Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 32, 33, 34  Następny
Modernizacja E30 Wrocław - Legnica - Zgorzelec
Autor Wiadomość

Marcel Štancl Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 05 Sty 2006
Skąd: Praha

PostWysłany: 14-11-2006, 07:35    Odpowiedz z cytatem

Zakończenie modernizacji (a nie remontu) E 30 Opole - Wrocław jest przewidziane na 2008 rok, natomiast Wrocław - Legnica - Węgliniec/Bielawa Dolna pod koniec 2009. Po co tak pozno? W tym czasie juz w Czechach powino byc Děčín - Praha - České Budějovice - Linz i ine.

_________________
http://pralinka.venku.cz/stancl/
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kub@ Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Lip 2006
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 14-11-2006, 16:55    Odpowiedz z cytatem

Marcel Štancl,

Zakonczenie modernizacji E-30 odcinek Legnica-Węgliniec-Zgorzelec/Bielawa ma byc do konća 2007 roku.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Marcel Štancl Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 05 Sty 2006
Skąd: Praha

PostWysłany: 14-11-2006, 18:08    Odpowiedz z cytatem

kub@ napisał/a:
Marcel Štancl,

Zakonczenie modernizacji E-30 odcinek Legnica-Węgliniec-Zgorzelec/Bielawa ma byc do konća 2007 roku.


To juz pasuje w tym czasie bede gotowy wenzel Ústí nad Labem bede bardzo skroceny czas podrozny Praha - Dresden potym moze byc cos dalej na E-30

_________________
http://pralinka.venku.cz/stancl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Gurdol1 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 25 Mar 2006
Skąd: Brzeg

PostWysłany: 14-11-2006, 21:33    Odpowiedz z cytatem

Zakonczenie modernizacji E-30 odcinek Legnica-Węgliniec-Zgorzelec/Bielawa ma byc do konća 2007 roku

Ale NIE cała trasa do Wrocławia. Legnica - Wrocław w 2009.

RW
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kub@ Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Lip 2006
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 15-11-2006, 16:18    Odpowiedz z cytatem

Jednak juz coraz szybciej jezdza pociagi. Np. pociąg który wyjeżdża ze Zgorzelca do Wrocka o 15:05 byl w Węglińcu 10 minut przed planowym przyjazdem. Śmiech
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Marcel Štancl Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 05 Sty 2006
Skąd: Praha

PostWysłany: 16-11-2006, 12:48    Odpowiedz z cytatem

Gurdol1 napisał/a:
Zakonczenie modernizacji E-30 odcinek Legnica-Węgliniec-Zgorzelec/Bielawa ma byc do konća 2007 roku

Ale NIE cała trasa do Wrocławia. Legnica - Wrocław w 2009.

RW


I jak potym bede pociagow pospiesznych przes Bielawa lub Zgorzelec? E-30 bede w modernizacji tyle na polskej stronie czi Niemci maja tez cos w planach?

_________________
http://pralinka.venku.cz/stancl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krycha Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 10 Lis 2005
Skąd: Leicester (UK)

PostWysłany: 23-11-2006, 15:20    Odpowiedz z cytatem

Na waszym miejscu nie popadałabym w euforię. Modernizacja strasznie się ślimaczy, opóźnienia sięgają ponad roku. Proszę zauważyć, że na odcinku Legnica - Wrocław praktycznie nic się nie robi. Do tego dochodzi nie fatalny, ale wręcz tragiczny stan torowiska między Szczedrzykowicami a Malczycami. Sytuacja nie jest wesoła - śmiało można powiedzieć, że jest to punkt krytyczny na E-30. Jednak pewnych rzeczy ujawniać nie mogę!

Niedawno oddany z wielkim hukiem zmodernizowany odcinek Legnica - Miłkowice to też cudo nie z tej ziemi, szczególnie stacja w Miłkowicach. Ale spuszczę na to zasłonę milczenia, bo i tak nikt nie uwierzy w to co mogłabym napisać...

Krótko mówiąc ta modernizacja to jeden wielki cyrk, o czym wiedzą tylko pracownicy PLK. Pasażerowie niech lepiej żyją w nieświadomości.

_________________
Follow me!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Marcel Štancl Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 05 Sty 2006
Skąd: Praha

PostWysłany: 23-11-2006, 15:58    Odpowiedz z cytatem

Krycha, Obecnie nielubiete Czeskich firm na modernizacje.....
Moglo byc szybko gotowe...

_________________
http://pralinka.venku.cz/stancl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krycha Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 10 Lis 2005
Skąd: Leicester (UK)

PostWysłany: 23-11-2006, 16:05    Odpowiedz z cytatem

Marcel, nie ode mnie to zależy tylko od tych z Warszawy.
Ale Czesi przecież jeden przetarg wygrali! Widziałam dokumenty. Smile

_________________
Follow me!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Marcel Štancl Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 05 Sty 2006
Skąd: Praha

PostWysłany: 24-11-2006, 06:42    Odpowiedz z cytatem

Krycha, Tech przetargow wygrali Czesi wiencej Niektore realizuje firma u ktorej robiem.

Twoja najwieksza pomylka zicie nie ode mnie to zależy

Srob cos by bylo mogliwe juz w Boleslawiec kupic czeske SONE dlja podrozi Zgorzelec - Dresden o wekendu. i jak bede podroznych udaje sie tez modernizacje.

_________________
http://pralinka.venku.cz/stancl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

kub@ Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Lip 2006
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 24-11-2006, 19:33    Odpowiedz z cytatem

Krycha, ale ja uważam, że moje zadowolenie jest uzasadnione (ale mówie o odcinku Zgorzelec - Legnica) ponieważ jeszcze nie jest zakończona modernizacja a pociag z Węglińca do Bolesławca jedzie 20 minut kiedys jezdzil 35 minut ( 15 minut robi róznicę). A od nowego rozkładu jeszcze szybciej bo 15 minut, a do Legnicy z Węglinca 50 minut a kiedys 1:30 (40 minut robi różnice). I ja jestem z tego zadowolony. A jak możesz to napisz o zmodernizowany odcinku Legnica - Miłkowice bo bardzo mnie to ciekawi co tam jest zle zrobione.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Noema Płeć:Kobieta
Sponsor


Dołączyła: 13 Lis 2005
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 24-11-2006, 19:56    Odpowiedz z cytatem

kub@, masz oczywiście rację, pasażer widzi poprawę, choćby w skróceniu czasu jazdy czy w nowych peronach, ale pękałam ze śmiechu, gdy jakiś czas temu czytałam o oddaniu z wielką pompą zmodernizowanego odcinka Legnica - Miłkowice. Było o tym na Forum:
http://infokolej.pl/viewtopic.php?t=1134

Cytat:
Słyszałem o spartolonym jednym torze na stacji w Miłkowicach. Podobno wyszło im "S" i pociągi muszą zwalniać. "S" wyszło, bo tor był ukladany z dwóch stron, by spotkać się po środku. Ciekawe czy to poprawili, czy też tak zostało odebrane przez PLK?

To jeden z cytatów z tamtego wątku.
Teraz okazuje się, że praktycznie wszystkie "nowe" rozjazdy w Miłkowicach już kwalifikują się do wymiany. Zresztą we wszystkich nowych rozjazdach na całym modernizowanym odcinku trzeba wymienić pewną felerną część, ale nie będę wnikała w szczegóły techniczne.
Słyszałam, że w Miłkowicach zamiast tłucznia normalnego jest tłuczeń zwietrzały, który po prostu zaczyna się kruszyć. Błąd kopalni, która takie badziewie dała. Tłucznia nie wymienia się na nowy tylko odkurza się powstały pył i dosypuje braki nowym tłuczniem. Widać to z pociągu, więc każdy może popatrzeć jeśli wie gdzie patrzeć. Tory w tym miejscu uginają się pod jadącym pociągiem!

_________________
Bossowie związków zawodowych, zarządy i rady nadzorcze spółek PKP to partacze, nieudacznicy, ludzie niekompetentni! Jest to banda kretynów, idiotów i darmozjadów pierdzących w stołki, którym los PKP zwisa i powiewa!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

kub@ Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 21 Lip 2006
Skąd: Zgorzelec

PostWysłany: 24-11-2006, 20:44    Odpowiedz z cytatem

Noema, ale przeciez ktos musi to odebrac i sprawdzic czy wszystko jest ok zrobione. To jak ta osoba mogla uznac to za dobra robot?? Ja tego nie rozumiem. I co teraz beda wymieniac te rozjazdy czy zostawia tak jak jest??

[ Dodano: 25-11-2006, 21:14 ]
Dziś wybrałem sie na przejazdzke do Wroclawia i musze przyznac ze podroz na trasie Wegliniec-Legnica to teraz sama przyjemnosc zwlaszcza jak sie jedzie WROCŁAWIANINEM, gorzej juz bylo za Legnica. Podroz z Legnicy do Wroclawia to masakra.Najfajniejsze w tej podrozy (oczywiscie z Weglinca do Legnicy)jest to, ze pociagi juz szybko jezdza w porwnaniu z przeszloscia.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Marcel Štancl Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 05 Sty 2006
Skąd: Praha

PostWysłany: 26-11-2006, 11:32    Odpowiedz z cytatem

kub@, do Legnicy z Węglinca 50 minut ! To ocziwiscie fajne bo tam srobic przesadke do Connexu dlja trakcje spalinowe i besporostredne lanczenie na Niemci i Czechy.

_________________
http://pralinka.venku.cz/stancl/
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Krycha Płeć:Kobieta
Redaktor


Dołączyła: 10 Lis 2005
Skąd: Leicester (UK)

PostWysłany: 26-11-2006, 23:44    Odpowiedz z cytatem

kub@ napisał/a:
Noema, ale przeciez ktos musi to odebrac i sprawdzic czy wszystko jest ok zrobione. To jak ta osoba mogla uznac to za dobra robot?? Ja tego nie rozumiem.

W Polsce, tzn. w PKP wszystko jest możliwe i bez machlojek i przekrętów nie może się obyć. Mieliśmy aferę parę lat temu przy modernizacji E-20, doczekamy się i u nas na E-30. To tylko kwestia czasu...

_________________
Follow me!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 3 z 34 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4 ... 32, 33, 34  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl