Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 9, 10, 11  Następny
Egzamin na prawo jazdy

Za którym razem zdałeś egzamin na prawo jazdy?
1
35%
 35%  [ 37 ]
2
27%
 27%  [ 28 ]
3
15%
 15%  [ 16 ]
4
10%
 10%  [ 11 ]
5
5%
 5%  [ 6 ]
6
0%
 0%  [ 1 ]
7
0%
 0%  [ 1 ]
8
0%
 0%  [ 0 ]
9
2%
 2%  [ 3 ]
Głosowań: 103
Wszystkich głosów: 103

Autor Wiadomość

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 06-10-2012, 21:26    Odpowiedz z cytatem

pawcio1978 napisał/a:
Borys:
Skoro masz upr.instruktora to powiedz jak rozpatrzysz sytuacje:
- skrzyzowanie rownorzednie (4 wloty), z kazdej strony jada kierowcy z ta sama predkoscia i kazdy bedzie jechac prosto. Kto ma pierwszenstwo?
- z drogi osiedlowej wjezdzasz na parking i widzisz znak B42. Czy tak powinno byc?
- jedziesz ciezarowka o dmc do 3,5t i widzisz na drodze znak B26. Co robisz zgodnie z przepisami? Jesli honorujesz to czemu i dlaczego nie dot. ciezarowek o dmc pow.3,5t?


Odnośnie 1 pytania jak jadą prosto z 4 stron auta to pierwszeństwo ma najlżejszy pojazd. A jak jadą same maluchy np. no to już ktoś kogoś musi puścić. No chyba że jeden z pojazdów jest uprzywilejowany to wiadomo on jedzie pierwszy a potem jest zgodnie z regułą prawej ręki.

Odnośnie 2 może tak być. Przecież znak B42 odwołuje tylko znaki zakazu, nie dotyczy innych rodzajów znaków(nakazu, ostrzegawcze, informacyjne).

Odnośnie 3 B26 znak to jest zakaz wyprzedzania samochodów osobowych przez samochody ciężarowe. Do 3,5t nie jest to samochód ciężarowy i wolno wyprzedzać nim inne samochody. Bo kategoria B jest do 3,5 tony.

Dziwię się że masz prawko a Ty tego nie wiesz.

Po za tym mnie nie jara gadanie że ktoś ma prawko za 1 zamachem i uważa siebie za kozaka a w innym mieście nie potrafi się połapać o co chodzi, ani nie widzi znaków.

Po za tym to że robię prawko w Tychach to nie oznacza że ja się nie łapię w innych miastach. Bo tak się składa że całą południową Polskę praktycznie przejechałem różnymi środkami lokomocji, na rowerach, własnych nogach i pociągami i wiele rzeczy widziałem. I to nie chodzi o to czy kierowca przejedzie 3000km czy 30000km. Tylko czy umie czytać np. znaki poziome. Większość ludzi oblewa bo nie widzi znaków. I wtedy żadna znajomość miasta nie pomoże jak się nie widzi znaków taka prawda. Jeździłem bo terenie którego nie znam(i wcale to nie było zadupie tylko duże miasto Katowice)i nigdy nie miałem problemów żeby się połapać o co chodzi, więc daruj sobie uwagi że nie potrafię jeździć w innym mieście. Bo statystycznie owszem masz rację ale ja się na tą statystykę nie łapię. Jak masz wąty i pytania odnośnie kategorii B to mogę Ci na priv odpowiedzieć.

A co do placu manewrowego to powinna być tam krzywa nawierzchnia, piasek, śnieg, deszcz, liście i wszystko to co jest w normalnym ruchu drogowym bo tak jak mówiłem sytuacja taka jaka jest przy cofaniu na łuku na placu ma miejsce na 1% dróg w Polsce góra. I to jest maksymalnie, wszędzie albo jest zła nawierzchnia(i zupełnie inaczej się wtedy cofa)albo są inne przeszkody. Dlatego uważam że plac nie sprawdza wiedzy.

Tak samo jak bzdurą jest gadanie że dobry kierowca to taki co przejedzie 30 lat w różnych warunkach. Jeden potrzebuje 30 lat, inny 20 inny 10 a inny przejedzie 50 lat i dalej się nie nauczy. Taka prawda, statystyki kłamią wszystko zależy od konkretnego człowieka, trzeba po prostu czuć się pewnie za kółkiem i nie uważać że się jest niezniszczalnym i że się jedzie idealnie - bo nawet instruktorzy i egzaminatorzy powodują wypadki i to nie zawsze z własnej winy także nigdy nie ma się pewności na 100% że się coś po drodze nie wydarzy.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

pawcio1978 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Wrz 2012

PostWysłany: 06-10-2012, 23:06    Odpowiedz z cytatem

Tomasz:
- do 3,5t masz ciezarowkl - Wydzial Komunikacji rejestruje auta dostawcze jako samochody ciezarowe; konstrukcyjnie sa przystosowane do przewozu towarow/ciezarow.
- na drodze rownorzednej stosuje sie TYLKO regule prawej reki; wyjatek to pojazd uprzywilejowany z wlaczonymi sygnalami,
- akurat o tej drodze osiedlowej o ktorej pisze to B42 niczego nie odwoluje.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 26-10-2012, 19:17    Odpowiedz z cytatem

Pawcio - bzdury piszesz. Mi chodzi o sytuację jeśli na skrzyżowaniu ze znakiem A5 jadą ze wszystkich stron 3 cieżarówki i jeden maluch to kto pojedzie pierwszy? Maluch, zapytaj się w wydziale ruchu drogowego to Ci tak powiedzą albo jakiegoś dobrego instruktora lub na egzaminie państwowym, po uzyskaniu prawomocnego wyniku pozytywnego z egzaminu. Very Happy Very Happy Very Happy

Wiadomo co w przypadku pojazdu uprzywilejowanego(ale zaznaczam że nie jest to radiowóz bez sygnałów o zmiennym tonie i kogutach migających na niebiesko)

Cytat:

Znak B-42 "koniec zakazów" oznacza odwołanie zakazów wyrażonych znakami: B-23, B-25, B-26, B-29 i B-33.

Jeżeli zakaz wyrażony przez znaki B-25, B-26, B-29, B-33, B-35, B-36, B-37 i B-38 nie jest uprzednio odwołany znakiem oznaczającym koniec zakazu, to obowiązuje on do najbliższego skrzyżowania; nie dotyczy to skrzyżowania na drodze dwujezdniowej, na którym wlot drogi poprzecznej znajduje się tylko z lewej strony i nie ma połączenia z prawą jezdnią.


Tu masz wszystko czytelnie napisane. Źródło :

http://prawojazdy.dlastudenta.pl/artykul/B_42_koniec_zakazow,41063.html Nie chce mi się szukać dowodu w stosownych kodeksach ale jest dokładnie tak samo. Jeśli się nie zgadzasz z moim postem, udowodnij na podstawie stosownych kodeksów że nie mam racji i sprostuję mój post. Czekam na odpowiedź - brak odpowiedzi oznacza zgodę i przyznanie mi racji - wchodzisz w to?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Dudzio Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Paź 2010
Skąd: Kobyłka

PostWysłany: 26-10-2012, 19:56    Odpowiedz z cytatem

A wiecie już, że od 2014 egzamin z prawa jazdy ma być ujednolicony w całej Uni Europejskiej? Największe zmiany dotyczyć będą:
*30% pytań na egzamin teoretyczny ma pochodzić od odpowiedniej instytucji Unijnej i ma dotyczyć przepisów drogowych wszystkich krajów członkowskich
*egzamin praktyczny ma być 5-poziomowy

Chyba będę musiał wziąć się za siebie i zdobyć ten dokument czym prędzej Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 26-10-2012, 20:28    Odpowiedz z cytatem

Dudzio jestem przekonany że spokojnie możesz to zrobić tylko z jednego powodu - uniknięcia podwyżki kolejnej podwyżki Vat-u.

Uważam że zmiany egzaminów wyjdą tylko na lepsze. Obecnie teoria to jest jakiś nonsens, ludzie uczą się na pamięć a ona jest bardzo prosta dla człowieka który dużo się przemieszcza nieważne czym i gdzie ważne że to robi a nie czyta głupie media. A w Krakowie nagminnie widać jak ludzie jeżdżą nie widzą gdzie są znaki od P1 do P25 wraz z P7-a P7-b, P8-a, P8-b, P8-c.

W Chrzanowie, Trzebini, Libiążu, Chełmku, całym pow. Oświęcimskim i woj. Śląskim ludzie nagminnie łamią art 178a KK § 1. § 2. Szczególnie na bocznych nieoświetlonych uliczkach, odradzam pojawianie się tam z tych paragrafów.

Teraz nie będzie zmiłuj i zdają tylko najlepsi doświadczeni kierowcy. I bardzo dobrze za dużo krzyży mamy na drogach które powinny być w kościołach i na cmentarzach(ludzi którzy umarli śmiercią naturalną)i kapliczkach przydrożnych.

Po co Państwo i Straż Pożarna ma generować niepotrzebne koszty żeby ratować ofiary niepotrzebnych wypadków i kolizji? A na usuwanie gniazd os osobom starszym nie ma kasy?

pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Pawel_15 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Pokuć

PostWysłany: 26-10-2012, 21:00    Odpowiedz z cytatem

Tutaj by się przydała rewolucja, po której baby (przypominam że baba to nie tylko płeć ale także stan ducha!) będą eliminowane z ulic, zaś całość będzie mniej stresowa. Obecnie wsiadając do auta egzaminacyjnego już można dostać obstrukcji bo trzeba wyczuć auto etc, a w tym momencie już zdąży dwa razy zdechnąć silnik. Powinno się zdawać w tym samym aucie w którym się robiło praktyki, albo dowolnym innym, nawet szrotem, jeżeli ktoś ma zamiar popylać maluchem czy innym cudem. Zlikwidowałbym rękaw bo to zło jest. Zamiast tego parkowanie na normalnym parkingu, wjazd przodem i tyłem. Pagórek też bym skasował na rzecz naturalnego podjazdu na światłach czy inna taka sytuacja. Zmniejszyłbym restrykcyjność egzaminu. Jak mi zdechnie to trudno, każdemu się zdarzy. Najlepiej to by było jakby delikwent wsiadał do auta i bez gadania pokazałby co umie, na dowolnej trasie, tak aby zrealizować punkty jakie ma egzaminator na kartce. Postawić na skuteczność, prewencję, a nie na durne przepisy które nijak mają się do życia rzeczywistego. Jeżeli w danym miejscu wszyscy jadą tak a nie inaczej to niech delikwent jedzie tak samo bo jadąc zgodnie z przepisami ktoś mu może przycupić w d.. i egzamin niezaliczony.

_________________
Pokuccy kopciarze - łączcie się !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 26-10-2012, 21:26    Odpowiedz z cytatem

Paweł_15 Pagórek na placu to jest fikcja, tam normalnie można ruszyć bez ręcznego(testowane), albo z nożnego.

Zgadzam się z Tobą, trzeba dać śnieżarki na place manewrowe, sypać syfem na placu, zrobić dziury(wzór dziur można by prawnie opracować)i niech delikwent uczy się jeździć na nierównej nawierzchni. Wymiary można zawetować odpowiednią ustawą, całość opieczętować i wrzucić do Rozporządzenia Ministra Transportu : )

Dokładnie, gasnąć niech gaśnie wiele razy , możemy się umówić że dodatkowa opłata w wysokości 10 zł za każde zgaszenie auta powyżej 2 razy będzie lepszym rozwiązaniem. WORDY i MORDY będą miały kasę na naprawy, bo skoro tyle ludzi oblewa to myślę że nie zaszkodzi im dodatkowy zastrzyk gotówki, ludzie będą się mniej stresowali, a skoro mają kasę na egzamin to na 10zł dodatkowego słusznego haraczu myślę że też będą mieli : )

Nie robić czegoś takiego typu fora internetowe gdzie można wyczytać gdzie rzekomo jeżdżą na egzaminach, art 266 KK $ 1 i $ 3.

Niech Wordy i Mordy robią obiegi jak kolej, tu przyjedzie tu odjedzie, żeby na pusto nie jeździło auto niech to będzie tajemnica służbowa Panów z MORD i WORD chroniona prawnie(art powyższe)i niech jeżdżą po za miasto, a w Krakowie egzaminy robić w (6) i w (7) za wyjątkiem niedzielnych wieczorów i tak samo w każdym mieście gdzie nagminnie zdarzają się korki(ART 266 nie przewiduje kary za antyreklamę Krakowa, każdy może sobie pojechać do Krakowa i na własne oczy zobaczyć jak to wygląda).

Proponowałbym zwolnić WORDY i MORDY z akcyzy za paliwo, a karać dodatkowo dwukrotnością akcyzy za paliwo piratów drogowych. Koszty egzaminów by się drastycznie zmniejszyły, a piraci dostali by po kieszeniach i nauczyli by się jeździć, a jak ktoś ma dochody po za jakąś znacznie znaczącą kwotę przekraczającą ustawowy limit(nie mam badań kosztów zarobków statystycznych Polaków także nie umiem podać konkretnej kwoty)dożywotnio odebrać prawo jazdy, a jak pojedzie bez prawka, to wsadzić go dożywotnio do więzienia bo koszty utrzymywania takiegó delikwenta są mniejsze łatwiej je obliczyć i przewidzieć niż koszty ofiar wypadków drogowych, interwencji stosownych Służb, które zamiast ratować wariatów życiowych powinny ratować ofiary systemu, w którym żyją i na który płacą uczciwie podatki(a nie pracują na czarno)(a Służby nie mogą pomóc, bo takie jest prawo i brakuje kasy na potrzebne rzeczy, a kasa jest tylko trzeba dobrze poszukać). Dorobić dodatkową ochronę politykom którzy zalegalizują takie(lub lepsze prawo)ze względu na obawę matactwa wariatów drogowych. Z miłą chęcią mogą wtedy mi podwyższyć podatki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Borys_q Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Gru 2011

PostWysłany: 28-10-2012, 10:25    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Odnośnie 1 pytania jak jadą prosto z 4 stron auta to pierwszeństwo ma najlżejszy pojazd. A jak jadą same maluchy np. no to już ktoś kogoś musi puścić. No chyba że jeden z pojazdów jest uprzywilejowany to wiadomo on jedzie pierwszy a potem jest zgodnie z regułą prawej ręki.


Odnośnie 3 B26 znak to jest zakaz wyprzedzania samochodów osobowych przez samochody ciężarowe. Do 3,5t nie jest to samochód ciężarowy i wolno wyprzedzać nim inne samochody. Bo kategoria B jest do 3,5 tony.


1) Bzdura, nic o lżejszym ani bardziej różowym niema, ktoś musi się zrzec swojego pierwszeństwa.

3) Bzdura, ciężarowy to ciężarowy bez względu na masę. Przeczytajcie definicje znaku to wszystko będzie jasne nie jakieś bajki piszecie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawcio1978 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Wrz 2012

PostWysłany: 18-11-2012, 22:38    Odpowiedz z cytatem

Tomasz: jechalem E75 w strone Trojmiasta. W pewnym momencie SZOK. Mapa i znaki pokazuja, ze droge przecinaja tory kolejowe. A torow i trakcji BRAK.
Inna sytuacja. Mieszkam na osiedlu. Przy wjezdzie na droge osiedlowa brak znaku D40 lub Strefy Ruchu. A wjezdzajac z drogi osiedlowej na jeden parkingow stoi znak B42.


Borys-q: Auta dostawcze (np. Mercedes Sprinter, itp) sa rejestrowane jako samochod ciezarowy. I nie zgodze sie z Kodeksem Drogowym. Jesli dostawczakiem pojade z predkoscia 120-165km/h to czemu mam stosowac sie do znaku B26!? Ten znak powinien dotyczyc ciezarowek o DMC pow. 3,5t.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 18-11-2012, 23:10    Odpowiedz z cytatem

Nigdy nie należy ufać na 100% znakom, mapom, GPS-om, wujkowi Google-owi, ani własnej intuicji. Trzeba zachować zdrowy rozsądek i umieć korzystać z każdego dobrodziejstwa współczesnej cywilizacji po trochu.

Ja też znam takie miejsca w Małopolsce że na żadnej mapie nie ma tej miejscowości i ludzie jakoś żyją. Natomiast śmieszy mnie sytuacja - 23 dwie emerytki jadą osobowym po ciemku zatrzymują się i pytają jak na Oświęcim pojechać a 100m wczęśniej piękny znak zielony taki kierunkowskaz i pisze jak byk Oświęcim. A niech ktoś kurde na nie napadnie.

No albo w okolicach Kryspinowa - raz jadę 780 na rowerze to mnie studenci na środku skrzyżowania chcą zatrzymać i pytają się o drogę do Kryspinowa. No ja się nie zatrzymałem dlatego że 3 tiry z przodu i za mną jadą i spowodowałbym kolizję, no a 100m dalej tabliczka z napisem: "Kryspinów". Ludziom się nawet nie chcę pójść 100m kawałek dalej i samemu poszukać tylko prowokują do wypadków!

Kurcze ja jak gadam z ludźmi to wyraźnie daję do zrozumienia np. w pociągu że nie mam złych zamiarów i że po prostu nie mam z kim gadać jak się pytam o godzinę czy drogę, no ale przeważnie gadam na inne tematy i sam próbuje szukać dróg kołowych i kolejowych i wszystko robię sam i nigdy się jeszcze nie zgubiłem w gąszczu tych absurdów komunikacyjnych. A ludzie dużo starsi ode mnie jak np. znajomi mojej ciotki z Libiąża pojechali z Krakowa przez Kalwarię Zebrzydowską autem do Libiąża bo baba kierowca nie czyta znaków na obwodnicy Krakowa i że trzeba w Skawinie(bo oni w Łagiewnikach mieszkają)skręcić na DK44 i do Zatoru a potem do Babic główną drogą i do Libiąża.

Albo np. pogadaj tu z chłopem ze wsi. To on powie tu w prawo, dwa razy w lewo, 3 razy w prawo i prosto i nawet tak pojadę i nie dojadę. A jak sobie sam poszukam(nie mam czegoś takiego jak GPS przy sobie i nie mam żadnych specjalistycznych sprzętów)i zawsze docierałem do celu nawet w terenie którego nigdy nie widziałem. I nie uważam siebie za jakiegoś profesora z dziedziny orientacji w terenie - to świadczy o tym jak ludzie już przestali myśleć w tym kraju.

A co do Trójmiasta wcale nie wątpię że takie sytuacje mogą mieć miejsce - nie od dziś wiadomo że nawet urzędnicy remontując kanalizację w wielu miastach Polski gubią papiery a potem są takie przypadki że robiąc kanalizację przetną kabel telekomunikacyjny i 25 tyś ludzi nieraz nie ma telefonu stacjonarnego Very Happy. Mnie tylko dziwi że ludzie czekają na manne z nieba a wystarczy czasem minimum zdrowego rozsądku.

Albo baba się wkurza na przystanku autobusowym że busy w nią chlapią i za cholerę nie przejdzie 5 m dalej tak żeby nie chlapały tylko musi tam stać bo musi bo ona nie ustąpi komuś tylko czeka aż ktoś jej ustąpi - droga 780 Kaszów, notorycznie np jedzie sznur samochodów i nie puści staruszki żeby przeszła na drugą stronę jezdni więc jest to problem obustronny i kierowcy i piesi robią co chcą.


PS: A co do znajomości w pociągu to ludzie wyraźnie zaobserwowałem koło Krakowa że jak się do nich uśmiechasz to oni to czują i chcą gadać ale nie potrafią zrobić pierwszego kroku. Nie żebym gadał z każdą osobą na prawo na lewo - są ludzie którym bym nigdy nie zaufał. Ale na Boga ludzie nieraz tak się prowokują a potem płacz na Policję że dali się złodziejowi sprowokować. A do absurdów drogowych i tych dróg zawsze jak gdzieś jadę to na googlach analizuję dokładnie wszystkie boczne miejscowości wzdłuż głównej trasy kołowej. Notorycznie ludzie się mnie pytają jak dojechać, wkurza mnie to czasami - chcę sobie sam pojeździć po lasach a tu albo laski idą albo dziadki normalnie i się o drogę pytają Very Happy A ludzie są tacy nieostrożni i naprawdę ani się trochę nie pomyśli zanim coś zrobi bo potem może być za późno. Nawet kurde dresy się mnie o drogę pytają i naprawdę normalni ludzie to są tylko jak się ma do nich rozczeniową postawę tzn. wszystko w nich mnie przeszkadza to oni wtedy zaatakują. Taka prawda, ja tak miałem we własnym życiu.

No 28 listopada mam egzamin w Tychach będzie znowu akcja w poczekalni, tłumy zestresowanych ludzi Very Happy Ja oczywiście muzyczka, cocacola, obwarzanek przygotowany i pomyśleć o dziewczynach przed egzaminem Very Happy Ja sobie tak spaściłem piewsze podejście - za dużo czytałem wyssanych z palca w internecie informacji o betonach które tylko niby czyhają żeby mnie zjeść na egzaminie Very Happy A mam wrażenie że ten egzaminator praktyczny się mnie bał bardziej niż ja jego Very Happy No ale jest tak taki jeden z teorii to taki wredny i niekulturalny, nawet "do widzenia" nie chciało mu się powiedzieć a o dziwo teorię zdałem u niego na 100% od kopa Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

buuuuum Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Gru 2009
Skąd: Ełk

PostWysłany: 19-11-2012, 17:59    Odpowiedz z cytatem

Eeee... B,C teraz autobus. Teoretycznie człowiek nie powinien się stresować w takim wypadku, a jednak za tydzień zapewne okaże się inaczej Śmiech Choćbym bardzo tego nie chciał.
170 zł w plecy bez testów na drodze nie leży.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Borys_q Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Gru 2011

PostWysłany: 19-11-2012, 19:12    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
esli dostawczakiem pojade z predkoscia 120-165km/h to czemu mam stosowac sie do znaku B26!? Ten znak powinien dotyczyc ciezarowek o DMC pow. 3,5t.


I dotyczy, tylko nie wynika to z żadnej filozofii tylko z DEFINICJI tego znaku zapisanej w rozporządzeniu które polecam jako lekturę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 19-11-2012, 20:31    Odpowiedz z cytatem

buuuuum lepiej się postresować i zdać za 100-tnym razem i porządnie a nie za 1-wszym i potem wpaść na drzewo. Życzę wszystkim jak najlepiej ale bądźmy realistami - bardzo dużo jest kierowców i rowerzystów którym powinno się odebrać prawko np. za kurzą ślepotę, która jest ukryta w trakcie badań(w ogóle badania lekarskie na kat B to jest fikcja). Dużo ludzi jest tak nerwowych że również nie powinni kierować autami. A kluczem do sukcesu jest właśnie panować nad emocjami.

Znam przypadki że nie mogli za cholerę zdać prawka bo rodzina za bardzo przyciskała i argument ekonomiczny - bo musi być jak najtaniej. Chyba ludzie biorąc się za prawko mają świadomość że te jazdy i egzaminy jednak dużo kasy kosztują, a życie ludzkie jest bezcenne?

[ Dodano: 01-12-2012, 15:05 ]
Ja oblałem drugi raz "hamowanie do zatrzymania w miejscu do tego wyznaczonym". Gość stwierdził że to pierwszy taki przypadek w Tychach Very Happy

Ciekawe rejestracje aut:

ERA - Radomsko - w Radomsku rozpocznie się nowa era w Twoim życiu ciekawe miasto do zaliczenia.
OK - Kędzierzyn Koźle - jest tu niebezpiecznie ale jak pokochasz miejscowych będzie w Twoim życiu OK tzn. SUPER - będziesz tam miał najlepszych przyjaciół.
ONA - Namysłów - w tej miejscowości jedź do pustelni lub zatrzymaj się i pomyśl czy ONA jest Ci przeznaczona.
PKL - Koło - PKL Polskie Koleje Linowe? Co to ma wspólnego z kołem?
PKS - Kościan - ktoś wie jakie PKS-y tam dojeżdżają? A Obra Kościan (PKS - Piłkarski Klub Sportowy)jak zwykle wygrywa mecz?
GKS - Kościerzyna - nie wiem co napisać.
GND - Nowy Dwór Gdański - masa w elektronice kolejne ciekawe miasto.
NOS - Ostróda - Wsadź tam swój NOS a zobaczysz co się stanie : )
NOE - Olecko - no nie, Biblia chyba kłamie albo ja jestem wariat? A może mieszka tam dużo ludzi chorych psychicznie i opętanych którzy mają dużo doświadczeń i dużo z tego wyciągają?
WOS - Ostrołęka - kojarzy mi się z gadającą gówniarzerią która wychodzi z gimnazjum i drze się na maniurę nauczycielkę od WOS-u - Wiedzy o społeczeństwie gdzie zamiast tej wiedzy jest przekazywana propaganda PO i PIS-u(niepotrzebne skreślić)
WP - Płock tam mieszkają prawdziwi patrioci - istne Wojsko Polskie. A może Wirtualna Polska będzie tam miała swoją siedzibę? No chyba że jesteśmy skazani na to że zawsze wszystko będzie w Warszawie - ciekawe miasto. Szkoda że bez kolei, ale może bez kolei będzie po kolei i wszystko tam się w życiu sklei.

EWE - Wieruszów - może tam poznam jakąś Ewelinę?

Proszę o usunięcie tego Spamu. Dziękuję.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 09-12-2012, 01:10    Odpowiedz z cytatem

Chcesz zasiąść za kółkiem? Teraz to nie takie proste

Już od 19 stycznia znacznie trudniej będzie zdać egzamin na prawo jazdy. Wejście w życie nowych przepisów spowodowało, że ośrodki ruchu drogowego przeżywają oblężenie.

Zdecydowana większość przyszłych kierowców chce zdawać egzamin na prawo jazdy na starych zasadach. Obawiają się, że wejście w życie nowych przepisów jeszcze bardziej utrudni im zdawanie.

Zmiany dotyczą przede wszystkim części teoretycznej egzaminu. By uzyskać prawo jazdy kategorii B, zamiast 18 pytań wylosowanych z puli 500, jak miało to miejsce dotychczas, egzaminowany będzie odpowiadał na 32 pytania z puli 3 tys. pytań. Przyszły kierowca, odpowiadając na pierwszych dwadzieścia pytań, będzie miał tylko 20 sekund na przeczytanie każdego z nich i 15 sekund na odpowiedź. Nie będzie także możliwości powrotu do poprzednich pytań ani ich poprawienia.

Według przedstawicieli ośrodków ruchu drogowego taka sytuacja ma symulować warunki normalnego ruchu drogowego, gdzie kierowca ma sekundy na podjęcie decyzji.

Kierowcy obawiając się utrudnień chcą jak najszybciej podejść do egzaminu jeszcze na starych zasadach. W wielu ośrodkach ruchu drogowego zapełniono już wszystkie wolne miejsca i chętni mogą się zapisywać już tylko na terminy, gdy obowiązywać będą nowe zasady.

źródło:
http://niezalezna.pl/35710-chcesz-zasiasc-za-kolkiem-teraz-nie-takie-proste

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Arek15 Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 12 Sty 2013

PostWysłany: 12-01-2013, 14:54    Odpowiedz z cytatem

Ja tam zdałem za pierwszym, ale stres był i byłem pewien, że nie zaliczę. Chociaż dobrze przygotowany byłem. Jazdy nauczyłem się w praniu. Wolno ale bezpiecznie i dojechałem. Teraz to nie problem, rzecz każdego indywidualnego człowieka.

_________________
Sandały Nessi
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 6 z 11 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 5, 6, 7 ... 9, 10, 11  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl