Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2  Następny
Bilety na Ukrainie
Autor Wiadomość

Exsimus Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2009
Skąd: Silesia

PostWysłany: 15-06-2010, 14:31   Bilety na Ukrainie Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie mianowicie jak wygląda zakup biletu na Ukrainie w wagonie sypialnym dla obcokrajowca. Słyszałem, także że ceny są bajkowe. Ile by kosztował bilet z Lwowa do Odessy. Czy na Ukrainie bilety trzeba kupować dużo wcześniej?

[ Dodano: 15-06-2010, 14:50 ]
Jak byście jeszcze napisali ile kosztuje bilet ze Lwowa do Odessy byłoby super:)
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

banson Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 14 Cze 2010
Skąd: YKPAIHA

PostWysłany: 15-06-2010, 18:25    Odpowiedz z cytatem

Zakup biletu na pociąg na Ukrainie dla obcokrajowca niczym się nie różni od zakupu biletu w Polsce

Co do ceny biletu na trasie Lwów-Odessa
Ceny biletu różnią się w zależności od pociągu i wynoszą :

Pociąg nr 107 01:40 - 13:31 plackar 90,77 kupe 153,71
Pociąg nr 026 19:48 - 8:00 plackar 79.36 kupe 117,99 lux 442.19
Pociąg nr 228 22:59 - 10:44 plackar 79.36 kupe 117.99
Ceny podałem w hrywnach ukraińskich
Bilet proponuję kupić z wyprzedzeniem (można przez internet) w sezonie może być problem z zakupem biletu z dnia na dzień.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

snajper Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lis 2009

PostWysłany: 16-06-2010, 12:55    Odpowiedz z cytatem

I dla wyjaśnienia:

Plackarta - wagon sypialny bezprzedziałowy - http://www.dziennik.pl/files/archive/00127/fr_krym_376_127811g.jpg (fot. dziennik.pl)

Kupe - przedziały 4 miejsca sypialne

Lux - przedziały 2 miejsca sypialne

W każdym z tych trzech, również w Plackarcie jest obsługa konduktora. Na krótszych trasach dołączają czasem też wagony Obszcze, z miejscami siedzącymi, lub ten sam typ wagonu co Plackarta ale bez rezerwacji, pościeli i obsługi konduktora, wtedy Ty się położysz, a w środku nocy ktoś się dosiądzie, jak u nas w 2 klasie jak byś spał na 4 fotelach, rczej opbcokrajowcy takimi nie jeżdżą.

_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Exsimus Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2009
Skąd: Silesia

PostWysłany: 16-06-2010, 13:31    Odpowiedz z cytatem

A jak to jest z wpisaniem imienia i nazwiska na bilecie, bo jakoś nie widzę przerobienia swoich danych na cyrylicę Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

krzysw Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Paź 2008

PostWysłany: 16-06-2010, 14:22    Odpowiedz z cytatem

Da rade, jak ja bylem to przepisali nasze nazwiska i imiona z paszportu bez problemu Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Exsimus Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2009
Skąd: Silesia

PostWysłany: 16-06-2010, 14:45    Odpowiedz z cytatem

A babuszki za noclegi ile kasują? i ile hrywien trzeba mieć na jedzenie itp, bo ponoć na Ukrainie to bajecznie tanio jest:)
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

snajper Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 29 Lis 2009

PostWysłany: 16-06-2010, 16:20    Odpowiedz z cytatem

Z tego co wiem taniej jest na Krymie niż w Odessie bo do Odessy jeździ elita, biznesmeni itd. co podwyższa ceny.

_________________
...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pawka Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Sty 2009
Skąd: Legnica

PostWysłany: 16-06-2010, 21:06    Odpowiedz z cytatem

Tak jak napisał Banson, to bilety można kupić przez internet, a dokładnie pod adresem http://www.e-kvytok.com.ua/wps/portal należy się zarejestrować, a później można rezerwować miejsca i kupować bilety. Można to zrobić na dwa sposoby. 1 to zarazerwować bilety i zapłacić w kasie przy odbiorze ( w tym wypadku, najczęściej trzeba je szybko odebrać max 2 dni od daty rezerwacji), 2 sposób to kupno biletu (płatność kartą) bilety będą do odbioru w dowolnej kasie kolejowej na Ukrainie, należy je odebrać do odjazdu pociągu ze stacji początkowej. Przy odbiorze należy mieć ze sobą numer rezerwacji (najlepiej wydrukować sobie potwierdzenie ze strony i dać pani w okienku). Pozostaje jeszcze tylko pokwitować odbiór, wpisać na kwitku swoje dane, numer paszportu, przez kogo wydany, oraz miejsce zamieszkania w Polsce. Co do konwersji swoich personaliów na cyrylicę to już nie jest kłopot, ponieważ bilety są na okaziciela, znieśli obowiązek kupowania biletów imiennych.
Jeżeli chodzi o ceny, to jest znacznie taniej niż u nas. Gastronomia i noclegi raczej na kieszeń studenta. W wielu miastach np. Lwów, Kijów na dworach są tzw. pokoje wypoczynku, czyli usługi hotelowe. Standard nierzadko dużo wyższy niż w niektórych hotelach, a ceny o wiele niższe (za nocleg w Kijowie, w ub. roku - pokój 2 os z łazienką zapłaciłem 90 zł za całość)
W załącznikach, fotki z dworcowych pokoi we Lwowie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

bartik Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2009
Skąd: Kraków

PostWysłany: 16-06-2010, 21:45    Odpowiedz z cytatem

Ale na samym Krymie ceny są już porównywalne z tymi w Polsce.

_________________
Klikaj codziennie:
http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=3244
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Iktorn Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 08 Gru 2005

PostWysłany: 16-06-2010, 22:17    Odpowiedz z cytatem

Nie ma się czemu dziwić. U nas w Zakopanym czy w Sopocie też latem ceny są najwyższe. Jak rejon turystyczny to i ceny dla turystów.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Jetair Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Maj 2009

PostWysłany: 27-07-2010, 15:10    Odpowiedz z cytatem

Orientuje się ktoś ile kosztuje połączenie Kijów-Symferopol (w 1 stronę, wrócę Wizzairem) ile czasu jedzie pociąg, w jakich warunkach i jak tam z angielskim u nich w kasach i czy ulgi studenckie mają?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Wolfchen Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Lis 2009
Skąd: Woj. mazowieckie

PostWysłany: 27-07-2010, 19:34    Odpowiedz z cytatem

W kasie się dogadasz na migi, z angielskim może być problem. Ja się dogaduję łąmanym rosyjskim i żyję Smile
Najlepiej napisz sobie na kartce relację, date, godzinę odjazdu i nr pociągu. Reszta to formalność Razz

Co do ulg studenckich - w 99% przypadków ulga studencka przysługuje na terenie Polski. Z tego, co wiem, na podstawie ISIC można na Litwie podróżować koleją z ulgą studencką. Ale nie znam innego kraju, gdzie honorowaliby polskie legitki.

_________________
W codziennych podróżach kolei dziękuję, wybieram transport drogowy!
Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Exsimus Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2009
Skąd: Silesia

PostWysłany: 05-07-2011, 00:22    Odpowiedz z cytatem

Czy to prawda, że na pociąg Lwów - Symferopol trzeba kupować bilety 60 dni na przód. Np jeżeli pojechałbym do Lwowa to nie kupię biletu na ten pociąg np jutro, pojutrze itd. Chciałbym docelowo dojechać do pięknego miasta Eupatoria i wiem, że po przyjeździe do Symferpola mam elektriczkę do Eupatorii, ale nie wiem jak z tymi biletami. I czy ktoś może powiedzieć ile kosztuje plackarta a ile kupe do Symferpola. Dzięki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

nynuś Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lis 2010
Skąd: Tychy

PostWysłany: 05-07-2011, 02:32    Odpowiedz z cytatem

Kupe na trasie Lwów - Symferopol kosztuje około 130 złotych w jedną stronę. Cena nie obejmuje opłaty za pościel.
Kupejnyj (kupé) - czteroosobowe, zamykane przedziały. Optymalny wybór, szczególnie dla rodzin z dziećmi.

Plackartnyj na tej samej trasie to wydatek około 100 zł. Trzeba się jednak liczyć z zerowym komfortem podróży.
Płackartnyj (płackarta) - tani wagon bezprzedziałowy, spotykany tylko na wschodzie: 50 osób w odkrytych boksach, zaduch, swojski smrodek, pełna integracja. Trzeba przeżyć, choć niektórym wystarcza tylko raz. Preferowane miejsca dolne (niżne), bo wtedy można schować bagaż do bezpiecznej skrzyni pod łóżkiem (numery nieparzyste do 29). Miejsca z numerem powyżej 30 to bokowi/bokowyje, położone wzdłuż przejścia - unikać.

Bilety na pociągi dalekobieżne można kupić do 45 dni wcześniej i często 44 dni przed datą wyjazdu biletów już nie ma.

W przedziałach można pić wszystko, oprócz wódki - ta jest podawana w wagonie restauracyjnym, do którego emigrują zwykle na samym początku podróży Polacy jadący niższym klasami.

Toalety - zawsze są one zamykane przed stacjami i otwierane po opuszczeniu miejscowości.

_________________
PKP PLK - SWOJE KADRY BETONUJEMY PROFESJONALNIE
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kraina_solvati Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Gru 2010
Skąd: Kraków

PostWysłany: 05-07-2011, 11:55    Odpowiedz z cytatem

Cena przejazdu zależy od rodzaju pociągu, i tak, przykładowo:
poc. nr 256 Lwów - Symferopol (14:00 - 14:55) czas jazdy 24:55
płackart 115,23 UAH - 42,7 zł
kupe 181,42 UAH - 67,20 zł

poc. nr 086 Lwów - Symferopol (9:46 - 9:50) czas jazdy 24:04
płackart 159,68 UAH - 59 zł
kupe 221,40 UAH - 82 zł

Ceny sprawdzane w e-kvytku, przyjąłem kurs 1 UAH - 0,37 zł, data 05.08.2011.
Jeżeli chodzi o system e-kvytok.com.ua, to sprawdzałem to na własnej skórze i działa, tylko przyjmuje karty kredytowe, jakie mu się podoba Very Happy Niemniej, jest to znaczne ułatwienie w porówaniu z kursem do Lwowa i z powrotem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 1 z 2 Idź do strony 1, 2  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl