Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 13, 14, 15  Następny
Pełna rezerwacja miejsc w TLK?
Autor Wiadomość

winograd Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Maj 2011

PostWysłany: 02-12-2011, 05:30    Odpowiedz z cytatem

Z tego co widziałem w piśmie, to do 29.02.2012.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Melex Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Lis 2011

PostWysłany: 02-12-2011, 08:23    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Rezerwacja w klasie 2 będzie w Gałczyńskim, Kossaku, Pobrzeżu i w Monciak - Krupówki.


Macie tempo! Na innych forach od 3 dni ta informacja wisi. Język
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Leriss Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Cze 2011
Skąd: Wejherowo

PostWysłany: 02-12-2011, 17:54    Odpowiedz z cytatem

Ma ktoś może informacje na temat ceny rezerwacji w 2 klasie w np. Pobrzeżu od 19 Grudnia ?

EDIT: Z infolinii PIC dowiedziałem się, że miejscówka będzie w cenie 6zł, tak jak w 1 klasie.
Dowiedziałem się też, jak będzie z ludźmi posiadającymi bilety miesięcznie:

Opcja 1 - Nie kupuje miejscówki, siada na wolne miesce o ile będzie. ( tak jak było kiedyś z fakultatywnymi rezerwacjami miejsca w 1 klasie TLK ).
Opcja 2 - Kupuje miejscówkę i siada na swoim wykupionym miejscu w przedziale.

W bilecie podróżnika fakultatywnie tak jak wyżej, w przypadu biletu weekend'owego będzie trzeba wykupić miejscówki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

gryff
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 02-12-2011, 18:39   

Ale wielki lament to nam daje raptem 8 pociągów TLK,oczywiście rozumiem tylko tych którzy będą jeżdzili tymi pociągami do pracy
Powrót do góry

kowal331 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Gru 2008
Skąd: Gdansk

PostWysłany: 02-12-2011, 19:05    Odpowiedz z cytatem

Te 8 pociągów to pilotaż systemu. W przypadku "Pobrzeża","Monciaka" jest to powrót do czegoś co się sprawdzało,tylko zastanawiam się,czy efekty osiągnięte na tych kilku składach muszą się dobrze sprawdzać na wszystkich pociągach,gdyby PKP IC uznały,że wszystkie TLK objęte zostaną całkowitą rezerwacją.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Leriss Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Cze 2011
Skąd: Wejherowo

PostWysłany: 02-12-2011, 19:11    Odpowiedz z cytatem

Mi osobiście podoba się ten pomyśł, sam często jeżdzę "Pobrzeżem" i "Monciakiem" z Gdyni do Warszawy, z tym że przez ostatnie pół roku praktycznie tylko EX jeździłem ( oprócz paru wyjątkowych sytacji gdzie jechalem IR "Pomorze" ) gdyż 2 razy stałem jadąc "Pobrzeżem" z Wejherowa, i to wcale nie w weekend ( 4 wagony 2 klasy !? ).
Teraz sytuacja się odwróci, będę miał tańszą alternatywę od EX i EIC.
No ale jak wiadomo - nie wszystkim będzie to na rękę in the end.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Szymek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2007
Skąd: IC: Zakład Zachodni

PostWysłany: 02-12-2011, 20:54    Odpowiedz z cytatem

Rezerwacja sama w sobie jest dobra, ale jeśli ma wynosić dodatkowe 6zł, to powinna być fakultatyna i w wydzielonych wagonach. Zniknął by wtedy problem ludzi jadących jedną dwie stację, oraz osób z biletami okreswymi, i tymi co wolą pojechać taniej, ale bez pewności msc. w dłuższych relacjach. Bo nie ukrywajmy że takie dodatkowe 6zł do biletu studenckiego, do Wrześni z Poznania wprzypadku 82100 to jest dużo! a nawet b. dużo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 02-12-2011, 22:15   

Czy ktos moze napisac rzecz najwazniejsza- czym ta miejscowka jest fakultatywna czy obowiazkowa Question
Powrót do góry

Szymek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2007
Skąd: IC: Zakład Zachodni

PostWysłany: 02-12-2011, 22:54    Odpowiedz z cytatem

Obowiązkowa...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 02-12-2011, 22:55   

Bez jaj Shocked 30 km, bilet 10 zl, miejscowka 6 ... To juz chyba taniej taksowka Mad Mad Mad Twisted Evil
Powrót do góry

Szymek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2007
Skąd: IC: Zakład Zachodni

PostWysłany: 02-12-2011, 22:58    Odpowiedz z cytatem

No właśnie dlatego taka gorąca dyskusja na ten temat... myślę że warto coś napisać, do Biura Sprzedaży PKP IC.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

robertrush Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Sie 2011
Skąd: Gorzów/Złocieniec

PostWysłany: 03-12-2011, 00:51    Odpowiedz z cytatem

Szymek napisał/a:
Bo nie ukrywajmy że takie dodatkowe 6zł do biletu studenckiego, do Wrześni z Poznania wprzypadku 82100 to jest dużo! a nawet b. dużo.

Student dojezdzajacy z Pozka do Wrześni lub odwrotnie nie musi posiadać miejscówki. Nie róbcie wiochy.
Takie krzyki i piski były na forum bo miejscówki wchodzą! Gdzie są ci wszyscy dojeżźdzający akurat tymi pociągami do pracy i szkół?

_________________
Fundacja Ratowania Zabytków www.zabytki.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Scotty Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Lis 2010

PostWysłany: 03-12-2011, 00:51    Odpowiedz z cytatem

Ja wyrażę swoją opinię co do miejscówek w TLK:
1.) swego czasu były pociągi TLK (dzienne zestawione z wag. 1-2[R], Bar, Rower, i nocne zestawione wyłącznie z wag. 2[R], Bar, WL, Bc.) Sam miałem okazję jechać TLK 53702/3 od st. Warszawa Cetralna do st. Kraków Gł. w klasie 2, (przedziały 6miesjcowe) cena miejscówki była 3zł. potem 5zł. dot. także dziennych w 1-2. W pociągu ludzie stali na korytarzu wtedy nikt nie miał problemu.

2.) W lipcu br. podróżowałem TLK 61200 zestawionego z WL-B+B-B/A-B-B-Bc, klasa 1 z obowiązkiem rezerwacji, we Wrocku na składzie nie było już miejsca. W przedziale miałem 8os., w Oławie wsiadł starszy pan to łaskawie gówniarz ustąpił, ale jak wsiadł inny pasażer to drugi który zajmował jego miejsce powiedział żeby poszukał sobie gdzie indziej miejsca, a na koniec kazał mu wypi...

3.) Jeżeli zostanie wprowadzona [R] w 2 klasie i składy będą liczyć od 2 do 4,5 wag. to nawet miejscówki nie pomogą bo ludzie muszą się przemieszczać. I tu może być podobna sytuacja ja mam miejscówkę, a drugi jej nie ma.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

robertrush Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Sie 2011
Skąd: Gorzów/Złocieniec

PostWysłany: 03-12-2011, 00:56    Odpowiedz z cytatem

Miejscówki i tak będą wprowadzone czy tego chcecie czy nie! I nie lamentujcie jak stare przekupy.

_________________
Fundacja Ratowania Zabytków www.zabytki.org
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

snajper Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lis 2009

PostWysłany: 03-12-2011, 09:38    Odpowiedz z cytatem

W Niemczech nie ma miejscówek, w Czechach nie ma miejscówek, a wszyscy siedzą. Oczywiście nasi jak zawsze kombinują by wszystko popsuć. TLK to nie ekspres to kolej dla każdego nawet tego co przyjdzie minutę przed odjazdem. Dodatkowo co jeżeli jadę z przesiadką i pociąg A się spóźni a pociąg B nie poczeka na niego. A w ostatni weekend tak właśnie miałem, pociąg A się spóźnił 50 minut pociąg B nie poczekał. No i co wtedy ?? IC da mi darmową miejcówkę na kolejny pociąg ?? A nawet jeśli to co jak już takich nie będzie ?? Wyjdzie na to że przez spóźnienie pociągu z winy kolei zostane gdzieś na Wrocław albo Poznań główny w środku nocy bez możliwości jazdy dalej.

_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 10 z 15 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 13, 14, 15  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl