Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 20, 21, 22  Następny
Zakup biletu PR przez Internet
Autor Wiadomość

Pirat Płeć:Mężczyzna
Webmaster


Dołączył: 14 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 29-04-2011, 14:47    Odpowiedz z cytatem

Za tydzień będę jechał pociągiem interREGIO z Warszawy do Wrocławia. Czy nadal z biletem internetowym trzeba biegać za konduktorem, żeby go zalegalizować?

_________________
Tylko człowiek wolny się buntuje,
niewolnicy są posłuszni.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

chlopiecdobicia Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Lip 2010

PostWysłany: 29-04-2011, 15:20    Odpowiedz z cytatem

Nie, nigdy tak nie było. Na początku działania systemu było małe nieporozumienie w PR typu "nie wie lewica co czyni prawica". Z biletem internetowym siedzisz i czekasz na konduktora, dokładnie tak, jak z zwykłym.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

1762 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Lip 2009
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 02-05-2011, 12:34    Odpowiedz z cytatem

W sobotę wybrałem się pociągiem Regio z biletem kupionym przez internet. Pomimo tego, że maszynka nie chciała sczytać kodu, to konduktor cierpliwie wprowadził wszystkie dane.
Kupowanie biletu na regio przez neta - świetna sprawa. Czy kolejnym krokiem będzie wprowadzenie np. biletu turystycznego? Zobaczymy

_________________
Koniec degradacji-gminy dla Chełmska Śl. i Ruszowa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mk1992
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 02-05-2011, 19:08   

Ciekaw jestem, kiedy pojawi się możliwość zakupu śląskiej strefówki przez internet? Samą ideę zakupu biletu na pociągi REGIO przez neta popieram, niemniej jednak mnie, jako mieszkańca GOP-u w ogóle to nie ratuje, jeśli średnio 3 razy w tygodniu korzystam z biletu strefowego.
Powrót do góry

mateusz123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lip 2008
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 02-05-2011, 20:36    Odpowiedz z cytatem

Po co konduktor skanuje ten bilecik? Nie może normalnie go skasować?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

egon Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Sie 2008

PostWysłany: 02-05-2011, 20:44    Odpowiedz z cytatem

@mk1992
Kolego pisałem już w innym temacie że bilety strefowe będzie można zakupić od 09.05.2011 przez telefon komórkowy.

Prywatne uwagi na PW. To jest moje ostatnie ostrzeżenie, nie będę dłużej się z Tobą cackał!
@mk1992.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

agent70 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Gru 2009

PostWysłany: 03-05-2011, 09:12    Odpowiedz z cytatem

1762 napisał/a:
W sobotę wybrałem się pociągiem Regio z biletem kupionym przez internet. Pomimo tego, że maszynka nie chciała sczytać kodu, to konduktor cierpliwie wprowadził wszystkie dane.


U mnie pani konduktor bez problemu zczytała kod Razz

Szkoda tylko, że mój bank ING nie porozumiał się z eCard i przelewy są realizowane tylko w tygodniu (i to tylko do 19). Klienci niektórych banków mogą zakupić bilet przez internet nawet w niedzielę o 20.

_________________
Korzystam z REGIOkarty Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mezo23 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Maj 2011

PostWysłany: 03-05-2011, 23:50    Odpowiedz z cytatem

Wielka szkoda że nie można kupić bilety na REGIO I interREGIO z przesiadką Razz

//nie pisz WIELKIMI literami. ~Iktorn
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

1762 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 16 Lip 2009
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 04-05-2011, 12:23    Odpowiedz z cytatem

mateusz123 napisał/a:
Po co konduktor skanuje ten bilecik? Nie może normalnie go skasować?


Musi zostać odnotowane w systemie, że bilet został "zużyty". Skasowanie biletu nie wystarczy, bo przecież można wydrukować jeszcze jeden egzemplarz.

agent70 napisał/a:
Szkoda tylko, że mój bank ING nie porozumiał się z eCard i przelewy są realizowane tylko w tygodniu (i to tylko do 19).


Też się najpierw zdziwiłem, bo w piątek testowałem system i wszystkie opcje były dostępne. W sobotę chcę zapłacić za bilet, a tu zonk - już nie wszystkie opcje są dostępne - na szczęście w innym banku (bez reklamy) też mam konto, więc mogłem zapłacić za bilet.

Dobrze, że od razu widać, które opcje są dostępne, bo tak zapłaciłbyś za bilet, a nie mógłbyś go wydrukować, także jest to system dobrze przemyślany.
Kwestia dogadania się z bankami to już sprawa głównie banków - z jednymi się dało z innymi nie.

_________________
Koniec degradacji-gminy dla Chełmska Śl. i Ruszowa
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

chamy Płeć:Mężczyzna
Nowy


Dołączył: 09 Maj 2011

PostWysłany: 09-05-2011, 15:39   Odnośnie biletu elektronicznego Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie do konduktorów, albo ludzi, którzy obsługują te terminale, czy po zeskanowaniu blietu elektronicznego, oprócz potwierdzenia że bilet jest ważny otrzymują informacje z serwera, bądź z kodu kreskowego o:

Imieniu i Nazwisku,
Trasie: od - do
Godziny i dniu wyjazdu: ...
nr transakcji?

Pytam, bo zastanawiam się, czy np, jak chciałbym tylko sam kod wydrukować, to czy mogliby to zweryfikować,
czy potrzebne są dane z biletu?

Proszę o rzetelną odpowiedź, interesuje mnie to czy posiadanie kodu daje informacje o podróżnym i trasie, a nie jak wnioskuję z wątku, tylko potwierdzenie istnienia biletu.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

egon Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 12 Sie 2008

PostWysłany: 09-05-2011, 21:12    Odpowiedz z cytatem

Po zeskanowaniu pojawiają się takie informacje jak Imię Nazwisko,nr biletu,relacja.Wszystko to musi się zgadzać z biletem wydrukowanym.Posiadanie samego kodu traktuje się jako brak ważnego biletu na przejazd.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

milicja3 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 23 Sie 2009

PostWysłany: 16-05-2011, 12:17    Odpowiedz z cytatem

System jest zły oto przykład: 2 osoby bilety normalne+ 1 osoba student: relacja Starachowice Wschodnie-Kielce,taryfa bilet świętokrzyski, cena biletów 18,67 zł oczywiście system sprzeda 2 bilety Starachowice-Skarżysko i Skarżysko-Kielce bo nie ma bezpośredniego połączenia chociaż jeden raz jedzie się tym samym pojazdem nawet nie trzeba wysiadać. Relacja powrotna te same warunki cena 13, 69 zł na połączenie bezpośrednie i cena 18,67 zł za przesiadkę. Czekamy jeszcze na bilet turystyczny i regiokarnet.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

filip39 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 03 Maj 2010
Skąd: Zielona Góra

PostWysłany: 29-01-2013, 18:28    Odpowiedz z cytatem

Żeby nie zakładać nowego tematu, odświeżam.

Na fejsbukowym fanpejdżu Przewozów Regionalnych pojawiła się informacja, że od 1. lutego będzie możliwość zakupu biletów z przesiadkami przez system IPR. Nareszcie. Smile

_________________
2010 - 4564 km
2011 - 8993 km
2012 - 5090 km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

sympatyk Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 14 Lip 2008

PostWysłany: 30-01-2013, 16:02    Odpowiedz z cytatem

PR: z przesiadką również przez Internet

Przewozy Regionalne jako pierwszy przewoźnik w kraju wprowadzają kolejne udogodnienia dla podróżnych. Od 1 lutego br. w Internetowym Systemie Sprzedaży (IPR) będzie można kupić także bilety jednorazowe na podróże z przesiadkami dowolnymi pociągami spółki.

Nie wychodząc z domu czy biura, pasażerowie będą mogli kupić bilety na podróż z dowolną liczbą zmian rodzaju czy klasy pociągu. Przykładowo pasażer jadący z Suwałk pociągiem REGIO w klasie 2, przesiadający się w Białymstoku na interREGIO do Warszawy w klasie 2 i kontynuujący podróż REGIOekspresem do Katowic w klasie 1, będzie mógł za pomocą kilku kliknięć myszką kupić jeden bilet na całą trasę. Na wydruku, oprócz podstawowych danych, znajdzie się również skrócony rozkład jazdy dla wybranych przez podróżnego pociągów oraz informacja o czasie przesiadki.

Przez Internet będzie można kupić jeszcze więcej biletów sprzedawanych w ramach ofert promocyjnych, m.in. bilety czasowe na terenie aglomeracji Szczecina, Poznania, Łodzi i Krakowa oraz województwa pomorskiego.

http://www.kurierkolejowy.eu/aktualnosci/12316/PR-z-przesiadka-rowniez-przez-Internet.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 01-02-2013, 15:32    Odpowiedz z cytatem

Od dzisiaj Przewozy Regionalne jako pierwszy pasażerski operator kolejowy w Polsce oferują możliwość zakupu biletów jednorazowych na podróże z przesiadkami pociągami PR, z możliwością wielokrotnej zmiany rodzaju pociągu i klasy wagonu. Na wydruku biletu znajdziecie również skrócony rozkład jazdy dla wybranych przez siebie pociągów oraz informację o czasie przesiadki. System IPR dodatkowo proponuje klientowi oferty promocyjne obowiązujące dla wybranych połączeń, np. Tani bilet, Bilet sąsiedzki, Połączenie w dobrej cenie. Od dziś w IPR możecie też kupić bilety czasowe w aglomeracjach: Krakowa, Łodzi, Poznania i Szczecina oraz w województwie pomorskim.

https://www.biletyregionalne.pl/

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 16 z 22 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 15, 16, 17 ... 20, 21, 22  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl