Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
PKP PR ogłasza przetarg na druk SRJP

Kto wygra przetarg na druk SRJP?
WORK
56%
 56%  [ 37 ]
WORK
23%
 23%  [ 15 ]
WORK
20%
 20%  [ 13 ]
Głosowań: 65
Wszystkich głosów: 65

Autor Wiadomość

Radek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Lut 2006
Skąd: Ostróda / Kraków

PostWysłany: 17-10-2006, 20:59    Odpowiedz z cytatem

Wynik tego przetargu i tak wyjdzie na jaw, gdy tylko zaczną sprzedawać nowy SRJP. Tym bardziej dziwi brak publikacji jego wyników na stronie internetowej.

Czy ktoś pamięta, jaki był termin składania ofert?

_________________
Tu stacja Katowice (...), proszę zachować ostrożność przy wjeździe pociągu w peron.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krycha Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 10 Lis 2005
Skąd: Leicester (UK)

PostWysłany: 18-10-2006, 13:15    Odpowiedz z cytatem

Wynik tego przetargu jest z góry znany. Oferta przetargowa była bowiem tak sprytnie skonstruowana, żeby mogła go wygrać firemka WORK. I jestem pewna, że WORK ponownie wyda bubla w postaci SRJP.

Zresztą same nazwiska osób odpowiedzialnych za przetarg wiele mi mówią i świadczą o przekręcie. Przypomnijmy:

Osobami uprawnionymi do porozumiewania się z wykonawcami są:
a) w sprawach merytorycznych:
- Grażyna Płachta - Biuro Marketingu


O G. Płachcie pisałam już jakiś czas temu w moim cyklu "Kto pracuje w Centrali PKP".
Płachta to emerytka zatrudniona w Centrali PKP PR. Jest to dawna aktywna działaczka partyjna w PRL-u. Na kolej trafiła po likwidacji Komitetów PZPR. Wcześniej Płachta była traktowana jak królewna - miała oddzielny gabinet (mimo że nie zajmowała kierowniczego stanowiska) podczas gdy inni gnietli się po kilkoro w pomieszczeniu. Po naświetleniu sprawy na PR Forum zniknęła na jakiś czas, by powrócić przy okazji przetargu na druk SRJP, którym merytorycznie się zajmuje.

Kolejną ważna osobą w tej sprawie jest Grzegorz Bąk - Dyrektor Biura Logistyki i Zaopatrzenia, któremu podlegają przetargi. O nim też już pisałam... Bąk to jedyny dyrektor w Centrali PKP, który ma tylko średnie wykształcenie, mimo iż na tym stanowisku wymagane są ukończone studia wyższe. Brak wymaganego wyższego wykształcenia nie stanowił przeszkody, żeby jesienią ubiegłego roku wręczyć mu w Ministerstwie Infrastruktury wysokie odznaczenie transportowe. Biuro w którym dyrektoruje Bąk zajmuje się jak już wspomniałam m.in. przetargami, więc łatwo domyślić się dlaczego tak jest doceniany i nominowany przez Zarząd PKP PR. Ale o tym być może napiszę przy innej okazji, jeśli beton PKP PR bardziej mnie zdenerwuje...

Tak więc sami widzicie, że sprawa przetargu na druk SRJP od początku do końca śmierdzi na kilometr!!!

_________________
Follow me!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Modliszka Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 15 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 18-10-2006, 21:42    Odpowiedz z cytatem

Krycha napisał/a:
Zresztą same nazwiska osób odpowiedzialnych za przetarg wiele mi mówią i świadczą o przekręcie.

Płachta i Bąk to najodpowiedniejsze osoby do "brudnej" roboty w centrali PKP PR.

- Płachta to emerytka, więc w razie draki nic jej nie zrobią, w najgorszym wypadku odejdzie, by za jakiś czas, gdy afera przycichnie, znów powrócić jak zmora.
- Bąk to facet z układami, dużo wie - nawet za dużo o przekrętach w PKP PR i mógłby za dużo powiedzieć, więc nikt go nie ruszy.

Tak ja to widzę... Rolling Eyes

_________________
Bądź szczery, a wyzwą cię od chamów i prostaków.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Radek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Lut 2006
Skąd: Ostróda / Kraków

PostWysłany: 20-10-2006, 17:42    Odpowiedz z cytatem

Przetarg rozstrzygnięty! Zgadnijcie, kto wygrałSmile

http://www.pr.pkp.pl/code/glowna.php?ID=2300&wersja=pol&TSID=819&nav=B

_________________
Tu stacja Katowice (...), proszę zachować ostrożność przy wjeździe pociągu w peron.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krycha Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 10 Lis 2005
Skąd: Leicester (UK)

PostWysłany: 20-10-2006, 18:41    Odpowiedz z cytatem

Radek napisał/a:
Przetarg rozstrzygnięty! Zgadnijcie, kto wygrałSmile

Przecież to było z góry ustawione i oczywiste, że wygra WORK - napisałam to już w pierwszym poście tego wątku.
Teraz dziennikarze będą mieli pożywkę. Ja już swoje zrobiłam, czas na media...

-----

Ogłoszenie o wyniku postępowania

Zamawiający
„PKP Przewozy Regionalne” spółka z o.o.
w Warszawie
ul. Grójecka 17
02-021 Warszawa
Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego
w trybie przetargu nieograniczonego

na wykonanie składu, druku, oprawy i dostawy sieciowego
i rejonowych rozkładów jazdy pociągów 2006/2007

na podstawie „Regulaminu udzielania zamówień na dostawy, usługi i roboty budowlane”

Wybrano ofertę firmy:

WORK Sp. z o.o.
ul. Targowa 83 I.37
03-408 Warszawa

Ww/w firma zaproponowała :
· cenę brutto dla całości zamówienia: 731 886,06 zł
· cenę netto dla całości zamówienia: 599 906,61 zł

źródło: PKP PR

_________________
Follow me!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Picolo Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 13 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 21-10-2006, 12:33    Odpowiedz z cytatem

WORK dostanie od PKP PR na czysto prawie 600 tys. zł - ciekawe ile z tej kwoty trafi do osób, które ustawiły przetarg i wbrew szumowi medialnemu dopuściły się do przekrętu. Zero przyzwoitości - maximum zachłanności! Mam nadzieję, że zajmą się tym dziennikarze!

_________________
"Demokracja to rządy hien nad osłami."
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krycha Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 10 Lis 2005
Skąd: Leicester (UK)

PostWysłany: 21-10-2006, 13:28    Odpowiedz z cytatem

Proszę zauważyć, że przetarg na druk SRJP był ogłoszony nie wg Ustawy o zamówieniach publicznych "Prawo Zamówień Publicznych", ale według wewnętrznego Regulaminu PKP PR "Regulamin udzielania zamówień na dostawy, usługi i roboty budowlane". Już ten fakt nasuwa sporo wątpliwości.

Otóż jak to jest, że PKP PR ogłasza tak ważny przetarg wg Regulaminu a nie wg Ustawy? To jasne - łatwiej o przekręt.

Centrala PKP PR wg Ustawy ogłasza przetargi na gorsze pierdoły niż SRJP jak np. agencyjna sprzedaż biletów czy sprzątanie wagonów, natomiast wg Regulaminu przetargi odbywają się np. na dostawę węgla i koksu, dostawę bluzek i koszul, dostawę denaturatu oraz... uwaga... na druk SRJP. Czy to nie dziwne?

Kolejna sprawa to nagła i zaskakująca zmiana Regulaminu, która nastąpiła, cóż za zbieg okoliczności, wczoraj 20 października, a więc w dniu ogłoszenia wyniku przetargu na druk SRJP, który wygrała firemka WORK. Czy to też nie jest podejrzane???

Nie wczytałam się dokładnie ani w stary ani w nowy Regulamin, ale już na pierwszy rzut oka dają się zauważyć istotne zmiany.
Po pierwsze zmieniają się kwoty zamówień podane w Euro. Po drugie zmienia się komórka odpowiedzialna za przeprowadzenie przetargów - do tej pory było to Biuro Logistyki i Zaopatrzenia z dyrektorem Grzegorzem Bąkiem na czele - teraz jest to "odpowiednie Biuro merytoryczne przy współudziale Biura Logistyki i Zaopatrzenia". A więc zamotało się trochę, żeby chronić dupę Bąkowi, o którym już kilkakrotnie pisałam na PR Forum...

Dalej nie czytałam - może Wy zauważycie jakieś inne istotne zmiany w Regulaminie:
http://www.pr.pkp.pl/code/glowna.php?ID=1600&wersja=pol&nav=B

_________________
Follow me!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Radek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Lut 2006
Skąd: Ostróda / Kraków

PostWysłany: 21-10-2006, 23:56    Odpowiedz z cytatem

Krycha napisał/a:
Proszę zauważyć, że przetarg na druk SRJP był ogłoszony nie wg Ustawy o zamówieniach publicznych "Prawo Zamówień Publicznych", ale według wewnętrznego Regulaminu PKP PR "Regulamin udzielania zamówień na dostawy, usługi i roboty budowlane". Już ten fakt nasuwa sporo wątpliwości.

Otóż jak to jest, że PKP PR ogłasza tak ważny przetarg wg Regulaminu a nie wg Ustawy? To jasne - łatwiej o przekręt.

Centrala PKP PR wg Ustawy ogłasza przetargi na gorsze pierdoły niż SRJP jak np. agencyjna sprzedaż biletów czy sprzątanie wagonów, natomiast wg Regulaminu przetargi odbywają się np. na dostawę węgla i koksu, dostawę bluzek i koszul, dostawę denaturatu oraz... uwaga... na druk SRJP. Czy to nie dziwne?


Tu nasuwa się pytanie, w jaki sposób PR omija ustawę o zamówieniach publicznych? W przypadku afery w Cargo z zakupem szyn dokonywano po prostu dużej ilości transakcji na kwoty, które nie były wystarczająco wysokie, żeby przepisy tej ustawy miały zastosowanie.
Moim zdaniem jeśli spółka jest własnością Skarbu Państwa, to powinna stosować przepisy o zamówieniach publicznych przy każdym przetargu. Inaczej istnieje ryzyko narażenia spółki a więc i Skarbu Państwa na straty.

_________________
Tu stacja Katowice (...), proszę zachować ostrożność przy wjeździe pociągu w peron.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Lady Makbet Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 12 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 22-10-2006, 11:19    Odpowiedz z cytatem

Nowy SRJP 2006/2007 ma kosztować 43,73 zł. Co roku cena trochę spada, ale jest to spowodowane mniejszą objętością "książki" z powodu likwidowanych linii i połączeń.

_________________
Lady Makbet to typ kobiety, którą nieokiełznana ambicja prowadzi do zbrodni, a potem do wyrzutów sumienia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Rafi Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 11 Maj 2006
Skąd: Bayern

PostWysłany: 22-10-2006, 11:21    Odpowiedz z cytatem

Jak będzie nadal taka polityka kasowania poączeń , to niedlługo SRJP będzie zbędny !!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Zed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: UK

PostWysłany: 23-10-2006, 20:01    Odpowiedz z cytatem

Radek napisał/a:
Przetarg rozstrzygnięty! Zgadnijcie, kto wygrałSmile

Ja już we wrześniu przewidziałem zwycięzcę przetargu: Wink

http://redakcja.pkp.boleslawiec.pl/pasazerka2.jpg

_________________

Sponsorem mojej nieobecności na forum jest WizzAir.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Damian Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 17 Kwi 2006
Skąd: Łódź

PostWysłany: 30-10-2006, 18:14    Odpowiedz z cytatem

Niewie ktoś może kiedy zaczną drukować SRJP?a właściwie kiedy PR przedstaw oficjalna werrsje?

_________________
Uzdrowic PKP!!!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

Paszczak Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 26-12-2006, 00:56    Odpowiedz z cytatem

Grzegorz Bąk odpowiedzialny w Centrali PKP PR za przetargi (Krycha sporo o nim już pisała) rok temu został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi. Taki sam Krzyż dostał wtedy inny negatywny bohater tego forum - były wiceprezes PKP PR - Andrzej Wciórka.

_________________
Paszczak
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Radek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 16 Lut 2006
Skąd: Ostróda / Kraków

PostWysłany: 07-07-2007, 15:11    Odpowiedz z cytatem

Czy ktoś posiada może jeszcze kopię tego ogłoszenia o przetargu na srjp lub mógłby wkleić jego treść?

_________________
Tu stacja Katowice (...), proszę zachować ostrożność przy wjeździe pociągu w peron.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Arek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 05 Mar 2007
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 08-07-2007, 10:53    Odpowiedz z cytatem

Gdyby ktoś nie wiedział to ciąg dalszy dyskusji na temat WORK i przekrętu z drukiem SRJP jest TUTAJ

_________________
Żelazna kadra też z czasem rdzewieje.
A beton kruszeje...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 5 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl