Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Kierunek studiów
Autor Wiadomość

k7s5a2 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Mar 2012

PostWysłany: 10-03-2012, 14:57    Odpowiedz z cytatem

Witam!
Jako, że kończę właśnie studia na kierunku "logistyka" mam do szanownego grona pytanie.
Czy istnieją jakiekolwiek szanse na pracę w kolejnictwie po ukończeniu wyżej wymienionych studiów.
Z ofert jakie przeglądałem wynika iż istnieje zapotrzebowanie na pracowników technicznych, natomiast na "ekonomistów i zarządzających" nie ma praktycznie wcale.
W jakiej dziedzinie kolejnictwa można pracować po ukończeniu tego typu i czy istnieje jakakolwiek szansa na podjęcie pracy w tej branży bez rodziny, która ma znajomości na stanowiskach kierowniczych?
Nie ukrywam, że interesuje mnie to z powodu tzw. "rodzinnych tradycji" ale jednocześnie przeraża mnie tzw. beton.
Pozdrawiam Smile
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Sunny Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 30 Kwi 2007
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 02-09-2012, 22:07    Odpowiedz z cytatem

Na roku jest 70-80 osób. Spora część się na tych studiach męczy. Nie każdy nadaje się do studiowania. Tym ludziom ktoś wmówił, że "bez studiów" nie będą mieli pracy. Nie mieli pomysłu na siebie, nie mieli motywacji, żeby przysiąść nad matematyką i wybierają kierunek, który się modnie nazywa. I męczą się okrutnie. A ja z nimi.

Więcej:
http://wyborcza.pl/1,126764,12391237,Studia_to_rodzaj_szwedzkiego_stolu__Niektorzy_nie.html

_________________
"Kobiety kochają zwyciężonych, ale zdradzają ich ze zwycięzcami." - T. Williams
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 05-09-2012, 11:13    Odpowiedz z cytatem

Młodzież już nie chce studiować

Okazuje się, że coraz częściej młodzi Polacy wybierają szkoły zawodowe i technika. Rezygnują ze studiów, stawiając na naukę zawodu.

Do szkół średnich oraz uczelni wyższych dociera już niż demograficzny. Choć najpopularniejsze kierunki studiów wciąż przeżywają oblężenie, okazuje się, że w ogólnym rozrachunku coraz mniej młodych Polaków decyduje się na naukę w liceum lub studia.

Dużą popularność zyskują szkoły zawodowe i technika.

Więcej:
http://niezalezna.pl/32552-mlodziez-juz-nie-chce-studiowac

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Lukas0024 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Wrz 2012

PostWysłany: 18-09-2012, 13:59    Odpowiedz z cytatem

Jeżeli ktoś jest zainteresowany studiowaniem kierunków kolejowych i podjęciem po ich skończeniu pracy to polecam Politechnikę Radomską:
kierunek Transport specjalność sterowanie ruchem kolejowym

Uczelnia ma podpisane umowy m. in. z:
- Z.A. Kombud (Radom) który wyposażył jedno z labolatorium, w tym roku ma zostać przekazany sprzęt do drugiego labolatorium do badania samoczynnej sygnalizacji przejazdowej, możliwość podjęcia pracy w zakładzie (na dzień dobry ok. 3000zł brutto)
- Bombardier Transportation (Katowice) firma wybudowała labolatorium w którym znajdują się jedne z najnowszych komputerowych urządzeń SRK, możliwość stażu w Sztokholmie (Szwecja) lub w Katowicach
- Scheidt & Bachmann- firma prawdopodobnie w tym albo następnym roku wybuduje labolatorium, możliwość stażu w firmie
- inną alternatywą pracy jest PKP PLK
Szanse na podjęcie pracy są duże, firmy biją się o każdego konkretnego inżyniera SRK z racji tego iż kierunek kończy ok. 8-10 osób rocznie ... ludzi jest mało, a osóbi do pracy na kolei brakuje ...
Mam nadzieje że te informacje komuś pomogą w wyborze uczelni ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

zagiel89 Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 18 Lis 2012

PostWysłany: 18-11-2012, 17:23   Studia magisterskie Odpowiedz z cytatem

Witam serdecznie!
To mój debiut na forum INFOKOLEJ, więc proszę szanowne grono o wyrozumiałość.

Zainteresował mnie temat studiów o tematyce kolejowej. Mam na uwadze studia II stopnia (magisterskie), gdyż studia I stopnia inżynierskie ukończyłem w tym roku na Wydziale Transportu PW - specjalność Logistyka Transportu Kolejowego. Chciałbym kontynuować studia w temacie. Podążając za ambicją jestem teraz na etapie przygotowywania się do studiów pod względem językowym w Niemczech na Technische Universitaet Dresden, jednak w między czasie wystąpiły u mnie pewne wątpliwości, czy rzeczywiście dam radę studiować w języku niemieckim. W kręgu moich zainteresowań pozostają więc studia magisterskie w Polsce. Chciałbym zapytać się szanowne grono absolwentów/studentów kolejarzy, jakie kierunki studiów magisterskich w Polsce (najlepiej w Warszawie) powiązanych z kolejnictwem polecacie? Przyznam, że chętnie kontynuowałbym studia na PW, jednak od jakiegoś czasu specjalności kolejowych nie ma w ramach studiów magisterskich, ew. indywidualny tok nauczania (nie wiem, czym to się je). Może posiadacie jakieś informacje na temat powiązanych kierunków z kolejnictwem? Może jakaś logistyka, zarządzanie w tym zakresie. Słyszałem, że na SGH mają coś takiego.

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi i rady Wink
Pozdrawiam
Olek
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Jarul Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Maj 2010
Skąd: Wrocław Główny

PostWysłany: 18-11-2012, 20:27    Odpowiedz z cytatem

Witaj!

Z tego co pamiętam, gdy sam wybierałem się na studia, czytałem o kierunku Transport Szynowy na Politechnice Poznańskiej. Nigdy nie rozważałem tych studiów (matma), ale jak dajesz sobie radę i lubisz kolej, to coś dla Ciebie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kolejfan Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Kwi 2011

PostWysłany: 19-11-2012, 00:28    Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o Politechnikę Poznańską, to jest taka specjalność: drogi kolejowe na kierunku budownictwo.

Raczej bez problemu można się dostać, gdyż grupa kolejowa kończąca teraz I stopień studiów jest mało liczna (studia na budownictwie na polibudzie poznańskiej nie należą do łatwych. Sporo osób spada rok niżej, albo rezygnuje. W końcu Polibuda Poznańska przoduje w Polsce jeśli chodzi o informatykę i budownictwo właśnie).

Żeby jednak sie dostać, trzeba odbyć proces rekrutacji, oraz rozmowę kwalifikacyjną (no i posiadać tytuł inżyniera). Nie wiem jak na innych uczelniach, ale tutaj jest tak, ze przez pierwsze semestry jest wykładane budownictwo ogólne. Tak więc na I semestrze II stopnia większość przedmiotów będzie ogólnych (matma, teoria sprężystości, fundamentowanie, metody komputerowe, betony, stale itd ). Na I stopniu podział na specjalności był dopiero na V semestrze.

Na I stopniu kolejki miały sporo przedmiotów wspólnych z drogami. Właściwie to opłacało sie iśc bardziej na koleje, bo na nich można było sie nauczyć i o mostach, i o drogach.

Moja rada jest taka: na uczelni jest fajnie, tyle, że trzeba być upartym i poświęcić sporo czasu na projekty i egzaminy, oraz zaliczenia (nerwów też).

Pozdrawiam.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

malyniak Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Sty 2012

PostWysłany: 19-11-2012, 18:01   Re: Studia magisterskie Odpowiedz z cytatem

zagiel89 napisał/a:
Zainteresował mnie temat studiów o tematyce kolejowej. Mam na uwadze studia II stopnia (magisterskie), gdyż studia I stopnia inżynierskie ukończyłem w tym roku na Wydziale Transportu PW - specjalność Logistyka Transportu Kolejowego. Chciałbym kontynuować studia w temacie.


Tak się składa, że też skończyłem (a właściwie kończę - za kilka tygodni obrona mgr Wink ) tę specjalizację, z tym że na II stopniu miałem właśnie indywidualny tok studiów. Działa to tak, że z przedmiotów stricte kolejowych (których na drugim stopniu jest całe 3) nie mieliśmy normalnych zajęć, tylko kilka krótkich spotkań, a dużo musieliśmy robić w domu. W zasadzie nic się w ten sposób nie nauczyliśmy i z perspektywy czasu nie zdecydowałbym się na kontynuowanie studiów na II stopniu na WT PW. Zresztą właśnie po Iszym stopniu myślałem o zmianie kierunku, ale mnie najbardziej interesuje infrastruktura, a wtedy akurat nie było specjalności kolejowej na Budownictwie (Inżynierii Lądowej) na PW. Teraz już taka specjalność z powrotem jest i podobno mają nawet nawiązaną jakąś współpracę z PLKą, więc jeżeli Ciebie też interesuje infrastruktura, to myślę że w Warszawie jest to najlepsza opcja. Na uczelniach "nietechnicznych" nie ma żadnych specjalności poświęconych kolei.

Jeżeli natomiast bardziej interesuje Cię eksploatacja, przewozy itd., to studia za granicą są bardzo dobrym pomysłem, bo zwłaszcza w tej dziedzinie kolei, polska nauka jest 100 lat za murzynami (jeszcze bardziej niż sama kolej). Jakimś pomysłem jest też wyjazd na Erasmusa na 2 spośród 3 semestrów studiów magisterskich, zawsze dodatkowo wpadnie Ci te parę Euro stypendium (o ile go nie zlikwidują z powodu kryzysu). Z tym że kiedy ja się tym interesowałem, to był taki ból, że nie było podpisanej umowy z żadną sensowną uczelnią zagraniczną, która by miała kolejowe specjalności (była sama logystyka i jakieś lotnictwo), chyba że właśnie w Niemczech - ja się Niemcami nie interesowałem, bo po niemiecku nie znam ani słowa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 22-04-2013, 17:07    Odpowiedz z cytatem

Kogo będą szukać pracodawcy?

Dyplom uczelni technicznej to spore ułatwienie na rynku pracy. Pracodawcy po prostu potrzebują takich absolwentów. Czy ten trend utrzyma się w przyszłości i jakich specjalistów będą szukać firmy?

- Dziś dyplom inżyniera i praktyka zawodowa to gwarancja pracy - przyznaje Piotr Dziedzic z firmy doradztwa personalnego Page Personel zajmującej się rekrutacją między innymi inżynierów. Sytuacja absolwentów nie zmienia się od lat. Bo cechą charakterystyczną polskiego szkolnictwa wyższego jest nadwyżka humanistów i niedobór absolwentów uczelni technicznych. Efekt jest taki, że ci pierwsi mają spore problemy ze znalezieniem swojego miejsca na rynku pracy, a o tych drugich pracodawcy nierzadko zabiegają sami. Na przykład w 2010 roku kierunki ścisłe: informatykę, architekturę i budownictwo, inżynierię czy produkcję ukończyło ledwie 12 procent studentów. Za to dyplom kierunków związanych z administracją, pedagogiką, ekonomią, naukami humanistycznymi i społecznymi odebrało aż 64 procent studentów.

Czytaj dalej...

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

przem12445315 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Lut 2014

PostWysłany: 01-09-2014, 18:40    Odpowiedz z cytatem

na jakie można iść studia by po zdobyciu dyplomu pracować na kolei?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 01-09-2014, 21:41    Odpowiedz z cytatem

przem12445315, a co byś chciał na kolei robić?

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

przem12445315 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Lut 2014

PostWysłany: 01-09-2014, 22:05    Odpowiedz z cytatem

No właśnie w tym problem że nie dokońca wiem co bym chciał robić (staram się iść na maszynstę ale coś czuje że z tego nic nie będzie) a byś mógł mi wymienić kilka kierunków?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Droznik Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Gru 2008
Skąd: Koszałkowo

PostWysłany: 02-09-2014, 10:04    Odpowiedz z cytatem

Każde studia dają pracę na kolei, wystarczy potem tylko załapać się do pracy.
Najlepsze są jak zawsze kierunki związane z transportem kolejowych oraz elektrotechnika bądź energetyka. Odradzam filologie, socjologie i politologię. Ogólnie absolwenci uniwerków mają mniejsze szanse na dostanie się na kolej niż absolwenci politechnik Smile

_________________
Ja też nie jechałem pociągiem z Warszawy do Łodzi przez Skierniewice, zawsze jechałem przez Radom.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

nowy1990 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Wrz 2014
Skąd: Radom

PostWysłany: 28-09-2014, 16:15    Odpowiedz z cytatem

Ja skończyłem Inżynierke z SRK sterowanie ruchem kolejowym bez problemu dostałem się do pracy w PLK jako elektromonter ds. automatyki uważam że to jest dobry kierunek i że kolej musi się rozwijać a po takich studiach jest łatwiej o prace niestety zarobki nie zbyt duże zapisuje się na zaoczne z elektrotechniki specjalizacje coś z automatyką i i iformatyką albo z elektroenergetyką przemysłową. W twoim przypadku jeśli interesuje cię kolej to najlepiej jakaś Inżynierka SRk
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

eumo Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Sie 2014

PostWysłany: 25-10-2014, 09:17   Kolejowe studia podyplomowe Odpowiedz z cytatem

Śląska Wyższa Szkoła Zarządzania organizuje studia podyplomowe Zintegrowany System Zarządzania Bezpieczeństwem w Transporcie Kolejowym.
Na razie jest za mało chętnych i rekrutacja została przedłużona do 21 listopada.
Może ktoś z Was chce podnieść swoje kwalifikacje w tym kierunku.

Informacja na temat studiów http://www.swsz.pl/crk/swsz-Oferta_CRK-12910253628611.html#zintegrowany
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 4 z 5 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl