Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następny
Egzamin na prawo jazdy

Za którym razem zdałeś egzamin na prawo jazdy?
1
35%
 35%  [ 37 ]
2
27%
 27%  [ 28 ]
3
15%
 15%  [ 16 ]
4
10%
 10%  [ 11 ]
5
5%
 5%  [ 6 ]
6
0%
 0%  [ 1 ]
7
0%
 0%  [ 1 ]
8
0%
 0%  [ 0 ]
9
2%
 2%  [ 3 ]
Głosowań: 103
Wszystkich głosów: 103

Autor Wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 09-05-2014, 21:57    Odpowiedz z cytatem

Posłowie zdecydowali. Posiadacze prawa jazdy kat. B będą mogli jeździć motocyklami

Osoby posiadające co najmniej od trzech lat prawo jazdy kat. B będą mogły jeździć motocyklami lub skuterami, z automatyczną skrzynią biegów, o pojemności do 125 centymetrów sześciennych - zakłada uchwalona w piątek (9 maja) przez Sejm nowelizacja ustawy o kierujących pojazdami.

Więcej TUTAJ

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Pirex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lis 2005
Skąd: Kraków

PostWysłany: 01-11-2014, 15:25    Odpowiedz z cytatem


_________________
KOLEJ tak - PKP nie
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 16-11-2014, 17:33    Odpowiedz z cytatem

Rekordzista oblał 43 razy i miał ponad 70 lat. Czy ludzie w tym wieku powinni jeszcze starać się o prawo jazdy? Po ilu oblanych egzaminach mogą stwierdzić, ze kursant nie powinien zostać kierowcą? Czym się kierować wybierając szkołę nauki jazdy?


_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Minerva Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 11 Lut 2006
Skąd: Żary

PostWysłany: 20-02-2015, 02:38    Odpowiedz z cytatem

W ponad piętnastoletniej historii WORD w naszym kraju, przez ośrodki przewinęło się bardzo wiele osobliwości, zdarzyło się także bardzo wiele ciekawych lub zaskakujących sytuacji. Tym razem przedstawiamy najciekawsze zdarzenia z WORD Zielona Góra.

Najciekawsze historie zebrał dla nas egzaminator nadzorujący zielonogórskiego ośrodka Lech Szczygielski:

http://info-car.pl/infocar/artykuly/Legendy-WORD-Zielona-Gora.html

_________________
Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy
Ważnych jest kilka tych chwil na które czekamy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 21-02-2015, 21:17    Odpowiedz z cytatem

Egzamin teoretyczny na prawo jazdy. Pytania za trudne nawet dla ekspertów.

Prawie 3 tys. pytań w bazie, wszystkie utajnione. Nic dziwnego, że egzamin teoretyczny na prawo jazdy budzi wśród kursantów spore obawy. Okazuje się jednak, że niektóre pytania wywołują zdziwienie i oburzenie również wśród ekspertów w dziedzinie ruchu drogowego i wieloletnich kierowców. Te najbardziej absurdalne dotyczą np. rozmiarów tablicy rejestracyjnej czy drążka zmiany biegów. Specjalna komisja ma zbadać, czy pytania z egzaminu na prawo jazdy są za trudne.

Więcej TUTAJ

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Borys_q Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Gru 2011

PostWysłany: 21-02-2015, 22:24    Odpowiedz z cytatem

Najlepsza wymówka dla kogoś kto oblał teorie, bo nie umiał rozpracować pierwszeństwa na skrzyżowaniu. Pytania były debilne, pytali czy jeździec jest kierującym i jaki długi ma być lewarek zmian biegów.

_________________
Ignorancja znacznie częściej wywołuje uczucie pewności siebie niż wiedza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 21-02-2015, 22:43    Odpowiedz z cytatem

Borys_q, niektóre pytania rzeczywiście są głupie, no może nie same pytania co możliwe do wyboru odpowiedzi (dotyczy części specjalistycznej). Bardzo łatwo się pomylić, będąc dobrze przygotowanym. Ale kursanci też nie są bez winy, bo za szybko te testy rozwiązują, a więc mało myślą. Po co się spieszyć? Nikt nikogo nie pogania.

Niedawno zdałem za pierwszym razem egzamin teoretyczny na kat. D. Wykorzystałem cały czas, z sali egzaminacyjnej wyszedłem jako ostatni. Ludzie, którzy zdawali razem ze mną wychodzili po 10 minutach. Potem widziałem jak wszyscy ponownie robili wpłaty na egzamin teoretyczny, bo ten oblali i chyba tylko ja poszedłem od razu zapisać się na egzamin praktyczny.

Moja rada dla zdających to bardzo uważnie oglądać filmy, które składają się na niektóre pytania. Można nie zauważyć jakiegoś znaku i potem nie wiadomo kto ma pierwszeństwo na skrzyżowaniu. Na połowę pytań można prawidłowo odpowiedzieć nie znając nawet przepisów a kierując się wyłącznie logiką i zdrowym rozsądkiem. Niestety, logiczne myślenie nie jest mocną stroną współczesnego społeczeństwa, szczególnie młodego pokolenia, które jest ogłupiane ze wszystkich stron (szkoła, media). Z tego powodu nowe testy na prawo jazdy uchodzą za bardzo trudne.

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Borys_q Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Gru 2011

PostWysłany: 22-02-2015, 09:49    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Niestety, logiczne myślenie nie jest mocną stroną współczesnego społeczeństwa, szczególnie młodego pokolenia, które jest ogłupiane ze wszystkich stron (szkoła, media). Z tego powodu nowe testy na prawo jazdy uchodzą za bardzo trudne.

W tej kwestii się zgadzamy, jako były instruktor dołożył bym jeszcze obowiązkowe psychotesty na kategorie B.

Cytat:
Pytania za trudne nawet dla ekspertów.

Najwidoczniej cienkich ekspertów dobrali.

_________________
Ignorancja znacznie częściej wywołuje uczucie pewności siebie niż wiedza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 23-02-2015, 11:46    Odpowiedz z cytatem

Spuchnie baza pytań na prawo jazdy? Nowe zasady testów.

Rząd obiecuje, że upubliczni zadania z testów na prawo jazdy. Ale jednocześnie zostawił furtkę, przez którą liczba pytań będzie mogła rosnąć w nieskończoność – pisze poniedziałkowy "Dziennik Gazeta Prawna".

Więcej:
http://tvn24bis.pl/z-kraju,74/nowe-zasady-testow-na-prawo-jazdy,517771.html

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Borys_q Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Gru 2011

PostWysłany: 23-02-2015, 15:17    Odpowiedz z cytatem

Baza pytań nie powinna być jawna, do bazy powinni mieć wgląd egzaminatorzy, egzaminatorzy nadzorujący, oraz upoważniony pracownik z ramienia marszałka województwa, powinni mieć oni prawo usuwać pytania z bazy jeśli zostaną uznane za nieodpowiednie (jakaś procedura żeby nie robić tego jednoosobowo) oraz mieć prawo wglądu do pytań wylosowanych na egzaminie w przypadku rozpatrywania skargi.

_________________
Ignorancja znacznie częściej wywołuje uczucie pewności siebie niż wiedza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 24-02-2015, 00:23    Odpowiedz z cytatem

Borys_q, moim zdaniem pytania powinny być jawne, żeby kursanci mieli na czym ćwiczyć. Dostałem w OSK płytkę z ok. tysiącem pytań, przejrzałem wszystkie, zrobiłem kilkanaście testów, a na egzaminie i tak 3/4 pytań widziałem pierwszy raz i trzeba było używać mózgu. Pytania na starym egzaminie można było wykuć na pamięć i chyba wszyscy tak robili zaś testy rozwiązywali mechanicznie, jak wytresowane małpy nauczone pewnych zachowań. Teraz nie ma takiej możliwości, bo pytań w bazie jest zbyt dużo. Dodatkowa trudność to dynamiczne filmy zamiast statycznych obrazków, co wymaga większej koncentracji i myślenia. Stąd taka niska zdawalność.

Podobno 70 proc. społeczeństwa nie rozumie dziennika telewizyjnego. Nowy test na prawo jazdy wymaga używania mózgu oraz wrodzonej i nabytej inteligencji. Czy kogoś dziwi, że tylko jednostki zdają egzamin za pierwszym razem? Nie oszukujmy się, większość współczesnego społeczeństwa, zwłaszcza młodzież, to debile (wykładam w LO dla dorosłych i widzę "rów mariański" pomiędzy ogólną wiedzą i inteligencją młodzieży a osobami w wieku 35+). Skoro studenci dziennikarstwa, a więc ludzie z maturą, którzy w przyszłości mają kształtować opinię społeczną i opowiadać ludziom o świecie, nie potrafią wymienić największych krajów (niedawno w "Familiadzie" padły odpowiedzi: Korea Płn, Ameryka Płd, Anglia), albo twierdzą, że po rozpadzie ZSRR powstały Czechy i Polska to wniosek jest jeden: pełna kompromitacja polskiej edukacji.

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Borys_q Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Gru 2011

PostWysłany: 24-02-2015, 08:12    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Borys_q, moim zdaniem pytania powinny być jawne, żeby kursanci mieli na czym ćwiczyć.

Wymień mi jakiś inny egzamin państwowy z jawną publicznie dostępną kompletną bazą pytań? Może niech wszystkie egzaminy państwowe maja jawną bazę pytań, skoro uważasz że tak jet lepiej. Niech operują nas lekarze którzy wykuli się na pamięć 2000 pytań testowych.

_________________
Ignorancja znacznie częściej wywołuje uczucie pewności siebie niż wiedza.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 24-02-2015, 10:59    Odpowiedz z cytatem

Borys_q, kierowców by zabrakło gdyby zrealizować twój postulat. Wink

Skoro przy jawnych pytaniach średnio zaledwie 20 do 30 proc. zdających przechodzi pomyślnie przez test na prawo jazdy to przy niejawnych ile będzie zdawać?

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Borys_q Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Gru 2011

PostWysłany: 24-02-2015, 11:12    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Borys_q, kierowców by zabrakło gdyby zrealizować twój postulat.


I bardzo dobrze i tak są już korki na mieście, a tak na poważnie nie mówię o jakichś badaniach jak na pilota odrzutowca. Poziom badań powinien zagwarantować odrzucenie osób wyjątkowo niebezpiecznych z punktu widzenia psychomotoryki i inteligencji (na przykład osób nie będących w stanie zrozumieć poleceń osoby badającej).

Cytat:
Skoro przy jawnych pytaniach średnio zaledwie 20 do 30 proc. zdających przechodzi pomyślnie przez test na prawo jazdy to przy niejawnych ile będzie zdawać?


Aktualnie są niejawne i ludzie zdają nawet za pierwszym razem nie wiem w czym masz problem?

Cytat:
albo twierdzą, że po rozpadzie ZSRR powstały Czechy i Polska


Z tymi Czechami to akurat nie jest takie głupie, najpierw się ZSRR rozpadło potem powstały Czechy. Wniosek: Czechy nie powstały przed rozpadem tylko po.

Cytat:
Nie oszukujmy się, większość współczesnego społeczeństwa, zwłaszcza młodzież, to debile


Nie powinniśmy testów dopasowywać do większości, tylko do poziomu wiedzy potrzebnej do bezpiecznego poruszania się po drodze, najlepszy i tak byłby egzamin ustny przed komisją, ale to niestety nie wróci.
Dołożył bym jeszcze dobrowolny egzamin ze zmiany koła i zepchnięcia samochodu z drogi, w przypadku nie poddania się takiemu egzaminowi ograniczenie do prawa jazdy pojazdami z wykupioną polisą assistance.

_________________
Ignorancja znacznie częściej wywołuje uczucie pewności siebie niż wiedza.


Ostatnio zmieniony przez Borys_q dnia 24-02-2015, 11:19, w całości zmieniany 3 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 24-02-2015, 11:19    Odpowiedz z cytatem

Borys_q, pytania są jawne. Może nie wszystkie, ale baza pytań jawnych jest na bieżąco aktualizowana. Moja siostra właśnie chodzi na kurs i ciągle siedzi na stronie www.prawojazdy.com.pl/testy

Tutaj można się zmierzyć z przykładowym testem:
http://www.ekursy.prawojazdy.com.pl/testy/index.php?idCourse=225&demo=1

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 7 z 11 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl