Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Przetarg na nowe SZT dla Pomorskiego
Autor Wiadomość

sphinx Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Sty 2010

PostWysłany: 06-04-2010, 16:47   Przetarg na nowe SZT dla Pomorskiego Odpowiedz z cytatem

Zakładam nowy temat, jako że poprzedni wątek wyparował, a temat jest wciąż aktualny.

9 listopada 2009 roku ogłoszono przetarg na dostawę 6 sztuk SZT (dwa dwuczłonowe i cztery trzyczłonowe). Szczegóły przetargu na stronie woj. Pomorskiego:

http://www.wrotapomorza.pl/pl/bip/umwp/zamowienia/zamowienia/main_details?ffoFormId=145843

Po skutecznym proteście Newagu odnośnie doświadczenia (i dwóch nieskutecznych kolejno Pesy i Newagu), oferta tej firmy została wybrana jako najkorzystniejsza. Ze względu na niskie ceny Pesa zaskarżyła rozstrzygnięcie do KIO pod zarzutem dumpingu cenowego. Wyrok dziś o 16.15.

Osobną sprawą jest fakt, że modelu 4SN nikt nie widział nawet na wizualizacji, choć podobno Newag naciska poddostawców aby zdążyć z oddaniem przed terminem ustalonym na 31 czerwca 2010r (możliwe, że ze względu na wspomniany proces przed KIO termin zostanie przedłużony).
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Dominik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Lip 2007
Skąd: Polska

PostWysłany: 08-04-2010, 07:52    Odpowiedz z cytatem

Pomorze: protest PESY ws. szynobusów odrzucony

Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła protest bydgoskiej PESY w przetargu na dostarczenie 6 szynobusów dla woj. pomorskiego. Tym samym procedury odwoławcze już się zakończyły i Urząd Marszałkowski Woj. Pomorskiego jest blisko podpisania kontraktu z nowosądeckim Newagiem, dla którego byłoby to pierwsze w historii tego typu zamówienie.

W przetargu na zakup sześciu szynobusów, czterech trójczłonowych (na 180-190 miejsc siedzących) i dwóch dwuczłonowych (120-130 miejsc) oferty złożyły Newag i PESA. Pierwsza firma - na 50 mln zł, druga – 79 mln zł.

Protest PESY wynikał stąd, że już po ogłoszeniu przetargu zmieniono specyfikację zamówienia. Wykreślono z niej zapis, że do przetargu mogą stanąć firmy, które zbudowały w ostatnich trzech latach co najmniej trzy sztuki nowych spalinowych zespołów trakcyjnych. Zastąpiono go zapisem o dostarczeniu minimum jednego pojazdu ze 150 miejscami siedzącymi i jednego ze 100 miejscami. W pierwszym przypadku Newag nie spełniał wymogów, by stanąć do przetargu. W drugim spełniał.

PESA odwołała się najpierw do Urzędu Marszałkowskiego, a następnie do KIO. Obie instytucje protest odrzuciły. PESA może oddać sprawę do sądu, ale to już nie wstrzymuje podpisania umowy z Newagiem. - Umowę wysyłamy do zatwierdzenia przez Urząd Zamówień Publicznych. Jej podpisanie powinno nastąpić w kwietniu – mówi Eugeniusz Manikowski z Urzędu Marszałkowskiego.

Dostawy szynobusów mają się zakończyć 3 stycznia 2011 r. Od przyszłego roku prawdopodobnie wszystkie pociągi na liniach niezelektryfikowanych w woj. pomorskim (za wyjątkiem wakacyjnych, piętrowych pociągów na Hel) będą obsługiwane szynobusami.

Źródło:Rynek Kolejowy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sphinx Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Sty 2010

PostWysłany: 20-05-2010, 17:28    Odpowiedz z cytatem

Jutro podpisanie umowy na szt Newagu dla Pomorza

21 maja 2010 roku zostanie podpisana umowa między Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego a nowosądecką firmą Newag SA na dostawę 6 sztuk spalinowych zespołów trakcyjnych (SZT) - 220M.

Ze strony województwa pomorskiego umowę podpisze Marszałek Województwa Pomorskiego Pan Mieczysław Struk wraz z członkiem zarządu województwa pomorskiego Adamem Leik, natomiast ze strony firmy Newag SA Zbigniew Konieczek - prezes zarządu wraz z Bogdanem Borkiem - dyrektorem finansowym.

Umowa zostanie podpisana w wyniku rozstrzygnięcia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ogłoszonego w dniu 09.11.2009 r. Newag SA dostarczy 6 autobusów szynowych w okresie do 3 stycznia 2011 a wartość zamówienia wynosi 50 386 000,00 brutto.

Zakup taboru kolejowego finansowany jest ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013. Wysokość dofinansowania do zakupu autobusów szynowych pochodząca ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wyniesie 28 910 000 zł.

Pierwsze dwa szynobusy zostaną dostarczone 30 czerwca 2010 roku i zostaną skierowane do obsługi linii kolejowych Gdynia - Hel i Gdynia - Kościerzyna. Dostawa kolejnych pojazdów zgodnie z umową ma nastąpić w terminach: 30 sierpnia 2010 roku, 15 września 2010 roku, 30 września 2010 roku oraz 3 stycznia 2011 roku.

Pierwsze dwa pojazdy będą posiadały po 140 miejsc siedzących, kolejne cztery po 190 miejsc. Dodatkowo autobusy szynowe będą wyposażone w klimatyzację, monitoring zewnętrzny i wewnętrzny, komputerowy system informacji pasażerskiej lokalizujący stacje i przystanki osobowe oraz głosowy system zapowiadania przystanków, informację wizualną dla podróżnych wewnątrz pojazdu poprzez monitory LCD, które będą informowały o trasie przejazdu, najbliższym planowanym postoju, dacie, czasie oraz prędkości pojazdu. Wszystkie autobusy szynowe będą dostosowane do obsługi osób niepełnosprawnych i w każdym z pojazdów będzie możliwość zamocowania minimum dwóch wózków inwalidzkich. Udogodnienia będą również dotyczyły osób przewożących rowery, ponieważ każdy pojazd będzie wyposażony w co najmniej 6 uchwytów do zamocowania rowerów. Toalety w autobusach szynowych będą również przystosowane do obsługi osób niepełnosprawnych a także będę wyposażone w składany przewijak dla niemowląt.
(źródło: UM Województwa Pomorskiego, 20 maja 2010)

Wizualizacje w załączniku.

3.jpg
Plik ściągnięto 8 raz(y) 32.86 KB

2.jpg
Plik ściągnięto 8 raz(y) 47.45 KB

1.jpg
Plik ściągnięto 13 raz(y) 46.03 KB

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomek1990 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Lis 2009
Skąd: Kościerzyna

PostWysłany: 02-07-2010, 13:34    Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś już wie, kiedy będą te szynobusy?Razz Koniec czerwca już minął;P Nie żebym się dziwił - zdziwiłbym się, gdyby były na czas, albo przed czasem:PP Swoją drogą gdzieś przeczytałem, że duże szynobusy mają iść do Malborka, co mnie strasznie zdziwiło, bo kiedy podnoszone były rozmowy z PR na temat linii Gdynia - Kościerzyna, uspokajano nowymi, większymi pociągami:P A te, które są na zdjęciach wyżej nie są wcale większe od SA132:) Beka, nie?Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sphinx Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Sty 2010

PostWysłany: 02-07-2010, 14:08    Odpowiedz z cytatem

Już jeździ:
http://img228.imageshack.us/img228/8425/a58c2fe4cf3625ed5d1a526.jpg
http://www.rynek-kolejowy.pl/16745/Pierwsze_zdjecie_szynobusu_Newagu.htm

Na oficjalne testy pojedzie kole 10 lipca (jak widać na zdjęciu nie jest jeszcze wykończony). Nie jest specjalnie urodziwy, miejmy nadzieję, że nadrobi niezawodnością.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomek1990 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Lis 2009
Skąd: Kościerzyna

PostWysłany: 02-07-2010, 15:58    Odpowiedz z cytatem

Ooo:PP Mi tam się podoba, ale fakt faktem niezawodnośc jest ważniejsza;P
Swoją drogą czytam tę stronę co jakiś czas i tego nie znalazłem...
Dzieki za info no i czekam aż trafi na nasza linię;P (podobno:P)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sphinx Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Sty 2010

PostWysłany: 02-07-2010, 18:29    Odpowiedz z cytatem

Nie znalazłęś bo to dzisiejszy news. A sam SZT nie jest jeszcze skończony, brakuje kilku osłon.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

REXus Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Maj 2010
Skąd: Żelistrzewo

PostWysłany: 02-07-2010, 23:16    Odpowiedz z cytatem

Tomek1990 napisał/a:
uspokajano nowymi, większymi pociągami:P A te, które są na zdjęciach wyżej nie są wcale większe od SA132:)

Dwa mają być dwuczłonowe (odpowiednik SA132), cztery trójczłonowe.

A tak na boku, to jeden obieg na Gdynia - Hel też wymaga czegoś większego, niż SA132. To momentami nie są żarty - zwłaszcza, jak robi się nieco cieplej.

_________________
... już pociąg będzie dyszał, powiesz krótko - mamy czas...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

yusek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Cze 2008
Skąd: Gdańsk Jasień

PostWysłany: 03-07-2010, 00:23    Odpowiedz z cytatem

Jeśli o mnie chodzi to powinni mieć więcej SA103 małe to ale zawsze można połączyć z SA132 dodając nieco więcej miejsca przy okazji może jakby było więcej ruszyły by pociągi do Bytowa i kolejny pary do Kartuz. A może Starogard-Skórcz.

_________________
Posiadanie Gdańska jest ważniejsze od wszystkich pieniędzy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomek1990 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Lis 2009
Skąd: Kościerzyna

PostWysłany: 03-07-2010, 09:08    Odpowiedz z cytatem

REXus napisał/a:
Dwa mają być dwuczłonowe (odpowiednik SA132), cztery trójczłonowe.

Otóż do Kościerzyny o godzinie 15.38 (15.48 lub 15.52 lub 15.58 - kilka tych rozkładów byłoRazz) jeździ SA 132 typu 218b, który ma 164 miejsca siedzące, podczas gdy te nowe dwuczłonowe będą miały 140 miejsc. Pomijając fakt, że już te szynobusy które są nie są w stanie zapewnić komfortowej jazdy wszystkim pasażerom, proszę sobie wyobrazić co będzie się działo, kiedy jeszcze zmniejszymy pociągi... Tak więc nowe szynobusy Newagu mogą zastąpić kursy dotąd wykoywane przez SA 103 (chociażby poranny z Kościerzyny o godzinie 5.50 oraz wieczorny z Gdyni o godzinie 17.55 (17.58). Chociaż znając życie nie ma takiej możliwości, że zakup szynobusów poprawi obsługę linii.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

yusek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Cze 2008
Skąd: Gdańsk Jasień

PostWysłany: 03-07-2010, 10:44    Odpowiedz z cytatem

A czy ktoś chce wykosić SA132? Zresztą ja czasem widuję na tej trasie SA132+SA103.

_________________
Posiadanie Gdańska jest ważniejsze od wszystkich pieniędzy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

REXus Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Maj 2010
Skąd: Żelistrzewo

PostWysłany: 03-07-2010, 12:31    Odpowiedz z cytatem

Tomek1990 napisał/a:
jeździ SA 132 typu 218b, który ma 164 miejsca siedzące

Ułożonych jak dla krasnoludków. Nie patrz na to Smile

Tomek1990 napisał/a:
podczas gdy te nowe dwuczłonowe będą miały 140 miejsc

Nie wiem, jak duży jest to pojazd - mam do dyspozycji wizualizację i jedno zdjęcie. Mam nadzieję, że nie będzie to taka miniaturka jak SA109, i wielkością będzie bardzo podobny do SA132, a różnice w miejscach siedzących wynikają właśnie z sensowniejszego ich ułożenia (nie wszyscy mają 160 cm wzrostu!).

Ale generalnie zmierzam do tego, że tam, gdzie teraz SA132 jest za małe - pojadą pojazdy trójczłonowe. Albo przynajmniej tak sugerowałaby logika, której niestety PR-om brak.

_________________
... już pociąg będzie dyszał, powiesz krótko - mamy czas...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pawel_15 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Pokuć

PostWysłany: 03-07-2010, 13:55    Odpowiedz z cytatem

Starogard - Skórcz i Skórcz - Szlachta nie mają szansy na reaktywację, rozkradzione tory, linia bardzo mocno zarośnięta. A szkoda...

Co do szynobusu to wygląda tragicznie, czy my naprawdę nie możemy zbudować czegoś na miarę Duńczyków czy nawet tych DH, tylko musimy taką Qpe produkować ?

_________________
Pokuccy kopciarze - łączcie się !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomek1990 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Lis 2009
Skąd: Kościerzyna

PostWysłany: 03-07-2010, 21:55    Odpowiedz z cytatem

REXus napisał/a:
Tomek1990 napisał/a:
jeździ SA 132 typu 218b, który ma 164 miejsca siedzące

Ułożonych jak dla krasnoludków. Nie patrz na to Smile


Mimo wszystko jadąc 80 minut do Kościerzyny lepiej siedzieć jak krasnoludek (ja mam ponad 1.60 i nie jest aż tak strasznie niewygodnie) niż stać jak pajac.

yusek napisał/a:
A czy ktoś chce wykosić SA132? Zresztą ja czasem widuję na tej trasie SA132+SA103.


Mhm, widzisz, ale tylko w weekendy, kiedy tą linią jeżdzi dużo mniej osób. Niestety to przykre, że kiedy jest naprawde tłok w pociągu dają takie maleństwa, a weekendy wielkie składy właściwie puste;/ Wystrczyło by ułożyć rozkład osobno na dni robocze, soboty niedziele i święta i byłoby po problemie!

REXus napisał/a:
Nie wiem, jak duży jest to pojazd - mam do dyspozycji wizualizację i jedno zdjęcie.


W artykułach jest napisane, że dwuczłonowe będą miały po 140 miejsc, natomiast trzyczłonowe po 190.

REXus napisał/a:
Ale generalnie zmierzam do tego, że tam, gdzie teraz SA132 jest za małe - pojadą pojazdy trójczłonowe.


Gdzieś czytałem (szukałem właśnie źródła ale nie moge go odnaleźć - będę próbował) że trójczłonowe pójdą do Malborka.

Swoją drogą ciekawe jak im idzie budowa tych większych:PP
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

yusek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Cze 2008
Skąd: Gdańsk Jasień

PostWysłany: 03-07-2010, 22:04    Odpowiedz z cytatem

Tomek1990 napisał/a:

yusek napisał/a:
A czy ktoś chce wykosić SA132? Zresztą ja czasem widuję na tej trasie SA132+SA103.


Mhm, widzisz, ale tylko w weekendy, kiedy tą linią jeżdzi dużo mniej osób. Niestety to przykre, że kiedy jest naprawde tłok w pociągu dają takie maleństwa, a weekendy wielkie składy właściwie puste;/ Wystrczyło by ułożyć rozkład osobno na dni robocze, soboty niedziele i święta i byłoby po problemie!


Dlatego mówię, że widuję a ostanio tą linią jeżdżę tak żadko, że nie jestem na bieżącą ale zdaje mi się, że jakiś piątkowy po południowy kurs kilka tygodni temu widziałem jak jechały dwa.

_________________
Posiadanie Gdańska jest ważniejsze od wszystkich pieniędzy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 8 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl