Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Miasta opuszczone przez PKP IC
Autor Wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 21-08-2010, 15:41   

Posiadam na kompie wszystkie internetowe rozkłady jazdy HAFAS od 2000 do 2008 roku i nie mogę się doszukać połączenia Poznań - Bielsko Biała przez Bytom. Sprawdzę jeszcze raz dla stacji Bielsko Biała, bo być może tylko dla Bytomia nie chce mi takiego połączenia pokazać.
Przejdź na dół

Skalnica Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 17 Sie 2010
Skąd: Wisteria Lane

PostWysłany: 21-08-2010, 15:45    Odpowiedz z cytatem

być może w HAFAS-ie było to połączenie bezpośrednie zapisane jako 'pośrednie' - często zdaża się tak że przy zmianie numeru pokazuje 2 inne pociągi, sprawdź okresy wakacyjne Smile

_________________
wolność słowa - nie blokować SKALNICY!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 21-08-2010, 15:50   

Zwracam godność, Gwarek w rozkładzie 2001/2002 kursował w terminach do i z Bielska Białej. Dobrze wiedzieć, bo nie miałem o tym zielonego pojęcia. Very Happy

[ Dodano: 21-08-2010, 15:52 ]
A w zasadzie to nie Gwarek, ale chyba Koziołek właśnie. Bo Gwarek startował z Katowic ok. 6 rano, a ten z BB kursował w zupełnie innych godzinach, podobnych właśnie do Koziołka. Niech się ktoś starszy ode mnie wypowie, bo to nie moje lata były... Razz
Powrót do góry

Skalnica Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 17 Sie 2010
Skąd: Wisteria Lane

PostWysłany: 21-08-2010, 15:53    Odpowiedz z cytatem

no wiem bo nim jeździłam...to teraz porównaj sobie tamte lata i pociągi do obecnych do Bielska Białej - o tyle ile Bytom był zawsze poszkodowany o tyle zaczyna się likwidacja pociągów do Bielska...właśnie w tej chwili...

a nazwę miał GWAREK, być może zamienili nazwy...

_________________
wolność słowa - nie blokować SKALNICY!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 21-08-2010, 15:58   

No z tego co tutaj widzę, Bielsko posiadało ciekawe połączenia międzynarodowe, np. do Bratysławy, Budapesztu, Koszyc, a nawet do Moskwy. Najbardziej jednak podoba mi się pociąg pośpieszny z Żywca do Łodzi Fabrycznej - swoją drogą, jaką on nosił nazwę? Ale już chyba nic nie przebije pociągu EX w rel. Bielsko Biała - Koszalin... Very Happy

Ale tak czy siak najlepsze w tamtych czasach były pociągi Hotelowe, np. pociąg HOT 38702 w relacji Kraków - Kołobrzeg, kursujący m.in. przez Katowice, Bytom, dojeżdżał do Tarnowskich Gór, tutaj miał 3-minutowy postój, a następny planowy postój był dopiero w Gdańsku Głównym! Smile
Powrót do góry

Skalnica Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 17 Sie 2010
Skąd: Wisteria Lane

PostWysłany: 21-08-2010, 16:02    Odpowiedz z cytatem

Żywiec - Łódź to była SOŁA, potem zmienili relacje na Bielsko - Łódź i nadali nazwę REYMONT gdyż w Częstochowie łączył się z Krakowską częścią składu, potem go zlikwidowali i po kilku latach jeździł jako przyspieszony Bielsko - Łódź, jednak też go zlikwidowali i zrobili nowy POSP SOŁA Bielsko - Bydgoszcz (obecnie Katowice - Bydgoszcz), EX Bielsko - Koszalin to SŁUPIA później wydłużona do Kołobrzegu...

_________________
wolność słowa - nie blokować SKALNICY!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 21-08-2010, 16:10   

Przyznam szczerze, że trasa idealna dla pociągu kategorii IR (Żywiec - Łódź Fabryczna). Oba miasta posiadają marną ofertę połączeń dalekobieżnych, taki pociąg byłby świetnym rozwiązaniem.

Analizując rozkład jazdy 2000/2001 odnalazłem kolejną hotelową rzeźnię, mianowicie HOT 38700 relacji Kraków - Świnoujście Port, która pomiędzy Krakowem, a Gliwicami zatrzymywała się na tych samych stacjach co zwykłe pośpiechy, ale pomiędzy Gliwicami, a Stargardem Szczecińskim nie było ani jednego postoju! Jeśli ktoś posiada jakieś ciekawostki na temat dawnych pociągów hotelowych, to bardzo bym prosił o podzielenie się nimi. Nie powiem, że interesuje mnie historia tych pociągów... Smile
Powrót do góry

Skalnica Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 17 Sie 2010
Skąd: Wisteria Lane

PostWysłany: 21-08-2010, 16:12    Odpowiedz z cytatem

pamiętam pociąg Zakopane - Szczecin kursujący całorocznie nocą (PODHALANIN) gdzie na trasie Zakopane - Katowice obustronnie dublował się jakieś 20minut ze składem Zakopane - Gdynia, który kursował okresami...

_________________
wolność słowa - nie blokować SKALNICY!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Żądło Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Paź 2008

PostWysłany: 22-08-2010, 14:35    Odpowiedz z cytatem

siwiutki91 napisał/a:
Żądło, teraz Suwałki zaczynają od Białegostoku, nie raz można zobaczyć jak śpią na wagonach w Białymstoku bo np. prowadzą rano Rybaka.


TLK 16516/61516 relacja Suwałki-Wrocław/ Wrocław-Suwałki
Zaczyna bieg w Suwałkach i kończy w Suwałkach!
Jeśli chodzi o drużyny to że" biorą" pociągi z Białegostoku nie znaczy że pracują w drużynach w Białymstoku! Ja też często" biorę" pociągi z Warszawy np.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

terminator Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Lut 2010

PostWysłany: 22-08-2010, 18:37    Odpowiedz z cytatem

mk1992 napisał/a:
Jeśli ktoś posiada jakieś ciekawostki na temat dawnych pociągów hotelowych, to bardzo bym prosił o podzielenie się nimi. Nie powiem, że interesuje mnie historia tych pociągów... Smile


Ja pamiętam przejazd w 2000 r. hotelowym 18701/81700 relacji Warszawa Wsch - Świnoujście. Kursował jeszcze przez parę lat chyba do RJ 2008/2009. Z Wawy wyruszał ok. 22-23, z powrotem ze Świnoujścia trochę wcześniej.
Wg rozkładu planowo po wyjeździe z Wawy postój powinien mieć dopiero w Stargardzie Szczecińskim, dalej zaliczał Szczecin Główny, Dąbie i dalej dopiero Międzyzdroje. Ja jechałem 28.04.00 r. i oprócz postoju technicznego w Poznaniu Gł., wcześniej zatrzymał się na krótko w Kutnie ( chyba przy peronie nr 1 - tym przy budynku dworca ), dalej stał długo w Dobiegniewie, Choszcznie i chyba przed Stargardem na jakichś bocznych torach ( coś nas wyprzedzało ). W obie strony punktualnie. W składzie same kuszetki i sypialne, wtedy na rozkładzie była informacja o salonce. Miał około 8-9 wagonów. Widywałem go zawsze z EU07.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 23-08-2010, 17:47    Odpowiedz z cytatem

Żądło, przyznaje się do błędu drużyny tam jeszcze są ale zostają przeniesione od 1.IX.2010 do Białegostoku myślałem że to już nastąpiło ale jednak nie

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Żądło Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 29 Paź 2008

PostWysłany: 24-08-2010, 18:57    Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o likwidację sekcji to wiem że taki los prawdopodobnie czeka Słupsk, o Suwałkach nie wiem ale to możliwe bo TLK o której pisałem jest pociągiem sezonowym i kursuje do września. Pozdrawiam.

//trzeci raz upominam Ciebie za cytaty! Czwartego razu nie będzie, wystawię ostrzeżenie. ~Iktorn
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 24-08-2010, 21:38    Odpowiedz z cytatem

jeszcze zostaje Hańcza Wink

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Skalnica Płeć:Kobieta
Użytkownik


Dołączyła: 17 Sie 2010
Skąd: Wisteria Lane

PostWysłany: 25-08-2010, 00:57    Odpowiedz z cytatem

a wydaje mi się i obym się nie myliła że HAŃCZY prędko nie uwalą...

_________________
wolność słowa - nie blokować SKALNICY!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

H3rlitZ Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Lut 2010

PostWysłany: 25-08-2010, 11:14    Odpowiedz z cytatem

Do 2013 umowa z Litwą, więc nie tkną.

_________________
2010 : 24304 km.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 9 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl