Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2
Bilety na Ukrainie
Autor Wiadomość

Exsimus Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2009
Skąd: Silesia

PostWysłany: 05-07-2011, 14:21    Odpowiedz z cytatem

A jak jest z zajętością biletów naprawdę trzeba kupować 40 dni na przód, nawet 7 - 4 dni przed odjazdem nie kupię już biletu?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

kraina_solvati Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Gru 2010
Skąd: Kraków

PostWysłany: 05-07-2011, 14:30    Odpowiedz z cytatem

Ja byłem w 2007 roku na Krymie i wtedy, miesiąc przed odjazdem już nie było biletów, więc musieliśmy kombinować i przesiadać się w Kijowie. Jeżeli znasz ukraiński, to polecam e-kvytok.com.ua, jeżeli nie, to pewnie wycieczka do Lwowa... Lipiec i sierpień to zawsze najbardziej obłożone miesiące, a biorąc pod uwagę, że w jednym takim krymskim pociągu zmieści się ok. 800 osób, to nie dziwi mnie, że ludzie się o to biją. Zwłaszcza, że 1500 km w autobusie to nie jest najprzyjemniejsze doznanie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

maciej30 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Sty 2011

PostWysłany: 05-07-2011, 15:41    Odpowiedz z cytatem

bilety na kupe sa spedzilem teraz na ukrainie 5 dni i nie ma problemu na kupe na ten sam dzien do simferopola przede mna facet kupowal kupe na ten sam dzien wlasnie do simferopola i dostal, ja kupowalem rano do kijowa na wieczor tez dostalem w kupe bez problemu, co do poscieli to nieprawda ze sie nie wlicza w cene biletu, owszem wlicza sie, nie ma z tym zadnych problemow przynajmniej w kupe, bo takimi tylko jezdzilem na ukrainie. Skad ta informacja ze sie posciel nie wlicza to nie wiem? Ja jechalem pociagiem ze Lwowa o 22:47 do Kijowa i za zadna posciel nic nie doplacalem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kraina_solvati Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Gru 2010
Skąd: Kraków

PostWysłany: 05-07-2011, 20:44    Odpowiedz z cytatem

Dawniej się nie wliczała (przynajmniej w płackartach), od jakiegoś czasu jest w cenie biletu, można z niej zrezygnować - wtedy bilet jest tańszy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Drut Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Sty 2009
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: 06-07-2011, 15:06    Odpowiedz z cytatem

A ja mam lekko nie na temat pytanie. Za niedlugo jade pierwszy raz na Ukrainę i naczytałem sie w necie relacji ludzi ktorzy piszą ze celnicy zmuszają do kupienia teoretycznie nieobowiązkowego ubezpieczenia? Ktoś wie coś w tym temacie?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kraina_solvati Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Gru 2010
Skąd: Kraków

PostWysłany: 06-07-2011, 15:19    Odpowiedz z cytatem

Kiedyś tak rzeczywiście było, ale teraz już się nie spotykam z takim procederem (a jeżdżę na Ukrainę parę razy w roku), nawet znieśli obowiązek wypełniania kart imigracyjnych (2010 r.).
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

maciej30 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Sty 2011

PostWysłany: 06-07-2011, 17:26    Odpowiedz z cytatem

tydzien temu jechalem Lwowskim Expresem do Lwowa i nic podobnego nie mialo miejsca jak zmuszanie przez ukrainskich celnikow do wykupienia ubezpieczenia, sprawdzaja tylko paszporty i to wszystko, kartek imigracyjnych tez juz sie nie wypelnia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Drut Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 10 Sty 2009
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: 06-07-2011, 17:38    Odpowiedz z cytatem

Ok , dzięki Smile Wiadomo , w necie rożne rzeczy piszą , a jak wspomnialem pierwszy raz jade na Ukrainę.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Exsimus Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lut 2009
Skąd: Silesia

PostWysłany: 07-07-2011, 02:57    Odpowiedz z cytatem

To teraz napiszcie jakie ceny nocelgów proponują babuszki na dworcach na Ukrainie. Proszę o podanie cen w hrywnach.

Jeszcze jedno pytanie, a może za noclegi można płacić w dolarach, bo to chyba chodiwa waluta w tym kraju.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

kraina_solvati Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Gru 2010
Skąd: Kraków

PostWysłany: 07-07-2011, 10:16    Odpowiedz z cytatem

Z babuszkami to się nie orientuję, bo dawno nie korzystałem z ich usług (pociąg lub namiot), natomiast co do dolarów - ja się spotkałem z dwoma przypadkami - jedni absolutnie dolarów nie przyjmują (bo jest to w świetle prawa nielegalne), inni znowu nie chcą hrywien. Możesz także spróbować spać na dworcu w "pokojach wypoczynkowych" Very Happy http://railway.lviv.ua/info/passengers/station-services/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

maciej30 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Sty 2011

PostWysłany: 07-07-2011, 11:10    Odpowiedz z cytatem

a coz to za pokoje? Bylem we Lwowie prawie caly dzien oczywiscie nie caly czas na stacji i jakos nie zauwazylem oferty tych pokoi na dworcu, te pokoje sa w samym budynku lwowskiego dworca?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kraina_solvati Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Gru 2010
Skąd: Kraków

PostWysłany: 07-07-2011, 14:07    Odpowiedz z cytatem

Tak, wchodzi się jakoś od peronów Very Happy wiem, bo chcieliśmy skorzystać z dworcowego prysznica Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Harvi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Gru 2010

PostWysłany: 19-07-2011, 20:37    Odpowiedz z cytatem

Jeśli mam OSŻD, to muszę dodatkowo dokupować jakieś miejscówki itp? Interesuje mnie płackarta , trasa Lwów - Symferopol ; potem Symferopol - Odessa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzedni  1, 2
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl