Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Prezes PKP Intercity odwołany!
Autor Wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 07-04-2010, 18:39   

Kilka słów na temat nowego prezesa PIC-u:

Grzegorz Mędza - życiorys
ur. 6 listopada 1965, Warszawa

Wykształcenie:
1985-1989 - absolwent Wydziału Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Handlowej (dawniej SGPiS) w Warszawie

Doświadczenie:
1999-2004 - prezes Zarządu Pekao Access Sp. z o.o., jednej z wiodących firm doradztwa finansowego, wchodzącej w skład grupy Banku Pekao S.A.
1992-1999 - wiceprezes Zarządu, a wcześniej dyrektor i starszy konsultant w Pekao Access Sp. z o.o. (dawniej Access Sp. z o.o.)
1991 - wicedyrektor Departamentu Prywatyzacji Kapitałowej w Ministerstwie Przekształceń Własnościowych
1990 - zatrudniony w Ministerstwie Finansów (Biuro Pełnomocnika Rządu ds. Przekształceń Własnościowych)
1989-1990 - asystent w Katedrze Ekonomii, Wydział Handlu Zagranicznego Szkoły Głównej Handlowej (dawniej SGPiS) w Warszawie

Znajomość języków obcych: angielski, rosyjski

Źródło: CLICK

Nie wiem jak Wy, ale ja jestem ciekaw strategii jaką obierze w swoich działaniach prezes Mędza...
Przejdź na dół

Arek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 05 Mar 2007
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 07-04-2010, 18:53    Odpowiedz z cytatem

Bardzo dobrą wiadomością jest też odwołanie Marka Nitkowskiego, który w zarządzie PKP IC, a wcześniej w zarządzie PKP PR, odpowiadał za pogromy pociągów dalekobieżnych:

http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=12291#12291

Warto jeszcze przypomnieć pismo do MI podpisane przez Celińskiego i Nitkowskiego, uzasadniające potrzebę likwidacji pociągów pospiesznych we wrześniu 2009 roku:

http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=8391

_________________
Żelazna kadra też z czasem rdzewieje.
A beton kruszeje...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Wolfchen Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Lis 2009
Skąd: Woj. mazowieckie

PostWysłany: 07-04-2010, 19:05    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ciekawe w zarządzie której spółki PKP teraz wyląduje?
Może w PLK? Albo zrobią mu jakąś nową spółeczkę.
Cytat:
Można by rzecz, nareszcie. Jego strategia wzięła w łeb. Może teraz zapanuje normalność i na pewne szlaki wrócą w końcu pociągi.
Nie chcę krakać, ale mam wrażenie, że MI doszło do wniosku, że Celiński sobie nie poradził (z udupieniem PR) i wymieniają go na osobe skuteczniejszą... Neutral
Cytat:
No i związkowy beton w PR-ach.
Z tym będzie najtrudniej...

_________________
W codziennych podróżach kolei dziękuję, wybieram transport drogowy!
Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Lady Makbet Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 12 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 07-04-2010, 19:11    Odpowiedz z cytatem

Beatrycze napisał/a:
Celiński jest wiecznie żywy, jak Lenin. Ciekawe w zarządzie której spółki PKP teraz wyląduje?

Stawiam na UTK. Właśnie tam miękko wylądował Jan Tereszczuk - ostatni pekapistowski prezes Przewozów Regionalnych.

_________________
Lady Makbet to typ kobiety, którą nieokiełznana ambicja prowadzi do zbrodni, a potem do wyrzutów sumienia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Gurami22 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Paź 2009
Skąd: Wolbrom/Warszawa

PostWysłany: 07-04-2010, 19:17    Odpowiedz z cytatem

Żegnamy, oby na zawsze Exclamation Niestety pewnie racja jest w tym, że obaj gdzieś się zaczepią i dalej będą szkodzić, ale na dziś można się cieszyć Smile

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 07-04-2010, 19:19   

Pocieszeniem jest to, że zostali wyrzuceni z PKP IC, a w PR-ach raczej nie mają czego szukać, więc pociągom jako tako nie będą już zagrażać. Lepszy rydz jak nic. Very Happy

A ksywka "rzeźnik" do Celińskiego pasuje o wiele bardziej niż "Celiniak"... Mr. Green


Ostatnio zmieniony przez Gurami22 dnia 07-04-2010, 19:20, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry

QbaOSW Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 01 Lis 2009
Skąd: Ostrów Wielkopolski

PostWysłany: 07-04-2010, 19:19    Odpowiedz z cytatem

Może coś się zmieni w TLK, rzecz jasna na lepsze bo obecne składy TLK (Poznań-Szczecin, Wrocław-Kraków, Katowice-Olsztyn) to koszmar
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gurami22 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Paź 2009
Skąd: Wolbrom/Warszawa

PostWysłany: 07-04-2010, 19:22    Odpowiedz z cytatem

mk1992, jednak jest jeszcze wiele spółek, a także jak zauważono urzędów Sad a może specjalnie dla nich powołają spółkę PKP Likwidacja Połączeń Kolejowych sp. z o.o. Question

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

DawidCzerwiensk Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Lis 2009
Skąd: Czerwieńsk/Krobia

PostWysłany: 07-04-2010, 19:24    Odpowiedz z cytatem

Do PLK raczej nie pójdzie, bo już tam był. Wątpie w PLK.

_________________
zielona góra - ostrów wielkopolski WRÓĆ!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pendolino Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Kwi 2009
Skąd: Lublin

PostWysłany: 07-04-2010, 19:31    Odpowiedz z cytatem

Bez żalu żegnamy Celińskiego. Oby na emeryturę. Na ilu kilometrach uwalił ruch pasażerski 1500? więcej? Temu panu dziękujemy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Picolo Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 13 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 07-04-2010, 19:41    Odpowiedz z cytatem

Dwa cytaty z forum "Rynku Kolejowego":

Ta wiadomość jest dobra pod jednym warunkiem. Następca nie będzie gorszy - choć przyznam, akurat o to nie będzie trudno. Cieszy odejście Nitkowskiego, autora obecnej "strategii niepromocyjnej" firmy, i tu upatruję największych szans na poprawę. Podejrzewam, ze ruch ten zawdzięczamy katastrofalnej sytuacji finansowej firmy po ubiegłym roku. Kiedy pojawiły się wyniki kolei sąsiednich krajów (w których kryzysu w branży nie widać tak mocno jak u nas), ktoś w końcu postanowił wyczyścić tę stajnię Augiasza. Z drugiej strony, możliwe, że to tylko personalne roszady bez większego znaczenia.

Mnie tylko martwi, że gdy zabraknie Celińskiego cała ironia skupi się na prezesie Wachu, albo, co nie daj Boże, na Jacku Prześludze. Minister Engelhardt bardziej będzie zagrożony uszczypliwością, a i Grabarczykowi na tym forum Trybunałem Konstytucyjnym grożono. Nie będzie już komu zarzucać zamknięcia 10 lat temu 1000 km linii kolejowych, unieważnienia przetargu na Pendolino i wypowiedzenia kontraktu na dostawę 50 lokomotyw elektrycznych. Winny w oczach gawiedzi kolejowego paraliżu odchodzi, a może kozioł ofiarny. Gdyby nie ochrona przedemerytalna, Celińskiego spuszczono by dwa lata temu. Co było zaplanowane, stało się teraz. Ku uciesze maluczkich i lodziarzy przede wszystkim.

_________________
"Demokracja to rządy hien nad osłami."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

firmus_piett Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Mar 2009

PostWysłany: 07-04-2010, 19:49    Odpowiedz z cytatem

W końcu dobra wiadomość. Główny szkodnik polskich kolei w ostatnich kilkunastu latach został w końcu usunięty ze stanowiska. Cekawy jestem czy moment odwołania wynika z tragicznej sytuacji finansowej spółki za ostatni rok (co by oznaczało jakąś refleksję), czy jest motywowany jedynie osiągnięciem wieku emerytalnego przez Celińskiego i to jest to zaledwie roszada personalna, która ma na stołek wnieść kogoś jeszcze bardziej posłusznego i związanego z władzą.
Bardziej mnie jednak cieszy odejście Nitkowskiego. Mam nadzieję, że wraz z nim upadnie obecny "dział marketingu", który od 2 lat nie wypuścił żadnej sensownej promocji. No i odejść powinien oczywiście rzecznik Ney, który pasażerów IR porównał kiedyś do bezdomnych.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bileciarz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lis 2009
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 07-04-2010, 19:59    Odpowiedz z cytatem

Żegnamy was, Alleluja Smile Mam nadzieję że będzie lepiej...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

pawelW Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Wrz 2009
Skąd: Legnica

PostWysłany: 07-04-2010, 20:08    Odpowiedz z cytatem

Dokładnie Wacha powinni jako pierwszego wywalic na zbity pysk Exclamation A po za tym to faktycznie wydaje mi się że wiele się nie zmieni a ich choc wywalili to i tak po znajomości jak to starym kolesią znajdą im jakieś stołki w które będą mogli dalej pierdziec nic nie robiąc i niszczyc kolej..Poprostu zostali zdjęci na bok z afiszu i tyle .. :/

Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

maciejnet Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 31 Mar 2009

PostWysłany: 07-04-2010, 20:09    Odpowiedz z cytatem

Pamiętajcie, że na kolei zmiany bardzo długo zachodzą, widać to po odwołaniach (i mega odprawach). Ja dorzucam swoje PA PA Mad

_________________
10703 km (rower 315 km) - 2009
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 6 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl