Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 12, 13, 14  Następny
Demolka i dewastacja taboru PKP IC
Autor Wiadomość

Pawcio Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Cze 2009
Skąd: Poznań

PostWysłany: 29-04-2010, 10:19    Odpowiedz z cytatem

Oczywiste jest że wagony pasażerskie po przekroczeniu swojego "zyciowego" limitu 400 tys.km muszą udac sie na naprawy rewizyjną po "nowe" życie. I nikt nie neguje tego faktu. Wiadomo przecież że z dnia na dzien wagony nie pójdą do rewizji tym bardziej że w Polsce rewizjami zajmuja sie 4 firmy: Newag Nowy Sącz, Poznański FPS, bydgoska PESA i ZNTK Opole. To mało. A wagonów polscy przewożnicy maja duzo. W tym roku pojdzie na rewizje pona 500 wagonów reszta musi czekac. I dobrze jest też ze PKP IC po przejechaniu granicy kilometrów wyłacza wagony nie próbując przedłużac ich zywotnosci na siłe. I wiadomo tez ze te wagony musza gdzies stac. I wszystko jest OKI. Nikt tez nie ma pretensji ze stoja tam wagony ktore skonczyły jazde w ubiegłym wieku, wagony spalone czy poprostu nie nadajace sie juz do jazdy. Ale nie wagony sprawne technicznie i prezentujace choc podstawowy poziom! Niech stoją na terenie zabezpieczonym,ogrodzonym, oświetlonym pod monitoringiem z ochroną !!! A nie w sytuacji kiedy otwarcie sie mówi ze nie ma pieniedzy na NOWY tabor swiadomie niszczy sie i poddaje dewastacji tabor - dodam w niezłym stanie. Nie ma pieniedzy na NOWE?? To wyremontujmy to co mamy i dbajmy o TO!

Intencją moją poruszenia całej tej sprawy nie jest popularna nagonka na PKP IC. Sam jestem powiazany z tą spółką i wiem że niektóre kwestie ida w dobrym kierunku. Ale jeśli doprowadza sie do takich zaniedbań wręcz swiadomego roztrwaniania majątku firmy to trzeba to maksymalnie nagłosnic i wyjawic takie zaniedbania. Ktos musi za to odpowiadac. Byc moze cos to zmieni byc moze w innych miastach podniesie sie alarm...zobaczymy...proponuje rowniez aby rozejrzec sie w swoich miastach i zobaczyc co tak naprawde stoi na bocznicach i w jakim stanie.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

OPi Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lis 2009
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 29-04-2010, 10:22    Odpowiedz z cytatem

Jeju, co to ma znaczyć? Shocked PIC puszcza taki syf na pociągi TLK, a przecież tyle wagonów BYŁO bardzo dobrych. Teraz, to już bym wolał, by one nie wracały na tory... Brzydziłbym się jechać taką kuszetką, nawet wysprzątaną... Confused

_________________
>>>>>Kolejowy kanał You Tube - pioko17<<<<<
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

DawidCzerwiensk Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Lis 2009
Skąd: Czerwieńsk/Krobia

PostWysłany: 29-04-2010, 10:39    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Brzydziłbym się jechać taką kuszetką, nawet wysprzątaną...

Nie tylko ty..
Te wagony są świeżo po modernizacji przecież...

_________________
zielona góra - ostrów wielkopolski WRÓĆ!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 29-04-2010, 11:12    Odpowiedz z cytatem

A co na to profesorek?

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 29-04-2010, 11:14   

Sam fakt to dla IC nic, bo oni i tak mają wy*****ne, ale jeśli media zaczną o tym pisać, to posadę stracić może nawet szef Zakładu Południowego i oby tak sie stało.
Powrót do góry

Papero Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Gru 2008
Skąd: Łużyce Górne

PostWysłany: 29-04-2010, 11:18    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
W właśnie we Wrocławiu za Głównym w stronę Brochowa widziałem trzy wagony 1/2 klasa te z moderny z końca 2003 roku też gnijące i dogorywające choć lepiej wyglądały niż te w Krakowie.


Tych wagonów dzielonych 1/2 klasa stoi na Brochowie o wiele więcej. Dziś rano naliczyłem ich siedem, wszystkie z zewnątrz w naprawdę dobrym stanie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

OPi Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Lis 2009
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 29-04-2010, 11:25    Odpowiedz z cytatem

Ale to są z rewizji w 2003 r. To nie są wagony zmodernizowane z pomocy UE w 2007 roku, gdzyż takie wagony posiadają tylko trzy miasta: Białystok, Kraków i Szczecin.

_________________
>>>>>Kolejowy kanał You Tube - pioko17<<<<<
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Zil Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Sty 2008

PostWysłany: 29-04-2010, 11:37    Odpowiedz z cytatem

Mały OT. Białystok wagonów z modernizacji unijnej już nie ma, przeszły do Warszawy Szczęśliwice. A tych wagonów z 10 jeździ może maksymalnie 2-4 sztuki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

surgeon Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Sty 2007
Skąd: Lubin

PostWysłany: 29-04-2010, 12:13    Odpowiedz z cytatem

Oprócz śmieci, które można łatwo i szybko wysprzątać, takie żule i menele śpiąc tam wiele zimowych nocy na pewno zostawili po sobie wszy i inne niebezpieczne robactwo jak np. pluskwy które są niemal nie do wytępienia. I teraz wyobraźcie sobie kilkugodzinną podróż w czymś takim. Robiłem wstępne plany kółeczkowe, ale mi się odechciewa.

A przypomniało mi się właśnie, że już kiedyś trafiłem na wagon w podobnym stylu na jednym z kółeczek. Jeśli się nie mylę był to pociąg Szklarska Poręba - Świnoujście po nadodrzance. Wsiadłem w Szczecinie do klasy 1 i się wystraszyłem. Foto nie oddaje pełni syfu, a buty przyklejały się do podłogi. I to nie był jedyny taki przedział, ale wszystkie w podobnym stanie.

Fotki wykonane 28.06.2009 rano po wyjeździe ze Szczecina Głównego:

http://wstaw.org/m/2010/04/29/pospieszny1_.jpg

http://wstaw.org/m/2010/04/29/pospieszny2.jpg


Ostatnio zmieniony przez surgeon dnia 29-04-2010, 12:47, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 29-04-2010, 12:29    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Pokazać zdjęcia Ministrowi Infrastruktury Juliuszowi Engelhardt'owi

Minister tradycyjnie powie, że to są duperele.

Najtragiczniejsze w tym wszystkim jest to, że MI chce dać PKP IC półtora miliarda zł na nowe składy zespolone, które mają być współfinansowane przez UE. Skoro beton PKP IC nie potrafi zadbać o wagony, które już posiada to wszelkie inwestycje w nowy tabor będą wyrzucaniem publicznych pieniędzy w błoto!

I oni chcą na Giełdę?! Śmiech

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

khamul Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Sty 2010

PostWysłany: 29-04-2010, 12:33    Odpowiedz z cytatem

Pawcio, moze do grupy przeciw likwidacji IR na Facebooku powrzucasz te zdjecia z odpowiednim komentarzem, w koncu twoje;),
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 29-04-2010, 12:44   

Nie mogę czemuś wrzucić swojej fotki z poniedziałku ( aktualnie korzystam z netu mobilnego ) podaję linka do zdjęcia tam się udało: http://ic.rail.pl/viewtopic.php?f=25&t=8149

Na zdjęciu głównie wagon Z2 w barwach IC i bezprzedziałówka po modernie zakoszona Przewozom Regionalnym już pomazane otwarte widok z pociągu.
Powrót do góry

Pawcio Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Cze 2009
Skąd: Poznań

PostWysłany: 29-04-2010, 12:48    Odpowiedz z cytatem

Nie i nie chce mieszac sie w krytyke dla krytyki IC i w wojne miedzy IC A IR...Jak juz powiedziałem nie krytykuje tutaj IC w całosci a poza tym IR tez ma wiele rzeczy na sumieniu. Skupiam sie konkretnie na przypadku Krakowa i tej patologii....

[ Dodano: 29-04-2010, 13:35 ]
I stanowczo odcinam sie od wszelkich krytykantów dla zasady....krytyki byle krytykowac...I nie po to zamiesciłem ten temat by był pożywką dla tych co szukaja tylko haków na IC.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kowal331 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Gru 2008
Skąd: Gdansk

PostWysłany: 29-04-2010, 13:54    Odpowiedz z cytatem

Ktoś sugerował by pokazać te zdjęcia Ministrowi Infrastruktury,ale jak inny z forumowiczów stwierdził,że to nie ma sensu,bo wg Pana Ministra to są duperele.Niestety Minister kocha autostrady i busy,a do kolei żywi jeśli nie niechęć to głęboką obojętność.Szkoda dobrego taboru,ale skoro do 2012 ma nie być kolei w Polsce... Evil or Very Mad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 29-04-2010, 14:13    Odpowiedz z cytatem

Jakiś czas temu niedorzecznik PKP IC Paweł Ney mówił w telewizorze, że pociągi TLK dlatego są takie krótkie, bo spółce brakuje wagonów. W te wakacje będą podobne tłumaczenia! Jak widać niedorzecznik łgał jak pies, świadomie bądź z niewiedzy, bo wagony po modernie sprzed paru lat walają się po torach i robią za meliny dla meneli (czy taka niegospodarność nie podpada pod prokuratora?). PKP Intercity największym sponsorem bezdomnych w Polsce!

W załącznikach zdjęcia wykonane w zeszłym roku w nocnym pociągu Zakopane - Warszawa. Tak PKP IC wozi ludzi, którzy w przeciwieństwie do meneli i bezdomnych płacą niemałe pieniądze za wątpliwą przyjemność spania na metalowej podłodze w przejściu między wagonami. Bezdomni mają do dyspozycji wygodne rozkładane fotele w 1 klasie, za darmo.

fotka1.jpg
Plik ściągnięto 248 raz(y) 66.78 KB

fotka2.jpg
Plik ściągnięto 224 raz(y) 91.29 KB


_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 14 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5 ... 12, 13, 14  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl