Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
eShop - Ceske Drahy
Autor Wiadomość

jester Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 31 Mar 2010

PostWysłany: 31-03-2010, 21:24   eShop - Ceske Drahy Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie. Wybieram się na południe Europy i chciałbym wracać pociągiem. Wymyśliłem sobie, że trasa powrotna będzie biegła przez Budapeszt i Pragę do Warszawy.

Znalazłem nawet bilety w atrakcyjnej cenie w elektronicznym sklepie czeskich kolei na pociągi:
1) Budapeszt - Praga
2) Praga - Warszawa

Ale jest tam też taka adnotacja:

1) The use of an eTiket document from Hungary to the Czech Republic is contingent on the purchase of an eTiket document from the Czech Republic to Hungary and both eTiket documents must be presented for inspection to Czech Railways train personnel on the journey from the Czech Republic. eTiket documents from Hungary to the Czech Republic purchased separately and eTiket documents not stamped by Czech Railways train personnel are invalid! If needed, it may be necessary to actively search for Czech Railways train personnel and have your eTiket document stamped.

Czy mogę aktywować taki bilet już w pociągu, zaraz po wejściu do niego w Budapeszcie? Ale czeska drużyna konduktorska chyba wsiada dopiero na granicy, więc co Węgrzy na taki bilet Question

I jak zareagują polscy konduktorzy na taki czeski e-ticket w pociągu do Warszawy Question

Albo jeśli znacie jakieś inne rozwiązanie na tanią podróż z Budapesztu do Warszawy? Będę wdzięczny...

[ Dodano: 01-04-2010, 13:16 ]
Sprawa załatwiona. Kupiłem bilet w ofercie SparNight na pociąg Chopin z Budapesztu.

Na stronie PKP Intercity piszą o SparNight jedynie w relacji do Wiednia. Jak się okazuje Budapeszt też jest.

Ale pytanie o ten e-shop w sumie w dalszym ciągu aktualne.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rev Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Gru 2007

PostWysłany: 05-04-2010, 09:52    Odpowiedz z cytatem

Bilety z czeskiego systemu są ważne (i honorowane za granicą) jedynie w przypadkach rozpoczęcia podróży w Czechach. Wyjątkiem są bilety na podróż do Czech, ale tylko jeśli są to bilety "na powrót", tzn. kupione do biletu na wyjazd za granicę. Bilet "powrotny" musi być okazany do legalizacji już przy pierwszym przejeździe (wyjeździe za granicę); sam bilet powrotny nie jest ważny.
Niestety, system pozwala na sprzedaż samego biletu "powrotnego" i stąd można kupić bilet w rzeczywistości nieważny...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

koolejarz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Mar 2011
Skąd: 174

PostWysłany: 28-03-2011, 18:36   SporoTicket Europa - eTicket Odpowiedz z cytatem

A ja mam takie pytanie - nie jestem pewien czy bobrze myślę. Czy istnieje możliwość zakupu eTicket tylko w relacji Brno hl.n. - Wien Meidling (sam bilet bo przecież miejscówka nie potrzebna) czy od razu powrotny należy nabyć ? Czy takie coś jest legalne w jedną stronę i czy czeski oraz austriacki konduktor nie zakwestionują ? Pytam bo ponoć ta sprawa jest bardzo skomplikowana, a czeskiego aż tak dobrze nie umiem. Z góry dzięki za info.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rev Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Gru 2007

PostWysłany: 28-03-2011, 19:39   Re: SporoTicket Europa - eTicket Odpowiedz z cytatem

Można kupić bilet w jedną stronę (z Czech za granicę) albo powrotny (z Czech za granicę i z powrotem). Miejscówki nie są obowiązkowe, ale bilet i tak jest ważny tylko w konkretnym(ch) pociągu(ach).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

arbi77 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Cze 2009

PostWysłany: 31-03-2011, 14:59   Re: eShop - Ceske Drahy Odpowiedz z cytatem

Cytat:
I jak zareagują polscy konduktorzy na taki czeski e-ticket w pociągu do Warszawy

Z doświadczenia wiem, że polscy konduktorzy nie honorują biletów wystawionych przez konduktorów zagranicznych. Wracając z Wiednia do Katowic byłem świadkiem przykrego incydentu, kiedy to polski konduktor w EC Polonia zakwestionował ważność biletu wystawionego przez konduktora austriackiego. Obcokrajowiec kupił sobie bilet online w Austrii z Wiednia do Katowic, austriacki konduktor wystawił mu zamiennik. Czeski konduktor nie miał uwag natomiast polski stwierdził że te "świstek" nie jest ważnym biletem! I obcokrajowiec musiał płacić podwójnie. Pomijam fakt, że polski konduktor obsługujący pociąg międzynarodowy nie władał żadnym obcym językiem. Jako ciekawostka dodam, że cena Polonii w przeliczeniu na 1km na odcinku polskim jest droższa o około 6x od czeskiego i 2x od austriackiego - bez uwzględniania tamtejszych kart dyskontowych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

nynuś Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2010
Skąd: Tychy

PostWysłany: 31-03-2011, 17:56    Odpowiedz z cytatem

W tej kwestii dobrze jest dopytać się też w warszawskim COK-u na Centralnym. Pracownicy przynajmniej w tym jednym miejscu w ICCC są kompetentni. Smile

_________________
PKP PLK - SWOJE KADRY BETONUJEMY PROFESJONALNIE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl