Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 79, 80, 81  Następny
Nieudolność Kolei Dolnośląskich
Autor Wiadomość

fiaa Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Lut 2009
Skąd: Powodowo

PostWysłany: 15-08-2010, 21:12    Odpowiedz z cytatem

Rozweselacz w temacie Wrocławia Głównego KD i Trzebnicy:

Na tablicy ogłoszeń nie było nic dla mnie. Numerów peronów nie podają od dawna, bo te zmieniają się zgodnie z rytmem prac. Jak już zwątpiłam, że pociąg wyjeżdżający stąd wg rozkładu obowiązującego na W.G. o 7.35, wg internetu o 7.29, wyjedzie spóźniony o 8.30, udałam się do zastępczego hallu i kas. Sądziłam, że może to wina burzy, która szalała ubiegłej nocy. Ale tam, w kasie dowiedziałam się, ze szynobus do Trzebnicy, który według żółtego rozkładu, którym oplakatowana jest stacja., wyjeżdża z W.G., wcale stąd nie jeździ! O tej porze to on jeździ tylko z Nadodrza. Myślałam, że jestem ślepa albo niewyspana, bo wstałam przed 6. Spojrzałam na rozkład – cholera, jest! Przypomniałam sobie wyszukiwarkę internetową. Jak byk jest. Poszłam do kasy Kolei Dolnośląskich, które obsługują tę linię, a tam pani ze smutkiem stwierdziła, że „oni nie wprowadzają poprawek do rozkładu”. Jest jej przykro i ona doskonale rozumie, co czuję, ale… Dobra, dowiedziałam się, że następny pociąg, po godzinie 10, już jedzie z Głównego, i zapytałam, czy w kasie KD mogę dostać bilet tego przewoźnika. Okazało się, że w kasie KD dostanę bilety PKP, ale KD nie – te sprzedają w pociągu. – O niebiosa… – wstałam wcześnie, sny miewam śmieszne i pełne motywów biegu i skakania z wysokości, ale widocznie mój ostatni sen jeszcze się nie skończył.

Całość:
http://blogmedia24.pl/node/35002
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Nikolai Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Lip 2008

PostWysłany: 01-09-2010, 09:45    Odpowiedz z cytatem

Odchodząc od przepychanek o stracie, raportach itp może podyskutujmy o ogólnej jakości serwowanej ostatnio przez samorządowego przewoźnika. Do refleksji skusił mnie sms z propagandowego portalu, którym "Bańkowski & spółka" obudzili mnie już koło 6:20, ale od początku:
Cytat:
20.08.2010:
Kolej-Dolny Slask. Pociag z Kamienca Zabkowickiego (odj. 16.50) do Legnicy (p. 19.09) jest opozniony ok. 40min.

21.08.2010:
Kolej-Dolny Slask. Poc. o 18.41 z Wroclawia do Trzebnicy i 19.50 z Trzebnicy do Wroclawia beda opoznione ok. 60 min z powodow technicznych

22.08.2010:
Kolej-Dolny Slask. Z przyczyn technicznych przewidywane sa opoznienia do 20 minut wszystkich pociagow na trasie Walbrzych-Klodzko.

22.08.2010:
Kolej-Dolny Slask. Pociag z Klodzka do Legnicy (przyjazd godz. 16:46) jest odwolany bez komunikacji zastepczej. Za utrudnienia przepraszamy.

24.08.2010:
Kolej-Dolny Slask. Awaria pociagu nr 60819 w Jaworzynie Slaskiej. Zamiast ww. pociagu zostanie uruchomiona komunikacja zastepcza. Przepraszamy za utrudnienia.

2l.08.2010:
Kolej-Dolny Slask. Pociag z Legnicy do Kamienca Zab. o 20:12 jest odwolany. Obowiazuje kom. zastepcza. Jutro o 5:10 za poc. Legnica-Kamieniec - kom. zastepcza.

25.08.2010:
Kolej-Dolny Slask. Z przyczyn technicznych od 25-28.08 za niektore pociagi na trasie Legnica-Klodzko-Legnica - kom. zastepcza. Szczegoly: www.kolej.dolnyslask.p

25.08.2010:
Kolej-Dolny Slask. Poc. z Klodzka do Legnicy (plan. przyj. 16:50) z powodu awarii w Swidnicy bedzie opozniony na czas nieokreslony. Za utrudnienia przepraszamy.

26.08.2010:
Kolej-Dolny Slask. Kom. zastepcza Klodzko M.-Legnica (przyj. 9:10) - opozniona o okolo 30 min. Za pociag Legnica (odj. 9:27) - Klodzko M. - kom. zastepcza.

31.08.2010:
Kolej-Dolny Slask. Awaria szynobusu na stacji Pilchowice Zapora. Za poc. 60726 rel. Jelenia Gora-Legnica wprowadzona zostanie komuniakcja zastepcza.

01.09.2010:
Kolej-Dolny Slask. Pociag nr 60832 relacji Legnica - Klodzko Miasto (przyj. 8:53), jest odwolany na calej linii bez komunikacji zastepczej.

01.09.2010:
Kolej-Dolny Slask. Za pociag nr 60822 relacji Klodzko Miasto (odjazd: 10:01) - Legnica (przyjazd: 13:15) uruchomiona zostanie komunikacja zastepcza.

Jak widać dzień bez awarii jest dniem straconym. Zastanawia mnie czy w KD jest już nowy dyrektor techniczny, który zaprowadzi ład i porządek? Ostatni z tego prestiżowego stołka, przed miesiącem "uciekł ze sceny niepokonanym" ;-)

[ Dodano: 01-09-2010, 15:39 ]
Cytat:
15:35 01.09.2010:
Kolej-Dolny Slask. Za pociag z Legnicy (odjazd: 20:12) do Kamienca Zabkowickiego (przyjazd 22:17) zostanie uruchomiona komunikacja zastepcza.

Pytanie do Jerrego - obrońcy dobrego imienia KD:
Czy na podstawie tego można zakładać, że jutro uczniowie mogą pospać 1,5h dłużej, spóźniając się na pierwsze dwie lekcje czy też wyszykujecie jakiegoś powrotnego busa na 7:26 do LG? Smile

_________________
Marek „Velka Blamaż” Łapiński i jego „Trzebniccy professionals” (...) pokazali co potrafią.
(c) Patryk Wild
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bonifas Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Lip 2010
Skąd: Kamienna G., Wleń

PostWysłany: 01-09-2010, 16:07    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
31.08.2010:
Kolej-Dolny Slask. Awaria szynobusu na stacji Pilchowice Zapora. Za poc. 60726 rel. Jelenia Gora-Legnica wprowadzona zostanie komuniakcja zastepcza.



guzik prawda - pociąg pojechał z 130 min opóźnieniem - ale jechał pociąg i dziś też jeździ pociąg

Powiedział bym że w tym całym awaryjnym galimatiasie największą winę ponosi UMWD ponieważ układa więcej obiegów niż posiada szynobusów. Szynobusy jakie są każdy wie. Szczególnie zaś te nieszczęsne 109 ale jeśli posiadając 10 sztuk tego typu pojazdów chce się planować rozkład na 10 liniach w regionie to nie ma się co dziwić że mamy co mamy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Nikolai Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Lip 2008

PostWysłany: 01-09-2010, 17:15    Odpowiedz z cytatem

Widząc, że dziś już na odpowiedź Jerrego nie ma co liczyć (pewnie serwisanci siedzą gdzieś w torach i reanimują dolnośląskie zwłoki) postanowiłem odwiedzić stronę naszego najlepszego przewoźnika licząc na jakąś rzetelną informację. Nie zawiodłem się! Ostatni news ma charakter wybitnie pochwalny. Szkoda tylko, że sukces był dość krótkotrwały:
Cytat:
Koniec komunikacji zastępczej w Kolejach Dolnośląskich.

Informujemy, że z dniem 26 sierpnia autobusy szynowe Kolei Dolnośląskich wracają na tory. Komunikacja zastępcza zostaje odwołana.

źródło: http://kolejedolnoslaskie.eu/index.php?strona=akt&art=100827.php&powrot=0

_________________
Marek „Velka Blamaż” Łapiński i jego „Trzebniccy professionals” (...) pokazali co potrafią.
(c) Patryk Wild
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Lady Makbet Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 12 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 01-09-2010, 18:02    Odpowiedz z cytatem

Bonifas napisał/a:
guzik prawda - pociąg pojechał z 130 min opóźnieniem

To tak jakby wcale nie pojechał. Nikt nie będzie czekał ponad 2 godziny na pociąg, który nie wiadomo czy w ogóle przyjedzie.

Trudno tu winić serwis techniczny KD. Po prostu za mało jest sprawnych szynobusów w stosunku do zaplanowanej pracy eksploatacyjnej. Całkowitą winę ponosi UMWD, a konkretnie urzędnicy odpowiedzialni za transport kolejowy.

Trzeba wreszcie głośno powiedzieć, że miliony włożone w remont tych dwóch kolzamów to pieniądze wyrzucone w błoto! Lepiej byłoby za to kupić jedną nową pesę.

_________________
Lady Makbet to typ kobiety, którą nieokiełznana ambicja prowadzi do zbrodni, a potem do wyrzutów sumienia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

kriss_18 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Lis 2006
Skąd: Dzierżoniów

PostWysłany: 01-09-2010, 18:22    Odpowiedz z cytatem

Po co wogóle utrzymywywać połączenia ,gdzie zamiast pociągów jeżdżą KKA lub nic nie jedzie.
Ile kasy jest zmarnowanej.
Z dnia na dzień jest mnie pasażerów a oni z tym nic nie robią.
Czy my żyjemy w normalnym kraju???

Jak to jest z tymi odzkodowaniami , jeżeli ostatni pociąg będzie odwołany bez komunikacji zastępczej???
Jade TAXI zwrócą mi gotówkę? Coś w końcu trzeba w takiej sytuacji zrobić..............
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Stella Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 19 Lis 2005
Skąd: Bolesławiec

PostWysłany: 01-09-2010, 18:57    Odpowiedz z cytatem

kriss_18, w takim przypadku zamawiasz taksówkę, od kierowcy bierzesz fakturę a potem piszesz reklamację do przewoźnika (KD lub PR) z żądaniem zwrotu pieniędzy za tę taksówkę. Jeśli przewoźnik zacznie się migać, składasz pozew sądowy. Sprawdzone w praktyce!

_________________
Stella
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

kriss_18 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Lis 2006
Skąd: Dzierżoniów

PostWysłany: 01-09-2010, 22:21    Odpowiedz z cytatem

Dzięki Stella za info z pewnością wykorzystam tą opcję.
Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

mba Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Sty 2009
Skąd: Świętoszów

PostWysłany: 02-09-2010, 12:40    Odpowiedz z cytatem

20.08 w Ząbkowiach zdechł kolzłom
21.08 zdechła pesa - spaliła się płytka
22.08 zdechł kolzłom w Wałbrzychu i pesa w Kłodzku. prawie w tym samym czasie.
24.08 zdechł kolzłom w Jaworzynie
25.08 zdechł drugi kolzłom w Świdnicy
31.08 zdechł kolzłom w Pilichowicach
01.09 komunikacje zastępcze z powodu braku sprawnego taboru (2 pesy wyłączone z ruchu w Miłkowicach + zdechły kolzłom)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 02-09-2010, 16:20    Odpowiedz z cytatem

mba, i to najlepszy dowód na to, że "kolzamy" zwane "kolzłomami" nadają się tylko do huty na przetop.

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

mba Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Sty 2009
Skąd: Świętoszów

PostWysłany: 02-09-2010, 18:07    Odpowiedz z cytatem

za lekkie. ja bym to gdzieś sprzedał
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 03-09-2010, 11:07    Odpowiedz z cytatem

Dostałam dziś SMS-a, że pociąg KD ze Zgorzelca (6:37) do Legnicy (7:55) miał 50 min. opóźnienia (cóż się znowu stało?). Wyobrażam sobie wkurzenie uczniów, szczególnie tych jadących do Bolesławca... Czy IR Legnica - Rzeszów poczekał na KD?

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

mba Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Sty 2009
Skąd: Świętoszów

PostWysłany: 03-09-2010, 11:54    Odpowiedz z cytatem

miał bliskie spotkanie z jeleniem. IR nie czekał - nie było zgłoszeń
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 03-09-2010, 11:59    Odpowiedz z cytatem

mba, to dziwne, bo w Legnicy sporo osób przesiada się na interREGIO. Nie wierzę, że nikt się nie przesiadał na Wrocław!

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Gaspares Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Mar 2008
Skąd: Wrocław / Zgorzelec

PostWysłany: 03-09-2010, 14:40    Odpowiedz z cytatem

Być może zgłoszeń nie przekazano dalej. Ostatnio jak wracałem z JG przez Węgliniec, szynobus KD mimo zgłoszenia mojego i innej współpasażerki raczył nie poczekać, tak że przy dosłownie 6 min. opóźnienia zdążyliśmy mu pomachać z peronu, gdy odjeżdżał.

A 2 h czekania w zimnym Węglińcu zaowocowały 2 dniami z grypą w łóżku.

_________________
W ŚWIECIE IMITACJI DOSKONAŁYCH SZTUKA RODZI SIĘ Z PRZEKŁAMAŃ W KOPIOWANIU.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 81 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 79, 80, 81  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl