Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Mandat od SOK
Autor Wiadomość

Sebcio Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2007
Skąd: Lublin

PostWysłany: 24-07-2012, 19:51    Odpowiedz z cytatem

ibonek napisał/a:
Iktorn, nie tylko SOKistów. Ale do nich nie mam żalu, w końcu od tego są, żeby pilnować porządku. Może komuś innemu przeszkadzało to, że tam stałem? Nie wiem, nie tłumaczyli mi się. Poprosili tylko o dokumenty, i pokazanie zawartości plecaka. Gdy zapytałem jakie przepisy naruszyłem, nie bardzo wiedzieli co odpowiedzieć i tylko oprosili o to żeby nie wchodzić na tory. Trochę mnie rozzłościło to, że jeden nich widząc aparat w moich rękach dość pogardliwym tonem zapytał, czy jestem miłośnikiem kolei.
Też miałem na początku roku taką sytuację. Stałem na końcu peronu, a później trochę bliżej. Wracający z szopy patrol SOK zapytał się czy mam bilet, co tu robię i sprawdzili mój plecak. W rozmowie tłumaczyli mi że podejrzanie wyglądam i bym zbyt długo nie robił zdjęć. W tym czasie spisali też dane.
Nie wiem jakie to może mieć konsekwencje.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Pawel_15 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Pokuć

PostWysłany: 24-07-2012, 20:12    Odpowiedz z cytatem

Mnie spisali jak z kumplem jechaliśmy w 2006 pociągiem z Sokółki do Białegostoku. Kierpoć się pluł, bo nie zamknął przedziału, nasrał szkolnym korektorem jakieś bohomazy (miał być napis przedział dla matki z bachorem), został odesłany po krótkiej awanturze w czort no i po chwili wrócił z SOKistami. Ci trochę pogadali, gadanina w stylu blablaba, zero reakcji na argumenty z naszej strony. Skończyło się na spisaniu danych i kazali przeprosić kierpocia. Przeprosiliśmy i tyle... Wystarczyło grzecznie powiedzieć że przedział zarezerwowany etc. cały skład był pusty, byśmy se gdzie indziej poszli. A tak był pokaz buractwa ze strony kierpocia...

_________________
Pokuccy kopciarze - łączcie się !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 24-07-2012, 21:07    Odpowiedz z cytatem

buuuuum napisał/a:

Po mojemu, nie ma sensu płacić z miejsca mandatów. Chodzi mi oczywiście o takie, gdzie kwota nie jest jakaś duża, bo wtedy to razi w oczy i może komornik zapukać.
A co będą se chcieli to najwyżej se kiedyś tam odciągną... Zawsze to jakaś pociecha i psychiczny spokój, że nie trzeba z miejsca wyjmować kasy z portfela "na teraz".


Ja sobie po tym wszystkim dokładnie tak samo pomyślałem, ale skoro próbowałem uciec i naliczyli mi 200zł to postanowiłem że zapłacę i że nie chcę się z nimi użerać. Może bym i wygrał w sądzie, ale jakby się starzy dowiedzieli o tym to by mi zabronili jechać koleją, odcięli mi kieszonkowe a nawet by mi szlaban dali : ( Dlatego wolałem to załatwić tak żeby się oni o tym nie dowiedzieli i żebym miał czystą kartotekę. Żałuję tego co zrobiłem tzn. wyłącznie tego że próbowałem bez powodu uciekać. Jasne że bym się nie użerał gdyby mnie złapali np. na KGZ albo gdzieś między torami i być może by mnie puścili wolno no ale sam sobie spaściłem dlatego nie mam do nich pretensji za to, ale tylko o to że się czepiali że chodzę sobie po peronie.

Zresztą ja dość często przesiadam się w Trzebini, chodziło też o to że tam mnie teraz znają i żeby się nikt później nie przyczepiał o nic.

Gdyby mi wpisali 50 zł pomimo okazania dokumentów i postępowania z mojej strony zgodnie z procedurami to bym się kłócił z nimi i odmówił bym płacenia mandatu. I załatwił bym ich gadką, bo oni miałem wrażenie Ci z Trzebini że nic nie wiedzą na temat KGZ i składów PKP IC(o czym jest w odpowiednim wątku)albo po prostu mieli zakaz udzielania mnie informacji na ten temat. Po za tym jeśli bym przegrał w sądzie to na pewno bym do więzienia nie poszedł, ale pewnie dostałbym większą grzywnę i koszty procesu(a dla mnie to by było strasznie dużo kasy).

Ja mówię szczerze, wtedy miałem tylko stracha o ten mandat i być może o to że już mnie wcześniej gdzieś widzieli ale zapewniam że moje wycieczki po terenach kolejowych nigdy nie miały na celu niszczenia jakiegokolwiek mienia, ani nigdy nie doszło z mojej strony do przypadku zniszczenia mienia, więc w sumie strach bez sensu, no ale cóż, to nie jest przyjemne jak podchodzą jakikolwiek funkcjonariusze i od razu "dokumenty do kontroli" a nie np. "a co Pan tu robi na terenie kolejowym i czy wie Pan że wstęp jest tu zabroniony" bo wtedy zawsze by się inaczej zareagowało. Nigdy zresztą nie dostałem za cokolwiek mandatu, także dla mnie to było kompletna nowość ale zdaję sobie sprawę że nieznajomość prawa szkodzi.

To wszystko co mam do powiedzenia na ten temat. Mam tylko nauczkę żeby panować nad emocjami i nie bać się pokazywać dokumentów i to wszystko i głupio mi z tego powodu. A po za tym wtedy jak się z nimi szarpałem to prawie bym im uciekł, można było ich bez problemu np. kopnąć i zwiać, ale wtedy bym odpowiadał za napaść na funkcjonariusza i mógłbym iść do więzienia za to także odpuściłem sobie.

Odnośnie postu Pirata - Pirat ja bym mimo wszystko nie powiedział że SOkiści za mandaty mają premię, nic mi na ten temat nie wiadomo. Ja jak płaciłem mandat to na konto Urzędu Marszałkowskiego w Krakowie a nie na konto SOK-u. Mogę nawet wysłać skana mandatu, ale w tej chwili nie mam dostępu do skanera to sobie obejrzycie go dokładnie. I będziecie mogli go ocenić ale najwcześniej pod koniec sierpnia bo wtedy będę miał dostęp do skanera.

Paweł 15 - u mnie było to samo zero reakcji na to co mówię nie ma zmiłuj kajdanki i od razu Policja. Ale potem jak mnie przeszukali i nic nie znaleźli a ja przed Policją przyznałem się że chciałem zwiać to Policja powiedziała żeby mnie rozkuć, a SOK-iści zaczęli nawet normalnie gadać. No ale nie dało się bez mandatu a oni powiedzieli że takie mają procedury a 200zł to niby jest dużo(akurat tyle miałem)ale w porównaniu z kosztami procesu sądowego to jest mało. Plus jeszcze brak zaufania od personelu stacji Trzebinia a tak to zawsze jakoś załagodziłem sytuację.


Ostatnio zmieniony przez Tomasz dnia 24-07-2012, 21:14, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Pawel_15 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2010
Skąd: Pokuć

PostWysłany: 24-07-2012, 21:12    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
ale jakby się starzy dowiedzieli o tym to by mi zabronili jechać koleją, odcięli mi kieszonkowe a nawet by mi szlaban dali : (

Ile masz lat i czy masz normalnych starych ? Za jakiś durny mandat szlaban na kolej, odpływ kieszonkowego i totalny szlaban ? Ludzie złoci, toć to średniowiecze !!!

_________________
Pokuccy kopciarze - łączcie się !
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 22-10-2012, 14:06    Odpowiedz z cytatem

Mam 20 lat a akurat dostałem mandat 2 dni po moich urodzinach : ) Wiesz co nie znasz moich rodziców ale to nie jest temat o moich prywatnych żalach. Niestety ale pewnie by tak było. Jak miałem wypadek na rowerze to miałem szlaban na miesiąc ale to raczej tylko ze względu na szkody powypadkowe. Dotychczas ich nigdy nie zawiodłem i wiedzą oni że jestem MK-olem i zawsze się mnie pytają o wszelkie sprawy biletowe i wierzą mi jak opowiadam te historie o SOK, PKP, idiotycznych przesiadkach i innych absurdach kolejowych. Obawiam się że wtedy przestali by mi wierzyć. Choćby dlatego tak sądzę, że zawsze jak się gdzieś wybieram to zawsze spotykam się z pouczaniem itp. i też mnie to wkurza no ale cóż.

Zresztą nie miałbym do nich pretensji o to. Wychodzę z założenia że jak coś nabroję(w zasadzie rzadko mi się to zdarza)to nie mam do nich pretensji tylko do siebie. Zresztą gdybym był na ich miejscu i nie jako płacił na dzieci a wiedział że moje dzieci nie mają żadnych dochodów to zrobiłbym tak samo. Byłby to w swoim rodzaju środek zapobiegawczy.

PS: Ja się z tego teraz śmieję i mam doświadczenie że faktycznie SOK jest jaki jest i traktuję to jako swoistą przygodę kolejową. Tylko szkoda tej kasy no ale cóż, przeboleję to, zresztą i tak babcia mi obiecała że w tym miesiącu postawi mi turystyka więc i tak nic nie stracę, chyba że jeżdżenie częste na krótkich trasach. A po za tym większość ludzi na co dzień popełnia wykroczenia czy to przechodząc 2 metry od pasów, czy wyprzedzając autem wolno jadący rower na drodze krajowej najeżdżając na podwójną linię ciągłą(to też pierdoły ale przepisy mówią że trzeba się wlec za rowerem albo tak wyprzedzić żeby nie najechać na te linie ale przeważnie nie da się tego zrobić). Tak samo jak np. niepłacenie abonamentu RTV to też jest wykroczenie według prawa, no ale nikt tego nie egzekwuje bo by musieli karać 90% społeczeństwa.
EOT.

[ Dodano: 13-08-2012, 21:57 ]
http://www.abc.com.pl/du-akt/-/akt/dz-u-04-264-2637

Ja dostałem mandat z paragrafu 2 punkt 1

wstępu i przebywania osób nieuprawnionych na torowiskach, nasypach, wiaduktach, mostach, w wykopach i w tunelach kolejowych;


Teraz to ja się zaczynam zastanawiać czy słusznie zrobiłem płacąc ten mandat czy faktycznie nie zostałem naciągnięty przez SOK. No bo tam nie jest nic napisane o peronach nie ważne czy czynnych czy nie.

[ Dodano: 13-08-2012, 23:58 ]
Polecam przeczytać tutaj:
http://ewindykacja.pl/index.php/czy-wiesz-kiedy-przedawnia-sie-mandat-za-przekroczenie-predkosci/

[ Dodano: 13-08-2012, 23:59 ]
Powyżej jest napisane kiedy się przedawnia mandat za przekroczenie prędkości. Podejrzewam że tak samo jest z mandatami od SOK.

To jest link do pliku w którym jest zawarta zawartość (oczywiście zamazane dane osobowe)mojego mandatu, także zapraszam do oglądania i rozkoszowania się jego zawartością Very Happy

Jeszcze uwaga do SOK-ów - jeśli chcecie wlepiać mandaty proponuję w Oświęcimiu, Trzebini, Krakowie Głównym(ale nie w Płaszowie), Kozłowie, Sędziszowie, Wieliczce Rynek-Kopalnia, Suchej Beskidzkiej, Zakopanym, Bielsku-Białej Głównej, Wadowicach, Tarnowie i Rzeszowie i na każdej dużej stacji gdzie wsiada dużo ludzi i pociąg rozpoczyna bieg(i go kończy), jak skład stoi podstawiony 15 minut przed odjazdem wsiadać do toalet, zamknąć drzwi(ale nie zamykać dodatkowego zamka bo będzie świecić się kontrolka że kibel zajęty, lub czerwona naklejka pod klamką w EN57)i siedzieć tam aż do odjazdu pociągu i czekać na ludzi którzy pójdą do kibla kiedy stoi na stacji(obsługa też łamie zakaz)a następnie wlepić mandat osobie która tam wejdzie - mina osoby będzie bezcenna, a toalety nie będą tak często dewastowane bo z tego co wiem toalety najłatwiej zdewastować(bo tak obserwuję jak działają złodzieje i wandale)na długich postojach.

I żeby było jasne - nie dostałem mandatu za sikanie na postoju Very Happy Celowo napisałem tylko duże stacje ponieważ na małych stacjach pociąg stoi góra minuta i jest niska szkodliwość społeczna(więc SOK-om się nie opłaci ścigać takich ludzi, ale nie zaszkodzi gdyby się pojawili wtedy w pociągach byłoby bezpieczniej szczególnie wieczorami). I to byłaby zasadzka dla palaczy w kiblach Very Happy Których dużo jest w centralnej Polsce, na Śląsku i Małopolsce rzadko można spotkać takie przypadki.

PS: Ja nie palę papierosów nawet na czarno ale z miłą chęcią spotkam się z SOK-ami w pociągu jakby trzeba było : ) Nie boję się rozmowy z Panami z SOK.

PS2: Mam prośbę do SOK-istów, bylibyście łaskaw co jakiś czas wyjść do pociągu do Oświęcimia, (również do tego przez Skawinę co jedzie) Tarnowa, Sędziszowa, Kielc, Tunelu, Rzeszowa, , Katowic i każdego innego pociągu i pomogli starszym ludziom wsiąść do pociągu? ! Nagminnie nie ma kto pomóc osobom starszym (ja pomagam z miarę moich możliwości). SOK jest nie tylko od karania, ale również pomagania słabym i potrzebującym ludziom, w końcu mam prawo tego wymagać, ponieważ w KK, KW i wszelkich regulaminach związanych z publicznym transportem nie ma ani słowa że SOK ma zakaz pomagania osobom starszym wsiadać no a ja płacę za bilety więc ja jako klient mam prawo wymagać. Klient płaci, klient wymaga Very Happy No to samko dotyczy kobiet w ciąży, matek z dziećmi i wszelkich niepełnosprawnych osób, ale błagam - SOKiście nie sprawdzajcie niepełnosprawnym dokumentów czy faktycznie są niepełnosprawni. Bardzo w Krakowie Głównym SOK siedzi w budce na peronie i widzi osoby starsze i się nie rusza żeby pomóc wsiąść. Odrobinę kultury też czasem trzeba, w końcu my wszyscy podatnicy łożymy wielkie miliony złotych w podatkach na utrzymanie SOK. Po za tym starsze babcie na 99% przypadków nie użyją przeciwko Wam siły, a raczej odwdzięczą się uśmiechem na twarzy i będzie to dla nich zachęta do podróżowania koleją, mile widziane opowiadanie przez SOK bajek nawet zmyślonych na temat niebezpieczeństw w podróżach busami, oczywiście zawsze na niekorzyść busów. Ja zauważyłem że jak mam do czynienia z chamską obsługą pociągów to grożenie busami skutecznie zmusza pracowników kolei do efektywniejszej pracy, hmmm samo słowo bus to chyba wulgaryzm w slangu kolejarzy bo tak reagują gwałtownie na słowo "bus" Very Happy

To samo dotyczy prywatnych firm ochroniarskich na dworcach(jeśli są)i w miarę możliwości obsługi pociągu, ale zaznaczam w miarę możliwość bo konduktorzy też mają swoje obowiązki. : )

PS2: Mam prośbę do SOK - pomagajcie staryszm ludziom bo koszty tego jakże "ciężkiego" przedsięwzięcia są znacznie niższe niż ściganie uciekinierów, MK którzy udukomentowują na fotografiach patologie kolejowe a także niższe od kosztów jakie ściągnie Służba Zdrowia lecząc SOK-ów którzy bili się z kibolami i wandalami.


Ostatnio zmieniony przez Tomasz dnia 22-10-2012, 14:34, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

snajper Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lis 2009

PostWysłany: 22-10-2012, 14:26    Odpowiedz z cytatem

Ja regularnie jeżdżę do Trzebinii i robię foty na zamkniętym peronie 4, złapałem tam na przykład Tem2 w malowaniu DB, fajne ET41 i inne. W życiu tam nie widziałem SOK. Ale zdradzę Ci też że dostałeś co dostałeś bo uciekałeś, mnie ostatnio na innej stacji SOK złapał na chodzeniu nie po peronie a po torach bocznicy (to już na pewno nie teren ogólnodostępny). Bo potrzebowałem pofocić jeden fajny skład, ale byłem miły, wyjaśniłem, o co mi chodzi, to sobie poszli, bez dawania mandatu, tylko powiedzieli żebym już tam nie chodził.

_________________
...


Ostatnio zmieniony przez snajper dnia 22-10-2012, 14:38, w całości zmieniany 2 razy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 22-10-2012, 14:37    Odpowiedz z cytatem

Snajper - popatrz sobie dokładnie na mandat - ja wiem za co go dostałem, widzisz gdzieś tam paragraf na uciekanie przed funkcjonariuszami ochrony? Ja to sobie dopowiedziałem i wiem że tak było naprawdę, ale tego nie ma odnotowanego na mandacie a za to idzie się siedzieć przecież przynajmniej na 24 h a może dlatego że od razu się przyznałem do wszystkiego i uznali oni że koszty utrzymywania mnie są zbyt duże i im się nie opłaci : D Ale nie polecam nikomu uciekania przed SOK - wręcz odradzam, mega dawka strsu i po co dotować Służbę Zdrowia pięniedzmi z psychotropów? A tak to będzie więcej pieniążków na drogi i koleje Very Happy

Snajper ja Ci mówię - chodzą po peronie 4, ale oni się czają tam w budynku stacyjnym i są dobrze ukryci, działają z zaskoczenia pisałem przecież że wożą się nieoznakowanym wozem. Very Happy Wystarczy że stoi tam odstawiony EN71(bardzo często tak jest dalej ale już nie tak często jak przed zmianą obiegu). A to że zamontowanie monitoringu na PKP Trzebinia na pewno wyszłoby taniej a potem interwencja SOK t chyba SOK o tym nie wie? A jak wie to dlaczego nie interweniuje? Po co generować niepotrzebne koszty, przysłać patrol na następne zadupia typu Libiąż gdzie pijana młodzież wieczorami śmieci i niszczy śmietniki i ławki. Tak samo w Chełmku, Gorzowie, Chrzanowach. SOK-iści zwolnili by się i mogliby robić obiegi jak MK w pociągach Trzebinia-Oświęcim gdzie hołota jeździ wieczorami i robi syf.

Zaznaczam że podchodzę bezstronnie do SOK i ani ich nie popieram ani nie dążę do ich unicestwienia, zależy mi tylko na bezpieczeństwie na kolei. Bo jeżdżę dużo pociągami i widzę co się czasami dzieje.

PS: nie biorę odpowiedzialności za wandali w Trzebini jeśli po moich wskazówkach zniszczą coś na stacji i SOK ich nie złapie. Ale myślę że SOK i tak ich złapie bo oni są tak samo solidni jak pewna firma ochroniarska o inicjałach SS.(zaznaczam że nie mam tu na myśli SS hitlerowskich, zbieżność inicjałów całkowicie przypadkowa, jak ktoś jest z Krakowa i okolic to będzie wiedział o co chodzi)


Ostatnio zmieniony przez Tomasz dnia 22-10-2012, 14:42, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

snajper Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lis 2009

PostWysłany: 22-10-2012, 14:40    Odpowiedz z cytatem

Nie piszę, że dali Ci mandat za uciekanie, tylko że dali Ci mandat bo uciekałeś, a za co to mniej istotne. Ja jestem miły i jak narazie to już 2 razy mnie przyłapali na bocznicach, po prostu perfidnie na torach i nie dostałem mandatu. Natomiast nie miły jestem jak ktoś zgłasza objecje do fotografowania na peronie ogólnodostępnym, wtedy to wyjaśniam, że PRL się skończył.

PS. Markę tego ciemnego auta pamiętasz ?? Bo to troche brzmi jak: Jaki pani ma samochód ? Eee czerwony...

_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 22-10-2012, 14:47    Odpowiedz z cytatem

Jak się spotkamy w realu to Ci podam markę samochodu, albo sobie przyjedź na PKP Trzebinia - taki duży samochód dostawczy, nic Ci więcej nie podam, przeszukaj Infokolej to może znajdziesz.

Ja powiem że popełniłem wtedy taki błąd że doczytałem sobie dokładnie KW(teraz już go przeczytałem)więc to jest nauczka dla mnie na przyszłość.

I nawet powiem tak - jeśli Was SOK łapie niesłusznie, a znacie KK, KW i wszelkie regulaminy i macie stalowe nerwy i postraszycie Policją to SOK nie odważy Wam się coś zrobić, a jak się odważy to przyjadę tam i zrobimy zgodnie z prawem prowokację żeby SOK usunął źle działających pracowników(bo zapewne 99% SOK-istów przykłada się do swojej pracy i stara się nie wlepiać niepotrzebnych mandatów). Żeby nie było jaj tego typu że stoimy biernie i widzimy jak kolej jest rozkładana na łopatki. Bo można walczyć piórem(pisma do Marszałka)ale można też działać po cywilu z zaskoczenia. Zaznaczam że ten post jest zgodny z prawem a to chyba nie jest nic złego w pomaganiu SOK-om wyłapywać nieuczciwych ludzi pracujących w SOK? : )

PS: Na początek proponuję sprawdzić Nowy Sącz - mam uwagi do konduktorów z Nowego Sącza nie podam numerów służbowych, do 15 października można było ich spotkać w REGIO 30410. Czy jeżdżą teraz nie mam zielonego pojęcia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

snajper Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lis 2009

PostWysłany: 22-10-2012, 14:53    Odpowiedz z cytatem

To najpierw nas ostrzegasz byśmy uważali na ten samochód a potem nie podasz jaki... Ehh to po której stronie Ty jesteś. Zresztą z tego co piszesz, to prawdopodobnie oni tam są wieczorem, a ja tam nie jeżdżę na foty wieczorem, bo wieczorem to nie ma światła na foty.

PS. Przykładowa fota z peronu 4, choć teraz tam rzadziej jeźdżę bo cały ruch przejęło tam Cargo to loki Cargo mam i u siebie, ale rok temu tam były na przykład takie okazy:

http://s12.postimage.org/9jq8dg2qh/TEM2_B_trz1_1_01.jpg

_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 22-10-2012, 15:23    Odpowiedz z cytatem

Snajper a widzisz, czyli coś masz sumieniu widzę. Gdybyś nie miał nie bał byś się spotkać w realu. A ja tego nie podam bo nie chcę iść do więzienia za namawianie i ułatwianie życia przestępcom i sprawcom wykroczeń. Napisałem te posty po to żebyście wiedzieli jak wygląda kolej w Polsce bo media mainstreamowe nie pokażą tego.

A to po której jestem stronie mam napisane w powyższych postach mojego autorstwa.

PS: Wierzę Ci że SOK Ciebie nie złapał, ale mnie złapali późnym popołudniem, więc nie są oni w nocy lecz 24/h, 7 dni w tygodniu i lepiej sobie tak założyć a nie kombinować. Bo wiesz ja jestem mądry po szkodzie, ale po co inni mają płacić? A po za tym jak chcę sobie składy sfilmować od środka to lepiej sobie wstać rano i pojechać jakimś muchowozem i wtedy nikt się nie przyczepi. A z zewnątrz można sfilmować wysiadają c pociągu z pierwszego wagonu na małej stacji, wtedy obsługa nie będzie miała weny do wzywania SOK-isów(przypominam że fotografowanie jest dozwolone na zasadach opisanych w stosownych kodeksach z miejsc ogólnie dostępnych).

Nikt nie jest idealny a ja nawet cieszę się że dostałem te 200zł bo to mnie nauczyło odwagi na reagowanie na patologie kolejowe, dostałem nauczkę że nie warto uciekać a po za tym wiem od środka jak to wszystko wygląda i żadne wypociny prasowe nie zmienią mojego zdania na ten temat.

PS: SOK nie płaci mi za pisanie takich na forum jakby coś.
PS2: Powinieneś mi podziękować za to że wkleiłem ten mandat na Forum(bo nikt się jeszcze nie odważył wkleić go na Forum a w tym temacie były zapowiedzi innych Użytkowników). I za to że nie obraziłem się na to forum za głupie posty i dzielę się swoimi doświadczeniami z innymi pasażerami kolei. Bo łatwiej się odwrócić i patrzeć jak inni narzekają na kolej niż coś zadziałać, żeby poprawić naszą kolej.

PS3: Fajna lokomotywa na zdjęciu : ) Jaki zakład Śląsko-Dąbrowski czy inny?
PS4: Widzę że stałeś w tym samym miejscu co ja. Nie widać tej tabliczki "peron nieczynny" która jest za Tobą na tym zdjęciu(chyba że jest to stare zdjęcie). Cieszę się że Tobie się udało ale odradzam tego czego dokonałem. Lepiej nawet się skompromitować w oczach mikoli i podejść sobie do budynku i zapytać się Soków czy można focić.

PS5: A co do marki samochodu to nie podam dlatego że czasem tego samochodu nie ma i Sok czytając to Forum mógłby zażądać od Admina mojego IP i podjąć stosowne kroki prawne przeciwko mojej osobie. Chyba nie chcesz żeby poszedł do więzienia hmm?

PS6: Zapomniałeś się mnie jeszcze do kompletu zapytać o numery rejestracyjne SOK-isów. Zapewniam Ciebie że tego Ci nawet bym nie podał w realu.

PS7: Jeśli to miała być próba zniechęcenia do podróżowania koleją to powiem Ci że nie udana.

PS8: Nie jestem skrajnym formalistą i jak widzę że ktoś np. pali w pociągu albo nogi ma siedzeniach (bez butów) albo wychyla się z okna po to żeby pofocić krajobraz z pociągu to przymykam na to oko bo jest niska szkodliwość społeczna. Ale na to też są paragrafy i ja też czasem się wychylam ale do prędkości 50km/h i tylko na szlakach które znam i unikam drzew rosnących na nasypach kolejowych bezpośrednio przy torze na którym jedzie mój skład.


Ostatnio zmieniony przez Tomasz dnia 22-10-2012, 15:36, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

snajper Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lis 2009

PostWysłany: 22-10-2012, 15:35    Odpowiedz z cytatem

Sebcio napisał/a:
W tym czasie spisali też dane.
Nie wiem jakie to może mieć konsekwencje.


Spisać to cię mogą i milion razy, konsekwencji brak. Spisują sobie oriętacyjnie by wiedzieć kto się w której okolicy włóczy i ogólnie mieć rozeznanie na swoim rewirze. Przy okazji przy przesiewowym spisywaniu raz na jakiś czas trafią na kogoś poszukiwanego. Taki ktoś może np. jak kolega Tomasz próbować uciec jak usłyszy o tym że chcą go spisać. Więc to właśnie powoduje wrażenie, że ktoś ma coś na sumieniu i dlatego go zakuli w kajdanki.

@Tomasz a co niby mam mieć na sumieniu ?? Robienie fot na bocznicach ?? Za to od 1989 roku nie zamykają. Podanie marki samochodu to też NIE jest podstawa do aresztowania, gdyż obywatele mają prawo wymieniać informacje, też informacje o służbach na które płacą podatki. Ale dobra dajmy spokój już bo więcej się z tego tematu już nie wyciśnie.

_________________
...


Ostatnio zmieniony przez snajper dnia 22-10-2012, 15:47, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 22-10-2012, 15:45    Odpowiedz z cytatem

Snajper zgadzam się z Twoim postem odnośnie tego uciekania. Tak ale są ludzie którzy uciekają mimo iż nie zrobili nic złego i powtarzam odradzam ludziom uciekanie przed SOK.Po za tym napisałem wyżej że nie boję się spotkania z SOK-istami w powyższych postach, Snajper czytałeś w ogóle moje posty dokładnie czy wybiórczo?

A to co Ty masz na sumieniu to mnie to nie interesuje, są odpowiednie Służby co mają uprawnienia aby ścigać przestępców.I tak nawet gdyby mnie to interesowało to i tak nie mam na to żadnych dowodów(posty w internecie mogą być nieprawdziwe). A jak chcesz zupełnie legalnie dowiedzieć się jakim autem jeździ SOK to wpadnij na PKP Trzebinia, umówimy się i spotkamy się i razem pójdziemy na kawkę do SOK-ów.

Gdybym miał coś na sumieniu to nie wysłałbym mandatu, fakt że wysłałem zdjęcia odwrócone a to po to żeby oprócz MK prawdziwi przestępcy nie dowiedzieli się(a raczej żeby utrudnić im)zdobycie wiedzy o SOK-ach. Bo wlepianie mandatów z zakrytymi danymi osobowymi nie jest nawet wykroczeniem, a jeśli jest podaj stosowny paragraf, a ja napiszę do Adminów z prośbą o usunięcie linka.

Widzę że nie chcesz się spotkać w realu, cóż Twój wybór, szanuję go ale proszę Cię nie mów że ja jestem po stronie SOK bardzo Ciebie proszę. Nie jestem mikolem.

Jeśli masz dowody i masz na mnie bata w jakimkolwiek kodeksie prawnym, wal śmiało na PW, na forum proszę bardzo nie boję się Ciebie. A to tłumaczenie czemu nie zapuszczasz się do Trzebini jest dla mnie nielogiczne, przecież do Trzebini jest najwięcej pociągów w Małopolsce. Są skomunikowania, można o normalnej porze jechać pociągiem a nie 3 nad ranem na Kryniczance bo są 5 ochłapów na dzień i jest to cały rozkład. Jest połączenie w Dobrej Cenie, są bilety strefowe, wszystko oprócz prędkości zachęca do podróżowania do, lub przez Trzebinię. No chyba że się pomyliłem i przejeżdżasz przez Trzebinię.

Propozycja spotkania dalej jest aktualna.

PS: Chyba nawet niepotrzebnie wysłałem ten mandat tutaj jest oficjalny wzór

Myślę że Państwo w tym wypadku nie przyczepi się o prawa autorskie za ten "mój mandat" który i tak zniknie z neta za 31 dni, ewentualnie do 500zł można się przekonać jak mandat wygląda w rzeczywistości, oczywiście go odradzam, szkoda kasy na to, lepiej uczyć się na cudzych błędach, lub zobaczyć na BiP i tyle.

PS2: Uwaga do wszystkich Użytkowników - przeczytajcie sobie czasami regulaminy i strony BiP-ów a nie piszcie o betonach kolejowych które nie istnieją lub nie mają takich gigantycznych rozmiarów jak piszecie co niektórzy. Wystarczy się dokładnie wczytać, albo kogoś zapytać i wszystko jest czarno na białym napisane. Nawet można sobie mandaty pooglądać jak wyglądają, również te starsze.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

snajper Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lis 2009

PostWysłany: 22-10-2012, 16:00    Odpowiedz z cytatem

Jakie dowody na Ciebie i jakiego Bata ?? Czy ja coś na ciebie szukam ?? Co mnie to w ogóle obchodzi, stwierdziłem tylko, że jak uciekasz to cię zakuli bo podejrzany ten kto ucieka. Spotykać się na kawce, hmm jak byś był długonogą brunetką to czemu nie, ale tak to się w ogóle nie znamy i mam jechać specjalnie do Trzebini by dowiedzieć się o jakiś samochód, o który spytałem tylko z czystej ciekawości tu na forum... bez sensu. A do Trzebini nie wpadam ostatnio często (co nie znaczy, że wcale) bo wszystko co tam było ciekawego do pofocenia już pofociłem.

_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Tomasz Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 02 Maj 2010

PostWysłany: 22-10-2012, 16:11    Odpowiedz z cytatem

Chłopie, nie jestem długonogą brunetką, ale zapewniam Ciebie że w pociągach REGIO startujących w Krakowie Głównym i do niego zmierzających/przejeżdżających jest pełno kobiet odpowiadającym Twoim upodobaniom - jest naprawdę kogo zagadywać podczas podróży.

Dziękuję za "komplement" na temat mojej osoby, no cóż, pozwolę to sobie puścić w niepamięć.

PS: Dlaczego wolisz brunetki od blondynek, tylko nie mów że blondynki są głupie i przynoszą pecha bo to nie jest argument chyba że jest poparty doświadczeniem życiowym Very Happy Bo ja tak mogę powiedzieć o moich blondynkach z którymi miałem doświadczenie, ale znam też mądre blondynki Very Happy. To tak dla rozluźnienia atmosfery na Forum : ) Ciekawe jakie kobiety lubią SOK-i i gdzie Sok-istki można spotkać w Polsce? Może ktoś wie? Pół żartem pół serio chciałbym dostać od nich mandat za byle co Very Happy

Nie no widzę Snajper że temat się naprawdę wymknął spod kontroli, przyjmuję to jako chęć poprawienia wszystkim nastroju i powiem Ci szczerze, że jednak z tymi kobietami to mnie chyba zupełnie przypadkowo rozbawiłeś do łez Very Happy : )

Pozdrawiam wszystkie brunetki i blondynki.

PS2: A co do tego bata to powiem Ci na spokojnie że wierzę Ci że nie miałeś złych intencji ale tak napisałeś że po prostu można sobie tak pomyśleć na temat mojej osoby i uwierz mi nie jest to przyjemne jak ktoś tak pisze o mnie, o Tobie, o kimkolwiek, także o pracownikach kolei tych w administracji. Ja Ciebie z góry przepraszam jeśli poczułeś się urażony jakimkolwiek moim postem i uwierz mi nie było moim zamiarem obrażanie kogokolwiek.

PS3: A może znasz jakieś inne trasy po za Małopolską gdzie można dużo spotkać pięknych kobiet w pociągach żeby było co sobie pooglądać dla odstresowania się po codziennościach nudnego życia z ludźmi którzy na wszystko narzekają? Very Happy Oczywiście nie mam zamiaru zgwałcić żadnej kobiety to tak wyprzedzając następne pytania Very Happy Śmiech : )
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 4 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl