Ładowanie strony... proszę czekać!



Jeśli strona nie chce się załadować kliknij Tutaj
 
 
 
 
  FORUM@INFOKOLEJ.PL   INFOKOLEJ.PL   WERSJA MOBILNA   WYSZUKIWARKA   FB.COM/INFOKOLEJ


Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Ipsos szuka ankieterów do pracy w pociągach
Autor Wiadomość

surgeon Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 15 Sty 2007
Skąd: Lubin

PostWysłany: 24-08-2010, 15:51    Odpowiedz z cytatem

Na Helu w ostatni weekend jakieś niekumate dziewczynki spisywały bilety. Nie wiedziały co zrobić z biletem podróżnika i do czego ogóle ten bilet służy. Wink

Niektóre obsługi porzucały spisywaczy/czki sami lecieli szybko sprawdzać bilety, a ankieterzy/rki oczywiście robiły to wolniej i zostawały w tyle. A bez kondiego/kierpocia już tak chętnie ludzie nie chcieli pokazywać biletów.
Przejdź na dół
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

H3rlitZ Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Lut 2010

PostWysłany: 24-08-2010, 20:39    Odpowiedz z cytatem

No to u nas odwrotnie. To my zostawialiśmy obsługę w tyle - i sami chodziliśmy spisywać bilety. We dwóch cały pociąg - 8 wagonów - po 6 osób na przedział - max godzinę pisaliśmy. A reszta to sama przyjemność Very Happy

I doszedłem do jednego wniosku - że to nie rozkład ani tabor tworzy piękno kolei - ale ludzie - szczególnie drużyny Happy

_________________
2010 : 24304 km.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 24-08-2010, 22:11    Odpowiedz z cytatem

CSA napisał/a:


PS.
Nawet nie macie pojęcia jaką fantazje mają kasjerki w Krakowie wystawiając bilety np. do Koszalina. Kilometraż pół biedy, ale stacje pośrednie kompletne science fiction Smile

Pozdrawiam


miałem ciekawy bilet rel. Ełk-Zakopane, p. Grajewo, Mońki, Białystok, Małkinie, Warszawę wschodnią, Częstochowę, Katowice, Tychy, da się tak dojechac?


Wrażenie w tym roku, wszystko pięknie ładnie, raz drużyna miła, da się pogadać innym razem przyjdą same gbury co to nie oni sratatata.. Byłem pod krawatem, traktowany przez podróżnych byłem jako konduktor, a gdy mówiłem proszę nie chować biletów zaraz przyjdzie konduktor sprawdzić to zszokowani byli;) ale ogólnie ludzie bez problemów bilety pokazywali. A ile różnorakich sytuacji na pociągu można się naoglądać, zaczynając od ja nie wiedziałem że to klasa pierwsza, przez zgubienie legitymacji i wykłócanie się że zaświadczenie ze szkoły o wyrabianiu duplikatu jest tak samo ważne jak legitymacja, po oskarżanie kierownika o wzięcie łapówki w zamian za otworzenie przedziału dla matki z dzieckiem

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Szymek Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 07 Gru 2007
Skąd: IC: Zakład Zachodni

PostWysłany: 24-08-2010, 22:31    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
ale stacje pośrednie kompletne science fiction


Wszystko przez zmianę systemu w rPOSach.

A mieliście kontrole? Bo ja miałem rewizorów BWK, i o czym się dzisiaj dowiedziałem przy zdaniu ankiet, miałem też kontrolerów z ipsosa dostałem 6+ Very Happy
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora

H3rlitZ Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Lut 2010

PostWysłany: 24-08-2010, 22:34    Odpowiedz z cytatem

Ja + siwy kontroli nie mieliśmy - ale pociąg czysto nocny, tzn. od 21 do 9 rano - więc może kontrole w tych składach po prostu nie występują.

A o legitymacjach to się można nasłuchać - szkoda gadać. Nawąchać też się można - na bezdechu trzeba niektóre przedziały otwierać było Śmiech

Najlepsze i tak były prośby podróżnych o wystawienie biletu - a jak się okazywało, że my tylko ankieterzy to oczy na oścież i nie wiedzą co z sobą zrobić.

_________________
2010 : 24304 km.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

nortonex Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 30 Wrz 2009
Skąd: NB / Zielona Góra

PostWysłany: 24-08-2010, 23:47    Odpowiedz z cytatem

A ja śmigałem na TLK Zielona Góra - Przemyśl na odcinku Zielona Góra - Wrocław Główny oraz, na zmianę, na EC Wawel na odcinku Wrocław Główny - Żary.
W tlce jeździliśmy we dwójkę, a na wawelu sam. Generalnie praca szła gładko, zwłaszcza w ECku.
Dokumenty mam zdane, teraz czekam na kasę Smile I tutaj pytanie do ludzi już obeznanych w temacie - ile mniej więcej czeka się na przelew?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email

H3rlitZ Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 27 Lut 2010

PostWysłany: 25-08-2010, 11:15    Odpowiedz z cytatem

Mają do 2 miesięcy na sprawdzenie ankiet.

_________________
2010 : 24304 km.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mateusz123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lip 2008
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 25-08-2010, 21:56    Odpowiedz z cytatem

A w praktyce na czym taka kontrola polega? Mi wyszło około 340 netto za 5 dni pracy, jak u Szanownych kolegów to wygląda? Np. wiem, że ankieterzy mieli 100 zł brutto dziennie( 8 godzin) podczas gdy my, z Wrocławia za trasę do/z Krakowa mieliśmy 85 zł brutto.

A co do tras do najdziwniejszą i chyba najmniej atrakcyjną trasę miał kolega z W-wia, mianowicie czeskie Pardubice na odcinku Wrocław-Międzylesie-Wrocław. Co można 11 godzin w Międzylesiu robić?;]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

lukasz92 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Cze 2007
Skąd: z Krakowa do Krynicy

PostWysłany: 25-08-2010, 22:37    Odpowiedz z cytatem

Witam zmiennika z 63101! Very Happy
Stawki były różne, zależne od długości tras i warunków pracy. Przykładowo:
- Kraków - Zakopane 65zł
- Kraków - Wrocław - Kraków (EC Wawel) 120zł
- Kraków - Kołobrzeg - Kraków 140zł + 1x60zł dodatku
Od tego ma być potrącony podatek, jednak jeżeli dochód nie przekroczy jakiejśtam granicy to będzie on zwrócony na koniec roku przez skarbówkę. Co do najdziwniejszej trasy, to w moim rejonie była obsługa nocnego Lwów Express z Krakowa do Przemyśla w pojedynkę - co ciekawe obsługa wagonów w co drugi dzień była ukraińska, dlatego zastanawiam się jak taki ankieter ma wyjaśnić ukraińskiemu "prowiednikowi" że chce spisać bilet do statystyki. Do tego był jeszcze gratis w postaci nocki na peronie w Przemyślu, gdyż pierwszy TLK odjeżdża dopiero o 5 rano Twisted Evil


Ostatnio zmieniony przez lukasz92 dnia 25-08-2010, 22:40, w całości zmieniany 1 raz
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mateusz123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lip 2008
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 25-08-2010, 22:40    Odpowiedz z cytatem

Witam kolegę szanownego;]
No myślałem, że jednak za to Zakopane to troszkę więcej pieniędzy jest, a tutaj kicha troszkę. Tak czy inaczej stawki jak widać są zróżnicowane. A tak z ciekawości pytanie do "dalekobieżnych" ankieterów: nocowaliście na wagonach czy załatwiliście sobie jakieś pokoje?
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

siwiutki91 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 11 Sty 2009

PostWysłany: 25-08-2010, 22:43    Odpowiedz z cytatem

ja miałem Białystok-Zakopane-Białystok;) w Zakopanym miałem aż osiem swoich wagonów w tym dwa wagony klasy pierwszej więc po co Ci pokój?:d a jeszcze obok stał pociąg Orange Letnie kino i Monciak;d spało się 3-4 godziny i w góry;d

_________________
w pociągu:
2010-2012=14439km
2013-49706km
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mateusz123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lip 2008
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 25-08-2010, 22:48    Odpowiedz z cytatem

Są wagony, jest impreza;] A tak z ciekawości: spotkaliście na trasie jakiś ankieterów jadących do/z pracy albo Was zmieniających? Bo ja w Krakowie szanownych kolegów z Rzeszowa oraz we Wrocławiu kolegów z Z.Góry.
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

lukasz92 Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 24 Cze 2007
Skąd: z Krakowa do Krynicy

PostWysłany: 25-08-2010, 22:52    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Bo ja w Krakowie szanownych kolegów z Rzeszowa

Z Nowego Sącza i Tarnowa pracujących pod krakowskim szyldem, kolego. Smile
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

mateusz123 Płeć:Mężczyzna
Przyjaciel


Dołączył: 23 Lip 2008
Skąd: Wrocław

PostWysłany: 25-08-2010, 22:54    Odpowiedz z cytatem

Umówmy się, że na te parę dni w Rzeszowie było gniazdo ankieterów dla ułatwienia;]
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Obleśny Szczur Płeć:Mężczyzna
Użytkownik


Dołączył: 09 Cze 2010
Skąd: Łódź

PostWysłany: 25-08-2010, 22:56    Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Na Helu w ostatni weekend jakieś niekumate dziewczynki spisywały bilety.


Spotkałem te dwie dzieweczki, dojeżdżały do tego pociągu podobno ze Szczecinka. Ja jeździłem Łódź Kaliska - Gdynia i te panny jeździły tylko na odcinku Gdynia - Hel.

_________________
Pozdrawiam, Jakub Rakus

Nic na siłę, weź większy młotek!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora
Wyświetl posty z ostatnich:   
Strona 5 z 8 Idź do strony Poprzedni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następny
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  
Powered by phpBB modified by Przemo © phpBB Group. Copyright © 2005-2024 infokolej.pl