Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81  Następny
Nieudolność Kolei Dolnośląskich
Autor Wiadomość

Sunseed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 05 Lip 2011
Skąd: Bruxelles

PostWysłany: 08-03-2021, 14:23    Odpowiedz z cytatem

Między Świdnicą/Dzierżoniowem/Bielawą a Wrocławiem też wzrost ceny, tak samo Wałbrzych - Jelenia i Jelenia - Szklarska.
Dodatkowo likwidacja promocyjnych biletów między Polanicą a Kłodzkiem, Janowicami a Jelenią, Lubinem a Legnicą i do Jakuszyc. eh..

_________________
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 08-03-2021, 15:48    Odpowiedz z cytatem

Pirat napisał/a:
Noema, faktycznie - żadnej lekcji nie wyciągnęli. Zero refleksji.

Zbyt wiele wymagasz od polityków o deficytach intelektualnych i moralnych. Obecne, upolitycznione władze KD nie rozpoznałyby refleksji nawet wtedy, gdyby ta wyskoczyła z krzaków i kopnęła ich w tyłek.

W załączniku wykaz podwyżek i innych zmian w ofercie KD.

podwyżki.jpg
Pobierz Plik ściągnięto 285 raz(y) 221.16 KB


_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

bystrzak2000 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Lut 2010
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 08-03-2021, 20:07    Odpowiedz z cytatem

Gdyby ktoś w KD pomyślał, to zrobiłby dodatkowo bilet jednodniowy (lub 24-godzinny), by opłacało się robić jednodniowy wypad tam i z powrotem, bo przy cenie 49 zł taniej wyjdzie samochodem już przy dwóch osobach. Do tej pory jedyne co mnie trzymało przy kolei, to właśnie takie oferty jak Regiokarnet, czy właśnie Weekend z KD, których ceny były na prawdę okazyjne, zwłaszcza pierwsza oferta dawała możliwość podróży za 25 zł. W zeszłym roku przez pandemię porzuciłem kolej na rzecz samochodu i źle na tym nie wyszedłem. I chyba już tak zostanie...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 08-03-2021, 20:18    Odpowiedz z cytatem

bystrzak2000, bilet dobowy postulujemy na forum już od kilkunastu lat, w zasadzie od zarania KD. Nie dziwię się, że nasz postulat olała prezeska Ładniak, która była zatwardziałym betonem PKP, szczerze nienawidzącym naszego forum, co skończyło się w legnickim sądzie spektakularną porażką zarządu KD. No ale skoro zagadnienie olał nawet prezes Rachwalski, ponoć wielki miłośnik kolei, to ja już na taki bilet straciłam nadzieję. Rzecz jasna po obecnym prezesie KD nie spodziewałam się niczego dobrego. Mało tego, przypuszczam, że za jakiś czas beton KD zlikwiduje bilet weekendowy z powodu braku zainteresowania. No a spadek zainteresowania będzie skutkiem zaporowej ceny.

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator


Dołączył: 23 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 08-03-2021, 22:05    Odpowiedz z cytatem

Noema, najgorsze jest to, że wszystkie podwyżki cen biletów władze KD mogą usprawiedliwiać pandemią, bo mniej pasażerów to mniejsze wpływy z biletów i "ciemny lud to kupi".

_________________
Gdyby głupota umiała latać, LOT miałby poważnego konkurenta w postaci PKP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 08-03-2021, 23:08    Odpowiedz z cytatem

Ralny, korzyści dla spółki z tej podwyżki będą żadne. Wyjaśniłem to latem 2018 roku, gdy ówczesny zarząd KD usiłował zrobić to, co teraz robi obecny zarząd:

http://infokolej.pl/viewtopic.php?p=380091#380091

Każdy kto prowadzi własny biznes wie, że nieuzasadnione, drastyczne podwyżki cen towarów i usług odnoszą skutek odwrotny od zamierzonego - klienci uciekają. Ale trudno takiej wiedzy oczekiwać od ludzi, którzy swoją egzystencję zawdzięczają wyłącznie "biznesom" robionym z publicznych pieniędzy.

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Fela Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 02 Lut 2006
Skąd: Lubin

PostWysłany: 09-03-2021, 12:42    Odpowiedz z cytatem

Noema napisał/a:
Rzecz jasna w temacie jest kompletna cisza – KD w ogóle się tą podwyżką nie chwalą.

Niekorzystne dla pasażerów zmiany zaczną obowiązywać od niedzieli. KD tradycyjnie obwieszczą to w ostatniej chwili, czyli w piątek późnym popołudniem, tak aby jak najmniej ludzi się o tym dowiedziało i tym samym nie zdążyło zrobić miesięcznego zapasu biletów po starych, niższych cenach.

Warto już teraz kupić bilet weekendowy na Wielkanoc!

_________________
Pozdrawiam!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

vvupe Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Wrz 2011
Skąd: Jelenia Góra

PostWysłany: 09-03-2021, 15:39    Odpowiedz z cytatem

Sunseed napisał/a:
Między Świdnicą/Dzierżoniowem/Bielawą a Wrocławiem też wzrost ceny, tak samo Wałbrzych - Jelenia i Jelenia - Szklarska.
Dodatkowo likwidacja promocyjnych biletów między Polanicą a Kłodzkiem, Janowicami a Jelenią, Lubinem a Legnicą i do Jakuszyc. eh..

Ciekawe ile będzie kosztował bilet z JG do Szklarskiej Poręby Jakuszyce?
Z nowego Regulaminu oferty znikło "wszystkie stacje" przy Szklarska Poręba a cena 7zł podana jest do SZ.P. Górna
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sunseed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 05 Lip 2011
Skąd: Bruxelles

PostWysłany: 09-03-2021, 16:21    Odpowiedz z cytatem

vvupe napisał/a:
Ciekawe ile będzie kosztował bilet z JG do Szklarskiej Poręby Jakuszyce?
Z nowego Regulaminu oferty znikło "wszystkie stacje" przy Szklarska Poręba a cena 7zł podana jest do SZ.P. Górna

12,90 z głównej, 8,90 z Sobieszowa

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 10-03-2021, 18:35    Odpowiedz z cytatem

Fela napisał/a:
Niekorzystne dla pasażerów zmiany zaczną obowiązywać od niedzieli. KD tradycyjnie obwieszczą to w ostatniej chwili, czyli w piątek późnym popołudniem, tak aby jak najmniej ludzi się o tym dowiedziało i tym samym nie zdążyło zrobić miesięcznego zapasu biletów po starych, niższych cenach.

Po moim ponagleniu na Facebooku władze KD zreflektowały się i dziś wydały komunikat:

https://kolejedolnoslaskie.pl/od-14-marca-korekta-rozkladu-jazdy-i-regulaminow/

W lokalnych i branżowych mediach jeszcze cisza.

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

bystrzak2000 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Lut 2010
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 10-03-2021, 19:35    Odpowiedz z cytatem

Noema napisał/a:
bilet dobowy postulujemy na forum już od kilkunastu lat, w zasadzie od zarania KD. Nie dziwię się, że nasz postulat olała prezeska Ładniak, która była zatwardziałym betonem PKP, szczerze nienawidzącym naszego forum, co skończyło się w legnickim sądzie spektakularną porażką zarządu KD. No ale skoro zagadnienie olał nawet prezes Rachwalski, ponoć wielki miłośnik kolei, to ja już na taki bilet straciłam nadzieję. Rzecz jasna po obecnym prezesie KD nie spodziewałam się niczego dobrego.

Na szczęście pomyślał ktoś inny, bo KD póki co honorują 24-godzinny Wspólny Bilet Samorządowy za 38 zł. Mało kto o tym bilecie wie, nawet ja zapomniałem, ale zawsze to coś.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 10-03-2021, 22:50    Odpowiedz z cytatem

bystrzak2000, w sumie też o tym bilecie zapomniałam i pewnie mało kto z niego korzysta. Bo i cena niezbyt atrakcyjna. Jeśli ktoś przykładowo ze Zgorzelca wybiera się na jeden dzień do Wrocławia i nie ma żadnych ulg ustawowych i handlowych to jeszcze jakoś się to kalkuluje. Tak czy siak, przydałby się bilet 24-godziny KD, w cenie max 25 zł, czyli ok. 50% ceny biletu weekendowego po podwyżce.

Zmieńmy temat. Ilu darmozjadów bezproduktywnie pierdzących w stołki... wróć... ilu rzeczników prasowych jest w Kolejach Dolnośląskich? Pytam, bo w KD utworzono biuro prasowe, a jak jest biuro to są i lukratywne etaty. Formalnym rzecznikiem KD jest Bartłomiej Rodak. A czym w biurze prasowym zajmuje się Przemysław Dorski, członek młodzieżówki SLD z Legnicy? Jest wicerzecznikiem czy innym specjalistą do spraw zbędnych i niepotrzebnych? Gdyby to był prywatny folwark to bym się tym nie interesowała. Ale na ten cyrk na szynach idą moje podatki, więc pytam i domagam się odpowiedzi.

Za prezesury pani Ładniak całe public relations KD ogarniała jedna dziewczyna. Teraz jest biuro z hordą facetów. A komunikacja spółki z pasażerami leży, kwiczy i robi pod siebie! To ja muszę robić zadymę na forum, a Pirat na fejsie, żeby ktoś tam się ocknął.

Administracja KD jest rozdmuchana do niebotycznych rozmiarów, więc nie dziwmy się, że co kilka miesięcy są podwyżki cen biletów (to już druga fala podwyżek za tego zarządu ze Stawikowskim na czele, na przestrzeni zaledwie półtora roku). Zbędne, ale dobrze opłacane biurokratyczne etaty dla kolesi i pociotów trzeba z czegoś utrzymać. Najlepiej zdzierać z pasażerów!

#BezpartyjneŚwinie

Beton

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Beatrycze Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 11 Lis 2005
Skąd: Legnica

PostWysłany: 11-03-2021, 10:38    Odpowiedz z cytatem

Noema napisał/a:
Ilu darmozjadów bezproduktywnie pierdzących w stołki... wróć... ilu rzeczników prasowych jest w Kolejach Dolnośląskich? Pytam, bo w KD utworzono biuro prasowe, a jak jest biuro to są i lukratywne etaty. Formalnym rzecznikiem KD jest Bartłomiej Rodak. A czym w biurze prasowym zajmuje się Przemysław Dorski, członek młodzieżówki SLD z Legnicy? Jest wicerzecznikiem czy innym specjalistą do spraw zbędnych i niepotrzebnych? Gdyby to był prywatny folwark to bym się tym nie interesowała. Ale na ten cyrk na szynach idą moje podatki, więc pytam i domagam się odpowiedzi.

Przemysław Dorski jest specjalistą ds. komunikacji. Nie tylko on ma związki z SLD, ale również rzecznik KD Bartłomiej Rodak:

https://e-legnickie.pl/wiadomosci-z-regionu/legnica/22052-rodak-rzecznikiem-kolei-dolnoslaskich

Legnica jest miastem czerwonym i młodzi z SLD przepuścili desant na KD. Oczywiście pracą fizyczną się nie plamią tylko siedzą w biurach.

_________________
"Aby dowiedzieć się kto naprawdę tobą rządzi, sprawdź kogo nie wolno ci krytykować" - Voltaire.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 11-03-2021, 11:58    Odpowiedz z cytatem

Beatrycze, to bardzo interesujące. Zważywszy na fakt, że młode „komuszki” z SLD opanowały w KD odcinek propagandy, przypomina mi to marsz neomarksistów przez instytucje.

Już wiem skąd ta prymitywna, tępa, sierpem ciosana propaganda KD. Panowie czerpią wzorce ze swej ideowej pramatki – Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej (PZPR to poprzedniczka SLD)? Już dawno zauważyłam, że informacje prasowe KD są głupie i infantylne. Przykład? Proszę bardzo:

https://kolejedolnoslaskie.pl/od-14-marca-korekta-rozkladu-jazdy-i-regulaminow/

„Ble, ble, bleee...” – mówi Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.

„Ble, ble, bleee...” – wyjaśnia Przemysław Dorski z Biura Prasowego KD.

Komu panowie pracujący w biurze prasowym KD to mówią, komu wyjaśniają? Aż dwóch do jednego prostego niusa? Zakładam, że KD nie zlecają tego zewnętrznej firmie piarowej, gdyż byłyby to Himalaje absurdu i szczyt niegospodarności. Aczkolwiek wcale bym się nie zdziwiła gdyby tak było.

Pasażerowie oczekują prostych, zwięzłych komunikatów o ofercie KD, bez tej całej propagandowej otoczki. Nikogo nie interesuje co „powiedzieli” Rodak z Dorskim.

Beton

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Paszczak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 15-03-2021, 12:53    Odpowiedz z cytatem

Noema, dobrze powiedziane!

Nie wiem czy zauważyliście, że wczoraj nie było żadnych podwyżek cen biletów. Były tylko zmiany regulaminów - tak głosi oficjalna propaganda KD. Na fanpage KD ludzie nie zostawili na nich suchej nitki.

Kiedyś na kolei podwyżki cen biletów nazywano modyfikacją cennika. KD weszły poziom wyżej propagandowej ściemy i bez żenady leją wodę, podwyżki nazywając zmianą regulaminów.

_________________
Paszczak
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 77 z 81 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl