Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Następny
Zobacz jak zmienia się Wrocław Główny
Autor Wiadomość

dinxles Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Maj 2010

PostWysłany: 18-06-2011, 10:03    Odpowiedz z cytatem

Czy to jest żart, że na peronie 4 dopiero co oddanym do eksploatacji, na czesci sufitu gdzie jezdza pociagi jest drewniany sufit? Nie moa tego zrobic zeby to byl sufit przezroczysty?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mateuszpiszcz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Gru 2007

PostWysłany: 18-06-2011, 11:49    Odpowiedz z cytatem

Takie jest założenie , że sufit w części ma być drewniany. Względy historyczne.

_________________
Mniej pracuj, więcej odpoczywaj!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

dinxles Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Maj 2010

PostWysłany: 18-06-2011, 11:54    Odpowiedz z cytatem

To lepiej niech to zmienią, bo wygląda bardzo źle.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

xzielak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Paź 2008

PostWysłany: 18-06-2011, 13:05    Odpowiedz z cytatem

Wygląda całkiem ok!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Krakonos Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Lut 2009

PostWysłany: 18-06-2011, 14:02    Odpowiedz z cytatem

dinxles napisał/a:
To lepiej niech to zmienią, bo wygląda bardzo źle.
Chyba tylko Tobie tak się wydaje. Nad całością pracował sztab specjalistów, łącznie z konserwatorami.
Polecam poczytać opinie na forach specjalistycznych. Realizacja tej części dworcowej infrastruktury jest oceniana najwyżej Smile
Zresztą wystarczy popatrzeć na pierwsze zdjęcie, gdzie peron 3 jest praktycznie ciemny. Peron 4 doświetlony jest w sam raz, a dodatkowo drewniana podsufitka daje cień (nie ma efektu szklarni). Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

dinxles Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Maj 2010

PostWysłany: 18-06-2011, 16:12    Odpowiedz z cytatem

No nadaje cień, ale ciemnia jak dobrze wiesz, nie służy zeby byl dworzec czytelny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Czacha0 Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 18 Cze 2011
Skąd: Świnoujście

PostWysłany: 18-06-2011, 18:51    Odpowiedz z cytatem

Nieźle się prezentuje dworzec, oby więcej takich było w Polsce Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krakonos Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Lut 2009

PostWysłany: 19-06-2011, 10:46    Odpowiedz z cytatem

dinxles, dla ułatwienia wrzucę fotkę z zaznaczonym peronem 3 (czerwona obwódka), gdzie widać jaki był/jest stan oświetlenia na części nieremontowanej. Naprawdę peron 4 jest dostatecznie doświetlony, wszytko jest czytelne. Trochę cienia nigdy nie zaszkodzi. Chciałbyś czekać na pociąg w pełnym słońcu, prawie jak w szklarni?

393999[1].jpg
Plik ściągnięto 86 raz(y) 191.79 KB

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

dinxles Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Maj 2010

PostWysłany: 19-06-2011, 13:25    Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem, całkowity dach byłby lepszy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

xzielak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Paź 2008

PostWysłany: 19-06-2011, 14:50    Odpowiedz z cytatem

Zróbcie Sobie porównanie Smile


Tak naprawdę, wystarczyło dbać o dworzec, w roku 1992, były normalne prześwity przez szyby, żurawie czyste, część pocztowa błyszczała się, z kolei w 2004 roku - wygląda jakby przeszła porządna wichura z piachem.

7055.jpg
Rok 2004

http://rail.phototrans.eu/14,7055,0.html
Plik ściągnięto 75 raz(y) 98.17 KB

Image-20.jpg
Rok 1992
Plik ściągnięto 90 raz(y) 99.43 KB

Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

mkfilmykolejowe Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Mar 2010

PostWysłany: 19-06-2011, 21:20    Odpowiedz z cytatem

Fajnie, że się zmienia, ale ostatnio byłem dwa tygodnie temu we Wrocławiu jeden wielki chaos. Działają tylko trzy perony: 2, 3 i 5... Ludzie nie wiedzą, gdzie iść, gdzie stać. Na jednym peronie trzecim przy torze 6 stały dwa pociągi przy sektorze A i B. Przez magnetofony nic nie da się zrozumieć, bębni i tyle. Ludzie pytają się konduktorów odp. "nie wiem" i tak wszystko na chama. Wracałem w nocy dawnym TLK Przemyślaninem, była inna pani, która zapowiadała wyraźnie, powoli i wszystko można było zrozumieć... ale w dzień - makabra.

_________________
fb: podróże koleją. Zdjęcia, ciekawostki z podróży Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

melocot Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Mar 2006
Skąd: Żary

PostWysłany: 19-06-2011, 22:47    Odpowiedz z cytatem

dinxles napisał/a:
Nie moa tego zrobic zeby to byl sufit przezroczysty?

dinxles napisał/a:
Moim zdaniem, całkowity dach byłby lepszy...

Albo karmimy trolla, albo @dinxles nie wyobraża sobie "połączenia" drewna ze szkłem (tak, tak, w środowej części "sufitu" są szklane tafle jak w szklarni).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

amadeoen57. Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lut 2010

PostWysłany: 20-06-2011, 08:06    Odpowiedz z cytatem

26.06 mają zamknąć przejście podziemne.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wafel Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Lut 2009
Skąd: NRDFN

PostWysłany: 20-06-2011, 19:49   Dworzec pomarańczowy? Na Facebooku protestują Odpowiedz z cytatem

Dworzec pomarańczowy? Na Facebooku protestują


Już prawie 3 tysiące osób przyłączyło się do internetowego protestu przeciwko "pomalowaniu Dworca Głównego na pomarańczowo". Rozpoczął go na portalu społecznościowym Facebook radny osiedla Biskupin-Sępolno-Dąbie-Bartoszowice, Marek Zalewski.

Zadaje on pytanie: Czy Wrocław udaje tylko, że istnieje w naszym mieście partycypacja społeczna?
- Mój protest jest prowokacją, która ma pokazać, że debata i dobra komunikacja ze społeczeństwem we Wrocławiu jest znikoma - mówi Zalewski. - Nie neguję kompetencji konserwatora zabytków i miejskiego plastyka. Uważam jednak, że mieszkańcy Wrocławia mają prawo poznać oficjalne uzasadnienie wyboru konkretnego koloru i móc wyrazić na jego temat opinię - dodaje.

Inicjator protestu zdaje sobie sprawę, że ostateczne decyzje i tak podejmą urzędnicy, ale jego zdaniem otwarta debata, a nawet głosowanie, pomogłyby mieszkańcom jeszcze bardziej identyfikować się ze swoim miastem. A według niego kolor pomarańczowy godzi w poczucie estetyki wielu osób.

Katarzyna Hawrylak-Brzezowska, miejski konserwator zabytków, odpowiada, że ostateczne decyzje już zapadły, ale jeśli nadal będą budzić one takie niezadowolenie, nie wyklucza konieczności oficjalnego uzasadnienia decyzji o wyborze koloru dworca.

W piątek obok fragmentu budynku dworca pomalowanego na próbę na "pomarańczowy" ugier przetestowano ugier wpadający w brąz. - Głównym kolorem będzie barwa testowana jako pierwsza. Brązowawe będą tylko detale budynku - tłumaczy Hawrylak-Brzezowska.

Zdaniem Przemysława Filara z Towarzystwa Upiększania Miasta Wrocławia to bardzo dobrze, że w mieście toczą się dyskusje mieszkańców na temat zmian w przestrzeni publicznej. - Ale ja ufam ekspertom i myślę, że wiedzą, co robią. Chcą odtworzyć pierwotny, historyczny kolor dworca - tłumaczy.

Dodaje, że ludziom początkowo nie podobał się kolor Hali Ludowej i Ratusza, a teraz wszyscy się przyzwyczaili i się nim zachwycają. - Nowe barwy tylko początkowo wydają się rażące - wyjaśnia.

Marek Zalewski nie planuje protestu w okolicach budynku dworca. - Na razie jest to protest wyłącznie internetowy. Może zrobimy happening. Ale jeśli nic się nie zmieni, zaniesiemy petycję miejskiemu konserwatorowi i plastykowi - zapowiada.

źródło:Gazeta Wrocławska

_________________
Stoi na stacji lokomotywa, pełna miedzi i stali...I przyszli żule i ją zaje.ali!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

snajper Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lis 2009

PostWysłany: 21-06-2011, 12:00    Odpowiedz z cytatem

Drodzy Wrocławianie, to jeśli ten kolor dworca ma być niby zbyt rzucający się w oczy to co powiedzieć o tym:

http://s4.postimage.org/2so1t0uec/Wr_Ny_011.jpg http://s4.postimage.org/2so543jdw/Wr_Ny_034.jpg
Foto: (C) Snajper 2010.

A to fotki z Waszego rynku. Wrocław w moim przekonaniu zawsze był takim właśnie kolorowym miastem. I nowy kolor dworca będzie jak ulał pasował do wyglądu waszego starego miasta. Ja jestem z Krakowa i mam u siebie większe stare miasto niż Wy i więcej zabytków. Jednak Wrocław mi się bardziej podoba, między innymi dlatego że jest tak kororowo i efektownie, bo u mnie w Krakowie niestety konserwator zabytków maluje wszystko na buro i szaro.

_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 13 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 11, 12, 13  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl