Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 32, 33, 34  Następny
Modernizacja E30 Wrocław - Legnica - Zgorzelec
Autor Wiadomość

kub@ Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Lip 2006
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 28-02-2008, 16:24    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
W kwietniu po linii Legnica - Węgliniec pociągi mają jeździć z prędkością 160 km/h



Taaa ciekawe jakie lokomotywy pociągną te pociągi z prędkością 160 km\h ??? bo EP09 jeżdżą tylko z IC-kami Very Happy


Noema, a wiesz może kiedy odbędzie się jakiś przejazd promocyjny z Legnicy do Węglińca z prędkościa 160 km\h ???


Ostatnio zmieniony przez kub@ dnia 28-02-2008, 16:27, w całości zmieniany 1 raz
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krycha Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 10 Lis 2005
Skąd: Leicester (UK)

PostWysłany: 28-02-2008, 16:27    Odpowiedz z cytatem

Noemie chodziło o to, że parametry techniczne linii kolejowej będą dopuszczały taką prędkość. A czy coś w ogóle będzie w stanie taką prędkość rozwinąć to już inna kwestia...

_________________
Follow me!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kub@ Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Lip 2006
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 08-03-2008, 12:49    Odpowiedz z cytatem

Już niedługo oczekiwany od dawna przejazd pociągiem z Legnicy do Węglińca z prędkością 160 km\h odbędzie się, ale zawsze znajdzie się jakieś ale. Ponieważ jedynym powodem dla którego przejazd ten się jeszcze nie odbył jest remont dworca w Bolesławcu. Bo jak wiadomo minister i inni dyrektorzy nie mogą oglądać rusztowań i obdartego tynku. Aha na stacji Bolesławiec zostanie postawiony także pomnik Św. Katarzyny Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

janox79 Płeć:Mężczyzna
Sponsor


Dołączył: 17 Lut 2007
Skąd: Legnica

PostWysłany: 08-03-2008, 14:28    Odpowiedz z cytatem

A możesz podać telegram z rozkładem tego pociągu? Może być na priv lub mail.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

kamis
-Usunięty-
Gość

PostWysłany: 08-03-2008, 15:50   

Jak można, to ja też proszę...

Pozdrawiam
Powrót do góry

Krycha Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 10 Lis 2005
Skąd: Leicester (UK)

PostWysłany: 08-03-2008, 16:02    Odpowiedz z cytatem

kub@ napisał/a:
Ponieważ jedynym powodem dla którego przejazd ten się jeszcze nie odbył jest remont dworca w Bolesławcu. Bo jak wiadomo minister i inni dyrektorzy nie mogą oglądać rusztowań i obdartego tynku.

Tym wymuszonym remontem dworca chyba trochę pokrzyżowałam im plany. Happy

_________________
Follow me!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kub@ Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Lip 2006
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 08-03-2008, 17:24    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
A możesz podać telegram z rozkładem tego pociągu? Może być na priv lub mail.



Niestety telegramu jeszcze nie ma. Jak już wcześniej wspomniałem PKP PLK czeka tylko na dokończenie remontu dworca. A kiedy dokładnie się on skończy nikt nie wie.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Zed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: UK

PostWysłany: 09-03-2008, 18:08    Odpowiedz z cytatem

kub@ napisał/a:
Już niedługo oczekiwany od dawna przejazd pociągiem z Legnicy do Węglińca z prędkością 160 km\h odbędzie się, ale zawsze znajdzie się jakieś ale. Ponieważ jedynym powodem dla którego przejazd ten się jeszcze nie odbył jest remont dworca w Bolesławcu. Bo jak wiadomo minister i inni dyrektorzy nie mogą oglądać rusztowań i obdartego tynku.

To zrozumiałe, bo oprócz specjalnego przejazdu pokazówka dla dygnitarzy na pewno przewiduje także wizytę w bolesławieckim LCS (ponoć najnowocześniejszym w Polsce), a te znajduje się obok dworca, który jest w remoncie.

Dajcie znać jak będzie znany dokładny termin to betonom urządzimy na stacji specjalne powitanie. Smile

_________________

Sponsorem mojej nieobecności na forum jest WizzAir.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kub@ Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Lip 2006
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 09-03-2008, 18:29    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
To zrozumiałe, bo oprócz specjalnego przejazdu pokazówka dla dygnitarzy na pewno przewiduje także wizytę w bolesławieckim LCS (ponoć najnowocześniejszym w Polsce), a te znajduje się obok dworca, który jest w remoncie.



Mam wrażenie, że na tym się zakończy, ponieważ Minister i Dyrektorzy nie mogą zobaczyć wizytówki Węglińca jaką jest zabytkowy (zapuszczony) dworzec Exclamation
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Zed Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Lis 2005
Skąd: UK

PostWysłany: 10-03-2008, 20:40    Odpowiedz z cytatem

Dziś dowiedziałem się, że uroczyste otwarcie zmodernizowanej linii kolejowej Legnica - Węgliniec ma nastąpić 24 kwietnia.

Do tego czasu ma się zakończyć remont dworca w Bolesławcu.

Z tego co wiem to na stacji w Bolesławcu szykowana jest wielka feta dla kacyków i dygnitarzy z udziałem mediów, połączona ze specjalną wystawą na dworcu promującą PKP.

_________________

Sponsorem mojej nieobecności na forum jest WizzAir.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Lausitzer Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Mar 2008

PostWysłany: 11-03-2008, 15:08    Odpowiedz z cytatem

No proszę, chyba wezmę urlop i wybiorę się do rodzinnego miasta popatrzeć na słodzenie sobie i klepanie się po pleckach Smile Z resztą, jak na Bolesławiec, to nieźle zrobili tą całą infrastrukturę. Szkoda tylko, że zamiast 3. krawędzi peronowej mamy płotek.Smile

_________________
Nie chce PeKaPe ....... ? To pojedzie DeBe Wink
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kub@ Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Lip 2006
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 11-03-2008, 16:43    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Dziś dowiedziałem się, że uroczyste otwarcie zmodernizowanej linii kolejowej Legnica - Węgliniec ma nastąpić 24 kwietnia.

Do tego czasu ma się zakończyć remont dworca w Bolesławcu.

Z tego co wiem to na stacji w Bolesławcu szykowana jest wielka feta dla kacyków i dygnitarzy z udziałem mediów, połączona ze specjalną wystawą na dworcu promującą PKP.


Zed, czy ten specjalny pociąg dojedzie do Węglińca czy zakończy swój bieg w Bolesławcu ???
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Naczelnik Płeć:Mężczyzna
Administrator


Dołączył: 10 Lis 2005
Skąd: Polska

PostWysłany: 14-03-2008, 16:09    Odpowiedz z cytatem

Podpisanie umowy na przebudowę szlaku Malczyce-Szczedrzykowice

Dnia 10 marca 2008 r. została podpisana umowa pomiędzy PKP Polskie Linie Kolejowe S.A oraz Przedsiębiorstwem Robót Komunikacyjnych w Krakowie, na przebudowę linii kolejowej E-30.

Na docinku Wrocław-Legnica przebudowany będzie szlak Malczyce - Szczedrzykowice tor nr 2 z elementami wzmocnienia i stabilizacji nasypu kolejowego w torze nr 1 i 2.

Wartość zadania 57 816 298,00 PLN (NETTO).

Okres realizacji zadania-12 miesięcy.

Ze strony wykonawcy umowę podpisali Andrzej Mitura Prezes Zarządu i Ryszard Kurpyta Dyrektor ds. Przygotowania Produkcji. Ze strony PLK S.A. Jerzy Dul Naczelny Dyrektor Oddziału Regionalnego we Wrocławiu i Zbigniew Gzik z-ca Naczelnego Dyrektora ds. Projektów Inwestycyjnych.

Aktualnie na odcinku Wrocław - Legnica trwa modernizacja stacji Wrocław Żerniki i Środa Śląska oraz montowane są nowoczesne urządzenia sterowania ruchem kolejowym.

Efektem modernizacji będzie standard linii pozwalający na kursowanie pociągów pasażerskich na trasie Wrocław - Legnica z prędkością 160 km/ h i towarowych 120 km/h.

Źródło: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

_________________
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

akerman Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 03 Gru 2006

PostWysłany: 04-04-2008, 14:18    Odpowiedz z cytatem

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Oddział Regionalny we Wrocławiu, ogłasza przetarg na przebudowę linii kolejowej E-30 na odcinku Wrocław–Legnica. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na przebudowie linii kolejowej E-30 na odcinku Wrocław –Legnica, szlak p.odg. Szczedrzykowice –Legnica tor nr 1 i 2 wraz z po. Jaśkowice Legnickie i p.odg. Wielkie Piekary. Zamawiający nie dopuszcza podziału na części oraz składania ofert wariantowych. Zamówienie ma zostać zrealizowane w okresie 12 miesięcy od udzielenia. Kryterium udzielenia zamówienia jest najniższa cena. Oferty można składać do dnia 12.05.2008.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

jano Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 19 Wrz 2006
Skąd: Miękinia

PostWysłany: 04-04-2008, 22:59    Odpowiedz z cytatem

Nie wiem na ile ta pogłoska jest prawdziwa ale słyszałem ostatnio, że ktoś ważnych "urzędników" ma jechać linią E-30 od Wrocławia w kierunku Legnicy/Zgorzelca. Z tego właśnie powodu w Miękini zabrano się za odnowienie tynku na starym budynku magazynowym oraz wyburzono starą wagę i budynek, w którym kiedyś przesiadywali sobie drogowcy. Ile w tym prawdy to nie wiem, ale coś w tym może być, skoro takie nagłe poruszenie w pracach remontowych.
Na razie sama stacja nie będzie przebudowywana, z moich wiadomości wynika, że będzie chyba modernizowana jako ostatnia na linii Wrocław-Legnica, czyli pewnie za jakieś 2-3 lata Laughing

_________________
https://www.facebook.com/Miekinia?fref=ts
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 10 z 34 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11 ... 32, 33, 34  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl