Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Prezes PR Tomasz Moraczewski złożył rezygnację
Autor Wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 27-05-2010, 21:31   

A może Celiński wskoczy na stołek Przewozow? Śmiech
Przejdź na dół

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 27-05-2010, 23:22    Odpowiedz z cytatem

W sumie jest bezroboptny i jakąś fuchę dostać musi. Przecież rynek kolejowy to pełzająca karuzela betonu, ciągle te same twarze, tylko oglądane z różnych profili.

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

nortonex Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Wrz 2009
Skąd: NB / Zielona Góra

PostWysłany: 28-05-2010, 09:50    Odpowiedz z cytatem

A ja jestem dobrej myśli. Wydaje mi się, że nowy prezes już jest wyznaczony i ma nakreśloną drogę, którą ma kroczyć. W innym przypadku nie rozpisywano by się na temat nowego oblicza Przewozów Regionalnych - nowej stronie, nowych usługach, internetowym dworcu, etc. Myślę, że nowy prezes jest właśnie elementem tej zmiany oblicza - zmiany na jeszcze lepsze. Obym się srodze nie zawiódł, ale wierzę, że żaden wachoid na stołek się nie dostanie...

Prezesie Moraczewski, w imieniu pasażerów, dziękujemy za kawał dobrej roboty!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

syrenka Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 30 Sie 2008
Skąd: Wielka Polska

PostWysłany: 28-05-2010, 13:26    Odpowiedz z cytatem

Nie mogę się panu Moraczewskiemu dziwić, ale jestem po prostu wściekła. Pierwszy prezes z jajami, pierwszy, który być może poradziłby sobie nawet z przerostem biurokracji w PR! Po prostu mną zatrzęsło, jak to przeczytałam Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad

_________________
Póki co tańczmy w rytmie karmanioli
Nim mały Jarek obwoła się Cesarzem!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Arek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 05 Mar 2007
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 28-05-2010, 15:24    Odpowiedz z cytatem

Jaka ocena byłego prezesa Przewozów Regionalnych?

Tomasz Moraczewski złożył wczoraj rezygnację ze stanowiska prezesa samorządowych Przewozów Regionalnych. O to, jak należy ocenić jego działalność na tym stanowisku, postanowiliśmy zapytać internautów, którzy mogą oddać głos w sondzie zamieszczonej na naszej stronie.

SONDA

Pochodzący z województwa kujawsko-pomorskiego Moraczewski był jednym z inicjatorów powstania projektu "Szybkiej Kolei Metropolitalnej w bydgosko-toruńskim obszarze metropolitalnym BiT City". Przyczynił się do wprowadzenia tzw. biletu aglomeracyjnego na trasie Toruń - Bydgoszcz i biletu regionalnego na trasie Toruń - Włocławek. Uczestniczył w pracach Komisji Infrastruktury Sejmu RP jako członek zespołu ds. usamorządowienia kolei. Brał aktywny udział w zainicjowaniu takich projektów jak: rewitalizacja połączenia kolejowego z Bydgoszczy do Chełmży, remont linii kolejowej nr 18 Toruń - Bydgoszcz, rewitalizacja linii kolejowych Toruń Wschód - Grudziądz i Grudziądz - Laskowice Pomorskie, które mają się stać komunikacyjną alternatywą dla budowanej autostrady A-1. Nominowany do tytułu "Człowiek roku - przyjaciel kolei" 2008 w kategorii "Samorządowiec roku". Od marca 2009 r. członek zarządu i dyrektor handlowy PKP PR, od czerwca 2009 r. do 27 maja 2010 r. - prezes spółki Przewozy Regionalne. Obecnie prezes Międzynarodowego Portu Lotniczego w Bydgoszczy.

źródło: Rynek Kolejowy

_________________
Żelazna kadra też z czasem rdzewieje.
A beton kruszeje...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 28-05-2010, 17:50    Odpowiedz z cytatem

Ciekawy komentarz z forum "RK":

A ja myślę że było tak:
1. Wach zażądał głowy Moraczewskiego stawiając to jako warunek "odpuszczenia Przewozom Regionalnym" w kwestiach zadłużenia, dostępu do kas, przekazania majątku, rozliczenia z PLK no w kwestii pociągów Interregio.
2. Marszałkowie - a w zasadzie "grupa trzymająca władzę" w spółce, poszli na ten deal. Nie mogli jednak zrobić tego "na żywca" - stąd pozornie wygrane przez Tomka głosowanie w sprawie jego odwołania.
3. Moraczewski przyjął propozycję honorowej kapitulacji - odszedł sam, na intratną posadę. Zachował twarz i pozycję (no dobra: kasę też).
Teraz czeka nas okres przepychanek o jego następcę. Ich wynik wiele powie nam o wpływach na polskich kolejach, a zwłaszcza o sile Wacha. Dokładnie rzecz biorąc "po następcy Tomka poznacie siłę Wacha". Jeśli będzie to kolejny człowiek z samorządu, to znaczy że wpływy Szczęśliwickiej na swoją straconą spółkę są żadne. Ja jednak obstawiam inaczej":
1. Marek Nitkowski - ostentacyjny triumf Wacha,
2. Leszek Ruta - zwycięstwo,
3. Halina Sekita - umiarkowany sukces
(...)
Na koniec jedna uwaga. Do wyborów 3 tygodnie. Jeśli do czasu ich rozstrzygnięcia nie nastąpi nominacja nowego prezesa PR (bardzo prawdopodobny wariant), a wygra je Komorowski to pełniąca jego obowiązki M.Kuczewska zostanie prezesem z nadania nowej koalicji PO-SLD...

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Pawel_15 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Pokuć

PostWysłany: 28-05-2010, 17:59    Odpowiedz z cytatem

Podejrzewam że było dokładnie tak jak w tym komentarzu, nie było to dobrowolne odejście tylko odejście wyglądające na dobrowolne w zamian za unormalizowanie sytuacji w spółce...

_________________
Pokuccy kopciarze - łączcie się !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ET40 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Kwi 2010
Skąd: Stolyca województwa.

PostWysłany: 28-05-2010, 18:34    Odpowiedz z cytatem

Szkoda. Ale nie napiszę pewnie nic odkrywczego - to było do przewidzenia. W końcu ileż można wytrzymywać ciągłego podkładania kłód pod nogi?
W bydgoskim porcie jest ciężko, ale nikt nie będzie prezesa próbował wysadzić ze stołka. Na miejscu Moraczewskiego zrobiłbym pewnie to samo - stanowisko trudne, niepewne i irytujące vs. stanowisko trudne, ale w miarę pewne i pozbawione wpływów różnych wachoidów i im podobnych. Wybór jasny.

PRzyłączę się do podziękowań dla Prezesa Moraczewskiego za poddźwignięcie polskiej kolei regionalnej z dna.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

silber Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Paź 2008

PostWysłany: 28-05-2010, 20:06   Cenzura?? Odpowiedz z cytatem

Czy zauważyliście,że nie można wstawiać komentarzy pod notatką o sondzie na temat Prezesa Moraczewskiego
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

pawelW Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Wrz 2009
Skąd: Legnica

PostWysłany: 28-05-2010, 20:09    Odpowiedz z cytatem

Victoria, Pawel_15, Tak też pomyślałem gdy się dowiedzałem o tej wiadomości .. Że to poprostu ci wielcy z góry mu to zaproponowali. Idz tam masz lepiej a w nasze sprawy się nie mieszaj a damy ci spokój . Myślę że wkońcu się tak wściekli po tym jak IRy miały już wrócic na tory że uznali że ok z tym gościem nie będziemy walczyc poprostu załatwic mu lepszą posadke i niech nie psuje nam tu interesów ...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 28-05-2010, 21:20    Odpowiedz z cytatem

Byłbym daleki od spiskowych teorii dziejów. Ich prawdziwość oznaczałaby, że IR wraca jedynie na chwilę, aż następca w imię cięcia wydatków ich całkowicie nie zlikwiduje.Jak będzie i kto ma rację zobaczymy.

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 28-05-2010, 21:42    Odpowiedz z cytatem

sheva17, sądzę, że interREGIO na 99% pojeżdżą do grudnia, czyli do końca tego rozkładu jazdy. Jesienią odbędą się wybory do samorządów i marszałkowie starający się o reelekcję raczej nie będą ryzykować konfrontacji z elektoratem niezadowolonym z powodu likwidacji tanich pociągów. Po wyborach sytuacja może odwrócić się o 180 stopni, bo partie potrzebują nas tylko przy urnach wyborczych. Potem mają nas w dupie.

Kierunek w jakim pójdą Przewozy Regionalne nakreśli wybór nowego prezesa. Jeśli będzie to człowiek choćby w najmniejszym stopniu związany z Wachem to upadek PR będzie nieunikniony. Dodam, że nie ufam pozostałym członkom zarządu PR. Dwoje z nich jest z namaszczenia Wacha (byli w zarządzie już wtedy gdy szefem rady nadzorczej PKP PR był Wach). Trzecia osoba (też stary pracownik PKP PR), to "komisarz" partyjny PSL, z którym związany jest profesor od dupereli. Dotąd w zarządzie PR tylko Moraczewski był "czysty". Wszyscy pozostali są umoczeni w beton PKP.

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 28-05-2010, 23:22    Odpowiedz z cytatem

Z uległym prezesem zawsze winę można rozbić, albo ofertę stopniowo ograniczać.

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 29-05-2010, 00:09    Odpowiedz z cytatem

Victoria napisał/a:
Dodam, że nie ufam pozostałym członkom zarządu PR. Dwoje z nich jest z namaszczenia Wacha (byli w zarządzie już wtedy gdy szefem rady nadzorczej PKP PR był Wach). Trzecia osoba (też stary pracownik PKP PR), to "komisarz" partyjny PSL, z którym związany jest profesor od dupereli. Dotąd w zarządzie PR tylko Moraczewski był "czysty". Wszyscy pozostali są umoczeni w beton PKP.

W kolejowym półświatku krąży plotka, że to właśnie ta trzecia osoba wygryzła Moraczewskiego z PR. Chodzi o Danutę Bodzek, członka zarządu PR, dyrektora ds. pracowniczych. Wcześniej Bodzek była dyrektorem Biura Kontroli Terenowej PKP PR. O przekrętach w tym biurze pod rządami Bodzek pisaliśmy w wątku: PKP Posady Regionalne.

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

REGIOchłopak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 24 Paź 2009

PostWysłany: 29-05-2010, 08:32    Odpowiedz z cytatem

Ja jestem jakoś dobrej myśli jeśli chodzi o nowego prezesa, być może i osoby które były kiedyś związane z PKP będą działać na korzyść spółki bo zobaczyli, że jak się chce to się da! Jak to się mówi jak ci zaśpiewają tak masz zatańczyć i może tak było w przypadku osób które pozostały w zarządzie, a wcześniej na polecenia Wacha i betonu wykonywali ich rozkazy....oby teraz nie dali się złapać w szpońska wachoidów...

_________________
REGIOchłopak BLOG- Informacje, promocje, podróże.
http://regiochlopak.blogspot.com/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 5 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl