Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 357, 358, 359 ... 395, 396, 397  Następny
Rekrutacja na stanowisko maszynisty w PKP IC
Autor Wiadomość

patrycjusz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Kwi 2014

PostWysłany: 19-11-2016, 17:07    Odpowiedz z cytatem

Przecież ten Cargo Master to najbardziej amatorska firma kolejowa, zatrudniająca pseudomaszynistów, chyba im nie dadzą cugów prowadzić, najwyżej do przepychania wagonów się nadają i to też na krótkie odległości.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

maradonna19 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Sty 2013

PostWysłany: 19-11-2016, 21:51    Odpowiedz z cytatem

Katowicer 30
Ja przechodziłem przez kurs na licencję przez pup jako szkolenie grupowe.A więc pieniądze na szkolenie były i musiały być wydane .Skompletowanie grupy polegało na wyborze z pośród zarejestrowanych w up bezrobotnych którzy np pod względem wieku najbardziej się potencjalnie nadawali.A czy oni pragnęli zostać maszynistami? Ale szanuję Twoje zdanie bo może masz inne informacje
Wynagrodzenie. Rzeczywiście należałoby by to odrobinę rozwinąć.
Pracując w cargo po pierwsze możesz korzystać z tzw pasażera czy pogotowia ( kto pracuje ten wie)
Wszelkie czynności związane z bezpieczeństwem są robione z zachowaniem wszelkich norm przez osoby do tego uprawnione które najczęściej mają bardzo gruntowne doświadczenie i wiedzę.No i sama praca jest wokół komina chyba że ktoś bardzo lubi jeździć to i tutaj ma też takie możliwości.
U tzw prywaciarza jesteś jednocześnie maszynistą ustawiaczem rewidentem odprawiaczem. Papiery dostaniesz od zaraz doświadczenia mieć nie będziesz ale podpisanie papiery mają moc prawną.
W dodatku jesteś na telefon norma miesięczna jest z reguły przekroczona jesteś wykorzystany w pełni tzn jedziesz gdzieś np 10h a potem zabiera Cię taksówka.Fajnie tylko czas w taxi liczy się jako przerwa 12 - godzinna więc jak jedziesz np 4 to pozostaje 8 . Jak byłeś po nocy to teoretycznie za 8 h dalej do pracy.
Pisząc że nie zarobisz 5 tyś mam na myśli pracę za normę godzin w granicach rozsądku nie przekraczając swoich kompetencji.
Jak chcesz więcej zarobić dodaj do powyższego delegację 2 tygodniową na drugim końcu polski od miejsca zamieszkania.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Mariusz1987 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Lut 2016

PostWysłany: 20-11-2016, 20:08    Odpowiedz z cytatem

Ja zrobiłem licencję rok temu, razem z badaniami, dojazdami i innymi pierdołami wyniosło mnie to około 8k PLN, mam wyższe techniczne. Chcę pracować jako maszynista, ale wybaczcie, wyśrubowane wymagania zdrowotne, odpowiedzialność, wkład własny + czas aby zrobić licencję, potem jakieś lojalki i co najważniejsze - 1,5 roku szkolenia za najniższą krajową to dla mnie jest zwyczajna kpina. W życiu się nie będę pisał na takie coś. Mówiłem tam na rozmowie że ludzie no rozumiem szkolenie, nauka itd więc nie chcę kokosów, ale no dajcie parę stówek więcej cholera żebym ja zwyczajnie mógł na poziomie minimalnym za to przeżyć.

Jeżeli w przyszłych latach w tej Polsce nic się w tym temacie nie zmieni to ja sobie odpuszczam bo te warunki są dla mnie nie do zaakceptowania.

Wolę już iść tak jak moja koleżanka kelnerka, pracuje po 10 h w tyg i wraz z napiwkami te 3k miesięcznie wyjdzie, to ja już wolę iść do baru i piwo nalewać, więcej zarobię a jedyną moją odpowiedzialnością będzie uważanie aby czasem kufla nie wypi***** na klienta.

Bardzo dobrze ktoś tu wcześniej napisał że: "Kolej w obecnym stanie jest dla pasjonatów albo desperatów."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

LoloPendolo
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 20-11-2016, 23:47   

Ręce opadają jak się niektórych czyta... Naczytałeś się głupot jakby mechanik zarabiał 8na rękę to teraz wychodzi wszytko na wierzch. Gdzie to bezrobocie w Polsce ja się pytam Very Happy
Powrót do góry

Borys_q Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Gru 2011

PostWysłany: 21-11-2016, 12:48    Odpowiedz z cytatem

To żeś badania rynku zrobił przed inwestycją, jeśli nie chcesz tematu ciągnąc to 8 kPLN wywaliłeś w błoto.

_________________
Ignorancja znacznie częściej wywołuje uczucie pewności siebie niż wiedza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tawot Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Lut 2014
Skąd: Ostrów Wielkopolski

PostWysłany: 21-11-2016, 21:49    Odpowiedz z cytatem

Wiesz jak to jest kolego dwa posty wyżej. Przymusu nie ma, zgodzisz się? Powiem nawet, że są chętni na Twoje miejsce i jest ich sporo. W tej pracy serio warto jest złapać bakcyla. Wiele osób które znam dziękuję Opatrzności za tą pracę i żyją ( nie egzystują ) na przyzwoitym poziomie. Zgodzę się jednak, że sytuacja w PL i szeroko pojęty szacunek dla pracownika, stanowczo odbiegają od standardów "zachodnich". Cóż, takie czasy, nasz pech ( chociaż dobrze że młodzież to widzi i walczy ). Jeśli czujesz powołanie do pracy przy kuflu... Z całego serca życzę powodzenia kolego.

_________________
Kawa w Warsie, za oknem umyka krajobraz i wycie budzące miejscowych, maszynista dał znać że nie śpi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

maradonna19 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 19 Sty 2013

PostWysłany: 22-11-2016, 16:55    Odpowiedz z cytatem

Tawot
Ale żyją godnie za normę godzin i pracę u jednego pracodawcy?
Bo ja znam takich co dorabiają u właścicieli bocznic biorą dodatkowe ekstra fuchy u konkurencji ( co się niedługo skończy) a na urlopie jeżdżą za granicę bynajmniej nie na wczasy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Borys_q Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Gru 2011

PostWysłany: 22-11-2016, 17:11    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Borys, zgłosiła się tylko Cargo Master.


Ciekawa sprawa oni nie zatrudniają maszynistów na umowę o prace a taki warunek jest w przetargu.

_________________
Ignorancja znacznie częściej wywołuje uczucie pewności siebie niż wiedza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

patrycjusz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Kwi 2014

PostWysłany: 22-11-2016, 17:43    Odpowiedz z cytatem

I do tego chcieli dużo więcej kasy niż IC chciało przeznaczyć, także przetarg okazał się totalną klapą
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tawot Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Lut 2014
Skąd: Ostrów Wielkopolski

PostWysłany: 22-11-2016, 20:41    Odpowiedz z cytatem

Tak jak napisałem, sytuacja w kraju jest patologiczna, bo żeby maszynista zarabiał mniej niż 1000 € (państwowe spóły). Wszystko zależy od wymagań i oczekiwanego standardu życia. Jeśli ktoś nie ma piątki dzieci, nowego BMW, lub wielkich kredytów, a jeszcze żona zarabia, to te 3200 przykładowo starczy i jeszcze na nadbałtyckie wczasy zostanie.

_________________
Kawa w Warsie, za oknem umyka krajobraz i wycie budzące miejscowych, maszynista dał znać że nie śpi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

katowicer Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Sty 2009
Skąd: Praha hl.n.

PostWysłany: 22-11-2016, 21:05    Odpowiedz z cytatem

Ja aktualnie po ponad 17 miesiacach pracy w firmie mam 2300-2400 na reke. Ale egzamin zdawalem niedawno. Do 15 miesiaca mialem 1300-1400 netto.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

LoloPendolo
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 23-11-2016, 00:52   

Cytat:
Tak jak napisałem, sytuacja w kraju jest patologiczna, bo żeby maszynista zarabiał mniej niż 1000 € (państwowe spóły).


Na Polskie warunki to jest mało? Pomijam fakt, że tyle to się zarabia na początku kariery (wypowiadam się tylko na podstawie mojej spółki). Później 4 z przodu to norma. Policz ile z twoich znajomych ma 4 tysiaki na rękę. Podejrzewam, że jeszcze zostało Ci wolnych palców na jednej łapie Razz
Powrót do góry

Tawot Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Lut 2014
Skąd: Ostrów Wielkopolski

PostWysłany: 23-11-2016, 01:22    Odpowiedz z cytatem

Przecież napisałem, że taki sos zapewnia życie na poziomie i jeszcze "na wakacje wystarczy". Miałem na myśli wzgląd na to, że Polska to kraj wchodzący w skład UE, a zarabia się u nas żałośnie mało w porównaniu. Zauważam również fakt siły nabywczej naszych wypłat, ile to pensji zbierałeś na swój nowy samochód, a pomyśl ile musi zbierać Niemiecki majster. Chyba, że jeździsz używanym i leciwym, przywiezionym na lawecie autkiem z za Odry. W takim razie wiesz o czym mówię.

_________________
Kawa w Warsie, za oknem umyka krajobraz i wycie budzące miejscowych, maszynista dał znać że nie śpi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

en57-2000 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Mar 2011

PostWysłany: 23-11-2016, 10:20    Odpowiedz z cytatem

Panowie, prawdziwi maszyniści nie rozmawiają o pieniądzach, więc nie zapychajcie tamatu, a zarobić jako maszynista można dużo więcej niż 4 tys. tylko trzeba mieć umiejętność bilokacji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tawot Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Lut 2014
Skąd: Ostrów Wielkopolski

PostWysłany: 23-11-2016, 14:38    Odpowiedz z cytatem

Racja, to nie eleganckie.

_________________
Kawa w Warsie, za oknem umyka krajobraz i wycie budzące miejscowych, maszynista dał znać że nie śpi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 358 z 397 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 357, 358, 359 ... 395, 396, 397  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl