Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 67, 68, 69 ... 79, 80, 81  Następny
Nieudolność Kolei Dolnośląskich
Autor Wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 28-08-2018, 06:56    Odpowiedz z cytatem

Minerva, może nie tyle pod presją pasażerów co wyborców.

http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=380123#380123

Chciałam zwrócić uwagę na pewien absurd. Gdyby nie jesienne wybory samorządowe to bezsprzecznie mielibyśmy bilet weekendowy w cenie 47 zł. Bilet na pociągi osobowe, na terenie jednego województwa (Dolny Śląsk plus linie stykowe do Rawicza i Żar minus linie w kierunku Głogowa, Oleśnicy i Brzegu).

Taki sam bilet PKP IC, tzn. weekendowy, na wszystkie pociągi IC i TLK, ważny na cały kraj kosztuje 81 zł (plus miejscówka gratis).

Różnica w cenie to 34 zł. Baaaardzo się KD cenią!

Beton

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 30-08-2018, 16:58    Odpowiedz z cytatem

Polregio: To pasażerowie ocenią decyzję KD o dezintegracji taryfowej.

Przewozy Regionalne informują, że zasady rozliczania honorowania biletów wieloprzejazdowych przez wszystkich przewoźników były takie same. Spółka zauważa korelację pomiędzy integracją taryfową a liczbą podróżnych i wskazuje, że co piąty jej pasażer podróżuje z biletem uprawniającym do przesiadki na pociąg innego przedsiębiorstwa.

Więcej:
https://www.rynek-kolejowy.pl/wiadomosci/pr-to-pasazerowie-ocenia-decyzje-kd-o-dezintegracji-taryfowej-88455.html

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 01-09-2018, 13:02    Odpowiedz z cytatem

Żebyście widzieli ten jazgоt KD Trolli na „Rynsztoku Kolejowym” po wycofaniu się KD z podwyżki ceny biletu weekendowego. Nagle okazało się, że 47 zł jest ceną najzupełniej normalną. Jękom i wylewaniu żółci pod adresem naszego forum nie ma końca. Dawno się tak nie uśmiałam. Tygodniowy zapas popcornu poszedł w pół godziny.

To kolejny dowód na skurwienie dolnośląskiego mikolstwa. Pracują w KD i bronią absurdalnych (35-proc.) podwyżek. Oni jeżdżą pociągami prawie za darmo. Ty, który utrzymujesz ten bardak na szynach, masz przepłacać. Niektórzy mikole z KD (kiedyś ujadali na kolejowy beton, choćby na tym forum, teraz sami są betonem), wysypali się na fejsbuku. Zgromadziłam dokumentację, kiedyś im przypomnę...

A tymczasem KD, jakby nigdy nic, zachęcają do korzystania z biletu weekendowego. Trochę hipokryzją to zalatuje. Jeszcze kilka dni temu robili wszystko, żeby zniechęcić ludzi do korzystania z tego biletu! Teraz zachwalają bilet „Weekend z KD” za 35 zł – w cenie obronionej głównie przez nasze forum.

kd.jpg
https://www.facebook.com/KolejeDolnoslaskieSA/
Plik ściągnięto 39 raz(y) 81.34 KB


_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

bystrzak2000 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Lut 2010
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 02-09-2018, 15:49    Odpowiedz z cytatem

Pirat napisał/a:
bilet weekendowy jest bardzo popularny. Myślę, że jest to dużo więcej niż - jak twierdzi naczalstwo KD - tylko ok. 400 biletów tygodniowo.

To jest niby średnia wartość, ale te 400 to wbrew pozorom nie tak mało. Ale pomijając już tą liczbę, nawet gdyby była ona dwa razy większa, to tak już ktoś wyżej pisał, wzrost przychodów z tytułu podwyżki byłby w sumie niewielki, liczony nawet nie w dziesiątkach tysięcy na tydzień. Tym bardziej tak drastyczny wzrost cen był skandaliczny.
Pirat napisał/a:
Nie wierzę, że bilet weekendowy nie cieszy się popularnością wśród pasażerów!

Wielu ludzi nie wie nawet o jego istnieniu i nie jest świadoma jak jest opłacalny. Dotyczy to zwłaszcza osób rzadko korzystających z usług kolei, a tych w weekendy jest wyjątkowo dużo.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

KraxWRO Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Cze 2015

PostWysłany: 14-09-2018, 18:54    Odpowiedz z cytatem

https://www.facebook.com/events/1641531562618372/

A tym razem kto robi sobie przedwyborcze pociągi za darmo za pieniądze podatników? Był już Bolesławiec, teraz Żmigród ... Co będzie następne?

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

vvupe Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Wrz 2011
Skąd: Jelenia Góra

PostWysłany: 18-09-2018, 08:32    Odpowiedz z cytatem

Pozdrowienia środkowym palcem dla KD za "informację", które autobusy komunikacji zastępczej na trasie SzPG - JG będą jechać bezpośrednio do JG, a które po trasie z rozkładu.
W niedzielę 16.09 odjazd ze SzPG o 15.37 podstawione były 2 autobusy. Pani konduktor poinformowała, że pierwszy autobus jedzie prosto do JG, poszedłem do kasy po bilety (kupowałem do Cieplic). Wsiadamy do drugiego autobusu - w międzyczasie podstawiony był już autobus nr 3. Po odjeździe okazało się, że autobusy 1 i 2 jadą prosto do JG a ten 3 po trasie Confused
Skoro przed kupnem biletu miałem info że 1 jedzie do JG, to potem już nie pytałem innych jak jedzie ten co do niego wsiadłem. Kierowca przy wsiadaniu też nie udzielał informacji - interesowało go tylko ilu wsiada pasażerów.
Ostatecznie okazało się, że takich osób jak ja, które chciały wysiąść "po trasie" było więcej.
KD - oddawać moje 3zł za MZK do Cieplic!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 18-09-2018, 18:40   

Czyli Koleje Dolnośląskie winne, że Ty nie zapytałeś...? Bądźmy poważni...
Powrót do góry

marosław Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Sie 2009
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 19-09-2018, 11:46    Odpowiedz z cytatem

@dddbb moim zdaniem są to słuszne pretensje. Skoro miał jechać drugi, to wsiedli. Uważam, że obowiązkiem konduktora jest upewnienie się w takiej sytuacji, czy wszyscy pasażerowie dobrze wsiedli.
Na szczęście było blisko. To wskazuje na brak profesjonalizmu w KD i byle jaką obsługę pasażera. Ok. trzy lata temu jechałem do Rzeszowa PKP IC, od Krakowa była KKZ, wszystko dobrze oznakowane, każdy wsiadł do dobrego autobusu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 19-09-2018, 20:11   

Moment. Nawet z relacji vvupe nie wynika, że pytał, jaką trasą jedzie drugi autobus. Po prostu wsiadł i tyle. Może trzeci później zjechał, skoro miał do objechania wszystkie przystanki? Może w związku z ilością pasażerów zadysponowano kolejny autobus? Nie wynika z relacji, że cały autobus się burzył o nieodpowiednią informację, więc prawdopodobnie coś jednak zawalił przedmówca.
Powrót do góry

skubi Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Paź 2007

PostWysłany: 20-09-2018, 12:08    Odpowiedz z cytatem

Cieszcie się że jechały 3 autobusy . Przez 2 tygodnie jezdził jeden autobus i były dantejskie sceny !!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

KrzysiekkG Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 05 Paź 2008
Skąd: Kamienna Góra

PostWysłany: 11-10-2018, 15:45    Odpowiedz z cytatem

Na ostatniej prostej przed wyborami samorządowymi Koleje Dolnośląskie mocno angażują się w kampanię wyborczą. Już w najbliższą niedzielę w Kamiennej Górze odbędzie się konferencja KD z "właściwymi" komitetami wyborczymi dotycząca kolei w powiecie kamiennogórskim. Spotkanie będzie miało charakter zamknięty, aby przypadkiem nie pojawiły się trudne oraz niewygodne dla samorządowej spółki pytania. Ciekawe, że przez ostatnie lata Kamienna Góra i Lubawka (pomimo będącej w dobrym stanie i na bieżąco utrzymywanej przez PKP PLK infrastruktury kolejowej) nie mogły doprosić się codziennych pociągów, czy choćby udziału KD w lokalnych imprezach a teraz nagle "tajna" konferencja i pociągi specjalne dla wyborców.
Przypadek?

_________________
www.kolkry.eu - Kolej na Śląsku Kamiennogórskim
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

EU07-469 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lip 2010
Skąd: Polanów

PostWysłany: 11-10-2018, 16:07    Odpowiedz z cytatem

Nie sądzę żeby to był przypadek. Jednak moim skromnym zdaniem, żeby reaktywacja połączenia Lubawka - Jelenia Góra (bo to najsensowniejsza relacja) miała szansę racji bytu, konieczne by było reaktywowanie odcinka Marciszów Górny - Krużyn, sterowanie całego tego łącznika podciągnąć do Kamiennej Góry albo nawet w Krużynie zastosować rozpruwalny rozjazd z mechanizmem powrotnym na prawym torze w kierunku Kamiennej Góry - wówczas sterowanie Marciszowem Górnym z Marciszowa. Tylko wówczas pociągi z Kamiennej Góry w kierunku Marciszowa i Jeleniej Góry koniecznie musiałyby jechać od KG torem niewłaściwym, a na miejscu podg. Krużyn dla kierunku KG i na torze z Sędzisławia, i z Marciszowa Górnego koniecznie semafory sterowane z KG albo samoczynne. Ale o czym ja tu marzę... Powinni mnie za to wsadzić do paki Very Happy

_________________
Gdyby cały beton PKP przerobić na podkłady, to można by zmodernizować wszystkie czynne szlaki Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Światowid Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Paź 2009
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: 11-10-2018, 19:55    Odpowiedz z cytatem

Informacja z ostatniej chwili jest taka że województwo dolnośląskie nie przystąpi do wspólnego biletu. Jak to powiedział Pan Michalak- nie opłaca się.

_________________
Zapraszam
www.facebook.com/Komitet-Obrony-Dolno%C5%9Bl%C4%85skich-Linii-Kolejowych-108483915900559/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

sceptykk Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Paź 2017

PostWysłany: 12-10-2018, 06:19    Odpowiedz z cytatem

Tak to już jest jak firma zamiast skoncentrować się na byciu przewoźnikiem kolejowym staje się przedłużeniem UM i poszczególnej frakcji politycznej. Szkoda tylko pasażerów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Jerry Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Lut 2009
Skąd: Lubin

PostWysłany: 12-10-2018, 09:01    Odpowiedz z cytatem

a która spółka jeszcze nie przystąpiła do wspólnego biletu?

_________________
2012/17- 149 556 km
2018- 55 920 km
2019- 69 888 km
2020- 50 138km
2021- 50 251km
2022- 18 455
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 68 z 81 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 67, 68, 69 ... 79, 80, 81  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl