Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Mam pytanie o kupowanie miejscówek
Autor Wiadomość

rybazmarsa88 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Cze 2009

PostWysłany: 23-04-2010, 23:25   Mam pytanie o kupowanie miejscówek Odpowiedz z cytatem

mam pytanie.. moja podróż za ponad 2 tygodnie już i chyba się zdecyduje na kupno miejscówek ( dla tych co wiedzą o co bSmile ) i tu moje pytanie.. Jezeli chce wykupić miejscówki przy bilecie podróżnika to jak to jest??

Mowie w okienku: chce 2 bilety podróżnika na 1 klase TLK w taki i taki weekend razem z miejscówkami na następujące linie: Wrocław - Przemyśl ( 2 miejscówki ), Kraków - Gdynia ( 2 miejscówki ) i Gdynia- Wrocław ( 2 miejscówki ) .. oczywiscie trzeba podać poszczególne daty odjazdów, na wszelki wypadek podam nr TLK np 63200.. i co dalej?? Mam mowic jakie chce miejscówki tak? ktos mi pisał jak wygląda numeracjas w wagonach to wiem./. ale jak np bedą 2 wagony I klasy?? to co wtedy?

1.Ide do wagony do którego chce i gdy w przypadku jednego z tych wagonów ktoś już ma wykupioną miejscówke to ide do tego drugiego i tam siadam??
2.jaką mam gwarancję że ktos nie będzie miał IDENTYCZNEJ miejscówki bo był jakiś błąd w systemie czy ktoś popenił błąd w kasie i zarezerwował takie miejsce na moje??
3.Czy moge to wszystko załatwic w jednej kasie?? I co mi babka da?? jakieś 3 osobne bilety czy jak??

Możecie mi to tak napisac żebym skumał wszystko i żeby żadnych scen nie było?SmileSmile Dzięki:)
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

yusek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Cze 2008
Skąd: Gdańsk Jasień

PostWysłany: 23-04-2010, 23:39    Odpowiedz z cytatem

To dostają one numerki. Ale ogólnie procedura wygląda mniejwięcej tak:
Dzień dobry.
Poproszę dwa bilety podróżnika na 1 klasę na ten weekend, oraz miejscówki do tego jeśli można to (obok siebie/naprzeciw), (przy oknie/od korytarza/w środku) (dla niepalących/dla palących). Na następujące pociągi: Wymieniasz po kolei pociągi podając najlepiej godzinę odjazdu.
Wtedy następuje wydrukowanie biletu oraz miejscówek pokazał bym jak one wyglądają ale nie chce mi się podłączać skanera.
Wtedy sprawdzasz czy masz to co chciałeś.
Dziękuje do widzenia.

Co do większej ilości wagonów to są one wówczas numerowane by nie było czegoś takiego jak mówisz ale zazwyczaj jedynek za dużo nie ma. Zazwyczaj komputery się nie mylą to raczej użytkownik lub klient się pomyli.
Co do biletów dostaniesz tylko jeden a w zasadzie dwa bo każdy jest imienny przy okazji aby kupić bilet musisz mieć przy sobie dokument ze zdjęciem i orzełkiem (prawo jazdy/dowód/legitka czy co tam masz). Do tego dostaniesz miejscówki każdą na osobnym blankiecie czyli w twoim wypadku 3 miejscówki na osobę razem 6 czyli z biletami 8 arkuszy.

_________________
Posiadanie Gdańska jest ważniejsze od wszystkich pieniędzy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rybazmarsa88 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Cze 2009

PostWysłany: 24-04-2010, 08:45    Odpowiedz z cytatem

super lepiej się nie dało tego wytlumaczyc:)Smile dzieki:) to rozumiem, ze jeżeli będzie wagon I klasy z przodu skladu i jeden z tyłu to musze zobaczyć jego numerację? a jak jeden to wsiadac i sie nie przejmowac..Smile Ok super dzięki:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

khamul Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Sty 2010

PostWysłany: 24-04-2010, 08:59    Odpowiedz z cytatem

tylko ze jak jedziesz TLKą to moze być przeklasowana zielona dwójka z kartką na drzwiach informującą. albo moze nie byc pierwszej klasy, mimo ze w rozkadach jest
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

yusek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Cze 2008
Skąd: Gdańsk Jasień

PostWysłany: 24-04-2010, 11:39    Odpowiedz z cytatem

Przy okazji jak kiedykolwiek będziesz jechać z Trójmiasta na południe to najlepiej jechać do Gdyni SKM lub jak masz podróżnika to pośpiechem by sobie zająć miejsce (jak pociąg jedzie z Kołobrzegu to najlepiej jedź do Wejherowa.

_________________
Posiadanie Gdańska jest ważniejsze od wszystkich pieniędzy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rybazmarsa88 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Cze 2009

PostWysłany: 24-04-2010, 19:56    Odpowiedz z cytatem

no wiem moj TLK jest podstawiany z Gdynii i w Gdynii wsiadam.. dzięki za info:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl