Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 32, 33, 34  Następny
Bilet podróżnika, weekendowy, turystyczny
Autor Wiadomość

Sławek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Lip 2009
Skąd: z Zadupia/Wałbrzych

PostWysłany: 24-10-2012, 21:40    Odpowiedz z cytatem

Jesteście pewni że TLK na trasie Wrocław Główny - Jelenia Góra kosztuje 27 zł , Na rozkładzie TK Telekom wychodzi 36 oraz na e-IC gdzie zapewniają że wliczają zniżki specjalne kosztuje również 36 zł !!!!!

[ Dodano: 24-10-2012, 21:50 ]
Przepraszam zapomniałem wkleić z e-IC.pl


"2012-10-29 06:29 WROCLAW GL JELENIA GORA TLK 16201 41,00 zł 127 km"

oczywiście w tym jest piątal za rezerwację .

a tu informacja ze strony TLK :

"Bilet Rewelacyjny możesz kupić także przez Internet (kupując bilet w systemie internetowej sprzedaży e-IC na przejazd jednym z wyżej wymienionych odcinków, niższa opłata według cennika tej oferty jest naliczana automatycznie)."
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

empek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Wrz 2007
Skąd: JG/LBN

PostWysłany: 24-10-2012, 22:14    Odpowiedz z cytatem

Bilet normalny, na wskazanej trasie, wyniesie 27 złotych (+5 zł za miejscówkę), jeśli pasażer zakupi go w ofercie "rewelacyjnej".

_________________
"Myśmy się na władzę nie zamachiwali. Myśmy ino kradli"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

snajper Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lis 2009

PostWysłany: 25-10-2012, 07:29    Odpowiedz z cytatem

To sciągnij sobi: http://intercity.pl/pl/site/ex/oferty-promocyjne/bilet-rewelacyjny.html tabele opłat rewelacyjnego, w rozkładzie internetowym, sprawdź ile kilometrów (pokazuje po kliknięciu ceny) a potem mając ilość kilometrów wartość ceny odczytaj z tabelki.

Kolejowa wyszuszukiwarka to nie widziałem by pokazywała ceny rewelacyjnych albo połączenia w dobrej cenie. Np. Czesi mają tak że się klika i wybiera rodzaj taryfy, można nawet wybrać taryfy grupowe. Nasi jednak są informatycznie bardzo zacofani, i nic dziwnego skoro grupa PKP stara się płacić każdemu najmniejszą możliwą na takim stanowisku stawkę to dobry informatyk nawet jak lubi kolej to pójdzie do jakiejś korporacji, która dba o takich ludzi by czasem nie uciekli do Niemiec / Szwecji. Wzorem wyszukiwarki komunikacyjnej jest dla mnie ostatnio wyszukiwarka autobusów i tramwai: http://www.jakdojade.pl/ jest mapka na żywo, dodatkowo zapamiętane jest jakie przystanki wpisywałem w sesji (tak samo jest na stronie DB), dlatego jak wpiszę przystanek A do B, to potem wpiszę B do A po pierwszej literce samo mi proponuje a nie jak w kolejowej wyszukiwarce, że trzeba znowu wpisywać, zresztą jakdojadę ma też opcję odwóć relację. No i zrobili fajną stronkę, lepszą niż wyszukiwarki przewoźników i koszą kasę. W świecie kolei, lepszy od pkp.pl jest http://rozklad.sitkol.pl/bin/query.exe/pn? gdzie można na przykład przefiltrować same pociągi PR albo same pociągi IC, przydatne gdy szukamy trasy na Podróżnika, Turystyczny, jednak dalej używają jądra opartego na PKP Telekom, tego samego co pkp.pl którego od dawna nikt nie modernizował.

_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sławek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Lip 2009
Skąd: z Zadupia/Wałbrzych

PostWysłany: 25-10-2012, 20:56    Odpowiedz z cytatem

Empek , ja nie twierdzę że bilet nie kosztuje 27 złotych (+5 zł za miejscówkę) , tylko pokazuje Orwellowskie PKP . Na e-ic.pl kupisz go za 41 mimo że na stronie piszą " niższa opłata według cennika tej oferty jest naliczana automatycznie)." . W kasie jak się nie upomnisz też Ci sprzedadzą bilet za 36 zł. Chodzi o to by ludzi nie robili w balona podróżni to nie MK , którzy znają wszystkie porąbane oferty naszych przewoźników kolejowych .
Dążyłem do tego co napisał Snajper . Czesi ( nie wspomnę o Niemcach ) ma mają proste i zrozumiałe oferty , ich strona pokazuje wszystkie możliwe warianty ( choć strona jest zrobiona jak na Commodore 64 ) .

snajper piszesz
" Nasi jednak są informatycznie bardzo zacofani, i nic dziwnego skoro grupa PKP stara się płacić każdemu najmniejszą możliwą na takim stanowisku stawkę "

Rozumiem że pisząc "nasi " rozumiesz PKP jeśli tak to masz rację ( strona rozkład PKP i Sitkol to ta sama strona i firma , Sitkol jest po prostu rozbudowanym projektem ) Informatycy z TK Telekom powinni stronę utrzymywać bo widać że nie radzą sobie z rozbudową . Strona powinna być stworzona lub rozbudowana przez zewnętrzną firmę ponieważ dobry informatyk może zrobić wszystko . problem jest tylko w tym że wodzowie z PKP nie wiedzą co taka strona powinna zawierać jak wyglądać i jak działać .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rumburak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Sie 2011
Skąd: Konstancin-Jeziorna

PostWysłany: 25-10-2012, 23:37    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
problem jest tylko w tym że wodzowie z PKP nie wiedzą co taka strona powinna zawierać jak wyglądać i jak działać .


Myślę, że przede wszystkim nie czują potrzeby zmian. Po co coś zmieniać, skoro może być tak jak jest. Po co się wysilać.

Ot, całe PKP.

Jedyną dobrą rzeczą jaką zrealizował zespół SITkolu jest możliwość wybierania przewoźników których pociągami chcemy podróżować, ale to też działa dobrze tylko przy połączeniach bezpośrednich. Jeśli ustawimy jakieś "przez", to nagle zaczyna ignorować ustawionych przewoźników.

Dno, i trzy metry mułu. Nie wiem co by się musiało stać, żeby to się zaczęło poprawiać. Może gdyby zebrała się masa krytyczna ludzi myślących tak jak Sławek, i gdyby jakimś cudem przeniknęła w szeregi PKP, to by się mogło udać. Ale PKP będzie się z pewnością bronić.

_________________
Dzień dobry!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

marosław Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Sie 2009
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 28-10-2012, 17:17    Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś orientuje się, czy Bilet Podróżnika będzie ważny między 01 a 04 listopada? Bo na stronie IC nie ma na ten temat.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gonza Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Maj 2010
Skąd: Tychy

PostWysłany: 28-10-2012, 18:22    Odpowiedz z cytatem

Bilet Podróżnika nie będzie wydłużony, napisali na profilu Pociąg do miejsc na FB.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sebek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 15 Lis 2005
Skąd: Bytom/okolice

PostWysłany: 28-10-2012, 19:19    Odpowiedz z cytatem

Skoro nie teraz to może w grudniu przewożnicy pomyślą o przedłużeniu ofert wekendowych?
Fajnie by było, gdyby poniedziałek sylwestrowy(31.12), zrobili dniem wolnym i 4 dni przejazdów na podróżnikach, wekendowych, turystykach 29.12 - 01.01.
Ale to chyba kwestia marzeń i nie ma co liczyć na takie okazje.

_________________
na forum od 2005 roku:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

atakan Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Paź 2009

PostWysłany: 31-10-2012, 13:28    Odpowiedz z cytatem

sebek, Trzeba zapomnieć o tym .Jak nie zrobili tego na weekend listopadowy to tym bardziej pod koniec roku. IC jest pazerne po prostu na kasę.Nic dodać nic ująć Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

maras Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Maj 2009
Skąd: Piła/Warszawa

PostWysłany: 19-11-2012, 16:50    Odpowiedz z cytatem

Witam. Czy w pociągu Silesia na odcinku krajowym moglbym korzystac na podstawie biletu podroznika? Wiem ze jest teraz jakas oferta specjalna na pociagi miedzynarodowe, ale ona obowiazuje do 8.12 a ja mam zamiar jechac pontym terminie.
Dzieki za odpowiedzi.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

witja Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2008

PostWysłany: 19-11-2012, 17:12    Odpowiedz z cytatem

Na chwilę obecną Bilet Podróżnika uprawnia do przejazdu poc. Silesia do/z punktu granicznego w wag. z miejscami do siedzenia.


Ostatnio zmieniony przez witja dnia 19-11-2012, 17:13, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kond345.. Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 02 Wrz 2009

PostWysłany: 19-11-2012, 17:13    Odpowiedz z cytatem

W Silesii, Chopinie, Polonezie i w innych pociągach międzynarodowych o taryfie pospiesznej można jechać na Podróżniku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Bajemba Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Lis 2010
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 20-11-2012, 16:26    Odpowiedz z cytatem

kond345.. napisał/a:
W Silesii, Chopinie, Polonezie i w innych pociągach międzynarodowych o taryfie pospiesznej można jechać na Podróżniku.


Rozumiem że dotyczy to w takim razie również Hańczy D10011. Pytam, bo pewien nie jestem. W podrózniku mowa jest o dowolnej liczbie przejazdów pociagami TLK. A Hańcza jest D.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 20-11-2012, 17:09    Odpowiedz z cytatem

takk, kolega dopisał że w innych pociągach międzynarodowych o taryfie pośpiesznej.

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

buuuuum Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Gru 2009
Skąd: Ełk

PostWysłany: 21-11-2012, 13:26    Odpowiedz z cytatem

Czy dobrze zrozumiałem?
Wraz z wejściem biletów sprzedawanych na zasadzie - im wcześniej tym "taniej" (tak, tak taniej na pewno nie będzie), ma niby zniknąć 23 oferty specjalne.
W tych ofertach zawartyy jest także Bilet podróżnika? Bo myślę, myślę, ale jakoś nie jestem pewien.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 11 z 34 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 10, 11, 12 ... 32, 33, 34  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl