Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 172, 173, 174 ... 177, 178, 179  Następny
Pytania dotyczące połączeń dalekobieżnych
Autor Wiadomość

pawelu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 09 Lip 2008
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 07-04-2017, 14:24    Odpowiedz z cytatem

Kolejna opcja, cały czas w jednej taryfie i większa część trasy na komfortowym ED160
Kraków Gł.-Olsztyn Gł. 7:13-14:28 IC "Żeromski"
Olsztyn Gł.-Giżycko 14:54-16:52 TLK "Mamry"

Lub inna opcja, wczesny wyjazd z Krakowa ale w Giżycku praktycznie w południe:
Kraków Gł.-Warszawa Centr. 4:56-7:38 TLK "Hańcza"
Warszawa Centr.-Olsztyn Gł. 7:54-10:34
Olsztyn Gł.-Giżycko 11:00-12:35 TLK "Biebrza"
Również cały czas w jednej taryfie.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Desiro2 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Mar 2011

PostWysłany: 12-04-2017, 07:45    Odpowiedz z cytatem

Nie rozumiem Waszych skamleń dotyczących uruchomienia EIC Pendolino do Szczecina czy Poznania.Przecież te 20 sztuk pociągów nie jest z gumy i nie może jeździć wszędzie! Albo obsługujemy w jakims takcie linie Gd/Kołobrzeg-Krk/Rzeszów/Gliwice/Katowice/Bielsko/Wro/Jelenia albo INNE linie, przecież nie da się z 20 składów zrobić środka komfortowej komunikacji dla całego kraju..

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Torczes Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Lut 2012

PostWysłany: 13-04-2017, 05:38    Odpowiedz z cytatem

Szczecin i tak ma wiele pociągów EIC a komfort w wagonach czasem jest lepszy niż w pendolino.Już widze ujadanie mikoli jakby puścili pendo do Szczecina i rzeczywiście okazałoby się że wagony są bardziej komfortowe.
Jest jedno wyjście z tej sytuacji-zacząć kupować nowe pendolina dydykowane na przyszłą linie KDP a do czasu ukończenia tej linii będą one kursowały do Poznania/Szczecina/Berlina
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Ramirez Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 26 Wrz 2009

PostWysłany: 11-05-2017, 02:37    Odpowiedz z cytatem

Może ktoś wie jak wygląda sprawa kupna biletu na cała trasę na TLK z przesiadką w Częstochowie z przejściem na Częstochowę Stradom?? Rozkład takie coś proponuje ale nie wiem jak w praktyce będzie z jednym biletem na całą trasę. Czy jest ryzyko usłyszenie że "niedasię" ? Razz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 11-05-2017, 07:39   

Nic nie jest wykluczone, ale raczej powinno się dać na taryfie kilometrowej. Najwyżej szarpniesz się i zapłacisz za odcinek Częstochowa - Częstochowa Stradom, z której nie będziesz korzystałSmile
Powrót do góry

GrubyRych Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lut 2015

PostWysłany: 15-05-2017, 08:45    Odpowiedz z cytatem

Właśnie przećwiczyłem manewr z przesiadką w Częstochowie na Częstochowa Stradom w relacji W-wa - Wrocław. Pani w kasie na Zachodnim nie chciała mi sprzedać biletu bezpośrednio z W-wy do Wrocka z dwoma miejscówkami. Powiedziała,że nie ma takiej opcji i trzeba kupić dwa oddzielne bilety (Pilecki, Matejko w tym wypadku), dzięki czemu połączenie które widnieje nawet na stronie Intercity kosztuje jedyne 31 złotych drożej niż bez przesiadki (albo przesiadka z jednej stacji, np. Katowice). Podobno nie ma opcji oddzielnie biletu na odcinek i oddzielnych miejscówek. Kiedyś nie było z tym problemów. Czy z bardziej obeznanych w tym "systemie" może powiedzieć, czy racja to,ze jak przesiadka, to PKP dodatkowo kasę zdziera, czy jednak jest opcja zakupu biletu z oddzielnymi miejscówkami. Ale się wk***nerwowowałem.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Ramirez Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 26 Wrz 2009

PostWysłany: 15-05-2017, 08:56    Odpowiedz z cytatem

To niedobrze. Akurat to jedyne sensowne połączenie dla mnie i za kilka dni sam będę próbował kupić taki bilet. To zobaczymy jak mi pójdzie, czy się uda czy nie. Nie raz tak miałem że w jednej się dało w innej niekoniecznie Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

GrubyRych Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lut 2015

PostWysłany: 15-05-2017, 09:01    Odpowiedz z cytatem

No konduktor powiedział mi, że powinna mi kasjerska sprzedać bilet na całość, najwyżej bez miejscówki. Jeśli tak, to proszę kogoś zorientowanego o informację jak odzyskać 31 zł.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Ramirez Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 26 Wrz 2009

PostWysłany: 15-05-2017, 09:06    Odpowiedz z cytatem

Jako że bilet już wykorzystany to zostaje pisanie reklamacji do Intercity. Potem trzeba czekać ze 30 dni na odpowiedz. Jak nie pomoże to pisać tutaj https://www.utk.gov.pl/pl/rzecznik/rzecznik-praw-pasazera/12183,O-Rzeczniku.html
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

dddbb
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 15-05-2017, 11:00   

Dla mnie jest oczywiste, że jeśli kilometry da się wyliczyć, to powinno dać się wystawić bilet. To pewnie wymaga coś więcej niż wstukanie relacji w komputer, więc nie każdemu się chce wysilać. Ja bym przy kasie nie odpuścił Smile
Powrót do góry

adrian033 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 18 Kwi 2011

PostWysłany: 22-05-2017, 16:17    Odpowiedz z cytatem

witam czy jak się kupuje bilet miesiąc wcześniej na tlk na 1 kl. to też są jakieś zniżki czy tylko na 2 klase?

_________________
http://www.youtube.com/user/mkadrianwojcik
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Ramirez Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 26 Wrz 2009

PostWysłany: 22-05-2017, 21:54    Odpowiedz z cytatem

Niestety tylko druga klasa.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mkfilmykolejowe Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 12 Mar 2010

PostWysłany: 23-05-2017, 08:06    Odpowiedz z cytatem

Można wcześniej zakupić bilet na 2 klasę z ofertą "Wcześniej taniej" najpóźniej 15 dni przed odjazdem (30% taniej) i w pociągu zrobić u konduktora dopłatę do 1 klasy.

_________________
fb: podróże koleją. Zdjęcia, ciekawostki z podróży Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Rafel Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Wrz 2015
Skąd: Linia 96

PostWysłany: 23-05-2017, 09:49    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Można wcześniej zakupić bilet na 2 klasę z ofertą "Wcześniej taniej" najpóźniej 15 dni przed odjazdem (30% taniej) i w pociągu zrobić u konduktora dopłatę do 1 klasy.


Ale wówczas chyba nie masz zagwarantowanego miejsca do siedzenia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

oskar777 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 01 Lip 2015

PostWysłany: 23-05-2017, 23:05    Odpowiedz z cytatem

Czyli, że jak? Kupuję bilet na 2 klasę i mam miejsce a jak dopłacę do pierwszej to mam stać? Coś tu chyba nie gra.

No i czy cena dopłaty do biletu 2kl. nawet ze zniżką nie przewyższa ceny zakupu 1kl. od razu normalnie w kasie? Ale nawet jeśli nie to w przypadku chęci takiej zmiany konduktor może powiedzieć, że już nie ma miejsc i tyle. Według mnie jak chcesz na pewno jechać 1kl. to kup bilet na 1kl. a nie kombinuj.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 173 z 179 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 172, 173, 174 ... 177, 178, 179  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl