Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 18, 19, 20  Następny
Konduktorzy - łapówkarze
Autor Wiadomość

CzarnyBohater Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 09 Lip 2009
Skąd: Cała Polska

PostWysłany: 28-07-2010, 12:36    Odpowiedz z cytatem

ic konduktor napisał/a:
CzarnyBohater, nawet gdyby to nie był Ex tylko TLK, to raczej moja broszka czy zgłaszam czy nie. Very Happy Od zawsze w pewnym mieście podróżuje komunikacją miejską bez waznego biletu, bo tak jest taniej tak się opłaca. Przez ostatnich 10 lat tylko dwa razy zapłaciłem mandat za jazdę bez biletu, zapłaciłem uczciwie. To na pzrewoźniku lezy obowiązek dbania o interes firmy. Ja się godzę na warunki ustalone przez przewoxnika. Nie mam biletu, jak ktoś uprawniony to stwierdzi to płacę żywą gotówką tyle ile stoi w cenniku i nie dyskutuje.


kolego.... wielce walczysz z nieprawidłowościami na PKP a sam okradasz komunikację miesjską czyż nie jest to paradoksalna sytuacja.... to że widzisz jakąś lukę, no bo to w końcu przewoźnik ma obowiązek dbać o swoje interesy to nie znaczy że tą lukę powinno się wykorzystać... Gdzie Twoja szlachetna uczciwość?? I masz rację to nie moja broszka co robisz a czego nie ale w swoich wypowiedziach zaprzeczasz sam sobie...
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Szymek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2007
Skąd: IC: Zakład Zachodni

PostWysłany: 28-07-2010, 23:06    Odpowiedz z cytatem

A ja rozumiem i popieram ic konduktora, tak samo uważam że "prowokacja" na linii Helskiej była dobrym (odważnym) pomysłem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

CzarnyBohater Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 09 Lip 2009
Skąd: Cała Polska

PostWysłany: 29-07-2010, 00:43    Odpowiedz z cytatem

Szymek prowokacja prowokacją... ale czym różni się jazda na gapę tramwajem od jazdy na gapę pociągiem?? Smile mnie zawsze uczono że kraść to nie ładnie (jazda na gapę to nic innego jak kradzież bo suma sumarum kogoś okradamy... i tłumaczenie że to na przewoźniku leży odpowiedzialnośc zabezpieczenia wpływów pozostawiam do oceny czytających...)... tu nie chodzi o prowokację kolego tylko o zasady... albo się o nich mówi i do nich stosuje albo się tylko mówi a robi się po swojemu Smile
No ale jak to mówią ryba zaczyna psuć się od głowy...
Trochę nie fortunnie jest pisać o kolejowych złodziejach i dodawać że samemu się korzysta z przejazdów na gapę... czyż nie mam racji??
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

_kamil_ Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Lip 2010
Skąd: Chełm

PostWysłany: 30-07-2010, 20:33    Odpowiedz z cytatem

Kierownicy pociągów szczególnie IC biorą łapówki za to ,że zatrzymują pociągi na stacjach na których nie ma w RJ. Spotkałem się dwukrotnie z taką sytuacją posp.
"Chełmianin" Bydgoszcz Gł. - Chełm/Zamość pociąg był sporo opóźniony zatrzymał się na stacji Dominów wysiadły dwie osoby a potem zatrzymał sie w Kanim tam też wysiadły dwie osoby i nie byli to kolejarz pewnie pani kierownik pomyślała sobie "a co tam i tak jest opóźniony".Druga sytuacja kiedy pociąg posp. Chełm/Zamość-Bydgoszcz Gł. zatrzymał się na stacji Sulejówek-Miłosna gdzie wysiadł jakiś "darczyńca".
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 30-07-2010, 21:01    Odpowiedz z cytatem

_kamil_, kiedy to było?

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

egon Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Sie 2008

PostWysłany: 30-07-2010, 21:18    Odpowiedz z cytatem

_kamil_
zdajesz sobie sprawę że to co piszesz to zwykłe wyssane z palca pomówienia?Skąd kolego wiesz że zatrzymanie było związane z przyjęciem łapówki-widziałeś to?
A poza tym żaden maszynista nie zatrzyma pociągu bo tak sobie życzy kierownik pociągu.Coś chłopie na siłę próbujesz tu udowodnić.
Nie bronię złodziei ale nienawidzę oczerniania i pomawiania!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 30-07-2010, 21:18    Odpowiedz z cytatem

A skąd kamil masz info, że ktoś dostal w łapę? Widziałeś coś?

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

POkraka Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Lip 2010
Skąd: że znowu

PostWysłany: 30-07-2010, 21:35    Odpowiedz z cytatem

Kierownicy z IC mogli iść na rękę ludziom, którzy przez opóźniony pociąg TLK nie złapali pociągu osobowego. Raz byłem świadkiem jak opóźniony przez kradzież linii trakcyjnej były D "Mazury" zatrzymał się w Nowym Dworze Mazowieckim i Modlinie, bo ludzie stracili skomunikowanie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

witja Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2008

PostWysłany: 30-07-2010, 21:40    Odpowiedz z cytatem

Nie wydaje mi się, że była to decyzja kierownika pociągu, tylko dyspozytora.
Pamiętam jak w zeszłym roku w "pierwszy śnieg" sporo pociągów było pospóźnianych i Chopin miał dodatkowy postój w Tychach, właśnie na polecenie dyspozytora.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Dave Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Mar 2008
Skąd: Dąbrowa Górnicza

PostWysłany: 10-08-2010, 23:08   Re: Na moich oczach zbierał po 5 złotych! Odpowiedz z cytatem

ic konduktor napisał/a:
Pozostałe dwa dni, na moich oczach było zbierane po 5 - 10 złotych i bez wypisywania biletów! Tak odprawił kilkadziesiąt osób! Kiedy w przedsionku, konduktor dotarł w końcu do mnie, zaproponował mi opłatę 5 złotych za bilet Hel - Jastarnia. Oswiadczyłem mu, że bilet z ulgą 99% jest tańszy i okazałem legitymację, mocno zbladł i wystukał mi na maszynce bilecik.


Taa, coś w tym jest (dzięki Tobie?), bo niedawno usłyszałem wieść, jakoby kontrolerzy częściej ganiają po Pomorzu teraz i właśnie na trasie z Gdyni na Hel ujawnili ponoć kiedyś (nie wiem keidy ale niedawno :>) bodaj 37 osób bez biletu i to po kontroli! Shocked No nóż się w kieszeni otwiera! Evil or Very Mad I dobrze, niech ganiają i łapią złodziei i oszustów! W ogóle to mam wrażenie, że Pomorze przez kontrolerów jakoś mało jest nawiedzane (bo nie ma tam CMK i mało ekspresów?) a na CMK z Wawy do Katowic/Krakowa to w zasadzie codziennie jacyś są! Evil or Very Mad

Cytat:

Lojalnie uprzedzam.


"Uprzejmie donoszę..." chyba - lepiej pasuje! Very Happy

Cytat:
Drużynie z Helu nie można nic zarzucić, chłopaki latali po składzie kilka razy, a kierownik jak dalej będzie widać miał jaja.



Haa! Pewnie było to zaraz po łapance, to w końcu drużyna ruszyła d..y a i za lewe datki się nie brała już! Happy

CzarnyBohater napisał/a:

kolego.... wielce walczysz z nieprawidłowościami na PKP a sam okradasz komunikację miejską czyż nie jest to paradoksalna sytuacja.


Dokładnie, bardzo dobrze i krótko powiedziane! Ja nie skomentuję tego już, bo Ty to już zrobiłeś tak, jak bym sam to określił!

Szymek napisał/a:

A ja rozumiem i popieram ic konduktora, tak samo uważam że "prowokacja" na linii Helskiej była dobrym (odważnym) pomysłem.


Od prowokacji i kontroli to są inne osoby a nie "koledzy" po fachu! Nie cierpię oszustwa i jawnego grania w ch... ale takie donosicielstwo i bawienie się w kontrolera i prowokacje też dobre nie jest ani smaczne! Ja to bym raczej powiedział drużynie co o tym myślę i dał im pewien "morał" i wykład i powiedział coś w stylu "pamiętaj, że nigdy nie wiesz kto jedzie na składzie a do pracy w drużynach na pewno inne osoby chętne się znajdą w zastępstwie" i niech taki czub se pomyśli, o ile jeszcze to potrafi (bo uczciwości z serca to się kogoś już nie nauczy w tym wieku), co robi i ile ryzykuje! To nie komuna i lata 80-te, gdzie jak było to każdy chyba wie!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

19WE Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Lip 2010

PostWysłany: 10-08-2010, 23:23    Odpowiedz z cytatem

Ja miałem tylko jedną sytuacje łapówkową.

Zabrakło mi 1 zł do biletu w drobnych więc dałem 20zł, usłyszałem:

"było powiedzieć że zabraknie, jak mam teraz wydać, bym nie wydrukował biletu i inaczej byśmy to załatwili"

To było w tym miesiącu, sierpniu, w Śląskim ZPR
Więc nikt mi nie wmówi, tak jak jakiś czas temu przeczytałem, że w Katowicach to już na pewno tego nie ma. Jest i będzie dopóki nie zorientują się że sami się okradają.

_________________
Ataków na konto (27.01): 21
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

FANFIP Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Lut 2010

PostWysłany: 10-08-2010, 23:31    Odpowiedz z cytatem

A ja sie zastanawiam jeżeli naprawde jest taki problem to oONI biora z głupoty czy biedy????>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Szymek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2007
Skąd: IC: Zakład Zachodni

PostWysłany: 11-08-2010, 08:15    Odpowiedz z cytatem

Dave, Ja również słyszałem o dużej "łapance" na Pomorzu... Najlepsze jest to że tam pracuje sporo konduktorów zatrudnionych na Umowę/Zlecenie z SKMki i tacy pewnie oprócz rozwiązania takiej (byle jakiej) umowy niczym nie ryzykują...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

PKPowiec Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 01 Maj 2008
Skąd: z dyżurki

PostWysłany: 11-08-2010, 09:07    Odpowiedz z cytatem

W ubiegłym tygodniu kursowałem pół dnia Wejherowo-Gdańsk i nie byłoby kursu bez kontroli. Najczęściej na odc. Gdańsk Żabianka - Sopot, a kilka razy też od Wejherowa.
Co ciekaw jeżdżą w grupie po 3-4 i za każdym razem kontrolowali mnie Ci sami.

_________________
Ciekawe co jedzie na popychu, pewnie byczek.
Nie, cysterny.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

FANFIP Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 28 Lut 2010

PostWysłany: 11-08-2010, 23:11    Odpowiedz z cytatem

Tak tylko to zapewne była renoma i co ta kontrola wyleczył konduktorów przecież renoma jest na stałem a podobno problem istnieje???>
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 20 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 18, 19, 20  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl