Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 19, 20, 21  Następny
Rozkład jazdy 2010/2011 w woj. lubuskim
Autor Wiadomość

Światowid Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 04 Paź 2009
Skąd: Dolny Śląsk

PostWysłany: 14-07-2010, 10:03    Odpowiedz z cytatem

Wiecie czy PR zamierza uruchomić coś do Szczecina z Jeleniej Góry przez Zieloną Górę??? Ptaszki mi ćwierkają że coś ma ze Szklarskiej Poręby ma pojechać jakiś IR w tamtą stronę.

_________________
Zapraszam
www.facebook.com/Komitet-Obrony-Dolno%C5%9Bl%C4%85skich-Linii-Kolejowych-108483915900559/
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Igor1987 Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 14 Lip 2010
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 14-07-2010, 10:42    Odpowiedz z cytatem

Dobre pytanie. Jestem ze Szklarskiej Poręby, ale niedawno się przeniosłem do Szczecina. Takie połączenie na pewno by się przydało.

W zeszłym roku jeździło TLK Szklarska Poręba - Szczecina z przesiadką w Jeleniej Górze i potem bezpośredni bodajże do Świnoujścia (właśnie przez Zieloną Górę). Dziwię się, że w te wakacje nie jeździ.

pozdrawiam:)

_________________
W dalszym ciągu zaskakuje mnie fenomen przedziałowych znajomości.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

hurricane Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Sie 2009
Skąd: TARNÓW

PostWysłany: 14-07-2010, 11:06    Odpowiedz z cytatem

Jak ze Szklarskiej to musiałby być tylko i wyłącznie skład wagonowy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sZakOOu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Lis 2006
Skąd: i po co?

PostWysłany: 14-07-2010, 11:57    Odpowiedz z cytatem

W poprzednich latach były składy wagonowe, czasami nawet z wagonami sypialnymi. A jak jechali koloniści ze Szczecina, były one dość okazałe. Smile

Mam tylko nadzieję, że jeśli okaże się to prawdą, to zrobią postój w Iłowej, jak to drzewiej bywało. W końcu pod kątem ilości mieszkańców jest tu podobnie jak w Nowogrodzie, i zazwyczaj co najmniej kilka osób tu wsiadało...

[ Dodano: 21-07-2010, 13:51 ]
Dostałem z lubuskiego Urzędu Marszałkowskiego założenia dotyczące rozkładu jazdy 2010/2011. Niestety bez konkretnych godzin, ale lepszy rydz, niż nic.

Głogów – Zielona Góra
Codziennie 7 par w tym 5 bezpośrednich połączeń z Wrocławiem

Zielona Góra – Rzepin
Codziennie 7 par w tym 3 bezpośrednie do Szczecina i 1 para do Frankfurtu nad Odrą finansowana przez Ministerstwo Infrastruktury

Rzepin – Kostrzyn
Codziennie 5 par pociągów w tym 4 bezpośrednie do Szczecina

Zbąszynek – Poznań
13 par pociągów kursujących w różnych terminach.

Zbąszynek – Rzepin
Codziennie 2 pary pociągów i 1 para w dni szkolne, ponadto 2 pary do Frankfurtu nad Odrą finansowane przez Ministerstwo Infrastruktury.

Zbąszynek – Gorzów Wlkp.
Codziennie 5 par pociągów

Kostrzyn – Krzyż
Codziennie 10 par pociągów w tym 2 pary do Poznania

Zielona Góra – Żary
Codziennie 4 pary pociągów w tym w soboty, niedziele i święta jeden kurs do Jeleniej Góry;

Żary – Węgliniec
Codziennie 4 pary pociągów oraz 1 para w dni szkolne i 1 para do Jeleniej Góry w soboty, niedziele i święta;

Żagań – Legnica
Codziennie 6 par pociągów (w tym 2 pary pociągów przygranicznych Legnica – Forst finansowanych przez Ministerstwo Infrastruktury) oraz 1 para w dni robocze;

Żagań – Forst
Codziennie 2 pary Legnica - Forst oraz jedna para Żagań – Forst w dni robocze (pociągi finansowane przez Ministerstwo Infrastruktury)

Leszno – Głogów
5 par pociągów oraz1 para Leszno – Wschowa

Nie mogłem zedytować poprzedniego posta, więc napisałem w kolejnym. Howgh!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Arek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 05 Mar 2007
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 23-07-2010, 09:21    Odpowiedz z cytatem

Od 1 grudnia wraca bezpośrednie połączenie PKP Intercity relacji Gorzów - Warszawa. Takie zobowiązanie podjął Juliusz Engelhardt, wiceminister infrastruktury na spotkaniu z lubuskimi parlamentarzystami.

Dziś odbyło się spotkanie Lubuskiego Zespołu Parlamentarnego z wiceministrami infrastruktury - Juliuszem Engelhardtem i Radosławem Stępniem. Podczas posiedzenia poruszono temat inwestycji drogowych i relacji kolejowych miasta Gorzowa. Senator Henryk Maciej Woźniak zaproponował, przywrócenie w nowym rozkładzie jazdy porannego połączenia InterCity z Gorzowa do Warszawy i z powrotem. Pociąg InterRegio miałby wówczas ponownie obsługiwać połączenia lokalne.

- Po długich i burzliwych obradach, minister Juliusz Engelhardt przychylił się do tej propozycji i złożył publiczną deklarację, że w nowym rozkładzie, który zacznie obowiązywać od 1 grudnia ten pociąg zostanie przywrócony. W najbliższym czasie rozpoczną się negocjacje w tej sprawie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubuskiego. Interregio mogłyby przesunąć natomiast swój tabor na linię Zbąszynek - Gorzów, która jest obsługiwana obecnie przez będące w nie najlepszym stanie autobusy - relacjonuje H. M. Woźniak

Obecny na spotkaniu poseł Jan Kochanowski nie zgodził się z ministrem, że poprzednie bezpośrednie połączenie Intercity było nieekonomiczne (20 - 30 pasażerów wsiadających w Gorzowie). - Sam korzystałem z pociągu tej relacji i widziałem, że wagony były zapełnione. Jak była mowa o rachunku ekonomicznym, to zapytałem ministra komu ma służyć dworzec wyremontowany za 2 mln zł, jeśli odcina się jednocześnie mieszkańców Gorzowa od połączeń kolejowych ? - tłumaczy J. Kochanowski.

Lubuscy parlamentarzyści będą również negocjować z Marcinem Jabłońskim, marszałkiem województwa, pomysł skomunikowania szynobusów z Gorzowa z najważniejszymi pociągami przejeżdżającymi przez Krzyż np. pociągiem IC Chrobry relacji Szczecin - Warszawa.

Problemem w rozmowach w ministerstwie okazało się natomiast przywrócenie bezpośredniego połączenia Gorzów - Warszawa w godzinach nocnych - Próbują nam udowodnić, że korzysta z niego kilku pasażerów. Musimy to jeszcze zweryfikować i wrócić do rozmów - kończy J. Kochanowski.

źródło: gorzow24.pl

_________________
Żelazna kadra też z czasem rdzewieje.
A beton kruszeje...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

pospieszny Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 21 Wrz 2008

PostWysłany: 23-07-2010, 11:10    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Dostałem z lubuskiego Urzędu Marszałkowskiego założenia dotyczące rozkładu jazdy 2010/2011. Niestety bez konkretnych godzin
oraz relacji Zbąszynek - Zielona Góra
i Zbąszynek - Leszno.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

DawidCzerwiensk Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Lis 2009
Skąd: Czerwieńsk/Krobia

PostWysłany: 23-07-2010, 11:14    Odpowiedz z cytatem

Czyli z Zielona Góra-Leszno lipa w 2010/2011 ;//

_________________
zielona góra - ostrów wielkopolski WRÓĆ!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

rob21 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Maj 2009
Skąd: Głogów

PostWysłany: 23-07-2010, 14:46    Odpowiedz z cytatem

A szkoda wielka. Ten pociąg zarobił by na siebie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Virakocha
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 24-07-2010, 18:40   

A co z rozkładem Żagań-Niegosławice od grudnia??
Powrót do góry

pitagoras23 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 22 Lip 2009
Skąd: Ostrów Wlkp.

PostWysłany: 24-07-2010, 19:42    Odpowiedz z cytatem

A czy będzie jakieś połączenie Lubuskiego z południową Wielkopolską, czyli dokładnie rzecz ujmując pociąg Zbąszynek - Ostrów - Zbąszynek, bądź zamiast niego coś do Zielonej Góry?

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Robikon Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Lis 2008
Skąd: Legnica

PostWysłany: 24-07-2010, 22:12    Odpowiedz z cytatem

żagań-niegosławice idzie do piachu...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 24-07-2010, 22:17    Odpowiedz z cytatem

Robikon, wiadomo dlaczegi i czy to potwierdzone informacje?

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

nortonex Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Wrz 2009
Skąd: NB / Zielona Góra

PostWysłany: 24-07-2010, 23:49    Odpowiedz z cytatem

Pewnikiem dlatego, że mało kto korzystał z szynobusu. Jak ostatnio byłem w Żarach, to do Niegosławic wybrali się kierpoć i maszynista. Może po drodze ktoś wsiadł, ale wątpię - ostatnio przez długi czas kursowała tu KKA, co jeszcze bardziej zniechęciło ludność do podróżowania. Połączenie to miałoby sens w relacji (Żary) - Żagań - Głogów, jednak nie ma komu torów naprawić, a towary jeszcze bardziej je niszczą...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Bonifas Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Lip 2010
Skąd: Kamienna G., Wleń

PostWysłany: 25-07-2010, 08:00    Odpowiedz z cytatem

Powiedzmy sobie szczerze że PLK celowo utrudnia wykorzystanie tras. Przykładem niech będzie nawet odcinek z Niegosławic do Głogowa. PLK oferuje tam przewoźnikom pasażerskim prędkość 20 km /h. Z taką samą prędkością jeżdżą tam pociągi towarowe które mają zupełnie inny nacisk osi , gdzie jeden tylko ładowny wagon waży więcej niż cały SA 105 wzięty do kupy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kysiek2 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 13 Paź 2009

PostWysłany: 26-07-2010, 14:00    Odpowiedz z cytatem

Linia nr 14 na odcinku Żagań - Głogów jest totalnie olana przez decydentów i kończy się tak jak się kończy. Ludzi zachęcić mogły tak na prawdę połączenia do Głogowa ale samorządy oglądające się na PLK nic nie zrobiły w kierunku dofinansowania remontu linii i podniesienia dozwolonej szybkości przejazdu. Stan torów bardzo się pogarsza na i końcowy efekt w postaci zawieszonych połączeń gotowy. Napisałem do lubuskiej w tej sparwie może jak trochę szumu zrobią to coś się wreszcie ruszy.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 2 z 21 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, ... 19, 20, 21  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl