Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 25, 26, 27 ... 32, 33, 34  Następny
Bilet podróżnika, weekendowy, turystyczny
Autor Wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 12-10-2015, 20:18   

snajper napisał/a:
Ale rozumiem, że w dalszym ciągu tak jak na starym podróżniku można jechać TLK na tym bilecie bez miejscówki? Drugie pytanie czy do biletu internetowego można potem dobrać miejscówkę w kasie w razie zmian w trakcie wycieczki?

2 x tak
Przejdź na dół

krzychu Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Cze 2006
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 13-10-2015, 17:33    Odpowiedz z cytatem

Odnośnie miejscówek do biletu weekendowego przez internet:

Można pobrać przez internet max 4 miejscówki na 1 dzień. Uwaga, jeśli kupiło się np. 2 bilety weekendowe z tego samego konta internetowego to pula 4 miejscówek dalej obowiązuje (tylko, że teraz na 2 bilety!). Nie można dobrać z innego konta samych miejscówek.

_________________
Przywrócić pociągi dalekobieżne przez Kluczbork!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wojtek68 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Cze 2014

PostWysłany: 22-11-2015, 20:08    Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś mi może wytłumaczyć jak działa system rezerwacyjny IC ?
Dziś rano mając bilet weekendowy poprosiłem panią w kasie miejscówkę na TLK Podlasiak z Zielonej góry do Poznania (pociąg jedzie dalej do Warszawy). Pani stwierdziła, że nie ma juz miejsc. Poszedłem więc bez miejscówki. Na calej trasie do Poznania mniej wiecej 1/3 miejsc w moim wagonie była wolna ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rozkładowiec
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 23-11-2015, 06:09   

wojtek68, tak właśnie działa idiotyczny system PKP IC. Nawet jakby ktos wykupił miejscówkę np. miedzy Warszawą Centralną a Wschodnią, to system pokazuje zajętość tego miejsca na całej trasie. To jest totalna paranoja.
Powrót do góry

mkfilmykolejowe Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Mar 2010

PostWysłany: 23-11-2015, 07:51    Odpowiedz z cytatem

wojtek68, wtedy prosisz konduktora o bezpłatną miejscówkę do biletu i po problemie.

_________________
fb: podróże koleją. Zdjęcia, ciekawostki z podróży Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wojtek68 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Cze 2014

PostWysłany: 23-11-2015, 07:58    Odpowiedz z cytatem

mkfilmykolejowe napisał/a:
wojtek68, wtedy prosisz konduktora o bezpłatną miejscówkę do biletu i po problemie.


To akurat nie problem. Zaskoczony jestem "możliwościami" systemu rezerwacyjnego Smile
Czy mając weekendowy muszę mieć miejscówkę czy moge jechać bez (oczywiście ryzykując że będę przeganiany z miejsca na miejsce) ? Podczas kontroli biletów nie pokazywałem miejscówek, ale każdy konduktor pytał czy mam.

I jeszcze jedno pytanie, może nie do końca w temacie, ale pierwszy raz jechałem tą trasą. Wydawało mi się, że na odcinku Zbąszynek - Poznań jest dopuszczalna prędkość 160 km/h. Mój TLK ciągnęła EP09 (chyba tak jest planowo) i nie przekroczyliśmy 140 km/h. Dlaczego ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pacy Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lip 2011
Skąd: Gorzów

PostWysłany: 23-11-2015, 12:52    Odpowiedz z cytatem

Mając weekendowy nie musisz mieć miejscówki tylko tak jak napisałeś musisz się liczyć z przeganianiem z miejsca na miejsce. Jedni konduktorzy pytają inni nie.

_________________
2016 - 15995 km, 2017 - 12197 km, 2018 - 9460 km, 2019 - 8278 km, 2020 - 9476 km,
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzychu12231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Lip 2009
Skąd: Poznań

PostWysłany: 23-11-2015, 14:24    Odpowiedz z cytatem

Jechaliście 140 bo pociąg planowo ciągnięty jest przez EP08 i ma Vmax=140km/h.

Miejscówki mieć nie musisz. A dlaczego pytają? Kiedyś jeden kierownik mi tłumaczył, że jak będę miał miejscówkę a on jej nie skasuje, a potem wpadnie rewizor i zobaczy że mam nieskasowaną to on może mieć problemy. Zupełnie nie rozumiem czemu, skoro nie jest obowiązkowa, ale tak mi tłumaczył.

A co do miejscówek, to jeśli ktoś ma na dane miejsce między Centralną a Wschodnią to kto inny bez problemu może mieć na to samo miejsce od Poznania do Centralnej. System z zasady działa bardzo dobrze i tak jak powinien, a to że nieraz się psuje i pokazuje głupoty typu brak miejsc albo wystawia po 2 miejscówki na jedno miejsce to inna sprawa. A poza tym to mogła być też taka sytuacja, że w innym wagonie nie działało ogrzewanie i możliwość rezerwacji została zablokowana, aby umożliwić przesadzenie osób z tego zimnego do innych pudeł (kilkukrotnie byłem już świadkiem takiej sytuacji, że właśnie z tego powodu blokowali sprzedaż).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wojtek68 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Cze 2014

PostWysłany: 23-11-2015, 14:30    Odpowiedz z cytatem

krzychu12231 napisał/a:
A poza tym to mogła być też taka sytuacja, że w innym wagonie nie działało ogrzewanie i możliwość rezerwacji została zablokowana, aby umożliwić przesadzenie osób z tego zimnego do innych pudeł (kilkukrotnie byłem już świadkiem takiej sytuacji, że właśnie z tego powodu blokowali sprzedaż).


No to publicznie zwracam honor. Własnie taka była sytuacja. Niesprawne ogrzewanie w jednym z wagonów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

epikie Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Gru 2009

PostWysłany: 16-12-2015, 10:47    Odpowiedz z cytatem

Kupiłem właśnie bilet weekendowy. Próbuję pobrać miejscówkę w sposób opisany przez Was na poprzednich stronach. Ciągle wyskakuje mi błąd:
Cytat:
W tym czasie masz już aktywną rezerwację miejsca. Zrezygnuj z poprzednio dokonanej rezerwacji i spróbuj jeszcze raz.
Aby zrezygnować z rezerwacji przejdź do zakładki Moje bilety

Macie jakąś radę, co robię źle? Z góry dziękuję!

_________________
"Pociąg przyśpieszony z Częstochowy do Łodzi Fabrycznej odjedzie o godz. 11:48. Dla nieznających się na zegarku: LASECZKA, LASECZKA, KRZESEŁKO, BAŁWANEK!!!"
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

snajper Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lis 2009

PostWysłany: 16-12-2015, 23:59    Odpowiedz z cytatem

Wpisz numer biletu, same cyfry, bez IC na początku.

_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Dave Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Mar 2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: 20-12-2015, 14:03    Odpowiedz z cytatem

epikie napisał/a:
Kupiłem właśnie bilet weekendowy. Próbuję pobrać miejscówkę w sposób opisany przez Was na poprzednich stronach. Ciągle wyskakuje mi błąd:
Cytat:
W tym czasie masz już aktywną rezerwację miejsca. Zrezygnuj z poprzednio dokonanej rezerwacji i spróbuj jeszcze raz.
Aby zrezygnować z rezerwacji przejdź do zakładki Moje bilety

Macie jakąś radę, co robię źle? Z góry dziękuję!


Czy brałeś już do TEGO b iletu jakąś rezerwację o podobnej porze? Jak tak, to masz odpowiedź, dlaczego nie możesz wziąć kolejnej. Proste - zabezpieczenie przed braniem sobie BEZPŁATNYCH miejscówek w Bóg wie. jakiej ilości albo "a bo może pojadę a może nie pojadę". A komunikat jasno mówi, że tak właśnie chcesz zrobić.

Rozkładowiec napisał/a:
wojtek68, tak właśnie działa idiotyczny system PKP IC. Nawet jakby ktos wykupił miejscówkę np. miedzy Warszawą Centralną a Wschodnią, to system pokazuje zajętość tego miejsca na całej trasie. To jest totalna paranoja.


Bzdura. Tak kiedyś istotnie podobno było, ale już od dawna tak nie ma. To samo miejsce może i jest przyporządkowywane drugi raz, jeśli się zwolni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

atakan Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Paź 2009

PostWysłany: 21-12-2015, 16:38    Odpowiedz z cytatem

http://www.intercity.pl/pl/site/dla-pasazera/oferty/krajowe/bilety-weekendowe.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rafel Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Wrz 2015
Skąd: Linia 96

PostWysłany: 15-01-2016, 10:24    Odpowiedz z cytatem

Wie ktoś może czy oferta dot. biletu podróżnika jeszcze jest aktualna? w TLK i IC
2 kl-74zł, 1 kl 104zł
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

atakan Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Paź 2009

PostWysłany: 15-01-2016, 10:43    Odpowiedz z cytatem

Rafel, Teraz jest to bilet weekendowy w TLK i IC 2-kl 79 zł 1-kl 109 zł
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 26 z 34 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 25, 26, 27 ... 32, 33, 34  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl