Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39  Następny
Powódź małopolska
Autor Wiadomość

kraina_solvati Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Gru 2010
Skąd: Kraków

PostWysłany: 13-01-2011, 20:51    Odpowiedz z cytatem

Busy, busiki, prawda. Jak ludzie chcą się tłoczyć, droczyć i jechać czymś takim, niech jadą. Ja w 95% wybieram kolej. W tej dyskusji każdy ma wiele racji.
Most - po pierwsze dla towarowych, dopiero później pasażerskie.
Kasy - otwarte, ale w większości sezonowe.
Automaty - dlaczego nie zrobić w pociągu? Wchodzisz, zamiast latać po kierownikach, kupujesz.
Połączenia międzynarodowe - obowiązkowe, rozreklamowane, w atrakcyjnej cenie - obecnie proszę mi powiedzieć, czym dojadę na Słowację, z wyjątkiem EC i innych wytrawnych pociągów. Oczywiście bieg pociągi muszą zaczynać w Krakowie (drugie miasto w kraju, a kolej jak w jakiejś drugorzędnej ukraińskiej mieścinie).
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

MK_Rabka Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Lip 2010
Skąd: Rabka-Zdrój/Kraków

PostWysłany: 13-01-2011, 20:54    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Chcą kolei na poziomie - w Austrii z kas zrezygnowano jakiś czas temu..

Aczkolwiek w Austrii jest raczej mniej przekrętów, sporo jedzie np. stację bez biletu czy kupuje bilet nie ze stacji w której wsiadł... Poza tym są automaty biletowe, które pokazują też AKTUALNY rozkład, bo teraz tymczasowe zmiany nie wiszą.
Cytat:
Zamknięte czy tylko kasy nie ma?

Rabka - Poczekalnia zamknięta też.kryniczanin, Powtarzasz to w kółko, trochę pozytywów - jestem pewien, że przynajmniej ten RJ będą pociągi do Krynicy.

_________________
Pozdrawiam, MK_Rabka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kns Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Sie 2010

PostWysłany: 13-01-2011, 21:13    Odpowiedz z cytatem

kraina_solvati napisał/a:
Busy, busiki, prawda. Jak ludzie chcą się tłoczyć, droczyć i jechać czymś takim, niech jadą.
Na trasie Nowy Sącz - Rytro - Piwniczna bezapelacyjnie rządzi PKS z 46 kursami do Rytra (47 z Rytra), a to miejsce mogłaby zająć kolej bo potoki są niesamowite.
Na trasie Krynica - Kraków PKS ma monopol, a kolej też mogłaby konkurować, przy przesiadce na autobus w Grybowie.
No ale jak się nie myśli, to nawet najlepszą linię można zepsuć (patrz Kraków - Tarnów).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 13-01-2011, 21:33   

Prawda jest taka że po przywróceniu konstrukcyjnej 100 km/h na Nowy Sącz - Rytro i odpowiedniej ofercie np. co godzinę a w szczytach co pół to każdy bus i autobus leci. No może poza tymi z wiosek oddalonych od torów. Czas przejazdu bezapelacyjnie wygrywa kolej nawet w stanie obecnym a po liftingu heh.
Powrót do góry

Adams Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 18 Wrz 2010

PostWysłany: 13-01-2011, 21:49    Odpowiedz z cytatem

kns
Jeśli miałyby być "kolejowe" autobusy to na trasie Grybów-Krynica-Muszyna. Na lini Nowy Sącz-Muszyna powinny kursować jedynie Regio na Słowację (po dwie pary Kraków-Koszyce i Nowy Sącz-Poprad) plus sezonowe TLK do Krynicy z Warszawy i Gdyni. Pozostałe Regio powinny kończyć bieg Nowym Sączu. Rozkład powinien zostać tak ułożony żeby każdy pociągi Kraków-Nowy Sącz-Kraków, były skomunikowane w Grybowie z autobusem do/z Krynicy/Muszyny, w Nowym Sączu z pociągiem do/z Popradu, z kolei w Muszynie z autobusem do/z Krynicy/Grybowa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kris123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2009
Skąd: Grybów

PostWysłany: 13-01-2011, 22:55    Odpowiedz z cytatem

Loker to takie błędne koło. ja Tuchów znam i kasa te 12 godzin niech będzie Smile
Poza tym zostawmy Kryniczankę w spokoju bo dosyć już ją zgnoili.
rabka zamknięta i kasa i poczekalnia
wadowice zamknięta kasa i poczekalnia

Poc. międzynarodowe do przywrocenia 1/2 sklady Kraków-Kosice-Kraków przyśpieszone stające na wybranych stacjach
Oraz skalnica Kraków-Zilina-Kraków a także Goral z Katowic do Ziliny oba przyśpieszone maksymalnie

Co do sprzedaży biletów wszyscy wiemy jak jest maks to 3 kontrole więc o kontroli z każdej stacji można zapomnieć. Wystarczy popatrzeć na Ciężkowice. Prawda jest taka, że poki nie ma automatów ( i nie stać ich nawet na 1 strefę) to kasy powinny zostać w odległości maks kilkanaście km. Nie może byćgo absurdu, że najbliższa rez od rabki jest w Suchej, czy Nowym Targu, zwalszcza, że nikt nie poświęci pół dnia na bawienie się w jazdy po bilety.internet obowiązkowy nie jest Very Happy

[ Dodano: 13-01-2011, 22:56 ]
Co poradzić może ja jestem mamut, ale kasa w rabce poszła i najbardziej ucierpieli ludzie z grupami...

_________________
Walka o pociągi w Malopolsce trwa i trwać będzie. 4 czewca czarny dzień dla Kryniczanki i rekord Białej:(
Pozdrawiam rufio198
Przejechane km 62000 rok 2009 i 44420 w 2010
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

loker Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 13-01-2011, 23:27    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
wadowice zamknięta kasa

zadowolony Question

[ Dodano: 13-01-2011, 23:29 ]
Cytat:
najbardziej ucierpieli ludzie z grupami...

Nie wiem jak tam, ale do niedawna grupowe tylko w wyznaczonych punktach można było załatwiać. Teraz wypełniasz formularz przez Internet, a bilety przyślą kurierem lub odbierzesz w dowolnej kasie PR (o ile wprowadzą do systemu).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

kris123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lip 2009
Skąd: Grybów

PostWysłany: 14-01-2011, 11:10    Odpowiedz z cytatem

Wiesz jak było z Wadowicami. Dla Małopolski ta kasa zysku nie przynosiła, bowiem pociągów mieliśmy 4. Inna rzecz, po co ładować kasę na remont dworca, który dla pasażera jest zamknięty...
A co do ludzi z grupami to nie wiem jaki sens ma odbiór biletów w dowolnej kasie, skoro najbliższa kasa PR będzie w Suchej/Zakopanem. To wg mnie prościej było zostawić kasę w sezonie przynajmniej.

_________________
Walka o pociągi w Malopolsce trwa i trwać będzie. 4 czewca czarny dzień dla Kryniczanki i rekord Białej:(
Pozdrawiam rufio198
Przejechane km 62000 rok 2009 i 44420 w 2010
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 15-01-2011, 10:33   

Ha i co ja mam paranoje? W Nowym Sączu jest już ogłoszone przedłużenie KKA PR do Krynicy do 31 Stycznia. Co będzie dalej? Most i autobusy! To kiedy? Ja stawiam na zawsze! To wy nie macie wyczucia tego co się kroi.
Powrót do góry

kraina_solvati Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Gru 2010
Skąd: Kraków

PostWysłany: 15-01-2011, 12:06    Odpowiedz z cytatem

Nie no, skandal. Jawny skandal. "Kolejarskie miasto" stawia na autobusy. Strach myśleć...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 15-01-2011, 12:29   

Co k****a Question To po kiego ta cała feta, minister, wstęga, skoro pociagi dalej beda konczyc bieg w Saczu ? I co, pasazerowie wyczytają w gazetach,że jest juz most, ze pociagi jezdza, a w Nowym Saczu dowiedzą się, że dalej pojada autobusem. Bo ? No ciekaw jestem jaki powód wymyśli wesoła ekipa MZPR z Krakowa. A to obsługa pociagow... tfu.. autobusow bedzie swiecic oczami. Kierowcy KKA to muszą w duchu umierać ze smiechu, widząc ten bajzel, na ktorym zarabiają. Most jest, a oni dalej zarabiają na uruchamianiu autobusow Cool
Powrót do góry

MK_Rabka Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Lip 2010
Skąd: Rabka-Zdrój/Kraków

PostWysłany: 15-01-2011, 13:09    Odpowiedz z cytatem

Dziwne, bo pociągi PKP InterCity dojeżdżać ma od jutra do Krynicy.

_________________
Pozdrawiam, MK_Rabka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 15-01-2011, 14:24    Odpowiedz z cytatem

MZPR zakupił te autobusy do swojej komórki pt."Przewozy Kolejowo-Busowe". Cool

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 15-01-2011, 15:21   

Okej, most oficjalnie otwarty, ruch przywrocony. Brutta pewnie juz jezdza, IC wraca, a PR dalej wozi pasazerów autobusami. Juhuuu !
Powrót do góry

alojz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Wrz 2010

PostWysłany: 15-01-2011, 16:05    Odpowiedz z cytatem

http://tv-ns.pl/wydarzenia/material/3797/b/1.html
http://www.sadeczanin.info/aktualnosci/art/11813
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 35 z 39 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 34, 35, 36, 37, 38, 39  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl