Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Nowe logo PR

Czy podoba Ci się nowe logo PR?
TAK
30%
 30%  [ 30 ]
NIE
63%
 63%  [ 62 ]
Nie mam zdania
6%
 6%  [ 6 ]
Głosowań: 98
Wszystkich głosów: 98

Autor Wiadomość

andrzej_sz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lis 2008

PostWysłany: 13-11-2009, 13:48   Nowe logo PR Odpowiedz z cytatem

http://rynek-kolejowy.pl/images/headlines/s_2126c3011c33675050d4f056ecffec49.jpg

Rebranding w Przewozach Regionalnych

Samorządowe Przewozy Regionalne wprowadzają kolejne zmiany, mające zapewnić pasażerom najwyższą jakość oferowanych usług. Poza nową nazwą - Przewozy Regionalne - zmienia się system identyfikacji wizualnej spółki.

Firma w niespełna rok po usamorządowieniu kończy procedurę zmiany nazwy spółki. Zgodnie z decyzją właścicieli, zrezygnowano z członu PKP w nazwie. Wprowadzono również nowe barwy korporacyjne przewoźnika - zieleń, błękit i granat. Pojawią się one m.in. na tablicach kierunkowych pociągów, w wystroju kas, drukowanych materiałach informacyjnych i promocyjnych oraz w nowym serwisie internetowym Przewozów Regionalnych.

- Decyzja o rebrandingu została podjęta po wielu analizach ekonomicznych i marketingowych - stwierdził Tomasz Moraczewski, prezes PKP Przewozy Regionalne. - Chcieliśmy podkreślić naszą odrębność od Grupy PKP i jednocześnie zasygnalizowaćź pasażerom efekty działań restrukturyzacyjnych poprzez nowy system identyfikacji wizualnej. Nasza spółka powinna się kojarzyć z nowoczesną i dynamiczną firmą, która korzystając z kilkudziesięcioletniego dziedzictwa kolei w Polsce wprowadza najnowsze rozwiązania technologiczne, atrakcyjne produkty i wysoki poziom obsługi. W sensie ekonomicznym zmiana nazwy i logo to również wielomilionowe oszczędności dla spółki - dodał prezes Moraczewski. - Przewidywane koszty rebrandingu na lata 2009 - 2014 to około 450 tys. zł rocznie, natomiast spodziewane opłaty licencyjne za logo PKP, to koszt około 7 mln zł rocznie.

Na razie jednak, do czasu wpisania zmian w Krajowym Rejestrze Sądowym, prawnie obowiązuje nazwa PKP Przewozy Regionalne Sp. z o.o. Niestety nie wiadomo, jak długo potrwają procedury z tym związane. W tej chwili przedstawiciele spółki szacują, że zajmie to około 2 - 4 tygodnie.

Zrodlo: Rynek Kolejowy
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Endriu162 Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 09 Sie 2009
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 13-11-2009, 14:08    Odpowiedz z cytatem

Nawet może być sobie to logo Przewozy Regionalne

Na Forum nie piszemy pogrubioną czcionką#Dominik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

yusek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Cze 2008
Skąd: Gdańsk Jasień

PostWysłany: 13-11-2009, 14:48    Odpowiedz z cytatem

No to teraz logo jest czytelne pasażerowie chcą w jedną stronę a pociągi jadą w przeciwną.

_________________
Posiadanie Gdańska jest ważniejsze od wszystkich pieniędzy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

syrenka Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 30 Sie 2008
Skąd: Wielka Polska

PostWysłany: 13-11-2009, 15:12    Odpowiedz z cytatem

yusek Laughing Laughing Laughing

Średnio mi się podoba. Tak jakby przedszkolak dorwał się do painta. Naprawdę nie da się nic więcej wycisnąć z kolorków i czcionek?

_________________
Póki co tańczmy w rytmie karmanioli
Nim mały Jarek obwoła się Cesarzem!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

obiezykraj Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 13 Kwi 2009
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 13-11-2009, 15:52    Odpowiedz z cytatem

zgadza się syrenka,

nowe logo jest bardzo przeciętne, można było się bardziej postarać, ale ...

może ktoś z PR wytłumaczyłby pasażerom co ono przedstawia i co ma oznaczać ... (może zrozumiemy... Question )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Wojtek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 10 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 13-11-2009, 15:54    Odpowiedz z cytatem

Logo jest tak przeciętne jak przeciętne są przewozy regionalne. Nie jest ani złe, ani dobre.
W skali od 1 do 6 - marne 3.

_________________
Podróżny pamiętaj! Podróż pociągiem skraca czas przejazdu koleją. (S. Bareja)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Maks Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2007

PostWysłany: 13-11-2009, 16:03    Odpowiedz z cytatem

Dobór kolorów beznadziejny, zamiast dynamiki chaos. Logo to identyfikator firmy, który powinien się łatwo kojarzyć z marką. No cóż, kolory rodem ze ściennej lamperii ponurego korytarza raczej nie wskazują, że mam do czynienia z dynamicznie rozwijającą się firmą...Jak dla mnie to spore rozczarowanie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Zed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: UK

PostWysłany: 13-11-2009, 17:00    Odpowiedz z cytatem

Nowe logo PR jest na bardzo niskim poziomie. Tak na szybko zrobiłem coś takiego. Utrzymałem motyw strzały, symbolizujący opływowy kształt szybkiego składu zespolonego. Czekam na ofertę zarządu PR. Wink

logo_pr1.JPG
Plik ściągnięto 989 raz(y) 14.1 KB


_________________

Sponsorem mojej nieobecności na forum jest WizzAir.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

szomiz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Sie 2009

PostWysłany: 13-11-2009, 17:37    Odpowiedz z cytatem

"It's different..." - jak powiedział pewien Amerykanin jedząc żurek z przedawkowanym majerankiem Confused
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 13-11-2009, 17:37    Odpowiedz z cytatem

PKP Przewozy Regionalne* wprowadzają kolejne zmiany mające zapewnić pasażerom najwyższą jakość oferowanych usług. Poza nową nazwą – Przewozy Regionalne – zmienia system identyfikacji wizualnej oraz stawia na innowacyjny system zarządzania ruchem pociągów. Nowe rozwiązania pozwolą na lepsze wykorzystanie taboru kolejowego oraz w konsekwencji na usprawnienie zarządzania zasobami spółki.

Firma w niespełna rok po usamorządowieniu kończy procedurę zmiany nazwy spółki. Zgodnie z decyzją właścicieli, zrezygnowano z członu PKP w nazwie. Wprowadzono również nowe barwy korporacyjne przewoźnika - zieleń, błękit i granat. Pojawią się one m.in. na tablicach kierunkowych pociągów, w wystroju kas, drukowanych materiałach informacyjnych i promocyjnych oraz w nowym serwisie internetowym Przewozów Regionalnych.

– Decyzja o rebrandingu została podjęta po wielu analizach ekonomicznych i marketingowych – stwierdził Tomasz Moraczewski, prezes PKP Przewozy Regionalne. – Chcieliśmy podkreślić naszą odrębność od Grupy PKP i jednocześnie zasygnalizować pasażerom efekty działań restrukturyzacyjnych poprzez nowy system identyfikacji wizualnej. Nasza spółka powinna się kojarzyć z nowoczesną i dynamiczną firmą, która korzystając z kilkudziesięcioletniego dziedzictwa kolei w Polsce wprowadza najnowsze rozwiązania technologiczne, atrakcyjne produkty i wysoki poziom obsługi. W sensie ekonomicznym zmiana nazwy i logo to również wielomilionowe oszczędności dla spółki – dodał prezes Moraczewski. – Przewidywane koszty rebrandingu na lata 2009-2014 to ok. 450 tys. zł rocznie, natomiast spodziewane opłaty licencyjne za logo PKP to koszt ok. 7 mln zł rocznie.

Zmiany w spółce dotyczą również zastosowania innowacyjnych rozwiązań technologicznych i informatycznych, mających usprawnić zarządzanie taborem i dostosowywanie rozkładu jazdy pod kątem potrzeb pasażerów. Rozwijamy, wprowadzony w drugim kwartale tego roku, nowoczesny system monitorujący m.in. pracę kas, punktualność kursów, aktualne umiejscowienie pociągów, sprzedaż i odprawę podróżnych w pociągach, także dający podgląd na perony. Dzięki niemu będzie można optymalizować wielkość składów, by dopasować je do liczby pasażerów.

*nazwa „PKP Przewozy Regionalne” spółka z o.o. prawnie obowiązuje do czasu wpisania zmian do Krajowego Rejestru Sądowego

prezenctacja nt. zmian w Przewozów regionalnych

prezentacja nt. nowych systemów informatycznych

źródło: Przewozy Regionalne
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 13-11-2009, 19:07   

Nowe logo PR-ów jest delikatnie mówiąc nieciekawe. Nie wiem jak Wam, ale mi do bólu kojarzy się z logiem interRegio.

Propozycja naszego kolegi Zed'a jest o niebo lepsza. Przy okazji spytam, czy wysłałeś swoją koncepcję loga PR-ów do centrali spółki Zed?


Ostatnio zmieniony przez siwiutki91 dnia 13-11-2009, 19:13, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 13-11-2009, 19:10    Odpowiedz z cytatem

Totalne bezguście! Wstyd i obciach! Zmieńcie to logo na inne, bo będziecie pośmiewiskiem konkurencji. Propozycja Zeda jest godna uwagi.

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Krzysztof21
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 13-11-2009, 19:22   

Zed, podoba mi się. Faktycznie, lepsze byłoby Twoje logo. Hmm... może jeszcze jest czas, by PR-y zmieniły obecną koncepcję?
Powrót do góry

Zed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: UK

PostWysłany: 13-11-2009, 19:26    Odpowiedz z cytatem

mk1992 napisał/a:
Propozycja naszego kolegi Zed'a jest o niebo lepsza. Przy okazji spytam, czy wysłałeś swoją koncepcję loga PR-ów do centrali spółki Zed?

Niczego do PR nie wysyłałem. Projekt logo zrobiłem 3 godziny temu w 5 minut na laptopie trzymanym na kolanach. To żadna filozofia. Wink

_________________

Sponsorem mojej nieobecności na forum jest WizzAir.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 13-11-2009, 19:31   

Jednak nie zmienia to faktu, że w porównaniu z nowym logiem Przewozów Regionalnych Twoja (że tak to nazwę) koncepcja, jest 100 razy lepsza.

Myślę, że warto zainteresować tym centralę czy kto to tam wymyśla te nowe loga.
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 6 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl