 miejscowe?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

eurostar Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Cze 2006
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 04-08-2009, 20:30    Odpowiedz z cytatem

Oczywiscie 6 cio osobowe. To nie Polska Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 04-08-2009, 21:47    Odpowiedz z cytatem

Bardzo wysoki standard tych wagonów, są po 2 gniazdka elektryczne, klimatyzacja. Fotele są wygodne i rozkładane.

Poniżej 2 fotki przedziału w austriackim wagonie. Z Graz jeżdżą bezprzedziałowe, przedziałowe są tylko z Wiednia.

EN1.jpg
Euro Night do Zurychu, przedział 2 klasy
Plik ściągnięto 186 raz(y) 54.46 KB

EN2.jpg
Euro Night do Zurychu, przedział 2 klasy
Plik ściągnięto 172 raz(y) 82.72 KB

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

eurostar Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Cze 2006
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 05-08-2009, 07:06    Odpowiedz z cytatem

Zapomniałeś dodać, że nie ma firanek.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 05-08-2009, 12:06    Odpowiedz z cytatem

Ale za to są opuszczane rolety na oknach Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

loker Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 05-08-2009, 17:11    Odpowiedz z cytatem

Taaa... Podobny wagon jezdzi na EC z Wiednia do Krakowa, tylko, ze w o wiele gorszym stanie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 4 Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl