Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Prośba biednego studenta
Autor Wiadomość

teżewe Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Maj 2010

PostWysłany: 04-05-2010, 11:32   Prośba biednego studenta Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich serdecznie!

Zwracam się do Państwa z wielką prośbą o choćby niewielką pomoc. Jestem studentem IV roku jednego z naszych szacownych uniwersytetów i za temat pracy magisterskiej wybrałem sobie udowodnienie wyższości przewozów kolejowych nad innymi metodami transportu jeśli idzie o relację koszt/efekt, bezpieczeństwo, szybkość, wygodę etc. czyli wszystko to, czym charakteryzują się nowoczesne koleje w cywilizowanych krajach świata (Japonia, Francja obecnie Chiny). Temat pracy brzmi "perspektywy rozwoju szybkich kolei w Europie - aspekt finansowo-logistyczny". Mam tam zamiar wyłuszczyć i czarno na białym opisać wyższość transportu kolejowego tak osobowego jak towarowego w porównaniu do transportu samochodowego (o lotniczym nawet nie wspominając) a za pomocą rachunku ekonomicznego dowieść perspektywiczności rozwoju tej gałęzi transportu i konieczności inwestycji w niego jeśli chcemy marzyć o dalszym rozwoju całej gospodarki.
W związku z powyższym mam gorącą prośbę do Państwa. Gdyby ktoś był w stanie nakierować mnie na jakieś pozycje książkowe traktujące na ten temat lub jakieś artykuły w prasie, internecie (zaznaczam, że prenumeruję od dwóch lat czasopismo "RYNEK KOLEJOWY"). Będę ogromnie wdzięczny za każdą pomoc Smile

PS. Jeśli wszytko pójdzie sprawnie i otrzymam wysoką recenzję pracy, wyślę ją mailem do Ministerstwa Infrastruktury Mr. Green . A jak będzie trzeba pojadę do Warszawy i wsadzę ją Tuskowi w... teczkę Happy , żeby przeczytał.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

yusek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Cze 2008
Skąd: Gdańsk Jasień

PostWysłany: 04-05-2010, 12:56    Odpowiedz z cytatem

Do Tuska to do Sopotu ale nie wiem jak dojedziesz na Pomorze.

Co do takiej wyższości to warto uwzględnić osiągi środków transportu w stosunku do ilości spalanego paliwa. Nie wiem czy masz taką książkę Transport w miastach, książka jest w prawdzie z lat 80 i traktuje bardziej o komunikacji miejskiej ale i o transporcie szynowym coś jest. Jest dostępna w Czytelni III BUG. Przy okazji klasykę gatunku książki Teofila Lijewskiego.

Nie wiem z jakiego jesteś Uniwersytetu więc ciężko było by mi coś polecić ale jakbyś chciał to w Gdańsku mogę trochę poszukać.

A jeśli byś chciał raporty ekologiczne, co moim zdaniem również warto uwzględnić to raporty (przynajmniej pomorskie) są dostępne na stronie inspektoratu. Można odpowiednio manipulując danymi wykazać, że mimo braku zwiększenia przemysłu w niektórych powiatach wzrosły zanieczyszczenia a w innych nie.

_________________
Posiadanie Gdańska jest ważniejsze od wszystkich pieniędzy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

teżewe Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Maj 2010

PostWysłany: 04-05-2010, 14:47    Odpowiedz z cytatem

Oj, nie ma potrzeby szukać, naprawdę, wystarczy mi tytuł i/lub autor(ka) a ja już sobie poradzę. Studiuję na UJK więc jakby zaistniała potrzeba, to tak do Krakowa jak i do Katowic mam relatywnie blisko, problemów ze zdobyciem tytułu nie będzie.
OK zatem, "transport w miastach", Teofil Lijewski i poszperać za raportami - z pewnością skorzystam z rady.
Dziękuję koledze serdecznie za fatygę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl