Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 16, 17, 18, 19, 20  Następny
Konduktorzy - łapówkarze
Autor Wiadomość

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 26-01-2012, 23:56    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Może jednak następnym razem przejrzyj forum na trzeźwo.

Trzeźwy czy tez nie nawet anonimowy łapówkarz okradający swoją firmę zawsze znajdzie obrońcę i kolegę Rolling Eyes
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

watcher Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 22 Mar 2012

PostWysłany: 22-03-2012, 00:58    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
złapią ich na łapówkarstwie kontrolerzy pociągu to trzeba dać im w łapę nawet 2000zł.


Bagno kontroluje bagno. Dlatego tak wzdłuż torów cuchnie.

[moderatorze - do dzieła]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

amadeoen57. Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lut 2010

PostWysłany: 23-04-2012, 20:04    Odpowiedz z cytatem

I tak ma być, na kolei się rządzi innymi prawami.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Marcin Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Lis 2005

PostWysłany: 24-04-2012, 11:37    Odpowiedz z cytatem

Ale poprzez te prawa kolej już nie stoi w miejscu a cofa się. Z roku na rok coraz mniej pociągów, brak skomunikowań, dworce zamykane na noc, zamykanie kas w mniejszych miejscowościach, tabor pamięta lata 60-te, likwiduje się linie kolejowe, dotuje się puste pociągi, rozkład jazdy zmienia się co 3 miesiące, kolejarze sami nie wiedzą o której pociąg ma wyjechać ze stacji a co dopiero ktoś kto ma korzystać z usług. Dokąd to wszystko prowadzi?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Rademenes Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Mar 2011
Skąd: Śląsk

PostWysłany: 18-05-2012, 09:13    Odpowiedz z cytatem

Do upadku kolei:(
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

bish Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Paź 2012

PostWysłany: 27-10-2012, 12:41   Kierownik łapówkarz Odpowiedz z cytatem

Czy można coś zrobić, gdy kierownik pociągu wraz z konduktorem bezczelnie bierze pieniążki do kieszeni (i przy okazji jest chamski gdy komuś się to nie podoba), czy też są oni bezkarni? Przecież jak zadzwonię na 997 to będzie słowo przeciwko słowu, a jak wyciągnę telefon i zacznę nagrywać to on zacznie drukować po bożemu bilety?
A większość podróżnych reaguje uśmieszkiem, bo zaoszczędziło 2 zł. A nie zdają sobie sprawy, że tak naprawdę to kierownik właśnie ich okradł (okradająć firmę utrzymywaną z ich pieniędzy).

Pozdrawiam i witam ponownie na forum (kiedyś tu byłem zarejestrowany, ale zapomniałem swojego starego nicka).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rumburak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 31 Sie 2011
Skąd: Konstancin-Jeziorna

PostWysłany: 27-10-2012, 16:10    Odpowiedz z cytatem

Wyślij informację do przewoźnika, dalej to już jego problem jak sobie z tym poradzi.

Jak będzie miał kilka takich pisemek na konkretną osobę (od kilku podróżnych), to na pewno nie pozostanie obojętny.

_________________
Dzień dobry!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 27-10-2012, 20:28    Odpowiedz z cytatem

http://www.eporady24.pl/artykul_231_kodeksu_karnego_art_231_kk-c-902.html

ART 231 KK wszystkie paragrafy.

Ja bym powiedział tak: "słuchaj koleś, chcesz żebyś płacił mandaty tzn. żeby Twoje pieniążki robiły obieg do Warszawy? Niech pociągi robią obiegi do Warszawy. Chcesz 10 letni przymusowy pobyt w ośrodku czasowym i żeby państwo płaciło za Twój pobyt czy za te pieniądze mają tory wyremontować?" Ja myślę że gość by się zamknął i sprzedałby Ci bilet. Pogroź busami, prasą, policją, dowiedz się jaka kasa konduktorska tego delikwenta, numer służbowy(trzeba się przejść na koniec pociągu i zapytać się jakieś laski czy kupowała bilet u gościa i wyjaśnić sytuację i poprosić czy nie mogła pokazać biletu. I gościa nie ma, ja bym tak zrobił).

To był młody osobnik czy stary leśny dziadek?

Albo powiedzieć że pociągniesz za hamulec bezpieczeństwa i wezwiesz policję.

Ja bym mu się postawił, a jakby pyskował to powiedzieć art 212 KK paragraf 1 i paragraf 2 i chłopie czytać kodeksy i zapędzić gościa w kozi róg, gdzie to w ogóle miało miejsce to zdarzenie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

dak04 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Maj 2012

PostWysłany: 27-10-2012, 21:52    Odpowiedz z cytatem

A od kiedy pracownik spółki jest funkcjonariuszem publicznym? KK jednoznacznie ich definiuje i o kierowniku pociągu ani słowa tam nie ma.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 27-10-2012, 23:48    Odpowiedz z cytatem

Przepraszam za wpadkę i błędy merytoryczne, stosowny artykuł jest tutaj:

http://www.arslege.pl/przekupstwo/k1/a264/

Cytat:

Art.229 Przekupstwo
§ 1. Kto udziela albo obiecuje udzielić korzyści majątkowej lub osobistej osobie pełniącej funkcję publiczną w związku z pełnieniem tej funkcji,
podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
§ 2. W wypadku mniejszej wagi, sprawca
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 3. Jeżeli sprawca czynu określonego w § 1 działa, aby skłonić osobę pełniącą funkcję publiczną do naruszenia przepisów prawa lub udziela albo obiecuje udzielić takiej osobie korzyści majątkowej lub osobistej za naruszenie przepisów prawa,
podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
§ 4. Kto osobie pełniącej funkcję publiczną, w związku z pełnieniem tej funkcji, udziela albo obiecuje udzielić korzyści majątkowej znacznej wartości,
podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.
§ 5. Karom określonym w § 1-4 podlega odpowiednio także ten, kto udziela albo obiecuje udzielić korzyści majątkowej lub osobistej osobie pełniącej funkcję publiczną w państwie obcym lub w organizacji międzynarodowej, w związku z pełnieniem tej funkcji.
§ 6. Nie podlega karze sprawca przestępstwa określonego w § 1-5, jeżeli korzyść majątkowa lub osobista albo ich obietnica zostały przyjęte przez osobę pełniącą funkcję publiczną, a sprawca zawiadomił o tym fakcie organ powołany do ścigania przestępstw i ujawnił wszystkie istotne okoliczności przestępstwa, zanim organ ten o nim się dowiedział.


Bardzo ważne - czytajmy dokładnie kodeksy. Uważajmy żeby nie pomylić pojęcia "funkcjonariusz publiczny" z pojęciem "osoba pełniąca funkcję publiczną" bo to dwa różne pojęcia.

PS: Funkcjonariusz publiczny również jest osobą pełniącą funkcję publiczną, ale odwrotnie zależność nie musi być prawdziwa.

Osoba pełnąca funkcję publiczną(nie musi być funkcjonarsiuszem publicznym)art. 115 § 19 KK

Funkcjonariusz publiczny - art. 115 § 13 KK

Pozdrawiam, wszystko macie czarno na białym w necie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

amadeoen57. Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Lut 2010

PostWysłany: 28-10-2012, 15:28    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Czy można coś zrobić, gdy kierownik pociągu wraz z konduktorem bezczelnie bierze pieniążki do kieszeni (i przy okazji jest chamski gdy komuś się to nie podoba), czy też są oni bezkarni? Przecież jak zadzwonię na 997 to będzie słowo przeciwko słowu, a jak wyciągnę telefon i zacznę nagrywać to on zacznie drukować po bożemu bilety?



Najłatwiej to donieść Evil or Very Mad Czemu w naszym narodzie są takie osoby? Nie podoba się to WON z pociągu! A wszelkie uwagi i wnioski zachować dla siebie!

A zaoszczędzone parę złotych będzie na piwko Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

lukasz92 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Cze 2007
Skąd: z Krakowa do Krynicy

PostWysłany: 28-10-2012, 15:45    Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Najłatwiej to donieść Evil or Very Mad Czemu w naszym narodzie są takie osoby? Nie podoba się to WON z pociągu! A wszelkie uwagi i wnioski zachować dla siebie!

A zaoszczędzone parę złotych będzie na piwko Very Happy


Rozbroiłeś mnie. Pewnie, pozwalajmy na jawną kradzież.

Tylko nie płaczcie potem jak wam źle jest w tym kraju.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 28-10-2012, 16:24    Odpowiedz z cytatem

Dokładnie, jak się nie podoba to won z pociągu.

Jestem za.
Dziwię się że ludzie jeszcze się nie zorientowali co jest grane w tym kraju a my tyle ludzi z wyższym wykształceniem, no cóż, mają do tego prawo, ale pytanie tylko czy warto.

Ja zbieram bilety kolejowe i zapisuję sobie jak wyglądał konduktor o takim a innym numerze i tyle. Muszę zdobyć numer do tego "pijanego mendy" z PR Kraków Płaszów który często puszcza ludzi bez biletu na krótkich odcinkach i złożę skargę. I tyle i będę gościem a nie francą która narzeka na to że są popierzone rozkłady.

Ja myślę że to jest kwestia czasu jak go znajdę, następnie trzeba zdobyć numer i złapać gościa na gorącym uczynku(żeby był dowód)i gościa nie ma. Całe szczęście że 99% pracowników kasy Kraków Płąszów 79905 to wzorowi pracownicy. Bo byłoby to samo co na Śląsku. Aczkolwiek na Śląsku też jest dużo mądrych konduktorów.

Albo obaczić kiedy ta pijana menda ma obieg w jakim pociągu i wsiąść do pociągu z zaprzyjaźnionym dziennikarzem jakieś gazety i kupmy bilet na krótką dziwną relację najlepiej w jakimś muchowozie gdzie nikt nie jedzie(bo tam najczęściej dochodzi do takich łapówek). No ale pytanie czy dziennikarzyna się przyczepi jeśli ten kanar weźmie 2 zł. Pewnie powiedzą że koszty interwencji przewyższą dwa złote. Ale jak będę miał jego numer (mam go gdzieś ale nie pamiętam czy on był w tym akurat pociągu)to zapytam się pasażera o numer, (oczywiście jeśli nie sprzeda biletu a ja nie będę miał możliwości udowodnić tego w swojej skardze)i sobie poszukam biletu pamiątkowego i sobie sprawdzę numer(numer ewid. delikwenta zapiszę w komórce żeby nie miał bata na mnie najwyżej podam mu stosowny art KK za naruszanie prywatności osoby fizycznej i już). Może gościa przytka i nigdy już nie odważy się kraść i obejdzie się bez Sądów? Państwo zaoszczędzi kasę, no ale i tak nie udowodnię mu tego czy kradł wcześniej bo nie mam dowodów na to, a jak nie wypisze nikomu biletu to tym bardziej się nie da.

Parę razy jechałem bez biletu w muchowozach tylko dlatego że jechał oprócz mnie maszynista z konduktorem i gdybym się postawił to taki maszynista może wezwać Polcję za zakłócanie porządku w pociągu.Zaznaczam że byłem wtedy jedynym pasażerem. Jak udowodnię jego winę ? Bo taki to może mnie zaskarżyć o pomówienie.

Ale w tłumie też kradną i to nie tylko pasażerowie, ale dużo rzadziej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Viljar Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Paź 2011
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 28-10-2012, 16:34    Odpowiedz z cytatem

amadeoen57 zwrócił uwagę na smutny element rzeczywistości: w Polsce jest większa akceptacja społeczna dla łapówkarstwa (czyli - nie bójmy się słów - zwykłego oszustwa i/lub złodziejstwa) niż dla ludzi, którzy przestrzegają prawa lub dążą do tego, żeby odpowiednie osoby je respektowały.
I mimo upływu lat nic się nie zmienia. Dokładnie 10 lat temu konduktor chciał mnie naciągnąć na łapówkę (w pociągu relacji Olsztyn-Warszawa nawiasem mówiąc) wmawiając, że "mam podrobioną legitymację studencką, ale może zapomnieć o sprawie i nie wezwie policji, przecież to się da załatwić". Powiedziałem, że owszem, legitymacja jest jak najbardziej prawdziwa, pieczątki też, ale ja poproszę pana imię, nazwisko, numer i jak tylko dojedziemy do Warszawy, to sam pierwszy pójdę na komisariat. Koniec końców spuścił z tonu i dał sobie spokój. Całe zajście obserwowało wesołe towarzystwo w przedziale, które potem patrzyło na mnie jak na zwyrodnialca, jeden pan nawet mi powiedział, że świnia jestem, że nie dałem łapówki, a konduktor też człowiek i dorobić sobie musi.

_________________
Kłodzko-Wałbrzych - najpiękniejsza kolej świata.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 28-10-2012, 16:46    Odpowiedz z cytatem

Vijlar tak naprawdę wystarczy wkuć nawet 1 art 212 KK i parę innych i za każdym razem przy najczęściej popełnianych przestępcach cytować go z należytą precyzją a nawet nauczyć się go na pamięć(góra 5 artykułów takich jest)

No i pomalutku 10 minut przed spaniem sobie poświęcim na czytaniu kodeksu KK i KW, Kodeks Cywilny, Kodeks Konsumenta, jak się jeździ dużo koleją, to Rozporządzenie MInistra Transportu i Regulaminy spółek kolejowych, jak jesteś pracownikiem szkoły lub cokolwiek robisz związanego ze szkołą to czytaj Kartę Nauczyciela, MEN. W zależności od tego gdzie najczęściej przebywasz w jakiej instytucji znajdź odpowiedni kodeks i naucz się go, nawet nie musisz znać wszystkich praw, prawnicy którzy legalnie zarabiają miliony na naszej niewiedzy(ale pojedyczny prawnik zarabia mało)też nie znają wszystkich praw i kodeksów.

Wielki szacun dla Ciebie - i zgadzam się w 100% ludzie mają szacunek do kogoś kto kradnie, lub telewizję x, radio x, gazetę x, a nie mają szacunku dla ludzi trzeźwo myślących.

Moje marzenie - żeby 90% społeczeństwa chociaż czytało kodeksy i je przestrzegało i znało i będzie raj w naszym kraju. Nie rozumiem dlaczego niektórzy ludzie z należytą precyzją doszukują się w mediach nie wiadomo czego i tylko ślepo w to wierzą i na tej podstawie mają znikomą wiedzę na temat prawdziwych sądó w POlsce(zostawiłem tak celowo bowiem za późno puściłem Shifta żeby ludzie widzieli że post nie był z nikąd poprawiany, kopiowany.) To my jesteśmy ślepymi dyktatorami tego kraju - mamy takie media jaki jest naród - taka jest prawda a nie że komunizm jest w naszym kraju, brak demokracji. Niestety wszystko za nasze pieniądze, my wybraliśmy taką władzę, ale nawet gdyby 50% ludzi znało prawo w Polsce to nasza władza została by błyskawicznie obalona całkowicie legalnie i to bez rozlewu krwi.

Po co tracić pieniądze na Vacie z manifestacji, spalin wkurzonych kierowców którzy korkują nasze miasta tylko dlatego że jacyś ludzie nie znający prawa wyszli sobie pokrzyczeć na ulicę? Manifestujmy postawy Obywatelskie nie tylko w 1 dzień w roku na Krakowskim Przedmieściu, Rynku Głównym w Krakowie i wielu niewymienionych miejscach gdzie są manifestacje ale przez całe życie wszędzie gdzie jesteśmy. Tyle w tym temacie.

Popatrzcie sobie na scenę polityczną od 1989 r. - ci sami ludzie żadnych nowych. Nawet jak PiS dojdzie do władzy a naród będzie głupi to nic się w tym kraju nie zmieni, nawet jakby było jak najlepsze prawo(a obecne prawo mimo iż ma wady jest najlepszym jaki mogło być w tym kraju). Dlaczego nie ma nowych ludzi w Sejmie? Bo ludzie nie wiedzą jak założyć partię, wolą się kłócić, i dotować legalnie ale niepotrzebnie Państwo Vat-em w nieprzemyślanych usługach i zakupach (które są legalne, a prawda jest taka że nie da się zrobić lepszego prawa dopóki prawa bo mamy takich ludzi i najlepsze prawo nie da nam raju na ziemi bo żyją w Polsce tacy ludzie).

[ Dodano: 28-10-2012, 17:14 ]
Co do tych partii to nawet jak są ludzie którzy wiedzą i zakładają swoje partie, gubią się w gąszczu przepisów które utrudniają dojście do władzy ale myślę że gdyby wszyscy byli do końca wytrwali to założylibyśmy legalnie partię i lub znaleźli kruka prawnego żeby ją założyć.

Bo skoro są ludzie którzy potrafią znaleźć kruki prawne w taryfie spółek kolejowych(i ich jest całkiem dużo)to ja myślę że jeszcze więcej ludzi zmieniłoby ten kraj gdyby analizowali kodeksy.

Gadałem przed chwilą z jednym człowiekiem o partiach w Polsce i jak mu powiedziałem że trzeba czytać kodeksy że je czytam to ona powiedziała że głupio robię że nie słucham mediów, bo od kodeksów są prawnicy - chore podejście Crying or Very sad

Teraz trzeba zbadać w którym roku doszło do początku tej góry lodowej kiedy media zaczęły się ładować taka nienawiścią, której apogeum jest w roku 2012 ale czubka góry lodowej niestety nie widać końca.

Zapytajcie się jakiegoś Polaka co to jest NiP - gwarantuję Wam że 90% osób pytanych nie będzie wiedziało co to jest chyba że Wasi znajomi są prawnikami. A jak wie to tylko dlatego że musi go użyć a po użyciu zapomina jakoś o nim zwykle.

Co to jest faktura Vat, bo ludzie czekają na manne z nieba i myślą sobie robić tyle ile mi się każe i nie wolno zrobić więcej nawet jak dostęp do źródeł jest za darmo w internecie. Chyba Polska musi się rozpaść żeby mogła na nowo powstać i się rozwijać bo inaczej się nie da, ludzie są tacy ślepi i bezduszni że szok.

Podam klasyczny przykład manipulacji mainstreamu i mediów katolickich(dlaczego Katolicy powinno być z małej litery nie czytają Pisma Świętego a czytają kłamiące gazety katolickie które nie są dogmatem wiary i kłamią). Głośna sprawa piekarza który dał za darmo biedakowi chleb. Niby Państwo osądziło go za to że pomógł biednemu. Nic z tych rzeczy Państwo postąpiło zgodnie z prawem. A wiecie dlaczego? Bo piekarz zamiast wydać paragon na siebie(tzn. on płaci pełną kwotę za paragon ale 23% Vat idzie na Państwo)zapłacił pełną kwotę od siebie i nie wystawił paragonu(czyli pełną kwotę wziął do kieszeni tak samo jak konduktor łapówkarz który nie wystawił biletu, a ten piekarz nie wystawił paragonu paragon = w tym momencie bilet). Czyli dokonał łapówki, a musiał jakiś dziennikarzyna znający prawo zrobić prowokację i zmanipulowana informacja poszła do mediów.

I tak się rodzi manipulacja - jakby gazety pisały kodeksy to wtedy media byłyby obiektywne a one nie piszą bo wiedzą że to jest wszystko pomówienie co piszą i wiedzą że Polak nie wie co to jest paragon, nie zna przepisów i tak kupi tą gazetę żeby głupio nie wypaść przed innymi bo lepiej szpanować gazetą x niż znać kodeksy i nawet lepiej jest czasem złamać te KK i sądzić się w sądzie gdzie mądrzy ludzie potraktują mnie z godnością i pokazać ludziom na sali że sądy też są dla ludzi jak się zna przepisy i udowodnić że najdziwniejszą sprawę można rozwiązać i nie dać wtedy zarobić gazetom które napiszą wielki nagłówek "mesjasz - wygrał z polskim prawem!".

Bo piekarz został ukarany nie dlatego że pomógl biednemu tylko dlatego że podatku nie zapłacił, co to za różnica czy płaci czy nie skoro i tak on pokrywa całą kwotę rzędu 1, 2 zł? Taka że jak się nie powie ludziom prawa to głupie owieczki przyjmą karmę i karmą żywić się będą. Ja wiem że kwota tego Vat-u jest niska, ale teraz przypuścmy że ileś tam piekarzy łamie w ten sposób prawo, dochody z VAT-u spadają i mamy powszechny problem i powiększanie się dziury budźetowej.

Ja np. nie rozumiem dlaczego ludzie się krzywo na mnie patrzą jak kupuję w sklepie za małą kwotę towar który mogę zwrócić za paragonem(bo ja zbieram paragony), natomiast nie protestują gdy nie chcę paragonu w sklepie gdzie jest dużymi literami napisane że "prosimy o przemyślane zakupy, nie uwzględniamy zwrotów". Pewnie źle robię, od dzisiaj będę kolekcjonował paragony i wyjdę na idiotę w świetle POlaków, ale zbieram już ulotki nawet niepotrzebnych rzeczy tak samo jak bilety kolejowe i dokumentuję wszelkie akty naciągania przez różne instytucje. Założymy sobie taki klaser, a jak zobaczę bzdurę w reklamach od razu kodeks i konfrontuję z nim czy jest to prawda. W ten sposób sam siebie przymuszę do kucia kodeksu a równocześnie będę wiedział czy usługi firmy x są dobre i się opłacają. Takie oryginalne hobby, ale zapewniam że wyjdzie mi to na zdrowie. A potem gadać z ludźmi w Realu(nie chodzi mi tylko o pewną sieć sklepów Very Happy aczkolwiek lubię zakupy w tym sklepie)i edukować ich, ostatnio opieprzyłem w jednym sklepie sprzedawcę, za przydeptane przez kogoś śliwki to gość się zawstydził i mnie przeprosił za sytuację a ludzie mi kibicowali : ) Zdarzenie miało miejsce w Krakowie w zeszłym tygodniu w jednym z centrów handlowych.

[ Dodano: 28-10-2012, 17:53 ]
Jaki popyt, taka podaż, naczelne prawo ekonomii, bo niestety demokracja jest szkodliwa dla głupiego ludu, ponieważ sam sobie wybrał złych ludzi. I tyle.

[ Dodano: 28-10-2012, 18:04 ]
Jeszcze jedno - mam głęboko prawicowe poglądy na gospodarkę ale mimo negatywnego stosunku do wiadomości podawanych w TVN pragnę polecić wszystkich ich program "Sędzia Anna Wesołowska"(nie jestem pracownikiem TVN, jeśli ktoś tak powie to wytoczę mu sprawę z art 212KK). Mimo iż sytuacje ludzi którzy tam grają oskarżycieli i poszkodowanych w sądzie są nieraz śmieszne i absurdalne to pragnę zwrócić uwagę z jakim stoickim spokojem i cierpliwością Pani Sędzia rostrzyga sprawy(zawsze zgodnie z prawem). Ta Pani jest prawdziwym sędzią.

Bardzo lubię W11 na TVN- oglądam regularnie akcje Policji dzięki temu(i mandatowi od SOK)odważyłem się reagować w sytuacjach łamania prawa. Naprawdę to są wartościowe programy TVN-u. I tam też są prawdziwi policjanci(także z Chrzanowa, Trzebini i Krakowa gratka dla MK z tych miejscowości).

Ja już zaczynam wierzyć w sprawiedliwość Sądów a w niesprawiedliwość wszystkich mediów w informacjach politycznych (bo media tematyczne są bardzo rzetelne i prawdomówne). No ale jaki popyt, taka podaż.

I po za tym najśmieszniejsza jest mina człowieka który nie zna prawa i wpadnie w niespodziewanym momencie i to nie tylko dotyczy kolei (bo to jest niesprawiedliwe krytykować tylko kolej)ale i w busach, autobusach, wszystkich nieuczciwych firmach i instytucjach nawet państwowych gdy pojedyncze osobniki łamią prawo(przecież KK nic nie pisze o tym żeby łamanie praw urzędników było zgodne z prawem ani jakikolwiek kodeks, więc dlaczego ludzie mówią że Pan Tusk(którego nie lubię)łamie prawo? CIeszcie się że Państwo nie dotuje jeszcze ściągania IP z Waszych kompów bo trzeba było połowę społeczeństwa wsadzić do więzień, tylko kto by na nic pracował? Ano właśnie i to by było bardzo nieekonomiczne, dlatego nasze kochane Państwo na szczęście do tego nie dopuściło.

Chyba sobie w awatarze wrzucę numer dowodu osobistego i zacznę namawiać do tego ludzi, a jak będę miał własne forum to będzie warunek pisania postów - nawet nietrzeba się będzie rejestrować, podać w nicku numer dowodu, ja zdobędę stosowne uprawnienia i zgodnie z prawem będę mógł(jeśli będę chciał założyć Forum)egzekwować dowody. A jeśli nie ma takiego prawa w Polsce, to ja jestem za tym żeby zamiast cenzury Internetu Admin miał uprawnienia które pozwoli mu dopuszczać tylko takie posty żeby miał wiedzę tzn. numer dowodu osobistego człowieka który pisze. Gwarantuje Wam że obejdzie się bez dodatkowych kosztów a ludziom odechce się pisać głupot i ludzie grzecznie zaczną czytać kodeksy. I to będzie skuteczniejsze niż cenzura internetu, której przeprowadzić się nie da i jest nieekonomiczna moim zdaniem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 17 z 20 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 16, 17, 18, 19, 20  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl