Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 33, 34, 35  Następny
Drożyzna w Polsce
Autor Wiadomość

Emillex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Maj 2010
Skąd: Johannesburg RPA

PostWysłany: 23-03-2011, 16:46    Odpowiedz z cytatem

Jaki wstyd. Siostra znajdująca się w Cottbus napisała mi że w Aldi (supermarket), koło cukru jest tabliczka (po Polsku!) informująca że "Cukier sprzedajemy tylko w ilościach detalicznych"...
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Minerva Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 11 Lut 2006
Skąd: Żary

PostWysłany: 23-03-2011, 16:57    Odpowiedz z cytatem

Świetny artykuł o niewolnictwie ekonomicznym w Polsce:
http://mojsiewicz.nowyekran.pl/post/7745,kaczynski-o-niewolnictwie-w-polsce

Cytuję fragment:

Aby ułatwić odpowiedź dodam, że rząd ten obkłada Polaków drakońskimi , najwyższymi podatkami w Europie, wydaje ich na łup najwyższej w Europie korupcji, z niezwykłą jak na Europe zajadłością utrudnia zakładanie i prowadzenie firm i biznesów przez Polaków, a urzędnicy skarbowi tego rządu jak nigdzie w Europie terroryzują Polaków z mściwą gorliwością.

_________________
Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy
Ważnych jest kilka tych chwil na które czekamy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Arek Płeć:Mężczyzna
Junior Admin


Dołączył: 05 Mar 2007
Skąd: Szczecin

PostWysłany: 23-03-2011, 17:22    Odpowiedz z cytatem

Podrożał olej. Dotąd kupowałem "Kujawski" za 5 zł, dziś kosztuje już ponad 7 zł.

Jak tak dalej pójdzie to na zakupy trzeba będzie jeździć do Niemiec, gdzie nie tylko cukier jest dwa razy tańszy, ale tańsze są słodycze, warzywa, owoce, kosmetyki, chemia gospodarcza, markowe ubrania, sprzęt RTV i wiele innych produktów.

_________________
Żelazna kadra też z czasem rdzewieje.
A beton kruszeje...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Emillex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Maj 2010
Skąd: Johannesburg RPA

PostWysłany: 23-03-2011, 20:00    Odpowiedz z cytatem

My to jeszcze mamy luksus że po niektóe produkty możemy się wybrac do Niemiec lub inni np. do Czech czy na Słowację. Ci którzy mieszkają w centrum kraju, w stolicy są uziemieni. Zostaje im tylko stać się "najbiedniejszym" (jak to określił wczoraj pan prezes) i robić zakupy w Biedronce.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 23-03-2011, 21:50    Odpowiedz z cytatem

Modliszka napisał/a:
Gdyby rząd nie podwyższył akcyzy i podatku VAT, żeby łatać dziury w budżecie, to podwyżki (nie tylko żywności) nie byłyby tak drastyczne.

Za rządów Tuska zatrudniono dodatkowo 75 tys. urzędników, co musi rocznie kosztować co najmniej 5 mld zł, po czym podniesiono VAT, by te 5 mld zł odzyskać, tłumacząc ludziom, że trzeba łatać dziurę budżetową. Przecież to jest istny absurd!

Wzrost podatku VAT i akcyzy wyzwolił spory impuls inflacyjny, co widzimy w sklepach, na stacjach benzynowych, na rachunkach za gaz i prąd. I nie łudźmy się - będzie jeszcze drożej! Obecny wzrost cen to dopiero początek...

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Papero Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 14 Gru 2008
Skąd: Łużyce Górne

PostWysłany: 24-03-2011, 18:53    Odpowiedz z cytatem

Obawiano się, że jak do Polski wejdzie Euro to ceny wyrównają się do cen zachodnioeuropejskich a zarobki i emerytury pozostaną polskie. Jak widać nie trzeba wcale zmieniać waluty, żeby stać się najdroższym krajem do życia z jednymi z niższych pensji w Europie.

Myślę, że część elektoratu Platformy "przebudzi się" jak dostanie porządnego łupnia po kieszeni. Bo wyborcy mogą znieść kłamstwa i niekompetencje polityków ale nie dopuszczą do sytuacji żeby nie mieli co włożyć do przysłowiowego garnka.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 24-03-2011, 19:05    Odpowiedz z cytatem

Dzisiaj w jednym ze sklepów widziałam cukier po 6,49 zł za kg. W niemieckim Gorlitz, jak donosi Noema, cukier kosztuje w przeliczeniu na złotówki 2,60 i jest masowo wykupywany przez Polaków. Różnica w cenie jest powalająca!

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 24-03-2011, 19:40    Odpowiedz z cytatem

Niedawno w Wydarzeniach podawali ceny z Europy ceny kształtują się na poziomie 2.50zł-4.00zł, a najśmieszniejsze jest to że za granicą Polski cukier kosztuje 0.78centów ~3.20zł, skąd ta różnica? Może to zapasy? czy u nas jest jakaś ''akcyza'' na cukier?

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 24-03-2011, 19:50    Odpowiedz z cytatem

siwiutki91, to jest spekulacja!

Można powiedzieć, że to my sami napędzamy ceny. Ktoś puścił famę, że cukier drożeje i/lub że jest go mało na rynku. Zrobiła się panika. Ludzie rzucili się do sklepów i kupują cukier na zapas. Korzystają na tym producenci cukru, którzy podnoszą ceny. W momencie wzrostu ceny popyt na cukier rośnie, gdyż konsumenci przewidują, że w najbliższym czasie cukier podrożeje jeszcze bardziej, więc go kupują w nadmiarze. I tak to się kręci, cukier drożeje z dnia na dzień. Negatywną rolę odgrywają media, które tę panikę nakręcają, być może robią to w porozumieniu z producentami cukru.

Problem w tym, że sprzedaliśmy nasze cukrownie niemieckim prywatnym firmom, które należą do... niemieckich rolników i plantatorów. To oni dyktują ceny cukru w Polsce. Nasza rodzima Krajowa Spółka Cukrowa SA, która w 79% należy do Skarbu Państwa ma tylko niecały 40-proc. udział w rynku.

Jest tylko jedno rozsądne rozwiązanie. Przestańmy kupować cukier! To znaczy kupujmy go tylko tyle ile na bieżąco potrzebujemy. Wtedy ceny cukru zaczną spadać, bo zmniejszy się popyt. Ale żeby tak się stało naród nie może zachowywać się jak stado baranów, którym sterują media.

_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

Stella Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 19 Lis 2005
Skąd: Bolesławiec

PostWysłany: 24-03-2011, 21:53    Odpowiedz z cytatem

Nie ma co narzekać tylko trzeba stąd uciekać.

Niemcy poszukują fachowców:
http://www.bolec.info/index.php?op=informacje&news=5591

Ja już znalazłam sobie fajną pracę w Gorlitz i jestem bardzo zadowolona. Rozważam przeprowadzkę do Gorlitz, bo mieszkania są tu tanie i mieszka tu już wielu Polaków.

[ Dodano: 24-03-2011, 21:57 ]
Victoria napisał/a:
W niemieckim Gorlitz, jak donosi Noema, cukier kosztuje w przeliczeniu na złotówki 2,60 i jest masowo wykupywany przez Polaków.

To prawda. Jak wracam z Gorlitz do domu popołudniowym lub wieczornym RE to w pociągu widuję Polaków z wielkimi torbami, którzy przyjeżdżają tu na zakupy nawet z Wrocławia.

_________________
Stella
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Ralny Płeć:Mężczyzna
Moderator


Dołączył: 23 Lis 2005
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 25-03-2011, 02:54    Odpowiedz z cytatem

Dosyć wyczerpująca analiza przyczyn tego, dlaczego płacimy tyle za cukier:

http://mises.pl/blog/2011/03/24/chrupczalski-cukier-centralnie-planowany/

_________________
Gdyby głupota umiała latać, LOT miałby poważnego konkurenta w postaci PKP.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Minerva Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 11 Lut 2006
Skąd: Żary

PostWysłany: 25-03-2011, 03:28    Odpowiedz z cytatem

Polski punkt widzenia 23.03.2011
O podwyżkach:




_________________
Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy
Ważnych jest kilka tych chwil na które czekamy...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

Victoria Płeć:Kobieta
Asystentka Admina
Asystentka Admina


Dołączyła: 17 Lis 2005
Skąd: Warszawa

PostWysłany: 26-03-2011, 11:21    Odpowiedz z cytatem

Reklamowy majstersztyk Biedronki:

biedronka.jpg
Plik ściągnięto 40 raz(y) 43.4 KB


_________________
SKŁADKA NA SERWER
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora

sZakOOu Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 30 Lis 2006
Skąd: i po co?

PostWysłany: 26-03-2011, 23:01    Odpowiedz z cytatem

Jestem ciekaw, czy to tylko fotoszopka, czy Biedronka ma faktycznie genialnych marketingowców. Smile

Od dwóch miesięcy mieszkam w Dreźnie. Byłem dzisiaj w Aldii kupić chleb, i z ciekawości rzuciłem okiem na cenę cukru - 0,65 euro. Szkoda za to, że chleb nie jest tańszy niż w Polsce. Wink Stella ma rację, że czas zmienić kraj na normalniejszy. Warto tu poszukać sobie jakiejś pracy.

Nieznajomość języka, to w sumie też nie problem, na stronie internetowej Bundesamt fur Migration und Fluchtlinge można pobrać wniosek o dofinansowanie kursu językowego (tylko 1 strona!), który można złożyć w bundesamcie albo wysłać do nich pocztą.

Dokładnie jest to kurs integracyjny, zaś na terenie Niemiec pełno jest takich szkół, które to oferują. Państwo niemieckie pokrywa koszt nauki do poziomu B1, sam w czymś takim biorę właśnie udział. Smile Za każdą godzinę płacę tylko 1 euro, resztę płaci za mnie Bundesamt. A, jeśli do najbliższej szkoły trzeba dojeżdżać, zwracają także koszty dojazdu. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Emillex Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 14 Maj 2010
Skąd: Johannesburg RPA

PostWysłany: 26-03-2011, 23:15    Odpowiedz z cytatem

Tylko z drugiej strony jak już doszczętnie wyjadą z Polski wszyscy inżynierowie, lekarze, nauczyciele, pielęgniarki budowlańcy, uczniowie itp. to nasz kraj wogóle przestanie się rozwijać, a poziom zycia paradoksalnie będzie maleć.
Można się tylko pocieszać że inni mają gorzej...
No tak, ale kochani Niemcy, pan prezes, pan tusek tak zrobią że będzie żyło się lepiej. Wszystkim.
Sami się napędzamy, potem dziwimy że jest tak, a nie inaczej.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 7 z 35 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 6, 7, 8 ... 33, 34, 35  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl