Ładowanie strony... proszę czekać!

Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj

FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   M.INFOKOLEJ.PL   FB.COM/INFOKOLEJ

Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 175, 176, 177  Następny
Pytania dotyczące połączeń dalekobieżnych
Autor Wiadomość

kolej_ka Płeć:Kobieta
Użytkownik

PostWysłany: 11-07-2017, 08:41    Odpowiedz z cytatem

Jeżeli ktoś ma sprawdzone informacje odnośnie obecnego składu Przemyślanina to proszę o info.
Przy zakupie biletów w jedną stronę, pani z kasy zapewniała, że w tego typu pociągach wszystkie przedziały są 6 miejscowe ( zdeklasowane ), z kolei przy zakupie biletów na powrót, ( inna ) pani stwierdziła, że przedziały są 8 miejscowe, ale że tak do końca nie jest pewna jaki skład pojedzie Rolling Eyes, przy czym sprzedała mi bilet dla 5 osób w jednym przedziale ( 2 okna, 2 środki i 1 korytarz ). Zatem, jeżeli mam kupiony bilet z taką miejscówką, to możliwe jest, żeby wagon okazał się 8 miejscową dwójką?
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

krzychu12231 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel

PostWysłany: 11-07-2017, 08:51    Odpowiedz z cytatem

Wagony 12-13 to zdeklasowane jedynki, wagon 14 to stodoła, wagony 15-18 to 8-miejscowe dwójki.

LukaszJ Płeć:Mężczyzna
Użytkownik

PostWysłany: 26-07-2017, 16:31    Odpowiedz z cytatem

Witam,
za parę dni jadę TLK 53170 Karpaty do Zakopanego. I nasunęły mi się takie oto pytania:
1) Skąd się biorą, dosyć regularne, opóźnienia tego pociągu? Zauważyłem, ze często łapie je w okolicach Warszawy i w samej Warszawie. W innych miejscach zdarza się to raczej sporadycznie. Czy w Warszawie dzieje się z tym pociągiem coś szczególnego? Zamiana loka ? Jakieś skomunikowania czy coś ?
2) Jadę wagonem sypialnym do Zakopanego. Czy ktoś orientuje się w kolejności wagonów tego składu? Chodzi mi o to, że według strony IC mój wagon znajduje się na końcu, bądź co bądź, długiego składu. Jednak kiedyś zdarzyło się, ze mój wagon (wtedy to była kuszetka) znajdował się w innej części składu niż opisano to w internecie. W infolinie IC jakoś nie wierzę, a wolałbym uniknąć ganiania po peronie z bagażami, zwłaszcza, ze miałbym na to aż 1 minutę...
3) Jakie wagony sypialne jeżdżą w tym składzie ?
Powrót do góry

kolej_ka Płeć:Kobieta
Użytkownik

PostWysłany: 21-08-2017, 12:06    Odpowiedz z cytatem

krzychu12231 napisał/a:
Wagony 12-13 to zdeklasowane jedynki, wagon 14 to stodoła, wagony 15-18 to 8-miejscowe dwójki.
Wszystko się zgadza, ale w takim zestawieniu to niestety kto pierwszy ten lepszy, czyli lepsza miejscówka za tą samą cenę. W ubiegłym roku wszystkie dwójki jechały jako zdeklasowane jedynki. Ciekawe jak będzie za rok?
Powrót do góry

Przyjaciel

PostWysłany: 21-08-2017, 17:35    Odpowiedz z cytatem

No cóż, to akurat jest sprawiedliwe, że im wcześniej zadbasz o bilet tym lepsze miejsce dostaniesz Wink i tak powinno zawsze być (i zwykle jest).

oskar777 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik

PostWysłany: 21-08-2017, 20:20    Odpowiedz z cytatem

Sprawiedliwe to jest: "płacisz za jedynkę- dostajesz jedynkę, płacisz za dwójkę- dostajesz dwójkę" a nie jakieś "kto pierwszy ten lepszy". Sam niedawno "polowałem" na wagon sypialny bo była zablokowana sprzedaż o czym pisałem i kto według Was w mojej sytuacji były "pierwszy i lepszy". Ten który w dniu odblokowania całkowicie przypadkowo trafił na właściwy moment (mimo, że zwlekał z zakupem) w którym sprzedaż ruszyła czy ktoś kto wstawał przez tydzień czasu o 1 w nocy żeby sprawdzić czy odblokowali sprzedaż i za dnia co godzinę sprawdzał czy bilety są dostępne ale docelowo biletu nie kupił bo "szczęściarze" byli szybsi? Dopóki zarządu PKP IC ktoś nie złapie za mordę i nie zrobi tam porządku to zawsze będzie tam bajzel i loteria w zakupach biletów typu płacisz za dwójkę jedziesz jedynką czy kupujesz sypialkę w cenie kuszetki. Oczywiście wiadomo, że osobom które i tak zamierzały jechać 2 klasą czy też zwykłą kuszetką taki miły dodatek zazwyczaj nie przeszkadza ale tak czy inaczej nie powinno tak być. Zobaczycie, że przez to będą narzekania w stylu: "ale jak to 6 osobowa kuszetka? Przecież x czasu temu mieliśmy 3 osobową więc chcę takiej samej". Do lepszego ludzie się szybko przyzwyczają ale później będą narzekać, że mają to za co w sumie zapłacili bez dodatkowych bonusów typu 1 klasa w cenie drugiej.

Takiego bajzlu jaki w tym roku mnie spotkał przy zakupie biletu to nie pamiętam i mam tu na uwadze nie tylko pociągi. Jakoś wszędzie w miarę przyzwoicie wszystko działa a na PKP nie może. Czy spotkaliście się z sytuacją, żeby w samolocie ktoś dostawał biznes klasę płacąc za turystyczną i było by to na porządku dziennym a nie jednorazowo?
Kuszetek brakuje to zamiast nich podstawiają sypialne (no i wtedy jak wiadomo brakuje sypialnych) ale jakoś IC nie ma w planach zakupu czy modernizacji kuszetek na które jak widać jest zapotrzebowanie. Gdyby wypożyczalnie samochodów każdemu podstawiały RR albo Bentleya w cenie Forda Fiesty to by zbankrutowały w kilka dni (godzin) ale na PKP wszystko gra i jest wesoło. Straty dla firmy z tego tytułu są niewielkie więc jak zwykle nie ma się czym przejmować. Tylko ciekawe ile w PLN wynosi to ich "niewielkie" w skali roku.
Powrót do góry

Przyjaciel

PostWysłany: 21-08-2017, 20:51    Odpowiedz z cytatem

O wagonach sypialnych/kuszetkach się wypowiadał nie będę, bo nie korzystam w związku z czym się nie znam. Jeśli natomiast chodzi o wagony z miejscami do siedzenia, to zależy. Akurat w Przemyślaninie, gdzie jest taryfowa 1 klasa, to planowo kursujące zdeklasy są trochę nabijaniem ludzi w butelkę. Ale już np. w pociągu TLK Sudety na Hel, który taryfowej 1 klasy nie ma, to bardzo dobrze, że zdeklasowana jedynka jest pierwsza w kolejności rezerwacji. Nie ma tu żadnych wyścigów, wystarczy kupić bilet 2 tygodnie wcześniej i można dostać w tym wagonie przy oknie/korytarzu. Wiem bo kupowałem kilka razy. Zgodnie z przysłowiem: "Kto późno przychodzi ten sam sobie szkodzi".

Użytkownik

PostWysłany: 21-08-2017, 21:09    Odpowiedz z cytatem

Obojętnie czy wiadomo od dawna, że jako dwójka jeździ jedynka czy też jest to swojego rodzaju bonus to jest to cały czas niesprawiedliwe. Bo dlaczego osoby jeżdżące pociągami w których wcale nie ma zdeklasowanych jedynek i tak samo kupujący bilet 2, 3 czy 4 tygodnie wcześniej płacą (powiedzmy 20 zł) za dwójkę a w innym pociągu w tym samym czasie płacą tyle samo i dostają jedynkę jako swoisty bonus? Czy gdzieś w regulaminie IC są te bonusy opisane? A może w drugą stronę to zrobić? Skoro chcesz dwójkę to dostaniesz dwójkę a jak już miejsca w dwójkach zabraknie to damy Ci jedynkę w tej samej cenie? Wtedy też by to było sprawiedliwe? Jeżeli są to swego rodzaju bonusy to powinny być jasno opisane w regulaminie sprzedaży biletów. Bo w ten sposób to równie dobrze można dawać wagon sypialny tym którzy pierwsi kupili siedzącą dwójkę a tym którzy jako ostatni kupowali sypialny to dać wagon towarowy.
Gdzie jest sprawiedliwość gdy kupuję bilet w tym samym czasie 2 kl. na trasie X-Y za 20zł a jadę jedynką a ktoś inny kupuje bilet 2 kl. na trasie Y-X za 20zł i jedzie dwójką (bo zdeklasowanej jedynki nie ma w składzie)? Potrafisz to jakoś logicznie wyjaśnić?
Powrót do góry

Przyjaciel

PostWysłany: 21-08-2017, 21:24    Odpowiedz z cytatem

Tak, potrafię. Decydując się na zakup biletu 2 klasy zawierasz umowę na przejazd w wagonie 2 klasy i IC ma obowiązek taki wagon Ci zapewnić. Jakbyś czysto teoretycznie dostał wagon 3 klasy to możesz składać reklamację i jest ona uzasadniona. Ale jeśli w pociągu są wagony klasy 2 oraz zdeklasowane klasy 1 i Ty dostałeś w zwykłej 2 to w którym miejscu IC postąpiło wobec Ciebie nieuczciwie? Przecież nie zawarłeś umowy na przejazd w najlepszym wagonie w składzie, tylko umowę na przejazd w klasie 2 i jedziesz klasą 2.

Rozkładowiec
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 21-08-2017, 22:26   

Jest jeszcze inna kwestia. Jak czuje się osoba która zakupiła droższy bilet na klasę 1, a obok jest zdeklasowany wagon gdzie ludzie jadą w tym samym standardzie za niższą cenę. Ba, to jeszcze mało, osobiście byłem świadkiem jak standard zdeklasowanej jedynki był wyższy od tej właściwej.
Powrót do góry

Przyjaciel

PostWysłany: 21-08-2017, 22:29    Odpowiedz z cytatem

No cóż, ten kto płaci za 1 klasę teoretycznie też nie może narzekać, bo ma to, za co zapłacił. Ale ten przypadek jest oczywiście bardziej kontrowersyjny niż w przypadku pociągów, które wg rozkładu klasy 1 nie mają wcale. Gdy ja jadę 1 klasą (zwykle na Weekendowym) to obecność zdeklasowanych jedynek zasadniczo mi nie przeszkadza, choć w drugiej opisanej przez Ciebie sytuacji, gdy taryfowa jedynka jest gorsza od zdeklasowanej to jednak trochę niesmaku jest (a taką sytuację miałem już kilka razy).

Użytkownik

PostWysłany: 22-08-2017, 07:09    Odpowiedz z cytatem

Ja do Zakopanego jechałem starą sypialką a gdzie indziej jeżdżą zmodernizowane jako kuszetki. Sprawiedliwe? Chyba w tym układzie jako sypialne powinny jeździć te po najnowszych modernizacjach a starsze wrzucać jako kuszetki. Ale skoro nie ma kuszetek to IC powinno całkowicie usunąć taką opcję zakupu biletów bo w tej chwili to mam wrażenie, że służy to jedynie maskowaniu problemu. Chcesz jechać na leżąco- płać za sypialny bo kuszetek nie ma. Może wtedy w strategii taborowej przyjęto by program modernizacji kuszetek które stoją w krzakach i czekają na lepsze czasy. Po co podstawiać jedynki w cenie dwójek skoro dwójki również czekają na remonty? Ano po to, żeby na papierze wykazywać jakieś sztuczne zyski bo brak modernizacji=brak wydatków i większy zysk. Bardzo chwilowe myślenie bo im dłużej te wagony będą niszczały tym drożej wyjdzie naprawa.

"No cóż, ten kto płaci za 1 klasę teoretycznie też nie może narzekać, bo ma to, za co zapłacił."- no tak tylko inna osoba kupiła 2 klasę i dostała taki sam wagon w gratisie i o to tu chodzi.
Powrót do góry

d-t-x Płeć:Mężczyzna
Użytkownik

PostWysłany: 29-08-2017, 16:19    Odpowiedz z cytatem

Nie bądź psem ogrodnika. Ktoś zapłacił za 1-wszą klasę i ją dostał, więc nie powinien mieć pretensji do osoby, której się "udało".
Powrót do góry

Użytkownik

PostWysłany: 30-08-2017, 07:49    Odpowiedz z cytatem

A ktoś inny nie zapłacił i też dostał. Nie dość, że na 1 klasę nie ma np. oferty "wcześniej" to jeszcze kto inny dostaje taki sam wagon już na starcie w niższej cenie i dodatkowo 30% taniej od podstawowej ceny II kl. Jest poważny problem z wagonami (a w zasadzie z ich remontami) i podstawienie wagonów Y w miejsce X niczego nie rozwiąże a to właśnie tu leży sedno problemu.
Powrót do góry

d-t-x Płeć:Mężczyzna
Użytkownik

PostWysłany: 31-08-2017, 19:20    Odpowiedz z cytatem

Dobrze, jak uważasz.
Pytanie z innej beczki: co się dzieje z TLK Gombrowicz? Dlaczego między Warszawą a Poznaniem łapie 90 minutowe opóźnienia? Obserwuję sytuację od kilku dni - czasami jest tylko ciut lepiej.
Powrót do góry
Strona 176 z 177 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... , 175, 176, 177  Następny
Odpowiedz do tematu