Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Kto przewiezie pasażerów z Nowego Sącza do Krynicy?
Autor Wiadomość

kns Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Sie 2010

PostWysłany: 18-08-2010, 17:50    Odpowiedz z cytatem

Tylko, że to 1,5 zł jest konkurencyjne teraz kiedy jeździ autobus, bo zatrzymuje się w rynku, a nie na dworcu PKP, tak to może co najwyżej pojechać ktoś z Folwarku jak mu Oczkoś ucieknie i pociąg akurat będzie jechał, albo kuracjuszka, która zachwyci się biletem tańszym 30 gr pojedzie PKP i potem je wyklina, bo nawet nie wie gdzie wylądowała i musi płacić kolejne 1,5 zł żeby dostać sie do rynku.

@Pułtuś - z Sącza do Muszyny PKS kosztuje 5,40, do tego zatrzymuje sie na innych przystankach - jest jeden kurs, Rafatex ma 3 kursy - do Rynku kosztuje 5 zł, Ar-Tur ma 10 kursów i kosztuje 4 zł do tego jeździ, aż do Szczawnika. Czas przejazdu to 1h - 1h 10 min.
Żeby PWDC do Krynicy by się przyjeło to musiałoby być jeszcze taniej i max. co pół godziny - teraz do Starego Sącza jest coś praktycznie co minutę, dalej - do Barcic, Rytra, czy Piwnicznej co 10 jedzie PKS czy bus - to w szczycie oczywiście, poza szczytem co 5-10 zawsze do SS coś jedzie, a do Ryta więcej jak 20-30 minut sie nie czeka.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 18-08-2010, 18:16   

Muszyna mimo wszystko byłaby do odbicia przez kolej- pociag jedzie tez niewiele ponad godzine, tez kosztuje kolo 4 zlotych a lokalizacja stacji... tez moze komus pasowac Razz a busow nie ma wcale tak duzo z tego co widze co piszesz.

Rytro, Piwniczna, St. Sacz- odpadaja, konkurencja jest dobijajaca. A wiesz może ile busów z Sacza jest do Zegiestowa czy Wierchomli ?
Powrót do góry

kns Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Sie 2010

PostWysłany: 18-08-2010, 18:29    Odpowiedz z cytatem

W moim poprzednim poście pomyłka - te 3 kursy Rafatexu jadą spod dworca PKP Razz Poza tym, kto jeździ z Muszyny do Sącza - coś załatwić - do Urzędu Pracy PKS nie pasuje, do Starostwa PKP tez nie pasuje, młodzież - główne szkoły czyli I, II, V LO i gastronom - też PKP nie pasuje, no i raczej większośc jeździ Muszyna - Krynica, a potem Krynica - Nowy Sącz, a to do sklepu podskoczyć a to do banku itp.

Do Wierchomli busy są co godzinę w szczycie co dwie poza (pks.pl/r_ns.html) poza tym domy, nie mówiąc o wyciągu sa oddalone kilka kilometrów od torów. Żegiestów jako miejscowość turystyczna już dawno upadł, a mieszkańcy albo jeszcze prowadzą jakieś dobitki sanatoriów, albo (większość) pracuje w Muszynie i Krynicy, również młodzież uczy się w zespole w Krynicy, albo w Muszynie. Jak ktoś chce jechać z Żegiestowa to pojedzie PKSem - jest bodaj 7 kursów, spowrotem już tylko 3, ale jak pisałem duzej potrzeby takiego podróżowania nie ma.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Pułtuś
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 18-08-2010, 18:47   

Jest swiatelko w tunelu, a wlasciwie bylo dopoki jezdzily tam pociagi- mam kolege bez znizek ktory jezdzil na weekendy do Muszyny i wybierał pociag- a dodam ze byl spoza-kregu-MK. No coz, trzeba czekać aż i do nas dojdzie trend ''kolej jest fajna''. Moze kiedys doczekamy sie przyzwoitej oferty, eh.
Powrót do góry

kns Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 07 Sie 2010

PostWysłany: 18-08-2010, 18:51    Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie jedyną szansą są szynobusy - teraz prawie każdy był za granicą i wię jak wyglądają nowoczesne pociągi, jazda takim pociągiem to mógłby być nawet lans Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

aanniiaa Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 26 Sie 2009

PostWysłany: 22-08-2010, 22:09    Odpowiedz z cytatem

Gdyby chcieli to by dali szynobus, bo możliwość jest. Wczoraj się dowiedziałem na przykład od "kierownika" KKA Krynica-Nowy Sącz (19:40), że w tym tygodniu - prawdopodobnie w środę - wagony i EZT-y z Powroźnika wrócą do Polski przez Leluchów i Zwardoń. A co do funkcjonowania KKA - jechałem w ciągu ostatnich paru dni kilka razy, głównie na odcinku Muszyna-Krynica, i stwierdzam, że w razie potrzeby wszystkie kursy zatrzymują się bez problemu na przystankach PKS Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 23-08-2010, 07:20   

kamil_krk, Ja jechałem KKA tym na 19:31 w Krynicy. Ja dowidziałem się od pracowników spółki że 25 sierpnia ma jechać pierwsza jednostka przez Słowację. Mamy informację z dwóch żródeł o tym samym więc raczej pewna.
Powrót do góry

sheva17 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 06 Kwi 2009

PostWysłany: 25-08-2010, 21:10    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Gdyby chcieli to by dali szynobus, bo możliwość jest.


Powiesz coś więcej?

_________________
TLK dla Pruszkowa i Grodziska!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

aanniiaa Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 26 Sie 2009

PostWysłany: 26-08-2010, 15:20    Odpowiedz z cytatem

Chodziło mi wyłącznie o to, że jednak da się przewieźć tabor przez Słowację; na początku było zaklinanie, że to za duży problem... Gdyby komuś bardzo zależało, to by się przetransportowało np: EN81 do Krynicy. A wczoraj około 9:30 rano jakiś skład przejżdżał przez Muszynę (dawał sygnały jak pomylony Język ), zapewne zabierali zgodnie z planem wagony (1 i 2 klasa PR-ów!) oraz EZT-y do Polski.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Damian Łódź Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lut 2009
Skąd: Łódź

PostWysłany: 26-08-2010, 15:36    Odpowiedz z cytatem

kamil_krk, jesteś pewien że zabierali też wagony PRowskie z Powroźnika?

_________________
Kocham wolność słowa. . .,czy się to komus podoba czy nie! W środowisku kolejowym są tacy ludzie, którzy wyznają zasadę "wiem ale nie powiem", i tych ludzi nienawidzę, pozdrawiam wszystkich forumowiczów i pracowników mojej spółki.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

hurricane Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 27 Sie 2009
Skąd: TARNÓW

PostWysłany: 26-08-2010, 15:53    Odpowiedz z cytatem

kamil_krk, Widziałeś ten skład czy tylko słyszałeś? Bo jeśli tylko słyszałeś to mogli być energetycy z PKP Energetyka, jeżdżą mniej więcej co drugi dzień z Muszyny do Starego Sącza i sprawdzają kompletność sieci trakcyjnej (walka ze złomiarzami). Widziałem ten ich pociąg techniczny i faktycznie trąbią jak porypani jak jadą Razz. Bo o ile kible wyjadą z Powroźnika prędzej czy później o tyle te wagony PRowskie nie wyglądały jakby się miały gdzieś wybierać...

Możliwość wysłania EN81 na Sącz zawsze istnieje, pytanie czy się będzie opłacało, gdy będzie więcej stał na naprawach niż jeździł skoro ma wadliwe i niewytrzymałe na góry sprężarki... Ja bym na miejscu woj. małopolskiego zamówił z 5 szynobusów takich do obsługi właśnie tras górskich jak kryniczanka, na gorlice, na wadowice... trzeba odbudowywać kolej regionalną w Małopolsce...
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

aanniiaa Płeć:Kobieta
Przyjaciel


Dołączyła: 26 Sie 2009

PostWysłany: 26-08-2010, 18:14    Odpowiedz z cytatem

Tylko słyszałem, bo stamtąd gdzie byłem to nie widać torów. Wątpie, by to była Energetyka, bo w ciągu 6 dni pobytu w Muszynie sygnały słyszałem po raz pierwszy. Niemniej widziałem ich drezyny kilka godzin później za Muszyną, zdaje się w Piwnicznej. Poza tym na przejazdach kolejowych w Muszynie ewidentnie było widać ślady użytkowania torów na odc. do Krynicy (nieznacznie zeszlifowane przez obręcze kół), a w kierunku Nowego Sącza rdza się trzyma coraz mocniej Sad
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kryniczanin
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 26-08-2010, 18:28   

Wczoraj około 9 z Powrożnika miał wyjeżdzać tabor PR więc godzina mniej więcej pasuje.

[ Dodano: 26-08-2010, 19:37 ]
Wszystko się zgadza to był wywóz z Powrożnika http://www.railpage.net/modules/news/article.php?storyid=2159
Powrót do góry

MK_Rabka Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 17 Lip 2010
Skąd: Rabka-Zdrój/Kraków

PostWysłany: 26-08-2010, 20:05    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ja bym na miejscu woj. małopolskiego zamówił z 5 szynobusów takich do obsługi właśnie tras górskich jak kryniczanka

Jakiś czas temu na regio na zakopiance jednorazowo trafił Sa133-004, więc kto wie.

_________________
Pozdrawiam, MK_Rabka
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Dzulikiewicz Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 04 Paź 2009

PostWysłany: 26-08-2010, 22:26    Odpowiedz z cytatem

MK_Rabka napisał/a:
Jakiś czas temu na regio na zakopiance jednorazowo trafił Sa133-004, więc kto wie.
Był testowany na górskiej trasie, podobnie jak jakiś czas temu EN81.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 6 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl