Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Mandat od SOK
Autor Wiadomość

buuuuum Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Gru 2009
Skąd: Ełk

PostWysłany: 12-06-2010, 17:44   Mandat od SOK Odpowiedz z cytatem

Tak się stało , że dostałem dziś mandat od SOKistów w wysokości 50 zł. Przejazd rowerem po przejściu na torach. Na nic były tłumaczenia itp ;p Z mej strony takie małe pytanie... Co się stanie jak nie opłace tego mandatu ? Jak to się ma w przypadku takich mandatów ? Dodam , że jestem niewypłacalny xD
Tzn. kończę szkołę, nie mam nic na własność, nie pracuję , a kasę jaką mam to jedynie taka, którą dostaje w darowiznie od dziadka ;p Nie ukrywam że wolałbym tego nie płacić... zawsze to wartość jednego biletu turystycznego PRów . Mógłby ktoś doradzić ? Very Happy
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 12-06-2010, 18:33    Odpowiedz z cytatem

buuuuum, no niestety zapłacić musisz, bo wylądujesz na liście dłużników, a wtedy żegnajcie kredyty i komórki na abonament. Mandat na pewno Ci nie przepadnie. Kiedyś zaczniesz zarabiać i urząd skarbowy sam potrąci sobie z twego PIT-a zaległy mandat wraz z zaległymi odsetkami.

A tak swoją drogą jazda rowerem po peronach i po przejściach na torach jest zabroniona ze względów bezpieczeństwa. Przy czym tu chodzi o twoje bezpieczeństwo.

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 12-06-2010, 18:33    Odpowiedz z cytatem

Jeśli w chwili nałożenia mandatu masz skończone 18 lat (jeśli nie masz, za twoje sprawki odpowiadają rodzice) oraz nie masz dochodów, to może Ci się taki mandat upiec. Oznacza to, że go nie opłacasz, za rok czy 2 możesz dostać wezwanie do zapłaty (mogą Ciebie straszyć komornikiem) jeśli w tym czasie nadal nie masz i nie miałeś dochodów (czyli uczysz się/studiujesz) mandat powinien przepaść po 2 latach (przedawnienie). Jednak, jeśli miałeś jakiekolwiek dochody (choćby umowa-zlecenie) - urząd skarbowy może to ściągnąć celem zapłacenia mandatu + odsetki + koszta postępowania.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 12-06-2010, 18:34    Odpowiedz z cytatem

Noema, mandaty od Policji przedawniają się po d 2 latach. Przypuszczam, że taka sama sytuacja jest z mandatami nałożonymi przez SOK.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 12-06-2010, 18:38    Odpowiedz z cytatem

Iktorn, o przedawnianiu mandatów nic nie wiem. Niedawno dostałam mandat i punkty za przekroczenie prędkości. Wolałam zapłacić bez zbędnej zwłoki.

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 12-06-2010, 18:43    Odpowiedz z cytatem

No tak, ale Ty jesteś osobą pełnoletnią i masz dochody (czyli urząd skarbowy może siąść Ci na dochody). W przypadku osób pełnoletnich, nie posiadających dochodów, niezatrudnionych, a uczących się/studiujących nie ma z czego ściągnąć należności za mandat. Wtedy po 2 latach sytuacja się przedawnia.

Wiem z doświadczenia, jak z 10 lat temu, mając już 18 lat dostałem mandat od policji (wtedy nie było jeszcze punktów karnych). Nie zapłaciłem (bo z czego?), nawet rodzicom się nie przyznałem. Wezwali mnie po roku do US, tam złożyłem oświadczenie, że nie zarabiam i nie mam i nie miałem dochodów od chwili nałożenia mandatu do dania wezwania i przedawniło się. Tak samo może się koledze udać.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

buuuuum Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Gru 2009
Skąd: Ełk

PostWysłany: 12-06-2010, 19:50    Odpowiedz z cytatem

Noema napisał/a:
Przy czym tu chodzi o twoje bezpieczeństwo.


hehe , e tam bezpieczeństwo, upewniłem się czy nic nie jedzie,zresztą to nie Warszawa Język
Trudno było by tu wpaść pod pociąg, nawet nie upewniając się Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 12-06-2010, 19:59    Odpowiedz z cytatem

buuuuum, a jak byś przypadkiem wpadł pod pociąg? Wtedy pretensje byłyby do PKP i bieganie po sądach o odszkodowanie od kolejarzy. Takie przypadki już były.

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 12-06-2010, 20:49    Odpowiedz z cytatem

buuuum zeskanuj ten mandacik bo jeszcze nie widziałem od SOKali mandatu;d Śmiech

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

buuuuum Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Gru 2009
Skąd: Ełk

PostWysłany: 12-06-2010, 21:07    Odpowiedz z cytatem

już jest na garze ;p
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ic konduktor Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Lip 2009

PostWysłany: 12-06-2010, 21:54    Odpowiedz z cytatem

Ot co powiedział mój znajomy prkurator w tej sprawie:
Proponuję zapłacić i nie jeździć rowerem po terenie kolejowym.
Mandat staje się prawomocny z chwilą jego przyjęcia przez sprawcę wykroczenia.
Przy grzywnach o znacznej wartości, można ubiegać się do wierzyciela, najczęściej Urząd Wojewódzki, o rozłożenie mandatu na raty, jednak dla kwoty 50 zł nikt nie będzie robił rat.
Pełnoletność w tym przypadku nie jest wymagana, osoby powyżej 13 roku życia mogą z ograniczeniem odpowiadać w postępowaniu mandatowym, a 17 latek juz napewno.
Przedawnienie sprawy może być trudne, wystarczy że przed upływem określonego czasu, musiałbym sprawdzić ile lat, wierzyciel upomni się do dłużnika o kwotę wraz z odsetkami. Gorzej, że korespondencja wysłana będzie uznana za upomnienie niezaleznie od faktu jej doręczenia, bowiem to na dłużniku spoczywa obowiązek powiadomić wierzyciela o zmainie adresu i miejsca pobytu.
Przed upływem kolejnego okresu ponownie wysyłamy liścik i kolejny okres się liczy.
Kiedyś młody człowiek rozpocznie prace na swój rachunek, to się wówczas ściągnie. mamy kilka takich wierzytelności w postępowaniu, z tego co mi wiadomo.

Ja też proponowałbym zapłacić, może 50 złotych to dla młodego człowieka spory wydatek, jednak może być znacznie gorzej.

_________________
" Doświadczenie to coś, co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś."
E. Murphy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

buuuuum Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Gru 2009
Skąd: Ełk

PostWysłany: 13-06-2010, 12:55    Odpowiedz z cytatem

No , ale w sumie kolega mówił że też dostał mandacik za łażenie w okolicach lokomotywowni we Wrocławiu bez żadnych papierów 5 miesięcy temu , nie zapłacił i cisza jak na razie... Very Happy
A jeszcze jak ma się ta kwestia , przy chęci zaciągnięcia się na funkcjonariusza SOK lub Policji ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

snajper Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lis 2009

PostWysłany: 13-06-2010, 13:14    Odpowiedz z cytatem

No tak ja swego czasu byłem prawie kolekcjonerem mandatów, Nazbierałem kilkanaście za jzdę MPK bez biletu, picie piwa latem w miejscach niby publicznych (łąki za blokami, gdzie nikogo nie ma), jeżdżenie samochodem w dziwny sposób po osiedlu i podobne. Mandaty wywalałem na śmietnik po otrzymaniu i parę lat był spokój. Niestety jak już miałem konto dochody itd, komornik, zają mi na koncie hurtem 1500 zł na rzecz mandatów, a i to nie było wszystko bo potem jeszcze parę razy zajmował po 100, Dodatkowo raz zajął mi raz kawałek wypłaty w jednej firmie, w sumie finansowo to tam 120 ledwie było, ale ile wstydu się najadłem. Więc lepiej płacić od razu.

Co do dostania się do wymienionych służb, to prawdopodobnie trzeba być niekaranym, czytaj, nie być skazany wyrokiem sądu za przestępstwo, mandaty to tylko wykroczenia i fakt ich otrzymania nie jest raczej istotny.

_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

ibonek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Maj 2008
Skąd: Rudnik

PostWysłany: 13-06-2010, 14:45    Odpowiedz z cytatem

snajper, ale może być wzięty pod uwagę zwłaszcza wtedy gdy nie zapłacisz.
Iktorn, obecnie urzędy się nie patyczkują i jak wisisz kasę i nie odpowiadasz to od razu pakują cię do rejestru dłużników. Nawet za 50 zeta, podobno to jest bardzo skuteczna metoda odzyskania pieniędzy. Twisted Evil
buuuuum, Łatwiej jest wpaść pod pociąg na małej stacji niż na dużym węźle. Przekonał się o tym jeden kolejarz jakieś 10 lat temu bodajże w Lublinie. Wyjeżdżając z posterunku na którym pracował wpadł samochodem pod lokomotywę cz pociąg. Na szczęście jedyne obrażenia, które odniósł to jakieś złamania i skasowany przód samochodu.
Do tego mógłbyś się zagapić i zjechać z peronu na tory , albo kogoś rozjechać etc, etc.
Żeby było śmiesznie, to ja także wczoraj miałem " rozmowę wychowawczą" z panami z SOKu, tyle, że ja stałem na końcu peronu i robiłem zdjęcia.
Przy okazji pozdrawiam patrole wszystkie bez wyjątku z Lublina i okolic. Laughing
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

snajper Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lis 2009

PostWysłany: 13-06-2010, 16:20    Odpowiedz z cytatem

A rozmowa niby o co ? Stać na końcu peronu i focić akurat wolno !

_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 4 Idź do strony 1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl