Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Kolej w Grudziądzu
Autor Wiadomość

gryff
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 05-12-2011, 21:37   

Właśnie zauważyłem że ta dyskusja na temat kolei w tym mieście rozdrabnia się na jakieś bliżej nie ustalone teorie
Przejdź na dół

Pawel_15 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Pokuć

PostWysłany: 05-12-2011, 22:21    Odpowiedz z cytatem

Grudziądz jako stutysięczne miasto MUSI mieć porządne połączenia z resztą kraju. Malbork, Trójmiasto, Kościerzyna, Bydgoszcz, Toruń, Chojnice etc etc. Bez tego czyli bez dobrych połączeń kolejowych miasto nie będzie miało się jak rozwijać, a liczba bezrobotnych będzie jeszcze bardziej wzrastać.

_________________
Pokuccy kopciarze - łączcie się !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

contraboy Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Wrz 2007

PostWysłany: 05-12-2011, 23:05    Odpowiedz z cytatem

Z Torunia do Trójmiasta przez Grudziądz skład zachaczałby o kilka miast, gdzie mieszkają ludzie...
Z Torunia do Trójmiasta jedyną stacją jest Bydgoszcz, która generuje potoki podróznych i Laskowice Pom. które generują ludzi z Grudziądza głownie. Nawet osobówka po drucie by cieszyła się na pewno duża frekwencją z racji tych większych i mniejszych miast po drodze
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

wiwix Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Lis 2009

PostWysłany: 06-12-2011, 08:37    Odpowiedz z cytatem

Przepraszam gryff

Ja troszkę zmieniłem temat.

Wracając do masterplanu dla kolei do 2030r to niewiele on zmienia dla Grudziądza.
A przecież już od 11grudnia można by było dojechać pociągiem z Bydgoszczy do Grudziądza w 1h15min z postojem w Laskowicach. I to przy fatalnym stanie odcinka Laskowice-Grudziądz.
Czemu nie można tego wdrożyć w życie??
Jest czas do nowego rozkładu jazdy. 3 pociągi powinny wrócić. Poranny, popołudniowy i wieczorny.
Arriva może tam pojechać i od Laskowic do Bydgoszczy się nie zatrzymywać. Wtedy można pojechać z dotacją.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

gryff
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 09-12-2011, 15:57   Kolej w Grudziądzu

Przedstawiona fotka została wykonana w maju ub .r Jest to tor przy peronie drugim ,jak mogłem kilka dni temu przekonać się osobiście nic nie zostało naprawione wręcz przeciwnie jeszcze wygląda to gorzej.Następną istotną sprawą jest fatalny stan torowiska na linii 208 pomiędzy Nicwałdem a Mełnem gdzie prędkość szlakowa na odcinku ok 3 km wynosi 30 km/h ,jeśli ktoś podróżował tą trasą to doskonale wie że szynobus przy tej prędkości kołysze się na wysokim nasypie ,tam nie trzeba ogromnych nakładów dla poprawienia prędkości np do 60 km/h ale trzeba chcieci ,jeśli dojdzie do wypadku to wtedy PLK może pójdzie po rozum do głowy bo wydaje mi się że nie ma mocnych żeby dobrać im się do d...y

p0706101256.jpg
Plik ściągnięto 43 raz(y) 139.27 KB

Powrót do góry

leemc12 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Gru 2011

PostWysłany: 16-12-2011, 07:34    Odpowiedz z cytatem

Wciągająca historia grudziądzkiej kolei: http://przewodnicy.grudziadz.pttk.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=217:grudzidz-historia-stacji-kolejowej&catid=3:zabytki&Itemid=8
Najbardziej żal neogotyckiego dworca. Zupełnie zmieniłby tą część miasta.

[ Dodano: 28-12-2011, 11:38 ]
Dzięki marszałkowi woj. pomorskiego być może doczekamy się rewitalki Grudziądz-Kwidzyn w ciągu 2 najbliższych lat.
Cytat:
brana jest też pod uwagę modernizacja trasy Kwidzyn - Grudziądz

http://www.dziennikbaltycki.pl/artykul/486826,pomorze-bedzie-wiecej-remontow-na-kolei,id,t.html?'cookie'=1
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

gryff
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 05-02-2012, 11:49   

Z przykrością stwierdzam fakt że Pan Poseł Piechociński nie przedstawił nic ponad to co napisał w mailu z 1 grudnia tzn wogóle już nie odezwał się ,więc podjąłem korespondensję i naświetliłem temat innemu znanemu Posłowi a teraz czekam na dalszy rozwój wypadków a konkretnie na odpowiedż ,jak będzie trzeba to naświetlę sprawę samemu ministrowi Nowakowi -to nie żart i, oczywiście też mediom ogólnopolskim ale muszę zebrać więcej danych
Powrót do góry

Pawel_15 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Pokuć

PostWysłany: 05-02-2012, 12:07    Odpowiedz z cytatem

To już lepiej uderzaj prosto do ministra Nowaka, pomiń pionki które mają na to wylane albo nie mają pojęcia o temacie. Jeżeli coś zdziałasz to tylko u samego ministra Nowaka. Jakbyś pisał listy drogą papierową to daj znać, dodam swój podpis.

_________________
Pokuccy kopciarze - łączcie się !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

gryff
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 07-02-2012, 16:59   

Paweł dzięki za wsparcie inicjatywy zapewne bede potrzebował pomocy w opisaniu całej sytuacji jak np skomunikowania w Laskowicach czy w Malborku ,ale ja będę chciał przekonywać ministerstwo pod kątem zapowiadanego zamknięcia E-65 od Tczewa do Działdowa i podać linię 208 jako alternatywę objazdu ,bo nie wyobrażam sobie żeby wszystkie TLK przetrasowali wyłącznie przez Kutno ,musi być dobra motywacja pisma ,przecież Iława ,Jabłonowo Pomorskie ,Wąbrzeżno nie będą miały połącznia z Warszawą
Powrót do góry

Pawel_15 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Pokuć

PostWysłany: 07-02-2012, 17:49    Odpowiedz z cytatem

Niech puszczają przez Działdowo - Brodnica - Grudziądz te objazdy. Może przy okazji uda się coś ugrać przy reaktywacji tego odcinka tj Działdowo - Brodnica. Szybciej będzie tak niż przez Kutno i jazda 12h z Wawy.

_________________
Pokuccy kopciarze - łączcie się !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Hamer Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Lip 2010
Skąd: Orunia

PostWysłany: 07-02-2012, 20:02    Odpowiedz z cytatem

I po raz kolejny wychodzi brak myślenia, niekompetencja i pełna ignorancja na szczytach w PKP i MI.
Wiaomo, że nie ze wszystkim można się przebić, ale właśnie remont głównej linii jest z reguły świetnym pretekstwem do remontu regionalnej, którą możnaby w czasie remontu skutecznie trasować pociągi.

A potem wychodzą kwitaki, że PKP IC traci pasażerów bo pociąg z Gdańska do Wa-wy jedzie 7 godzin. A wystarczyło najpierw wyremontować 131 z Tczewa di Bydzi i dalej 18 do do Torunia aby pociągi się nie toczyły, a jechały. Albo remont w Łodzi, gdzie trasuje się pociągi z pominięciem głównych stacji, bo de facto kiedyś nie wybudowano 500 m torów na Kaliskim, a później temat olano.

Tak jest i teraz, może to najlepsza, albo jedyna okazja żeby ożywić linię 208 poprzez remont (Tczew-Bydgoszcz doprowadzono do niezłej jak na nasze warunki za niewielkie pieniądze) i wytrasowanie niektórych pociągów TKL przez Brodnicę - Lidzbark do Działdowa w czasie remoontu E65.

Tylko jak się na te szczyty przebić, raczej niewielu jest takich którzy tak wysoko moga poruszyć i zainteresować danym tematem. Tu chyba najlepszą osobą byłby A. Massel.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

leemc12 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Gru 2011

PostWysłany: 09-02-2012, 11:19    Odpowiedz z cytatem

Ja bym proponował przekonanie któregoś z grudziądzkich posłów (Janusz Dzięcioł, ew. Tomek Szymański) do złożenia w tej sprawie interpelacji do MT. Potrzebne jest tylko solidne uzasadnienie i ewentualnie projekt takiej interpelacji.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

gryff
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 09-02-2012, 15:53   

Masz rację tyle że Pana Posła Dzięcioła to ja przez 4 lata na mównicy sejmowej nie widziałem ,podejrzewam że facet nie ma przebicia w klubie parlamentarnym albo poprostu nic nie działa w sprawach swojego miasta ,jakoś mało o nim słychać
Powrót do góry

leemc12 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 05 Gru 2011

PostWysłany: 10-02-2012, 07:50    Odpowiedz z cytatem

gryff napisał/a:
Masz rację tyle że Pana Posła Dzięcioła to ja przez 4 lata na mównicy sejmowej nie widziałem ,podejrzewam że facet nie ma przebicia w klubie parlamentarnym albo poprostu nic nie działa w sprawach swojego miasta ,jakoś mało o nim słychać

Z tego co wiem, jest akurat odwrotnie. Od wielu osób słyszałem, że nigdy nie odmawia pomocy i skutecznie lobbuje w wielu ważnych dla miasta sprawach. Tylko widać brakuje mu dobrego PijaRu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

gryff
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 10-02-2012, 16:48   

W takim razie wezmę to pod uwagę i napiszę do Posła Dzięcioła w końcu mieszka w Grudziądzu i powinien zainteresowć się tą tematyką

[ Dodano: 11-02-2012, 12:23 ]
Dziś opisałem całą sprawę Panu Posłowi Dzięciołowi
Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 7 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl