Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Z Warszawy do Siedlec z maksymalną prędkością
Autor Wiadomość

Dominik Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Lip 2007
Skąd: Polska

PostWysłany: 07-06-2010, 12:14   Z Warszawy do Siedlec z maksymalną prędkością Odpowiedz z cytatem

Wczoraj pasażerowie Kolei Mazowieckich po raz pierwszy mogli przejechać trasę Siedlce - Warszawa z prędkością 160 km/h. Z dworca w Siedlcach wyjechał o godz. 18:40 a do stacji Warszawa Wschodnia dotarł o godzinie 19:29. Na razie przewoźnik uruchomił jedno takie połączenie w niedzielny wieczór.

Połączenie realizowane jest ezetem Flirt, którego producentem jest szwajcarska firma Stadler. Na razie z taką prędkością pociągi KM będą kursować w każdą niedzielę. Decyzję o dopuszczeniu Flirtów, których producentem jest szwajcarska firma Stadler do poruszania się z prędkością 160 km/h została wydana przez UTK w lutym tego roku. Jest to pierwszy w Polsce ezt, który otrzymał taką zgodę.


Źródło:Rynek Kolejowy
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

loker Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 07-06-2010, 12:21    Odpowiedz z cytatem

http://www.rynek-kolejowy.pl/15970/ED74_z_dopuszczeniem_bezterminowym.htm
Czyli Bydgostie też mogą. Szkoda, ze się tego nie wykorzystuje.
Info dla PKP IC: 160 km/h i klimatyzacja to żaden luksus, to już standard, którego brak w drogich pociągach EIC!
PRy mogłyby śląskiego FLIRTa dać na IR do Warszawy. To by dopiero była konkurencja!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

khamul Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Sty 2010

PostWysłany: 07-06-2010, 13:19    Odpowiedz z cytatem

Ale FLIRTy śląskie należą do województwa. i to ludzie z urzędu decydują gdzie je dać. zapewne za poradą zakłady PR, ale jednak wątpliwa jest ich obecność na IR
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Grygus Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Lut 2010
Skąd: Otwock

PostWysłany: 07-06-2010, 15:47    Odpowiedz z cytatem

Albo gdyby Koleje Mazowieckie puściły swoje flirty do Krakowa po CMK jako poszerzenie oferty "Słonecznego" na trasę Gdynia-Kraków. Uch, co to by był za czad Very Happy .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 07-06-2010, 15:57    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Uch, co to by był za czad Very Happy .


Czy Ja wiem? Ja nadal śmigałbym RE WOŚP Very Happy .

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gurami22 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 26 Paź 2009
Skąd: Wolbrom/Warszawa

PostWysłany: 07-06-2010, 18:54    Odpowiedz z cytatem

RE WOŚP to klasa sama w sobie, jednak należy stopniowo dążyć do poprawy taboru na IR (obecny jest ok, ale zawsze może być lepiej) - przy czym dla mnie ważniejsze jest rozwijanie nowych połączeń.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Dudzio Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Paź 2010
Skąd: Kobyłka

PostWysłany: 16-11-2010, 18:01    Odpowiedz z cytatem

Ktoś mi może powiedzieć kiedy FILTRy kursują do Siedlec? Jakie jest prawdopodobieństwo jadąc tam, że uda się na niego trafić?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Grygus Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Lut 2010
Skąd: Otwock

PostWysłany: 16-11-2010, 23:21    Odpowiedz z cytatem

Dudzio napisał/a:
Ktoś mi może powiedzieć kiedy FILTRy kursują do Siedlec? Jakie jest prawdopodobieństwo jadąc tam, że uda się na niego trafić?


Kursują cały dzień. Zdaje się, że każdy pociąg do Siedlec jest na FLIRTach, pomijając te, które jadą dalej, czyli do Łukowa i szynobusy do Czeremchy.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

przewoz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Maj 2009

PostWysłany: 16-11-2010, 23:23    Odpowiedz z cytatem

Praktycznie co godzinę cały dzień, poza pociągami do Łukowa, które jadą na EN57 lub piętrusach. Jeszcze jeden rano z Siedlec jedzie na EN57, a reszta to Flirty (czas przejazdu o kilkanaście minut krótszy od EN57, wiec jak widać w rozkładzie jakiś pociąg o dłuższym czasie jazdy, to jest to zwykły EN57).
Tylko uwaga, teraz są robione przeglądy Flirtów i na jednym obiegu zamiast Flirtów może jechać 2xEN57AKM

_________________
Le FleuR
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Dudzio Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Paź 2010
Skąd: Kobyłka

PostWysłany: 11-12-2010, 15:26    Odpowiedz z cytatem

Przysiągłbym, że wczoraj przez Skierniewice przejeżdżał FILTR. Ktoś ma pojęcie co mógł tam robić? Bo chyba nie kursuje tam na stałe.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Grygus Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Lut 2010
Skąd: Otwock

PostWysłany: 11-12-2010, 17:19    Odpowiedz z cytatem

Nie jeżdżą? Oj, wydaje mi się, że jednak niektóre pociągi z Siedlec na Flirtach mają relację wydłużoną do Skierniewic. Na pewno widziałem na Śródmieściu Flirta z napisem SKIERNIEWICE na wyświetlaczu.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Dudzio Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Paź 2010
Skąd: Kobyłka

PostWysłany: 11-12-2010, 17:41    Odpowiedz z cytatem

A to sorka. Nie miałem o tym pojęcia i stąd moje zdziwienie Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

przewoz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Maj 2009

PostWysłany: 14-12-2010, 16:34    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Oj, wydaje mi się, że jednak niektóre pociągi z Siedlec na Flirtach mają relację wydłużoną do Skierniewic.


Nie. Po prostu jak na Grochowie brakuje taboru (a EN57 i pochodne psują się na potęgę), to wysyła się to, co jest. A z reguły w środku dnia jakiś Flirt stoi i czeka na wieczorną zmianę, to się go wysyła w trasę, ot do Skierniewic czy gdziekolwiek gdzie nie ma czego wysłać.

_________________
Le FleuR
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

alf1923 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Sie 2008

PostWysłany: 17-12-2010, 16:13   Łuków Siedlce przesiadki. Odpowiedz z cytatem

A może ktoś, w końcu podniesie temat przesiadek na stacji Siedlce do pociągów w kierunku Łuków.
Farsą jest brak pociągów KM do Łukowa i odwrotnie, (przykład: do Deblina pociągi KM jeżdżą,a Deblin nie leży w województwie mazowieckim). Kiedy, w końcu Siedlce pogodzą sie ze zmianą roli jako Stacji węzłowej? Nie ma potrzeby, aby pociągu kończyły bieg na stacji Siedlce, jeśli w Łukowie jest dość torów postojowych(które przede wszystkim użytkuje PKP Cargo) , jeśli linia Siedlce-Łuków jest "wyremontowana" i przystosowana do standardów europejskich. Nie ma potrzeby,aby Kierownik i Maszynista tracili czas na "próbe hamulca" co zwiększy czas jaki mogą przeznaczyć na "jazdę", co zawsze zmniejszy zapotrzebowanie na Maszyniste i Kierownika, który może zarazem ,jechać do Łukowa i wrócić do Warszawy. Nie mówie o wszystkich pociągach, ale co 2ha powinny być pociągi bezpośrednie.Niech podróżni widzą te "piekne stadlerki" Wink. Dlaczego podróżny jadący pociągiem osobowych z Białej Podlaskiej do Warszawy, musi przesiadać sie dwukrotnie? Czy to decyzja polityczna? Czy Lublin nie mógł bym wydzierżawić znanego "DEP"-u Kolejom Mazowieckim, co zwiększy zatrudnienie i pozwoli odciążyć ZNTK Mińska Mazowiecki?
Niestety, ale Siedlce muszą w tej materii również stracić "na wartości", bo koleje muszą zarabiać, a nie marnotrawić, a podróżny nie musi przesiadać sie z pociągu do pociągu na 98km przed Warszawą. Ludzie. Farsa.

- Nie chciałem tworzyć nowego tematu, jeśli moderator uzna, że warto podnieść ten wątek, niech zmieni jego "położenie" na nowy temat.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

przewoz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Maj 2009

PostWysłany: 17-12-2010, 21:16    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Czy to decyzja polityczna?

No, Lublin nie płaci za realizowane przewozy do Łukowa, to i bezpośrednie ograniczone do minimum.
Cała reszta do zreaalizowania, tylko skąd $$$ ?

_________________
Le FleuR
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl