Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 158, 159, 160 ... 177, 178, 179  Następny
Pytania dotyczące połączeń dalekobieżnych
Autor Wiadomość

ikarek Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 06 Kwi 2013
Skąd: Bytom

PostWysłany: 12-02-2015, 11:26    Odpowiedz z cytatem

Dzięki za odpowiedź, aanniiaa,
ale obiło mi się o uszy że niedasie. Chyba że to dotyczy tylko ekspresów albo tzw. premium?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

aanniiaa Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 26 Sie 2009

PostWysłany: 12-02-2015, 11:48    Odpowiedz z cytatem

Nie wiem jak jest z przesiadką z EIP na EIP. W zwykłych EIC chyba można bez problemu Zg
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Nebbud Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 24 Sty 2013

PostWysłany: 12-02-2015, 12:30    Odpowiedz z cytatem

W EICP nie można, w EIC tak: EIC + EIC lub EIC + TLK jak najbardziej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

alexa Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Mar 2012

PostWysłany: 19-02-2015, 00:57    Odpowiedz z cytatem

Witam ,

mam pytanie co do pociągu IC 56102 HEWELIUSZ czy w 1 klasie można liczyć na gniazdka z prądem ? , niby te IC są zmodernizowane ale patrząc na zdjęcia środka : http://www.vagonweb.cz/razeni/vlak.php?zeme=PKPIC&cislo=56102/3&rok=2015&lang=en
nie powiedział bym , chyba że to stare fotki , chyba że gniazdka to jest to coś koło łokietnika z przodu ?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Nebbud Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 24 Sty 2013

PostWysłany: 19-02-2015, 08:36    Odpowiedz z cytatem

W IC "Heweliusz" jeździ zmodernizowana jedynka, więc na 100% będą gniazdka. Na stronie widać jedynka jest Z1, ale już nie jeździ w tym pociągu. Jedynki Z1 Henschelle zabierają pod nóż...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Waldemar Kuna Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Kwi 2013

PostWysłany: 22-02-2015, 22:53    Odpowiedz z cytatem

Witam,
jaki wagon 1 klasy kursuje w pociągu TLK 61106 Opolanin ? Jest szansa na działające gniazdo 230V przy fotelu ? Pozdrawiam
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

audrin Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 05 Cze 2010

PostWysłany: 23-02-2015, 10:43    Odpowiedz z cytatem

Raczej nie ma szans, "Opolanina" zestawia Wrocław i jeżdżą na nim same stare pudła.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Nebbud Płeć:Mężczyzna
Zbanowany


Dołączył: 24 Sty 2013

PostWysłany: 23-02-2015, 10:47    Odpowiedz z cytatem

Niestety stare pudła jeźdżą... W starym rozkładzie TLK Wrocławianin i Śnieżka z/do Wrocławia miały wagon 1 klasy typu 140A, w którym były gniazdka i był bardzo komfortowy. Teraz od nowego RJ kiepsko... same stare trypy.
Od 15 marca wraca EIC "Panorama" przez Częstochowę, więc możliwe, że będzie mieć same najlepsze wagony typu 156A, 158A i 159A.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

alexa Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Mar 2012

PostWysłany: 23-02-2015, 13:39    Odpowiedz z cytatem

Potwierdzam w Heweliusz , nie było gniazdek wagon klimatyzowany widać że lepszy od TLK a gniazdek brak dodam że w 2 klasie w bezprzedziałowym gniazdka występują co jest dla mnie czymś nienormalnym bo człowiek płaci więcej by jechać trochę wygodniej i nie ma gniazdka a ludzie co siedzą 2 wagony dalej w 2 klasie cieszą się niemiłosiernie ;] .
Pytając konduktora dlaczego 2 klasa ma gniazdka a 1 nie ma , powiedział że nie wie i sam był zdziwiony ;]

Jechałem podróżnika to sobie podarowałem ale jak bym kupował bilet normalnie na 1 klasę to bym na pewno złożył skargę i oddanie sumy pieniędzy z 1 na 2 klasę bo jakim prawem człowiek płaci więcej a dostaje jeszcze gorsze miejsce niż w 2 klasie .

PS. i strasznie tam drogi Wars nie rozumiem dlaczego , schabowy kosztuje 28 zł o_0 , gdzie jechałem w grudniu ale na innej trasie i płaciłem 18 albo 19 zł nie pamiętam dokładnie . Ludzie co przychodzili coś zjeść kupowali tylko kawe albo herbatę , dlaczego Wars robi sobie pod górkę ? ile sprzedadzą takich zestawów 10 na całą podróż ? dali by normalną cenę to ludzi by kupowali , co ma zrobić 4 osobowa rodzina ?? wydać 200 zł na 1 obiad ? chyba są niepoważni a szkoda bo lubię jedzenie z Warsu ale 28 zł za schabowy którym i tak człowiek średnio się naje bo dostaje 4-5 małych ziemniaczków to zdecydowanie za drogo jak na Polską kieszeń . Dali by normalną cenę to sprzedawali nie po 10 zestawów na 1 kurs a pewnie z x3 więcej jak i nie lepiej .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

mkfilmykolejowe Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Mar 2010

PostWysłany: 23-02-2015, 13:56    Odpowiedz z cytatem

alexa, nie uważam, żeby w Warsie było drogo. W przeciętnej restauracji zestaw obiadowy i tak kosztuje powyżej 50 zł powtarzam w przeciętnej, bo już w luksusowej to w granicach 100 lub i więcej.
Po drugie wczoraj jechałem EIC "Krakusem" do Krakowa jak na niedzielę sporo osób korzystało z wagonu restauracyjnego.
Przynajmniej ja, zawsze jadąc EIC korzystam z usług Warsu, jedzenie mają naprawdę bardzo dobre, zupy np. żurek jest przepyszny, z zestawu obiadowego najwięcej ludzi bierze schabowego, ja natomiast biorę fileta z kurczaka z serem camembertem, ktory polecam, bo jest naprawdę wyśmienity. Poza tym w wagonie restauracyjnym wszystko mamy podane w ceramicznej zestawie, więc to też dodaje poczucie komfortu.
W tygodniu w porannych i popołudniowych pociagahc w Warsie jest czasem pełno ludzi i trzeba czekać na wolny stolik. Wiele razy jeździlem EIC "Polonią" z Katowic do Warszawy bardzo dużo ludzi korzysta, wiele razy widziałem popołudniowe składy z Warszawy w środku tygodnia to już na Centralnej ludzie szli prosto do Warsu na obiad.
Więc uważam, że trochę przesadzasz, to samo z ceną herbaty/kawy, dostajemy dobrą herbatę Ahmad Tea, Dilmah przecież to same najlepsze herbaty, więc nie oczekuj zbyt wiele co?

[ Dodano: 23-02-2015, 13:59 ]
Poza tym sama nazwa wskazuje "wagon restauracyjny", więc ceny muszą być podobne i tak uważam, że jest troszkę taniej niż w typowej restauracji. Sama nazwa "wagon barowy" w wagonie barowym są ceny niższe, ale za to dostajemy w plastikowej zestawie, więc coś za coś.
No to jak 4-osobową rodzinę stać na Express to na jedzenie w Warsie nie będzie stać? Hmmm? Wątpię, aby przeciętna 4-osoba rodzina Kowalskich jechała w pociągu najwyższej kategorii.

_________________
fb: podróże koleją. Zdjęcia, ciekawostki z podróży Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

alexa Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 20 Mar 2012

PostWysłany: 23-02-2015, 14:43    Odpowiedz z cytatem

Ale ja mówię o IC Smile to cenowo tak samo jak TLK Smile , w expresie to masz rację że pewnie stać jak kupuje się drogi bilet Smile .

A nie zdawałem sobie sprawy że wagon barowy a wagon restauracyjny to dwie różne rzeczy Smile , nigdy tak nie patrzałem na to szczegółowo , pewnie dlatego jak jechałem w grudniu to płaciłem ok 18-19 zł bo dostałem na papierku ten obiadek a nie na porcelanie , na przyszłość będę już wiedział czego się spodziewać i patrzeć za barowym , na chłopski rozum barowy bo bar i sprzedawane są tylko napoje , piwo itp w końcu barowy ala barman się kojarzy :p . Mogli by jakoś inaczej nazwać bo nazwa myląca .
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

pawelu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2008
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 24-02-2015, 08:29    Odpowiedz z cytatem

Potwierdzam, że na "Opolaninie" jeżdżą tragiczne wręcz wagony, rodem z lat 70-tych i to czasami bez znaczenia, czy jedynka czy dwójka. Szczerze mówiąc liczyłem, że na pociąg TLK na trasie W-wa-Wrocław mający najkrótszy czas przejazdu dadzą coś lepszego. O takich "ekstrawagancjach" jak gniazdka możemy zapomnieć.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

emele Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Paź 2011
Skąd: Oświęcim

PostWysłany: 24-02-2015, 13:09    Odpowiedz z cytatem

mkfilmykolejowe napisał/a:

Po drugie wczoraj jechałem EIC "Krakusem" do Krakowa jak na niedzielę sporo osób korzystało z wagonu restauracyjnego.


Jaki skład? Bezprzedziałówki to 111Arow czy 154A? Pytam bo w przyszłą niedziele będę jechał właśnie Krakusem do Krakowa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mkfilmykolejowe Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Mar 2010

PostWysłany: 24-02-2015, 17:37    Odpowiedz z cytatem

Bezprzedziałowe dwójki to dwa razy 111Arow.

_________________
fb: podróże koleją. Zdjęcia, ciekawostki z podróży Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

emele Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 25 Paź 2011
Skąd: Oświęcim

PostWysłany: 25-02-2015, 12:39    Odpowiedz z cytatem

mkfilmykolejowe napisał/a:
Bezprzedziałowe dwójki to dwa razy 111Arow.


Dzięki. Ludzi dużo jechało?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 159 z 179 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 158, 159, 160 ... 177, 178, 179  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl